DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 192 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 650 - Korektni zobrazovani diakritiky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Trea obecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 11:39    Předmět: Citovat

suky napsal:
Myšleno Mozilla Thunderbird.

Tak to se omlouvám. Já jsem to znal jen jako Thunderbird. To slovíčko Mozilla mi nějak vypadlo.

suky napsal:
A i s tím kódováním má pravdu - občas mi přijde email (někdy i s funkční českou diakritikou), ale záhlaví hovoří o 8859-1 - Západoevropské. Při Re mi hlásí potřebu odeslat v UTF, pokud tak neučiním, příjemce dostane zmršenou češtinu.

A pokud tak učiním, nevím co se stane, ještě se mi nikdo nestěžoval Usmívající

A kontroloval jsi kódování i na straně příjemce? To číslo, co jsi uvedl, je totiž kódování ISO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 13:04    Předmět: Citovat

Tak si odpovím sám. UTF-8 se opravdu používá viz vlákno o VersaMailu. Nicméně výše zmíněné soubory by toto kódování měly mít ošetřené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suky
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 10.3. 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 14:29    Předmět: Citovat

Hawk napsal:

suky napsal:
A i s tím kódováním má pravdu - občas mi přijde email (někdy i s funkční českou diakritikou), ale záhlaví hovoří o 8859-1 - Západoevropské. Při Re mi hlásí potřebu odeslat v UTF, pokud tak neučiním, příjemce dostane zmršenou češtinu.

A pokud tak učiním, nevím co se stane, ještě se mi nikdo nestěžoval Usmívající

A kontroloval jsi kódování i na straně příjemce? To číslo, co jsi uvedl, je totiž kódování ISO.

Poznám ISO Usmívající
Kódování na straně příjemce jsem nekontroloval, to by měl klient poznat sám.
UTF umí všechny programy co používám - ThunderBird, Outlook i Outlook Expres
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mousefromhouse
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 30.12. 2005
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 14:36    Předmět: Citovat

Me se zda, ze kodovani se lisi i podle odesilatele, protoze kdyz jsem jeste pouzival PiLoc, tak jsem treba pro maily z Aukra musel pouzivat ISO a pro ostatni Win...
_________________
momentálně palmOne Tréo 650 + Logitech HS200 Bluetooth Mobile Stereo Headset + 4GB SD Transcend 150x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 14:48    Předmět: Citovat

mousefromhouse napsal:
Me se zda, ze kodovani se lisi i podle odesilatele, protoze kdyz jsem jeste pouzival PiLoc, tak jsem treba pro maily z Aukra musel pouzivat ISO a pro ostatni Win...

Ale to je přesně to, o čem se bavíme. Kódování je u každého poštovního serveru jiné, a klient musí umět pracovat s každým kódováním, které se může objevit v hlavičce dopisu.

Ty dva soubory právě řeší převod mezi různým kódováním v mailech a jiném softu, kde se může podobný problém vyskytnout. Jde jen o to, jestli to ten který klient dokáže využít, t.j., jestli používá převodní tabulky v souboru "LatinLocModule-2X_enUS.oprc".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mi123
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 21.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 15:25    Předmět: Re: které soubory jsou správné ?? Citovat

Hawk napsal:
jirka_alina napsal:
Mohu mít prosím dotaz, které soubory jsou správné ??
Díky Jirka

Správné soubory jsou dva:
LatinLocModule-2X_enUS.oprc
HsExtensionsExt_Device_enUS.oprc

Pokud chceš použít soubory z Mirovy ROM v anglickém systému, pak musíš přejmenovat příslušné soubory s postfixem deDE na enUS. Ale POZOR, musíš změnit i jejich název v hlavičce souboru na enUS. Jinak skončíš v cyklickém restartu.

Výše uvedené soubory můžeš stáhnout z mých stránek: Cestina .

Jsou to přejmenované soubory z Mirovy ROM, kde je opraven převod do UNICODE. (Mirova ROM provádí tento převod nesprávně, takže např. v MobiSystems OfficeSuite nefunguje zadávání některých českých znaků.)

Soubory stačí nahrát do RAM a provést soft reset.

HELP!!! Hm, tak jsem to zvoral a skončil jsem v cyklickém restartu. Smutný Dá se s tím doma něco dělat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 15:42    Předmět: Citovat

A co jsi konkrétně zvoral?

Pokud jsi použil moje soubory, tak by mělo být vše v pořádku.

Pokud jsi nesprávně přejmenoval soubory z Mirovy ROM, a nahrál je do vnitřní paměti, tak pomůže jen hard reset.

Pokud je máš v ROM, tak použij Treo ROM Tool pro obnovu ROM. Tj. udělej soft reset při zmáčknutém tlačítku hotsync (mělo by být na tvém USB kabelu), a použij výše zmíněnou utilitu pro nahrání nové ROM se správnými soubory. Po soft resetu by se měl objevit boot loader (vodorovné barevné pruhy přes celou obrazovku). Pak lze teprve použít Treo ROM Tool.


Naposledy upravil Hawk dne ne 21. leden, 2007 22:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mi123
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 21.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 15:53    Předmět: Citovat

vzal jsem ty dva soubory, nahrál do trea a začalo se mi to cyklit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mi123
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 21.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 15:53    Předmět: Citovat

ty tvé dva soubory, přesněji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mi123
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 21.1. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 16:04    Předmět: Citovat

OK, už jsem zase v pořádku, NECYKLÍM.
Shrnu to: mám nové Treo 680 po hardwarovém resetu Usmívající, chci číst a psát česky. Rozbalím tvůj ZIP, ty dvy soubory HsExtensionsExt_Device_enUS.oprc a LatinLocModule-2X_enUS.oprc nahraju do Trea pomocí Palm Quick Install utilitky dodávané s Treem, doinstaluju české fonty (např. FIBA6.prc atd.) a ČTU A PÍŠU ČESKY?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: ne 21. leden, 2007 16:35    Předmět: Citovat

Všechno, co se nachází v tomto vlákně, se týká Trea 650. Pokud máš Treo 680, tak výše zmíněné soubory nelze použít.

Ten odkaz ve vlákně o Treu 680 jsem uvedl jen pro informaci, protože většina lidí ani neví, které soubory se starají o diakritiku v Treu 650/680.

Já sám Treo 680 nemám, takže ti nedokážu přímo pomoci. Ale pokud nainstaluješ Fonts4OS5 s českými fonty, tak pak už jen stačí přidat české znaky do klávesnice v souboru "HsExtensionsExt_Device_enUS.oprc". Pokud ovšem v Treu 680 takový soubor existuje.

Jestli to chceš provést sám, tak si zkopíruj tento soubor na kartu a uprav ho např. pomocí programu RsrcEdit nebo Bird. Nebo mi ho pošli na mail a já se ho pokusím upravit.

Tímto způsobem by mohlo jít zprovoznit vkládání a zobrazování českých znaků. Rozhodně by tam nebyla podpora UNICODE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: čt 22. únor, 2007 12:03    Předmět: Citovat

Opravil jsem další chyby v převodní tabulce do UNICODE. Novou verzi malé lokalizace můžete stahovat z mých stránek: Čestina.

Naposledy upravil Hawk dne út 24. srpen, 2010 12:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hawk
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 3.3. 2006
Příspěvky: 1006

PříspěvekZaslal: po 19. březen, 2007 12:33    Předmět: Citovat

Opravil jsem další chyby v UNICODE. Nová verze opravuje všechny české znaky, které chybí v Mirově ROM, a všechny znaky, které lze napsat z klávesnice s lokalizacemi Piloc a Locale. Klávesnice navíc obsahuje znak "^".

Download: Malá lokalizace pro Treo 650


Naposledy upravil Hawk dne út 24. srpen, 2010 12:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MiPal
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út 03. červenec, 2007 8:34    Předmět: Citovat

Hawk napsal:
Opravil jsem další chyby v UNICODE. Nová verze opravuje všechny české znaky, které chybí v Mirově ROM, a všechny znaky, které lze napsat z klávesnice s lokalizacemi Piloc a Locale. Klávesnice navíc obsahuje znak "^".

Download: Malá lokalizace pro Treo 650 v2.1.1


Tvoje mala lokalizace funguje nadherne, mel jsem sice koupeny piloc, ale tohle je daleko lepsi, diky ti za ni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jendis
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út 11. září, 2007 23:31    Předmět: Citovat

MiPal napsal:
Hawk napsal:
Opravil jsem další chyby v UNICODE. Nová verze opravuje všechny české znaky, které chybí v Mirově ROM, a všechny znaky, které lze napsat z klávesnice s lokalizacemi Piloc a Locale. Klávesnice navíc obsahuje znak "^".

Download: Malá lokalizace pro Treo 650 v2.1.1


Tvoje mala lokalizace funguje nadherne, mel jsem sice koupeny piloc, ale tohle je daleko lepsi, diky ti za ni.



Musím potvrdit,že tvoje malá lokalizace funguje suprově a bohatě nahradí piloc. Dík moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Trea obecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund

RSS - články RSS - fórum