DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 255 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit T680 nebo T750v?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Permon
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 2.12. 2004
Příspěvky: 543

PříspěvekZaslal: pá 27. duben, 2007 7:46    Předmět: Koupit T680 nebo T750v? Citovat

Zdravim Treonauty!

Resim nakup noveho Trea. Mam dilema: jit do osvedceho Palm OS v podobe noveho Trea 680 nebo zkusit velmi vychvalovane Treo 750v s MS. (repas z Palmhelpu). Cena je podobna. Repasy z Palmhelp jsou udajne jako nove.

Laka mne vyzkouset MS v T750v, ale abych si po 14ti dnech nerval vlasy.

Diky za nazory!
_________________
TT2 > TT3 > Treo650 + TX > Treo680 > Treo 750 > Treo PRO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TOMT
Expert
Expert


Registrace: 16.11. 2004
Příspěvky: 232
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá 27. duben, 2007 10:30    Předmět: Citovat

Osobně si myslím, že jaký OS je nakonec, jak už tu někde v článku padlo celkem jedno, protože pro obě platformy si nakonec každý najde sbírku SW co mu vyhovuje.
Co se mi na wokením treu nelíbí je menší rozlišení dipleje a to bych asi nezkous.
_________________
Postupně: P IIIe, TRG pro, T / W nyní TREO 650+GPS BT Navibe GB 735+ díky HAWKově ROM i SDHC 16GB A-data
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: pá 27. duben, 2007 10:48    Předmět: Re: Koupit T680 nebo T750v? Citovat

No, já bych především zatím neměnil Treo 650 na Treo 680. Proti mluví hlavně katastrofální výdrž baterky a stále ještě velká nestabilita FW T680. (T650 je s 1.20 ENA poměrně stabilní). Nemyslím si, že to je dobrá investice.

Osobně čekám na nějaké supertreo s PalmOs, které bude mít všechny výhody Trea 680 (zejména více místa v RAM) a nebude mít jeho nevýhody (výdrž baterky). A hlavně bude umět WiF a 3G!

Takže přestože jsem zarytý příznivec PalmOs, když už měnit Treo650 za jiné Treo, tak za 750v a to kvůli WiFi a 3G. WiFi je totiž to jediné, co mi na Treu650 opravdu chybí - např. při cestách do zahraničí se musím připojovat přes poměrně nákladný GPRS roaming a to je docela škoda, protože bezplatné WiFi hotspoty jsou dnes opravdu velmi časté, a to nejen v Evropě, ale i v Asii či dokonce v Káhiře.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 27. duben, 2007 11:17    Předmět: Re: Koupit T680 nebo T750v? Citovat

xlendi napsal:

Osobně čekám na nějaké supertreo s PalmOs, které bude mít všechny výhody Trea 680 (zejména více místa v RAM) a nebude mít jeho nevýhody (výdrž baterky). A hlavně bude umět WiF a 3G!


No, aby jsi se dočkal... :-/

Osobně Treo 750 používám asi tak jako Bill Gates, tj. jako mobil. Sedí dobře v ruce, není to monstrum, šikovný design a i se vcelku dobře ovládá (na WM zařízení). 3G je po praze zajímavé, neustále mi to ukazuje, že má UMTS přístup Usmívající
Pro Palmistu je tragédie hlavně změna OS, aplikace už nejsou problém, ty se vcelku ovládají stejně a často se dá najít to, nač byl člověk pod Palm OS zvyklý, ale to spouštění aplikací, to je fakt tragédie, strašně zdlouhavé, vivat jednoduchý a rychlý launcher na Palm OS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nekdo
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 8.3. 2004
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 7:23    Předmět: Jestli 680 nebo 750? Citovat

Určitě bych dal přednost 750v. Treo používám na práci a PalmOS mi dodneška trochu vadí, používám pro jistotu jen ty aplikace, se kterými nebyly starosti. Jinak je riziko, že se mi bude resetovat telefon nebo nebude přijímat hovory, jako už se mi na různých přístrojích po instalaci nových programů několikrát stalo. I kompatibilita s MS Office má svou hodnotu, nenašel jsem v PalmOS programech vyhovující náhradu.

Myslím, že 3G je výhoda, protože GPRS je pro většinu operací na notebooku nevyhovující buď rychlostí nebo nespolehlivostí buněk v okolí - často se přeruší spojení, není možné spolehlivě přenášet větší soubory. 750v má 1,3 megapixelu, což je podstatný rozdíl, pokud ho používáte.

Server PalmHelp jako takový je užitečný, ale s nákupem nepoužitých PDA mám za tři roky nejlepší zkušenosti s http://palmbookz.webpark.cz/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 9:02    Předmět: Citovat

Napadá mě jedna komparativní nevýhoda, který mluví proti přechodu z Trea 650 na Treo 750 - a to je SD mini slot. Pokud máte 4 karty od půl giga do 4 giga v klasické velikosti, tak je docela škoda se jich zbavovat.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 9:09    Předmět: Citovat

xlendi napsal:
Napadá mě jedna komparativní nevýhoda, který mluví proti přechodu z Trea 650 na Treo 750 - a to je SD mini slot. Pokud máte 4 karty od půl giga do 4 giga v klasické velikosti, tak je docela škoda se jich zbavovat.


Při dnešních cenách už o tom naštěstí není třeba až tolik přemýšlet Naštěstí Usmívající

Treo 750 je super strojek, jen ten OS to "kazí" Velmi šťastný Ale vážně, dá se na to zvyknout, ale tak skvělé a úžasné jako Palm OS to prostě nikdy nebude. Aplikace jsou obvykle pro obě platformy a samy o sobě se ovládají vcelku shodně. Jen to základní prostředí se liší. V něčem je praktičtější, protože se ovládá obdobně jak je na to člověk zvyklý ze stolního PC, v něčem naopak nepraktické a zbytečně komplikované (právě to je cena za zachování komplikovaných návyků z PC, které na kapesním stroji prostě nejsou ono). Rozhodně bych 750 doporučil všem, co "žijí a pracují" na Microsoft platformě, protože propojení stolních a kapesních woken je lepší než stolních woken a kapesního Palm OS (jinak to asi ani být nemůže). Ale i přesto je 680 můj The One a až se vrátím od móoře, tak přecházím, jen se mi nechce k moři brát si novou hračku, abych si ji nerozbil, neodřel, nebo /nedejbože/ nepřišel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 2.12. 2004
Příspěvky: 543

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 9:43    Předmět: Citovat

Panove, diky za nazory!

Sice jsem se nic noveho nedozvedel, ale to jsem ani necekal. Jen jste mi potvrdili me ocekavani a obavy.

Jak jsem zde ve foru psal o zkusenosti s HTC TyTN, tak z ni vyplnynulo, ze Treo 680 je jedina mozna volba. Pravdepodobne ma T750v lepsi ovladani Billova OS nez zminene HTC, ale natolik mne ta zkusenost odradila, ze nejde nez nezustat u uuuzasne primeho a rychleho ovladani Palm OS. Kdo nezkusil, nepochopi.

Pokud vim, tak problemy s nizkou vydrzi baterie u T680 jiz byly vyreseny, resp. uvedeny na prijatelnou uroven, a tak snad nic koupi 680tky nezkazim.
_________________
TT2 > TT3 > Treo650 + TX > Treo680 > Treo 750 > Treo PRO


Naposledy upravil Permon dne so 28. duben, 2007 10:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 9:46    Předmět: Citovat

Když to máš těžké. Dá se na nový OS zvyknout, ale není to ono, když jsi konzervativní starý pán jako třeba já Velmi šťastný
Ale např kolega z práce dostal 750 místo vária a je unešen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Permon
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 2.12. 2004
Příspěvky: 543

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 10:21    Předmět: Citovat

Mirek29 napsal:
Když to máš těžké. Dá se na nový OS zvyknout, ale není to ono, když jsi konzervativní starý pán jako třeba já Velmi šťastný
Ale např kolega z práce dostal 750 místo vária a je unešen.


Jj, uz mi tahne na kristovy roky a kazdym rokem pozuruji, jak se stavam cim dal vice konzervativni. Drive jsem byl hracicka, mel jsem rad zmenu pristroju, bavilo mne nastavovani, hledani novych moznosti, porgramu.... nyni pozaduji jen bezvadnou funkcnost a briskni reakce. To vse mi Palm OS v posledni verzi bezezbytku nabizi a proto u nej zustanu.
_________________
TT2 > TT3 > Treo650 + TX > Treo680 > Treo 750 > Treo PRO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 16.5. 2004
Příspěvky: 514
Bydliště: Slaný

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 10:44    Předmět: Re: Koupit T680 nebo T750v? Citovat

Permone, přinejhorším můžete Treo 750 do 14 dnů vrátit. Přestože takovýto přístup nemám moc rád, ale pokud nemáte jinou možnost na vyzkoušení, tak bych do toho šel a objednal Treo 750 přes internet.

Který model vám nepovím, neb nepíšete požadavky. Pro mě jako člověka pracující s maily, icq a www prohlížečem je Windows Mobile jednička a Palm OS si na hlavní stroj nepustím, ale pokud naopak nechcete v extrémních chvílích čekat 3 vtečiny na rozbalení Start nabídky, tak pro vás je zase vhodné Palm OS Treo
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), HTC S621 (WM 6.0)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 10:52    Předmět: Re: Koupit T680 nebo T750v? Citovat

pavelbures napsal:
Permone, přinejhorším můžete Treo 750 do 14 dnů vrátit. Přestože takovýto přístup nemám moc rád, ale pokud nemáte jinou možnost na vyzkoušení, tak bych do toho šel a objednal Treo 750 přes internet.


Velmi svérázná interpretace OZ Velmi šťastný

Pokud se nepletu je tam uvedeno, že zboží musí být vráceno nepoužité, takže něco si přes internet objednat, používat a pak vrátit není to pravé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tonda
Expert
Expert


Registrace: 14.8. 2005
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 13:48    Předmět: Citovat

Já bych jen rád upozornil na rozdíl v ceně - ten je asi 5000Kč bez DPH mezi 680 a 750v. Jináč jsem si objednal SAMSUNG i600 na hraní, možná ho taky pošlu zpátky do 14 dnů Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andilek
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 16.12. 2005
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 15:58    Předmět: Citovat

Osobne podobnou otazku budu resit brzy take. V podstate je mi jedno, jaky OS mam kde, podstatna je bezproblemova synchronizace kontaktu a ukolu/schuzek. Hned druha je rychlost.
A jsme u toho.
Absence UTF v PalmOS ho temer vylucuje. Kdyz na svem TX spustim tomtoma, tak mam pocit, ze o rychlosti se neda mluvit. Nicmene i s tim se da srovnat.
Naopak si pamatuji z dob, kdy jsem mel WM2003, jak desive bylo ovladani pres start.

tak jsem se rozhodl, ze zatnu zuby a s moji nokii+TX vydrzim tak dlouho, dokud palm nevyda sve prvni linuxove ditko. pokud to bude dobre (UTF-8, prijatelna rychlost a wifi), tak mam vybrano. Pokud ne, tak se asi zacnu poohlizet po necem na WM6. V takovem pripade se Trea ale docela bojim, kvuli rychlosti procesoru.
_________________
m100 -> iPAQ 3970 -> HX 4700 -> TX -> Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 28. duben, 2007 17:07    Předmět: Citovat

Andilek napsal:

tak jsem se rozhodl, ze zatnu zuby a s moji nokii+TX vydrzim tak dlouho, dokud palm nevyda sve prvni linuxove ditko. pokud to bude dobre (UTF-8, prijatelna rychlost a wifi), tak mam vybrano. Pokud ne, tak se asi zacnu poohlizet po necem na WM6. V takovem pripade se Trea ale docela bojim, kvuli rychlosti procesoru.


No, na srazíku miska předváděl svoji TX s Linuxem a vypadalo to DOST libově Mrkající Sice na tom bude muset ještě trochu máknout, protože mu neběží WiFi a BT ještě taky není dokonalý, ale jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.66 sekund

RSS - články RSS - fórum