DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 352 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dvojí zveřejnění článku
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Diskuse nad clanky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Vadilo by Vám, kdyby jeden článek vyšel dvakrát, pokaždé na jiném serveru ?
Servery by neměly vydávat stejné články
20%
 20%  [ 5 ]
Clanek by mělo vydat co nejvíce serverů, aby si ho přečetlo co nejvíce lidí (se svolením autora)
20%
 20%  [ 5 ]
V určitém konkrétním případě jsem pro vydání na více serverech
50%
 50%  [ 12 ]
Mám jiný názor (viz příspěvek níže)
8%
 8%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 24

Autor Zpráva
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 20:53    Předmět: Dvojí zveřejnění článku Citovat

Když už se tu debatovalo i o konkurenčním boji serverů ... Chtěl bych se zeptat jestli by někomu nějak vyloženě vadilo, kdyby vyšel jeden článek na dvouch serverech zároveň.

Abych upřesnil moji otázku - konkrétně se mi jedná o to, že se mi minulý týden konečně povedlo vybočit z bežného shonu všedního dne a vyšetřil jsem trochu času na laborování s mým palmem přesněji s klávesnicí Dicota, kterou k němu vlastním a dodělal jsem si za pár korun do ní možnost nabíjení a synchronizace pro Palmíka.
Výsledkem jsem byl natolik nadšen, že ač nemám věčně čas udělal jsem si ho a věnoval další 3 hodiny mého času psaní článku a návodu na tuto úpravu + jsem k tomu připravil spousty foteček s malůvkama.
Bohužel "oslepen" touhou se podělit s mojí zkušeností a objevem s okolím jsem odeslal tento článek dvoum PDA serverům (pochopitelně jsem si říkal, aby se o té věci dovědělo co nejvíce lidí) a já bláhový si v tu chvíli neuvědomil, že pod zástěrkou informování a poznání pro uživatele těchto kapesních zařízení je zde sváděn lítý konkurenční boj, nacož jsem přišel "se zděšením" až v úterý, když můj článek nevyšel (Tímto se šefredaktorovi omlouvám, ale ani ve zlém snu mě nenapadlo, že se mám dotázat jestli něco takového nevadí).
Celá tato událost mě velice moc mrzí - vždyť jsem měl jen dobrý úmysl tento návod sdělit co nejširší veřejnosti a zároveň je věc známá, že článků s povedenými návody na vylepšení PDA či jejich hardwaru je strašně pomálu a pokud bude i nadále fungovat takovýto konkurenční boj a nevraživost mezi servery navzájem bude jich určitě ještě míň. Vždyť snad každý kdo již napsal někdy nějaký článek (myšleno neutrální pisatel jako já - žádný redaktor nějakého serveru) musí sám vědět, že začít psát článek s myšlenkou, že si potom musí vybrat server (protože oni se navzájem nemají rádi a lidé by je pomluvili, že to od sebe zkopírovali) na kterém ho zveřejní je dosti demotivující myšlenka.


Naposledy upravil Cobrik dne st 29. březen, 2006 21:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 21:02    Předmět: Citovat

Pokud autor článku tento zašle více serverům a ty jej uveřejní, nevidím na tom nic špatného, jiná situace by byla, kdyby se články kopírovaly bez souhlasu autora. Možná by bylo dobré, kdyby tato informace autora byla uvedena u článku, aby pak někdo "nepodezíral" ten či onen server z kopírování. Ten článek byl prima, díky za něj a jen více takových. A přidám i námět - třeba na i zde přetřásané téma - jak sobě mikrofon u Palm TX zhotoviti ...
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 21:30    Předmět: Re: Dvojí zveřejnění článku Citovat

Už jsem to říkal tvému kamarádovi a zopakuji to ještě jednou:

více jak týden dopředu jsi věděl, kdy ten článek vyjde. To, že máš v plánu jej publikovat ještě jinde jsi mi neřekl a to, že vyšel jinde a před termínem, který jsem já zaručil, považuji za velice nefér.

To, že napíšeš jeden článek a nabídneš je dvěma serverům, po kterých chceš jeho publikaci je minimálně neetické. Svého času mě osobně bylo vůbec vytýkáno to, že dělám redaktora (schválně to píšu kurzívou, protože tuto práci dělám zcela zdarma) na jednom serveru a přispívám k tomu ještě na jiný a to se jednalo o zcela různé nekryjící se články. Pokud bych tenkrát nabídl jeden článek dvěma serverům, tak jako jsi to udělal ty, bylo by mi spíláno ještě hůře.

Takže se můžeš cítit kdovíjak ukřivděně, ale chyba není na naší straně. Já jsem strávil také nemálo času tím, že jsem tvůj článek zalamoval a zadával do systému, ale opravdu nebudu publikovat články, které jsou mi poslány jako příspěvek pro naše čtenáře, abych ho pak s překvapením četl někde jinde ještě dříve, než u nác vyjde.

PS: Proto jsem nabídl i jiné podobné téma a přislíbil dodání potřebného, ale tenhle článek je už bohužel v koši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dumi
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 19.11. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 22:13    Předmět: Citovat

Cele mi to prijde uplne zbytecne, nereknu kdyby autor za ten clanek dostal zaplaceno, ano potom je dvoji zverejneni velmi neeticke. V tomto pripade vsak soudim ze to bylo zadarmo z vlastni vule a proto tedy nechapu proc se o tom nemuze dozvedet co nejvice lidi. Navic tento clanek je velmi pekny a dost lidem muze pomoci. Ja sam se do toho chystam pustit u klavesnice me pritelkyne. Posledni dobou se mi zda ze to s PDAsoftem jde trosku z kopce. Prijde mi to jako byste se jen predhaneli s ostatnimi weby ja sem ten lepsi a ty jsi nula, misto toho aby jste spolecne davali lidem co nejvice informaci a novinek.

Je to jen muj skormu nazor, pokud se nekomu nelibi jeho vec Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 22:27    Předmět: Re: Dvojí zveřejnění článku Citovat

Ano, věděl jsem o tom, kdy tento článek má vyjít ... To, že bude tak strašně moc vadit, že jsem ho nabídl ještě jednomu serveru mě nenapadlo ani ve snu (zas až tak do toho nevidím a netušil jsem, že existuje až taková meziserverová rivalita) ... též jsem to dělal zcela zdarma a chtěl jsem, když už jsem tomu věnoval tolik času, aby z toho mělo užitek co nejvíc čtenářů. Dále, že tento článek někde vyšel dříve není má práce a nijak jsem to neovlivnil ani to nebyl žádný mířený podraz na tebe či PDAsoft ... poskytl jsem ho oboum serverům ve stejný den (hned jak jsem ho dokončil) ... čili jste mohl být první kdokoliv.
Ano uznávám, že když teď nad tím přemýšlím, že jsem se mohl o tom co mam v úmyslu zmínit a za to jsem se i omluvil, že mi to nedošlo ... Ale ať se snažím sebevíc pořád mi uniká ten důvod proč by si nějaký článek nemohlo se souhlasem autora přečíst více lidí na více serverech ... (pokud teda danej server o něj bude mít zájem). Když už se přeci s tím článkem někdo píše a dělá to jen tak pro lidi tak přeci nejlepší odměnou pro něj je, když z toho článku může mít užitek co nejvíce lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brbla
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 101
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: st 29. březen, 2006 23:30    Předmět: ne zcela košér jednání Citovat

dumi, Cobriku, opravdu chcete krutou pravdu slyšet? Mrkající Posílá-li někdo články na více serverů, měli by všichni zainteresovaní vědět vše. Tedy na jaké servery, kdy se plánuje vydání atd. Osobně publikování stejného článku na více webech nedoporučuji. Proč?

Internet je specifické médium, ve virtuálním www světě stačí odkázat aniž nevznikne zbytečně duplicitní obsah. Proto preferuji jeden originál a haldu odkazů, pokud je článek kvalitní. Něco jiného je tiskovina, kdy si žádný z časopisů nedělá nárok na exkluzivitu - zde není duplicita fatální. A patrně to druhé schéma myšlení bylo, Cobriku, příčinou Tvého jednání. Bylo-li tak činěno v dobré víře, pak se dá těžko odsuzovat jako podlé. Rozhodně ale nebylo profesionální.

A k vlastnímu článku o Dicotě? Cobriku, valil jsem oči, opravdu dobrá modifikace. Ale sám na to nemám odvahu Mrkající a provedenou povedenou práci chválím.

Závěr? Kdo je natolik inteligentní a zručný, aby provedl to, co je v článku popsáno, má dost fištrónu na to se z chyb poučit. No, kdo z nás chybu nikdy neudělal? Takže konec kamenování? Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
met
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 19.11. 2004
Příspěvky: 723
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 0:08    Předmět: Citovat

Calnek byl paradni, ovsem souhlasim s Brblou. Pokud existuje uz clanek na jednom serveru, tak je zbytecne advat ten samy clanek na server dalsi. Preci jen spousta lidi cte servery oba, nebo i vice podobnych serveru, tak je skoro nefer aby ctenari pri procitani co je kde noveho nasli 2krat nebo i vicekrat to same, i kdyz je to jako v tomhle pripade bomba Mrkající proste proc delat z vice srveru jeden?
V pripade ze chces pritahnout pozornost lidi kteri nectou server kde jsi clanek uverejnil,staci postnout odkaz ve foru a pripadne se rovnou zeptat na nazor, ale kolikrat te nekdo predbehne a na clanek, kdyz je dobry, odkaze.
_________________
palmy: T|E,Zire 72,IBM c3,TT,T3,T|E2,TX,TT,LD -> a opet TX a ted htc touch HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 0:38    Předmět: Re.: Citovat

No však já se taky nezastávám toho, že jsem učinil určitě 100% dobře ... svůj díl viny jsem přiznal, ikdyž byl způsoben neznalostí poměrů, protože články jsem za svůj život napsal asik všeho všudy dva. Jediné co mi přijde nespravedlivý je to, že když už si dám s nějakým článkem práci, aby za něco stál, že ho kvůli konkurenčnímu postavení serverů navzájem nemohu publikovat tak, aby se o nem dověděla co nejširší veřejnost ... odkazy jsou sice pěkná věc, ale určitě ne každý si všimne odkazu někde ve fóru a zároveň už vidim jak jsou redaktoři konkurenčního serveru celý štěstím bez sebe, že jim tam dávám odkazy na články z jiného serveru do fóra (opravte mě jestli se mýlím).
Čili jsem pro ukončení kamenování a zároveň mam pro sebe zkušenost a ponaučení do budoucna (to kdyby mě ještě někdy náhodou zase napadlo něco napsat)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brbla
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 101
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 1:00    Předmět: Re: Re.: Citovat

Cobrik napsal:

Čili jsem pro ukončení kamenování a zároveň mam pro sebe zkušenost a ponaučení do budoucna (to kdyby mě ještě někdy náhodou zase napadlo něco napsat)...

Teď nevím, co jsem napsal špatně, že sis to vyložil takto. Tvoř články, budou-li jen zpoloviny tak zajímavé jako ten o úpravě klávesnice, rád si je přečtu. Ale mám-li být upřímný, pokud bych nalezl stejný (byť kvalitní) článek na více serverech, tak mne to spíš naštve, než potěší. Už kvůli roztrhaným poznatkům v komentářích. Síla článku se pak paradoxně tříští.

Neboj, ke kvalitnímu obsahu si čtenář cestu najde (nebo se spíš cesta doplíží za čtenářem). A pokud sis toho nevšiml, tak kvůli těm obzvláště kvalitním článkům se dnes dokonce vedou debaty pozdě do noci i na "konkurenčních serverech" Velmi šťastný

Slovy Obi-Wan Kenobiho - nikdy nepodceňuj sílu... odkazu Mrkající - a pokud se bojíš, že Ti něco uteče, tak se čas od času podívej na Mobilář.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
Expert
Expert


Registrace: 22.9. 2004
Příspěvky: 219
Bydliště: Nadryby(PS)

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 1:04    Předmět: Citovat

Musím napsat několik řádek do této diskuse. Také jsem netušil, že Cobřík poskytl článek mně i Mirkovi. Kdybych to býval byl tušil, byl bych mu to rozhodně řekl,aby si vybral,komu ho chce poskytnout.
Také jsem mu řekl, že kdyby byl článek vyšel první na PDASoftu, nebyl by vyšel na PAjDA.cz
Je jasné, že PAjDA.cz i PDA Soft se snaží psát články,které palmisty zaujmou. A je jasné, že většina palmistů navštěvuje oba servery. Proto je iluzorní se domnívat, že budeme vydávat ty samé články. Snadno by totiž vzniklo podezření, že jeden od druhého opisujeme a to nechceme nikdo. Nemluvě o tom, že by práce na přípravě článku na jedné či na druhé straně vyšla naprázdno, protože by to nikdo 2x nečetl.
Snahou každého z nás, je mít naopak jiné články než ti ostatní. Přece jen příprava jakéhokoli článku,byť je sebekratší stojí nějaké to úsilí a to se zhodnotí pouze tím, že si to přečte co nejvíc lidí.

Proto také naprosto chápu Mirkovo rozhořčení, také bych byl na***nej, kdybych byl v jeho pozici.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 1:19    Předmět: Re: Re.: Citovat

Brbla napsal:
Cobrik napsal:

Čili jsem pro ukončení kamenování a zároveň mam pro sebe zkušenost a ponaučení do budoucna (to kdyby mě ještě někdy náhodou zase napadlo něco napsat)...

Teď nevím, co jsem napsal špatně, že sis to vyložil takto. Tvoř články, budou-li jen zpoloviny tak zajímavé jako ten o úpravě klávesnice, rád si je přečtu. Ale mám-li být upřímný, pokud bych nalezl stejný (byť kvalitní) článek na více serverech, tak mne to spíš naštve, než potěší. Už kvůli roztrhaným poznatkům v komentářích. Síla článku se pak paradoxně tříští.

Neboj, ke kvalitnímu obsahu si čtenář cestu najde (nebo se spíš cesta doplíží za čtenářem). A pokud sis toho nevšiml, tak kvůli těm obzvláště kvalitním článkům se dnes dokonce vedou debaty pozdě do noci i na "konkurenčních serverech" Velmi šťastný

Slovy Obi-Wan Kenobiho - nikdy nepodceňuj sílu... odkazu Mrkající - a pokud se bojíš, že Ti něco uteče, tak se čas od času podívej na Mobilář.cz.


Nic jsi nenapsal špatně ... dokonce tvůj příspěvek jsem si přečetl dvakrát, nýbrž mě velmi zaujal ... Nevím přesně co, ale dost se mi líbil - asi si to vystihl nejlíp Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 6:27    Předmět: Re: Re.: Citovat

Já bych něřekl, že ty na tom máš svůj díl viny. Já bych řekl, že ji na tom máš celou. Sorry. Tím, že článek vyšel jinde, přestal být pro nás aktuální. Něco jiného by bylo, kdybys ho dal v plen na nějaké svém zapadlém blogu, či vlastní stránce, kde jsou věci spíše pro tvé známé. Ale tím, že jsi publikoval svůj článek na serveru, který už nějakou návštěvnost palmí komunity má, je zcela zbytečné jej otiskovat ještě jednou. Články z jiných serverů přebíráme jen s tím, že jsou překládány do češtiny, protože ne každý uživatel PDA zvládá angličtinu a další jazyky natolik, aby si početl v originále, nebo články, které pochází od autorů a publikovali je jen na svých vlastních stránkách, tedy už nevyšly na jiném PDA serveru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Brbla
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 101
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 8:37    Předmět: Citovat

Cobriku, jak napsal Mirek29, publikování stejných článků je na internetu nošením dříví do pověstného lesa.
Pokud by článek vyšel ještě v odborném tištěném časopisu, byl přečten v rádiu, nebo byla vysílána reportáž v TV, pokryje se tím jiné médium a odlišná skupina uživatelů - a asi i tam by byl zmíněn odkaz na internet. Publikací na jednom větším serveru pokryješ (odhad) tak 70-80% uživatelů. Těch 20-30% si cestu najde, zbytek bude duplicita spíš štvát.

Prostě se stala chyba, která u kvalitního článku mrzí hned 2×. Byla ale učiněna v dobré víře a to Tě v mých očích ospravedlňuje. Piš dál, články poskytuj vždy jednomu serveru, třeba je i střídej. Ale hlavně tvoř, máš talent. To, že jsi jednou něco zdupal neznamená, že jsi k nepoužití. Naopak. Takže zasedni ke své upravené klávesnici a nadatluj něco, co si zas s chutí přečtu! Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pat
-= Verny clen =-
-= Verny clen =-


Registrace: 29.3. 2004
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 9:05    Předmět: Citovat

Tedy ja nevim, tolik emoci, kvuli takove pitomosti...
Kdyby to byl placeny clanek, tak to chapu, ale autor to nabidl nezistne a zdarma, tak o co vlastne jde? To byl takovy problem tam pripsat neco ze clanek byl zverejnen i na jinem servru a tady je se svolenim autora, kdyz uz? Ja nevim, uz to zacina byt otravne - nedavno to byl konflikt PalmHelp vs. PDaSoft, ted zas PdaSoft vs. Pajda (resp. tahanice o to kdo ma byt prvni..) Pripada mi to jako ten vtip s duchodcema, kdo byl prvni na poste Usmívající
Co si z toho takovy bezny uzivatel odnese, krome toho ze lepsi je se vykaslat, nez psat se s clankem a vubec vyvijet nejakou aktivitu, jeste k tomu zdarma? Ten clanecek byl dost kvalitni, autor s tim jiste stravil urcity cas a poskytl ho zdarma, free - pro vsechny. Nevidim nic spatneho na tom kdyz se objevi na vice mistech. Kdo chce exkluzivitu, at si ji zaplati, ne? Ale delat kvuli necemu co bylo poskytnuto gratis takovy kraval... Pochybuju ze by Pajda kvuli tomu zaloval PdaSoft Usmívající Nehlede na to, ze pravo k zverejneni ma v tomto pripade jedine autor. Tak o co jde?
No nevim. Mne se to nelibi. Takovy navod je dost neco jineho nez prelozeny clanek. Je s tim o dost vic prace nez neco opsat z anglictiny do cestiny a tak je podle mne mnohem hodnotnejsi, za sebe bych autora spise pochvalil. To ze preklady z cizich servru se objevuji vsude (a pochopitelne jsou pak dost podobne) kupodivu nevadi nikomu. Konecne, nikdo nevi co napise ten druhy a zdroje jsou stejne. Tak proc to vadi v tomhle pripade, vzdyt to je vlastne obdobna situace. Nakonec to dopadne tak, ze nenapise nikdo nic a kdyz tak, tak jenom na ten svuj "zapadly" blog a ja jako bezny uzivatel a ctenar budu misto ctyr servru muset prochazet dvacet Smutný To uz by snad potom bylo lepsi zalozit vlastni, opravdu komunitni a nekomercni server, kde by mohl kazdy uverejnit svuj clanek nebo navod, pokud bude tak ochotny a poskytne ho komunite zadara...

Teda sorry, nic proti nikomu osobne, ale zkuste se zamyslet jestli takovahle "blbost" stoji vubec za tuhletu diskuzi a hlavne - komu to prospeje..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andilek
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 16.12. 2005
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 9:12    Předmět: Citovat

Myslim, ze chyba je na obou stranach. Na jedne, ze se autor nezamyslel nad dopadem sveho jednani, ale predevsim na strane druhe, tedy jak na PDASoftu, tak na Pajda.cz.
Ve svete zurnalistiky existuje takova pomerne zavedena vec, jako pravidla pro publikaci clanku. Casopis proste neotiskne kde co, ale vyzada si od autora jednak prohlaseni o tom, ze clanek sam napsal (a neukradl) a dale o tom, ze jej neposkylt nikam jinam.
Soucasti dale byva svoleni autora, ze casopis muze s clankem nalozit podle vlastni potreby, to jest upravit jej (korektura), prodat jej - nasemu casopisu se obcas stane, ze jiny zurnal stoji o zverejneni clanku a tak za poplatek ziska pravo clanek publikovat primo od casopisu, autor se jiz nekontaktuje.
Zda se to jako byrokracie, ale ma to sve opodstatneni. Jasne to vymezi, jak se maji obe strany chovat, vetsinou je to podlozene souhlasem (byt by slo o zatrzeni souhlasu s pravidly v el. formulari) a pokud by podobna vec na vasich magazinech opravdu byla, je vina ciste na Autorovi, ktery "porusil dohodu". Pokud ale nic takoveho nemate, plati, ze jste autora nevarovali a tak je z toho v podstate venku.
_________________
m100 -> iPAQ 3970 -> HX 4700 -> TX -> Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Diskuse nad clanky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.51 sekund

RSS - články RSS - fórum