DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 355 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TX -> 680 přenos licencí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Palm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patent
Uzivatel
Uzivatel


Registrace: 4.3. 2004
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 8:56    Předmět: TX -> 680 přenos licencí Citovat

Dobrý den, zvažuji přechod z palmu TX na treo 680.
Ale mám koupeno dost programů a nerad bych je platil znovu. Pokud dobře chápu, tak je licence vázána na hotsync méno, takže když jej nezměním, neměl by být problém?

Jde mi hlavně o SlovoEd a 2day. TomTom bych přinejhorším zaplatil (tam aspoň dostanu novější mapy). RescoExplorer, Doc to Go by ch nějak přežil.

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 9:33    Předmět: Re: TX -> 680 přenos licencí Citovat

Jsou dvě cesty přenosu, resp. nepřenosu licencí:

- OS a případne lokalizacde OS je nepřenosná. To platí jak na klasických PC, tak i na PDA a smartphonech.

- obecný SW je už na tom trochu jinak a záleží na podmínkách licenčního ujednání. Většinou je zde požadavek pouze na 1 instalaci v daný okamžik. Tedy odinstalace z jednoho stroje a instalace na druhý je OK. Co se týká praktické stránky, tak na Palm OS není problémem ani HotSyncName, to se dá obejít např. MultiUserHackem, kde je možné pro každou jednotlivou aplikaci nastavit samostatné HotSyncName.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
patent
Uzivatel
Uzivatel


Registrace: 4.3. 2004
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 10:22    Předmět: Citovat

S OS je to jasné, u lokalizace jsem s tím počítal.

Takhle jsem si to představoval - TX po hardresetu (takže "prázdný") půjde do světa. Nechci laborovat s nějakými hacky a obcházením licencí, jen chci použít to co jsem si zaplatil.

Mimochodem - vázaní SW na hotsync se mi zdá na palmu velmi spravedlivé. Mnou zaplacený software patří mně a né nějakému kusu železa, kterému jsem jej koupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 14:16    Předmět: Citovat

patent napsal:
vázaní SW na hotsync se mi zdá na palmu velmi spravedlivé. Mnou zaplacený software patří mně a né nějakému kusu železa, kterému jsem jej koupil.

Tohle neni uplne pravidlem. Nekteri vyvojari to vazou na seriove cislo PDAcka nebo pro jistotu na oboje.

Co se tyce spravedlivosti vazani na hotsync name - s prodejem PDAcka bych chtel mit pravo zpenezit i svou investici do SW cili prodat i nainstalovany software pokud ho uz nebudu pouzivat na novem PDA (treba proto ze koncim s palmos nebo s pda obecne). Vazani na hotsync name k tomuhle moc nesedi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 14:47    Předmět: Citovat

patent napsal:
Mnou zaplacený software patří mně a né nějakému kusu železa, kterému jsem jej koupil.


Omyl. Nikdy není od věci přečíst si licenční ujednání. Smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly, jinak se pak člověk nemůže divit, když je pak potrestán. Když nastupuješ do práce, nebo podepisuješ úvěrovou smlouvu, také to čteš všechno a pokud ne, nemůžeš se divit, když "nespravedlivě" musíš cálovat porušení smlouvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Nox
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 28.9. 2005
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 17:17    Předmět: Dotaz Citovat

Mirek29 napsal:
patent napsal:
Mnou zaplacený software patří mně a né nějakému kusu železa, kterému jsem jej koupil.


Omyl. Nikdy není od věci přečíst si licenční ujednání. Smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly, jinak se pak člověk nemůže divit, když je pak potrestán. Když nastupuješ do práce, nebo podepisuješ úvěrovou smlouvu, také to čteš všechno a pokud ne, nemůžeš se divit, když "nespravedlivě" musíš cálovat porušení smlouvy.


To mas sice pravdu, ale opravdu to delas uplne u vseho softwaru? Prvni prekazkou muze byt jazyk, druhou pravnicka rec techto smluv. Vetsinou se to da mechanicky precist, ovsem stejne z toho clovek bez pravniho vzdelani moc nepochopi. Nehlede na to, ze nekde jednou srovnavali licenci a zakony Ceske Republiky jedne velke zname firmy a bylo to v rozporu. Cili licen ce porusovala zakon. Takze asi porad plati zname "Drzet hubu a krok" - dokud nezacnes nekomu vadit, je to ok. Kdyz zacnes, vyhraje ten, kdo ma vic penez na pravniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
patent
Uzivatel
Uzivatel


Registrace: 4.3. 2004
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 18:15    Předmět: Citovat

Mirek29 napsal:
Omyl. Nikdy není od věci přečíst si licenční ujednání. Smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly, jinak se pak člověk nemůže divit, když je pak potrestán. Když nastupuješ do práce, nebo podepisuješ úvěrovou smlouvu, také to čteš všechno a pokud ne, nemůžeš se divit, když "nespravedlivě" musíš cálovat porušení smlouvy.


Ehm, teď mne to znervóznělo, jestli to má nějaký hlubší význam?
Pokud budu přesnější: tak mne potešilo, že licence k užívání software není vázána na konkrétni železo, ale na uživatele. Tj. mohu ji použít na jakémkoli, jednom zařízení s tímto hotsync name.

Fakt je, že licenční ujednání nijak zvlášť přesně nestuduji, na druhou stranu nemínil jsem brečet nad jejich výhodnosté/nevýhodnosti. Tento postup ze strany vývojářů pro Palm beru jako konkurenční výhodu Palmu proti např. Symbianu. Pokud to bude jinak, nebudu brečet, ale do své nákupní politiky zahrnu i to, že s každým zařízením kupuji nový komplet SW, tedy zařízení je dražší (i když s nižší cenovkou)

Pokud ví někdo o tom, že bych tímto přenosem porušil licenční ujednání, prosím o upozornění - zahrnu do ceny (v tom případě je 680 (pro mne) nekonkurenceschopná) a není co řešit. Fakt je, že bych mohl důkladně prostudovat licenční ujednání, nicméně nenašel jsem je v češtině, takže se raději ptám.
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 18. únor, 2008 19:13    Předmět: Citovat

patent napsal:

Pokud ví někdo o tom, že bych tímto přenosem porušil licenční ujednání, prosím o upozornění - zahrnu do ceny (v tom případě je 680 (pro mne) nekonkurenceschopná) a není co řešit. Fakt je, že bych mohl důkladně prostudovat licenční ujednání, nicméně nenašel jsem je v češtině, takže se raději ptám.
Děkuji


Můžeš, nikdo ti to přesně neřekne, protože nikdo neví jaké má který SW licenční podmínky. To se musíš podívat sám do příslušného dokumentu, který je vždy přibalen k aplikaci. Studovat to za tebe nikdo nebude Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pat
-= Verny clen =-
-= Verny clen =-


Registrace: 29.3. 2004
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 5:52    Předmět: Citovat

Myslím že SlovoEd není vázaný na HotSync, jenom licenční číslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Palm Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.69 sekund

RSS - články RSS - fórum