DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 301 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

RS-232 u multi-konektoru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec o Hardwaru
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 0:12    Předmět: RS-232 u multi-konektoru Citovat

potreboval bych z palmu TX vyvest RS 232 na pripojeni GPSky. problem je ze na palmu jsou signaly v TTL urovni tedy 3.3V. Takze by me zajimalo jakym zpusobem donutit ty 2 zarizeni aby spolu komunikovali? poradite nekdo? je nejakej primo prevadec ttl<->RS-232 ? a ma se cenu vubec zabzvat stavbou kabelu, nebo kdyzbych koupil primo kabel by vyslo levneji
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miska
-= Externi redaktor =-
-= Externi redaktor =-


Registrace: 22.12. 2004
Příspěvky: 1086
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 0:42    Předmět: Citovat

Co http://rs232.hw.cz/#max232zapojeni
_________________
Palm m125 --> Tungsten T --> Palm TX (s vibracema)
(Ale mam je doma jeste porad vsechny Mrkající)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 10:47    Předmět: Citovat

Tenhle problem - jak rozumne propojit seriovou GPS s T5 - jsem resil pomerne dlouho, a nakonec jsem dospel k tomu ze to nema smysl a vyplati se koupit proste druhou BT GPS. Kabl vyjde pomerne draho, diky nutnosti napajeni je vsechno mozny jenom ne skladnej, a kvalitni BT SiRF III GPS koupis na eBay od tisicovky do 1700 kacek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 14:02    Předmět: Citovat

no ono nejde o to jestli poridit BT GPS, tu uz mam pres rok a pul Usmívající, ale poridil jsem si navic jeste jednoduchou outdoorovou, abych se vyhnul dalsimu nechtenemu prasknuti displeje na pdacku a taky na kole abych za deste nemusel pokazdy kdyz zacne prset schovavat techniku do nepromokavych pouzder a mel porad nejakou jednoduchou navigaci ve forme sipky. Ta GPSka ale prisla bez kabelu, kterej stoji nejakych 500, coz mi na kabel prijde dost a jeste navic je to samozdrejme na seiovej port, kterej na notasovi nemam, tak jsem chtel zacit spravovat waypointy a prosle trasy z palmu. se softem by problem nebyl, jen ten kabel ..... Smutný
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 15:57    Předmět: Citovat

met napsal:
no ono nejde o to jestli poridit BT GPS, tu uz mam pres rok a pul Usmívající, ale poridil jsem si navic jeste jednoduchou outdoorovou, abych se vyhnul dalsimu nechtenemu prasknuti displeje na pdacku a taky na kole abych za deste nemusel pokazdy kdyz zacne prset schovavat techniku do nepromokavych pouzder a mel porad nejakou jednoduchou navigaci ve forme sipky. Ta GPSka ale prisla bez kabelu, kterej stoji nejakych 500, coz mi na kabel prijde dost a jeste navic je to samozdrejme na seiovej port, kterej na notasovi nemam, tak jsem chtel zacit spravovat waypointy a prosle trasy z palmu. se softem by problem nebyl, jen ten kabel ..... Smutný


Na notebook není problém pořídit kabel pro GPS s konektorem USB, který má v sobě redukci USB-RS232 a přímo konektor pro GPS.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 16:12    Předmět: Citovat

Tak to je podobna situace jako u me, akorat ja to resil tak ze jsem poslal Garmin legenda z domu, a koupil za 3500 Venture Cx kterej ma miniUSB Velmi šťastný Predpokladam ze mas taky garmina, a tam neni problem vyrobit kablik k PC, konektor se da koupit vpohode za 200, a je potreba dukladne vybrat USB serial kablik, garminy nechodi se vsema. Pripadne se to da poridit uz hotovy komplet, ale je to fakt dost drahy, nenasel jsem takovej kabel pod 900.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 16:42    Předmět: Citovat

jj mam garmin geko 201, proste jednoducha GPS pro navigaci sipkou. Na kabel s redukci na USB jsem samozdrejme uz koukal, ale prave jak pise krizon, je to jeste drazsi nez seriovej kabel a nez bych stavel kabel pro USB tak jsem prave myslel proc rovnout neudelat kablik na propojeni s palmem, coz by bylo praktictejsi, protoze palma s sebou taham casteji nez notase.

Ale kdyz o tom jeste ted uvazuju tak mam jeste porad palm TT, nemel on nahodou vyvedeny RS-232 primo na konektoru? ze bych to udelal jednodussi cestou. nevi nekdo?
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 17:19    Předmět: Citovat

Ano, TT má kompletní RS232 na konektoru, není problém udělat RS232 kabel, který ho propojí s GPS, ... Běžně děláme i bateriové nabíječky, které mají z konektoru vyvedené RS232 i napájení pro "GPS mouse", které mají standartizovaný PS/2 konektor, ale není samozřejmě problém zapojit redukci nebo osadit jiný konektor.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 18:08    Předmět: Citovat

Vlastimil napsal:
Ano, TT má kompletní RS232 na konektoru, není problém udělat RS232 kabel, který ho propojí s GPS, ... Běžně děláme i bateriové nabíječky, které mají z konektoru vyvedené RS232 i napájení pro "GPS mouse", které mají standartizovaný PS/2 konektor, ale není samozřejmě problém zapojit redukci nebo osadit jiný konektor.

kdyz uz to delas tak bych se jeste zeptal co vsechno je potreba propojit?
propojim:
Data In na gps s TXD na palmu pin 11
Data Out na gps s RXD na palmu pin 10
GND na gps s GND na palm pin 1
externi napajeni nepotrebuju protoze obe zarizeni maji svuj zdroj
ale nevim jestli neni potreba jeste propojit pin 12 DETECT s pinem 7 SG aby palm vedel ze jsem neco pripojil a pokud ano tak staci jen propojit nebo pres nejakej rezistor a s jakou hodnotou?
pripadne pokud uz mas nejakej takovej kablik hotovej, kolik by stal, at se zbytecne nesnazim Mrkající
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 19:29    Předmět: Citovat

Propojení s TT je na http://www.gpp.cz/gsm/img/pda/br305_cable.gif, nabíječka je tam také. Celá nabíječka včetně vyvedeného kabelu pro GPS vyjde na 350,- Kč, má vypínač, takže nabíjet není třeba stále. Ale pokud člověk používá v terénu TT častěji, nabíječka se zhodí.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 19:41    Předmět: Citovat

Tak jak pises, s TT je propojeni bez problemu, taky jsem to tak kdysi mival...
podle http://pinouts.ru/PDA/palm_m125_pinout.shtml by se tam mel zapojit 100 KO rezistor, ale s jistotou to nereknu, ja tenkrat koupil za stovku seriovy kabel v CPA a pres nullmodem jsem to propojoval s garmin kablem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 04. únor, 2007 20:13    Předmět: Citovat

Ano, ten resistor je specifikován v dokumentaci Palmu, který hodnotou tohoto rezistoru tím identifikuje připojené zařízení. Musí to být ale resistor s max 1% tolerancí, tedy žádný běžný odpor z prodejny se součástkami.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 31. březen, 2007 22:38    Předmět: Citovat

no tak kablik uz mam hotovy a jevi se i funkcni, ale nedari se mi navazat komunikaci pro ziskani bodu a tras z GPS, nezkousel to nekdo nekdy? porad mi to hlasi, ze nema odpoved z GPS Smutný
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 7:15    Předmět: Citovat

Co to je presne za soft ? ted mam doma pujcenou od kamose Vistu, tak bych to mohl zkusit skusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 01. duben, 2007 11:23    Předmět: Citovat

tak nejspis to bude kablikem Smutný ac jsem postupoval podle navodu tak ani pathaway ani v cotoGPS, ani geoniche se mi nedari nastavit to tak aby to aspon ukazovalo jaky to vidi satelity Smutný kdyz oni ty programy maj spousty moznosti, napriklad patha away muzu typ pripojeni dat na serial, cradle, serial1 no a jeste co ma clovek nastavit v palmu a v GPS aby posilalo za sadu prikazu to fakt nevim, v manualu GPS a v napovede k programum je vzdy neco jineho. Smutný
no asi si s tim budu muset nejakou dobu hrat nez najdu tu spravnou kombinaci, nebo zjistim ze je spatnej kabel Smutný
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec o Hardwaru Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.66 sekund

RSS - články RSS - fórum