DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 318 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dvojí zveřejnění článku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Diskuse nad clanky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Vadilo by Vám, kdyby jeden článek vyšel dvakrát, pokaždé na jiném serveru ?
Servery by neměly vydávat stejné články
20%
 20%  [ 5 ]
Clanek by mělo vydat co nejvíce serverů, aby si ho přečetlo co nejvíce lidí (se svolením autora)
20%
 20%  [ 5 ]
V určitém konkrétním případě jsem pro vydání na více serverech
50%
 50%  [ 12 ]
Mám jiný názor (viz příspěvek níže)
8%
 8%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 24

Autor Zpráva
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt 30. březen, 2006 21:30    Předmět: Citovat

Ach jo, stacilo proletnout tuto diskuzi a udelat si davno zaver a uzavrit to jako obchodni poradu.


Chyba autora:

Nemel to rozesilat na vice serveru.

Duvod: Neznalost prostredi a novinarske etiky.

Nasledek: Clanek nebude vydan. Neni duvod nabizet komunite to co jiz jednou cetla. Kdo si bude cist stejny clanek dvakrat?

Chyba serveru:

Prijali jsme clanek a nezeptali se na veci ktere povazujeme za samozrejme.

Duvod: Nesepisujeme s externimi autory smlouvy, tedy nemame urcen v tomto smyslu postup.

Nasledek: Zbytecne zadavani clanku do systemu a priprava pro vydani.


Takze bych to osobne znuloval. Vysledek je stejny.


Co se tyce namitek na profesionalizaci PDASoftu, tak i kdyz PDASoft vypada jako komercni, tak ve skutecnosti neni. Lidi co se staraji o obchod, novinky, preklady, expedici zbozi, uctovani, webmastering, mnohdy i psani a zadavani clanku to delaji ZADARMO. Vytezek PDASoftu je na hosting, domenu a jako financni prispevek pravidelnym i nepravidelnym autorum. Nic velkeho. NEPLANUJEME to delat profesionalne. Uz takhle nam na to pada hodne volneho casu. Je to neco jako nikdy nekoncici konicek ze ktereho mame spise jen dobry pocit kdyz vidime ze je server obliben a navstevovan. A proto ani nesouperime s zadnymi jinymi servery. S mnohymi z nich mame vrele vztahy a vidame se i na srazech. Je to spise takova pratelska soutez o to kdo je ctenejsi ci navstevovanejsi. A kdyz vydame clanek, ktery vysel o den drive na jinem serveru tak proste u nas nebude tak cteny a navic se vzdy najde rejpal, ktery pak prohodi, ze kopirujeme clanky jinych serveru, protoze uz sami nemame co psat.

Tim bych tuto diskusi asi ukoncil. Myslim ze se zbytecne rejpame uz dva dny do tohoto tematu, kde jiz snad bylo receno vse a jen se to opakuje dokola. Ale nebojte, zamykat ji nebudu. Usmívající
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 0:25    Předmět: Citovat

Moren napsal:

Co se tyce namitek na profesionalizaci PDASoftu, tak i kdyz PDASoft vypada jako komercni, tak ve skutecnosti neni. Lidi co se staraji o obchod, novinky, preklady, expedici zbozi, uctovani, webmastering, mnohdy i psani a zadavani clanku to delaji ZADARMO. Vytezek PDASoftu je na hosting, domenu a jako financni prispevek pravidelnym i nepravidelnym autorum. Nic velkeho. NEPLANUJEME to delat profesionalne. Uz takhle nam na to pada hodne volneho casu. Je to neco jako nikdy nekoncici konicek ze ktereho mame spise jen dobry pocit kdyz vidime ze je server obliben a navstevovan. A proto ani nesouperime s zadnymi jinymi servery. S mnohymi z nich mame vrele vztahy a vidame se i na srazech. Je to spise takova pratelska soutez o to kdo je ctenejsi ci navstevovanejsi. A kdyz vydame clanek, ktery vysel o den drive na jinem serveru tak proste u nas nebude tak cteny a navic se vzdy najde rejpal, ktery pak prohodi, ze kopirujeme clanky jinych serveru, protoze uz sami nemame co psat.

Tim bych tuto diskusi asi ukoncil. Myslim ze se zbytecne rejpame uz dva dny do tohoto tematu, kde jiz snad bylo receno vse a jen se to opakuje dokola. Ale nebojte, zamykat ji nebudu. Usmívající


Jak tak koukám na tvůj příspěvek nedá mi se ještě k němu nevyjádřit. Vemu to od konce a začátek vynechám (obsahuje vesměs jen fakta) ...
Diskuzi ukočit sice můžes a to, že se tu rejpáme už dva dny do tohoto tématu je taky pravda, ale osobně si nemyslím, že to bylo (je) až tak zbytečné - mimo jiné jsem chtěl znát názor veřejnosti na daný problém a téma. Mohu říci, že prozatimní výsledek mě mile překvapil. Jak vidno nejsem sám s názorem toho, že v konkrétních případech otisknout 2x stejný článek není na škodu (kéž by tomu chtěli naslouchat i redaktoři). Aneb kdo již článek četl prostě ho přeskočí, kdo ho nečetl bude třeba rád, že mu neunikl (Zajímavě protichůdná věta veřejnosti proti větě redaktora: "Neni duvod nabizet komunite to co jiz jednou cetla. Kdo si bude cist stejny clanek dvakrat?".
Co je bohužel smutný je to, že vy jako redaktoři (protichůdným názorem se vyjádřili většinou až na pár výjimek a zase naopak jen redaktoři některého ze serverů) máte názor na věc oproti obyčejné veřejnosti, která články čte nebo tvoří již poněkud zkreslený a tak je pro vás duplicita článku byť by stál za to absolutně nepřípustná. Což mi osobně přijde právě jako určitý krok k profesionalizaci ... byť za práci na serveru jako jeho redaktoři nejste nijak odměňováni, tak ale Váš přístup a pravidla k publikování a psaní článků mi přijdou přinejmenším jak na profesionálním a ne na obyčejném komunitním serveru.
O problému s napadnutelností duplicitního článku zde již také bylo hovořeno ... pokud s tím autor souhlasí a článek stojí za to (a nedostal za něj samozřejmě zaplaceno od některého ze serverů, tudíž ho psal zcela zdarma pro lidi) ... není přeci problém na jeho začátek dopsat, že byl se souhlasem autorovým a pro jeho zajímavost poskytnut vícero serverům.
Bohužel jak sleduji "redaktorský" přístup tak i přes většinový ohlas (byť zatím jen pár desítek lidí ze stovek který články čte) po možné určitým způsobem regulované duplicitě u nekomerčních článků k žádné změně nejspíše ani z části nedojde a i nadále se bude držet spíše profesionální přístup.
Otázkou pak ale nadále zůstává jestli jsou tu redaktoři pro to, aby lidem přinesli obsahem co nejzajímavější články nebo radši profesionálně originální články s myšlenkou na to, že vše co je na jejich serveru je čistě jen a jen u nich a jejich a čísla s počty návštěníků se tedy konečně dají pořádně použít pro soutěžení s jinými "konkurenčními" servery v tom kdo je lepší, čtenější a navštěvovanější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 1:08    Předmět: Citovat

Nevim, jsem take ctenar a pozivatel internetovych medii. Sleduji denne hodne informacnich serveru a docela mi hodne vadi, ze mnohde vidim i jen podobne clanky. Nemluvim o stejnych. Proste v jeden den prinese nekolik serveru recenzi na stejny novy model. Samozrejme je kazda psana jinak a prinese pokazde pohled jineho cloveka, ale ja si prectu jen tu nejobsahlejsi a dle pohledu nejpropracovanejsi a zbytek proste preskocim. Ale unavuje me to porovnavani ktera z tech recenzi je asi tak nejlepsi. Precist vsechny tri je ztrata casu v pripade ze to chci jen informativne.

Stejne tak je to i s duplicitnimi clanky. Proste predstava ze rano prijdu na internet hledat novinky, budu rad kdyz z deseti clanku ktere rano nove najdu obsahnu deset ruznych informaci. A ne treba jen sest, protoze zbytek jsou duplicity jiz drive ctenych clanku. Proste ten den pro me neprinesl tolik noveho co mohl. A my chceme prinest kazdy den neco jineho. Je to logicke.

A na zaver ohledne ankety v uvodu, neni vubec vypovidajici. Aby odrazovala skutecnou silu ctenaru, mela by obsahnout daleko vetsi zaber nez jen par ctenaru. Ja treba ani nehlasoval a verim ze mnozi take ne. Nelze tedy rici, ze "většinový ohlas".

A nazor ze vetsina chodi jen na nas server a byl by to pro ne novy clanek taky neobstoji. Protoze dle drivejsich anket vetsina fandu prochazi vice serveru. Proste kazde rano ci pres den si udela sve kolecko po serverech.
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pat
-= Verny clen =-
-= Verny clen =-


Registrace: 29.3. 2004
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 6:23    Předmět: Citovat

2Moren: Myslim ze to trochu zavadis. Rozhodne nejde o to aby se duplikoval KAZDY clanek. Tahle debata je o necem jinem. Jde o nektere vyjimecne clanky, kterych neni tak moc, odhadem hluboko pod 10 %. Mam na mysli hlavne ruzne navody a pod. Je jasne ze clanek typu "firma xx uvedla novou verzi programu yy" je nesmysl duplikovat. Takovy clanek nema zadnou dlouhodobou informacni hodnotu, kdezto ruzne ty navody maji svou cenu dlouhodobe. Vetsina tech co si to precte tu informaci aktualne nepotrebuje, ale pamatuje si ze to "kdesi" videli. No a pokud se stane a po case se pro nej ta informace stane potrebna, musi si ji vyhledat. Uz davno si nejspis ani nepamatuje server na kterem to cetl, takze pouzije treba Google. A asi kazdy kdo se dostal do situace, ze neco hledal a dostal jako vysledek sice hromadu odkazu, ale vsecky na jednu stranku, ktera uz neeexistuje, pochopi, ze "mit to dvakrat" muze mit svou vyhodu Velmi šťastný
Jeste jednou opakuji, ze cela debata se tyka minimalniho poctu clanku, na tomto servru to muze byt tak v radu procent. (a mimochodem, prave tady by mel redaktor mit schopnost posoudit "nadcasovost" informace - to ovsem plati obecne, neni to extra mysleno proti redaktorum PdaSoftu Usmívající )

Co se tyce te ankety, ted nevim, ale mam dojem ze aby clovek mohl hlasovat, musi se prihlasit? To ovsem velmi snizuje pocet hlasujicich, protoze vetsina lidi, vcetne mne, se prihlasuje asi jen pokud chce reagovat do diskuze nebo ma jiny duvod, takze kvuli jednomu kliku na anketu se neprihlasuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
Expert
Expert


Registrace: 22.9. 2004
Příspěvky: 219
Bydliště: Nadryby(PS)

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 6:46    Předmět: Citovat

Tak já se teda taky ještě jednou vložím do této nekonečné diskuse.

Není problém v tom, že by nemohl vyjít článek 2x na různých servrech.
Snažil sem se ti to vysvětlit,ale ty si jak zaseklej kafemlejnek.
Ty si do toho vložil svoji tvůrčí invenci a zručnost a vytvořil jsi zajímavej článek, kterej si většina technicky zaměřených lidí ráda přečte. V tom je síla toho článku a jak PDA Soft , tak PAjDA se snaží takové články mít. Jenomže prostě pochop, že jak Mirek, tak já jsme strávili další spoustu času úpravou toho článku s tím že ten článek bude jen na našem servru.
Už jsem ti to říkal,kdyby ten článek vyšel první na PDA Softu, nebyl by na PAjDA.cz
Ty si v některém předchozím příspěvku napsal, že jsme tě na to neupozornili. No jak sem tě na to měl upozornit, když mě to ani ve snu nenapadlo, že něco takovýho nenapadne tebe ?? Já sem předpokládal, že když jsme se o úpravě klávesnice bavili spolu v hospodě, tak že článek píšeš pro nás.V tomhle případě je to jen a jen tvůj problém, že si nám to neřekl,odmítám byť jen stín viny na tom co se stalo.
Duplicita článků je prostě možná, ale pouze s časovým posunem. Nejde vydat článek s odstupem pár dnů.
Jak PDA Soft, tak Pajda to nedělají pro zisk,ale z nadšení. Odměnou za to, je to,kolik lidí si naše články přečte a dělat to s tím, že teda holt to bude číst málo lidí nebo nikdo,protože to psali jinde prostě nebudem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pat
-= Verny clen =-
-= Verny clen =-


Registrace: 29.3. 2004
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 7:01    Předmět: Citovat

Hmm... Mel bych takovy konstruktivni navrh: Velmi šťastný
Ono ta diskuze je uz fakt dlouha a zacinam mit dojem ze se pomalu i opakuje Usmívající Nebylo by lepsi, misto toho tady, napsat nejaky clanek o redaktorske praci, tedy co se s tim claneckem deje od okamziku kdy ho vyplivne e-mail, co vsechno a jak redaktor dela a zaroven by soucasti mohl byt i takovy jakysi seznam toho co je v branzi jaksi "koser" a co se nedela. Pripadne jake pozadavky ma specialne PdaSoft na ty clanecky a tak vubec okolo. Ono si asi hodne lidi neumi predstavit jaka (nebo jestli) s tim je prace. Vcetne mne, mne se to treba taky nezda nijak dramaticke, ale mozna proste proto ze o tom nic nevim. Protoze, kdyz to tak vezmu, cely ten problem vznikl nejspis z neznalosti a z nedorozumeni, ne ze zleho umyslu, a tak mi pripada prinosnejsi uverejnit na toto tema nejaky (klidne podrobnejsi) clanek, nez tocit porad dokola tuhle diskuzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
komaar
-= Verny clen =-
-= Verny clen =-


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 224
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 8:40    Předmět: Citovat

VDC:
Není problém v tom, že by nemohl vyjít článek 2x na různých servrech.

Jenomže prostě pochop, že jak Mirek, tak já jsme strávili další spoustu času úpravou toho článku s tím že ten článek bude jen na našem servru.
Už jsem ti to říkal,kdyby ten článek vyšel první na PDA Softu, nebyl by na PAjDA.cz

Jak PDA Soft, tak Pajda to nedělají pro zisk,ale z nadšení. Odměnou za to, je to,kolik lidí si naše články přečte a dělat to s tím, že teda holt to bude číst málo lidí nebo nikdo,protože to psali jinde prostě nebudem.



Moren:
Je to neco jako nikdy nekoncici konicek ze ktereho mame spise jen dobry pocit kdyz vidime ze je server obliben a navstevovan. A proto ani nesouperime s zadnymi jinymi servery. S mnohymi z nich mame vrele vztahy a vidame se i na srazech. Je to spise takova pratelska soutez o to kdo je ctenejsi ci navstevovanejsi. A kdyz vydame clanek, ktery vysel o den drive na jinem serveru tak proste u nas nebude tak cteny a navic se vzdy najde rejpal, ktery pak prohodi, ze kopirujeme clanky jinych serveru, protoze uz sami nemame co psat.



jednou je to profesionalni pristup, jednou komunita
jednou souperite a jednou ne

a co hledisko, ze uzivatel bude za mesic hledat nejaky clanek o nemz vi, ze asi existuje a zkusi tedy server, na kterem si mysli, ze bude vsechno, ze takovato zajimavost jim neunikla

je samozrejme na nic, ze otevru 5 casopisu a z 50% je vsude to same
ale kolik lidi si kupuje 5 casopisu, vetsina jen jeden
sice dost lidi prochazi vice serveru, ale ne vsichni
najdu-li jeden server o kterem si myslim, ze mi vyhovuje, tak nehledam dal
nechci stravit vetsinu doby hledanim toho nejlepsiho serveru a soucasne mit strach, ze nahodou jsem jeden prehledl a ten nejlepsi mi zrovna utekl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VDC
Expert
Expert


Registrace: 22.9. 2004
Příspěvky: 219
Bydliště: Nadryby(PS)

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 11:08    Předmět: Citovat

komaar napsal:


jednou je to profesionalni pristup, jednou komunita
jednou souperite a jednou ne

a co hledisko, ze uzivatel bude za mesic hledat nejaky clanek o nemz vi, ze asi existuje a zkusi tedy server, na kterem si mysli, ze bude vsechno, ze takovato zajimavost jim neunikla

je samozrejme na nic, ze otevru 5 casopisu a z 50% je vsude to same
ale kolik lidi si kupuje 5 casopisu, vetsina jen jeden
sice dost lidi prochazi vice serveru, ale ne vsichni
najdu-li jeden server o kterem si myslim, ze mi vyhovuje, tak nehledam dal
nechci stravit vetsinu doby hledanim toho nejlepsiho serveru a soucasne mit strach, ze nahodou jsem jeden prehledl a ten nejlepsi mi zrovna utekl


No to je hezkej argument, ale trošku mimoň Usmívající
Těch serverů zase neni tolik a jak již bylo několikrát uvedeno, většina palmistů, kteří chodí sem, chodí také na Pajdu. Na obou servrech jsou články členěny podle zaměření a funguje vyhledávání. Takže něco najít není zase takovej problém. Nebo vlastně možná je, protože se s tim lze ve fóru setkat každou chvilku,že je někdo línej použít vyhledávání a tak se zeptá a většinou se najde nějakej ochotnej ... a poradí mu.
Kdybych chtěl bejt rejpavej, tak bych napsal,že holt teda budem kopírovat články z jednoho serveru na druhej, aby nikdo nemusel nic hledat a mohl si chodit jen na ten jeden Cool

V zásadě ta duplicita, nebo opakování témat možné je. Když se třeba objeví recenze dobrého softu s odstupem půl roka,nebo roka,tak to nikomu vadit nemůže,naopak.
Také pokud by se objevila zpráva, že Billa Gatese přejel parní válec, z chutí bychom tuto zprávu zopakovali,i kdyby se objevila zde a klidně v ten samý den.
Jinak by to bylo prostě pořád o tom, co jsme již několikrát zopakovali.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel41
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 18.10. 2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Rakovnicko

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 11:21    Předmět: Citovat

VDC napsal:
komaar napsal:


jednou je to profesionalni pristup, jednou komunita
jednou souperite a jednou ne

a co hledisko, ze uzivatel bude za mesic hledat nejaky clanek o nemz vi, ze asi existuje a zkusi tedy server, na kterem si mysli, ze bude vsechno, ze takovato zajimavost jim neunikla

je samozrejme na nic, ze otevru 5 casopisu a z 50% je vsude to same
ale kolik lidi si kupuje 5 casopisu, vetsina jen jeden
sice dost lidi prochazi vice serveru, ale ne vsichni
najdu-li jeden server o kterem si myslim, ze mi vyhovuje, tak nehledam dal
nechci stravit vetsinu doby hledanim toho nejlepsiho serveru a soucasne mit strach, ze nahodou jsem jeden prehledl a ten nejlepsi mi zrovna utekl


No to je hezkej argument, ale trošku mimoň Usmívající
Těch serverů zase neni tolik a jak již bylo několikrát uvedeno, většina palmistů, kteří chodí sem, chodí také na Pajdu. Na obou servrech jsou články členěny podle zaměření a funguje vyhledávání. Takže něco najít není zase takovej problém. Nebo vlastně možná je, protože se s tim lze ve fóru setkat každou chvilku,že je někdo línej použít vyhledávání a tak se zeptá a většinou se najde nějakej ochotnej ... a poradí mu.
Kdybych chtěl bejt rejpavej, tak bych napsal,že holt teda budem kopírovat články z jednoho serveru na druhej, aby nikdo nemusel nic hledat a mohl si chodit jen na ten jeden Cool

V zásadě ta duplicita, nebo opakování témat možné je. Když se třeba objeví recenze dobrého softu s odstupem půl roka,nebo roka,tak to nikomu vadit nemůže,naopak.
Také pokud by se objevila zpráva, že Billa Gatese přejel parní válec, z chutí bychom tuto zprávu zopakovali,i kdyby se objevila zde a klidně v ten samý den.
Jinak by to bylo prostě pořád o tom, co jsme již několikrát zopakovali.

Nedá mi, abych se nezeptal: není trochu velký rozdíl mezi "oznámením o kýžené nehodě prominenta" a autorským článkem? Nemají redaktoři taky aspoň trochu "opečovávat" své (a nejen své) autory kromě pověsti o úrovni "svého" servru? Protože pokud by se kterýkoliv soustředil jen na citace a firemní/reklamní oznámení (případně stručné recenze novinek), pak je skutečně jedno, kam se podívám - celosvětově. A jenom doufám, že na PDA Softu se i po téhle smršti výtek najde další človíček, který nadšeně zkusí uveřejnit dobrý nápad a riskne, že když nesl kůži na trh porušil nějaké to pravidlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
benny
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 21.11. 2004
Příspěvky: 151
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 11:29    Předmět: Citovat

Moren napsal:

Stejne tak je to i s duplicitnimi clanky. Proste predstava ze rano prijdu na internet hledat novinky, budu rad kdyz z deseti clanku ktere rano nove najdu obsahnu deset ruznych informaci. A ne treba jen sest, protoze zbytek jsou duplicity jiz drive ctenych clanku. Proste ten den pro me neprinesl tolik noveho co mohl. A my chceme prinest kazdy den neco jineho. Je to logicke.


Sorry Morene, ale nemuzu si nerypnout: dnesni clanek o NVFS jsem uz cetl v originale na www.palm247.com. Neodporujes si trosku pri tom biti se v prsa za neduplicitu informaci? Usmívající
_________________
Treo 650
universal wireless keyboard

Web: http://zlababus.googlepages.com/microwhite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 12:56    Předmět: Citovat

benny napsal:

Sorry Morene, ale nemuzu si nerypnout: dnesni clanek o NVFS jsem uz cetl v originale na www.palm247.com. Neodporujes si trosku pri tom biti se v prsa za neduplicitu informaci? Usmívající


K tomu rypnuti si precti i tohle
http://pdasoft.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=6435844#6435844

Mi taky pripadaji preklady OK a nevidim to jako duplicitu. Teda pokud je uvedeno ze je to preklad a je tam nejlip i zdroj odkud je to prelozeno. Coz v tomto pripade bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
benny
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 21.11. 2004
Příspěvky: 151
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 13:02    Předmět: Citovat

fanoush napsal:
benny napsal:

Sorry Morene, ale nemuzu si nerypnout: dnesni clanek o NVFS jsem uz cetl v originale na www.palm247.com. Neodporujes si trosku pri tom biti se v prsa za neduplicitu informaci? Usmívající


K tomu rypnuti si precti i tohle
http://pdasoft.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=6435844#6435844

Mi taky pripadaji preklady OK a nevidim to jako duplicitu. Teda pokud je uvedeno ze je to preklad a je tam nejlip i zdroj odkud je to prelozeno. Coz v tomto pripade bylo.


Ja nerikam, ze je to spatne. Jen mi to nezapada do ty moralni diskuse o tom, ze kdyz je clanek na jednom webu, nemel by byt jinde. Ctu vicero serveru o PDA a myslim, ze je nas tu takovych vic.
_________________
Treo 650
universal wireless keyboard

Web: http://zlababus.googlepages.com/microwhite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 13:32    Předmět: Citovat

benny napsal:

Ja nerikam, ze je to spatne. Jen mi to nezapada do ty moralni diskuse o tom, ze kdyz je clanek na jednom webu, nemel by byt jinde. Ctu vicero serveru o PDA a myslim, ze je nas tu takovych vic.

No ja to pochopil tak, ze ty dva weby na kterych by to nemelo byt jsou mysleny weby ve stejnem jazyce. Ale receno to nebylo, jenom mi to tak prislo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cobrik
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 16:37    Předmět: Citovat

A jak tak koukám opět problém pokračuje ... Je tu až na výjimky prostě neslučitelný pohled redaktora vůči pohledu (zatím tedy menšího vzorku) veřejnosti ... Veřejnost říka - u dobrých a věcných návodů by duplicita nevadila ... Redaktoři zatvrzele protestují a říkají - duplicita je pro nás nepřípustná, vždyť by jsme ztratili originalitu a nikdo by to potom nečetl.

Nechcete tedy jako REDAKTOŘI uspořádat na svých serverech nějakou tu anketu jako jsem jí tu vytvořil já s nějakýma odpověďma co vystihují problém a účel této debaty ? (Samozřejmě pokud z toho zase nevznikne problém, že máte oba v jeden moment duplicitní anketu ...)

Vždyť tu máte být snad pro čtenáře a tedy jak jste říkali pro dobrý pocit z tohoto koníčka a ne pro to abyste se drželi zatvrzele pravidla hodného spíše profesionálního než komunitního serveru (jak tedy o sobě oba tvrdíte, že profi nejste) a né snad proto abyste razili slepě a hluše co vám přijde jako nejlepší. Tedy proč by si čtenáři nemohli říci co by chtěli vídat na serverech na kterých píšete ?

A ještě bych si dovolil jednu připomínku pod čáru jako měl předemnou Benny ... i já si občas čtu zahraniční (angličtinou psané) servery a chápu, že někteří lidé si je přečíst nemohou, protože anglicky neumí ... ale kdybych to měl s tou duplicitou brát doslova tak by mě muselo vadit i tohle ... ale jak jsem již řekl ... myslím si že občas trocha duplicity v oprávněných případech neuškodí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brbla
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 101
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: pá 31. březen, 2006 22:30    Předmět: Vy duplicity :-D Citovat

Článek v češtině stačí odkázat - třebas s anotací, poznámkami, postřehy. Čitelý a srozumitelný článek je vzdálen na jedno kliknutí. Přidaná hodnota bývá malá (ty vlastní postřehy, zpětný odkaz), ale je. Při duplicitě není žádná - nic nového.

Překlad mi šetří čas, neumím-li anglicky natolik, abych jej bezezbytku správně pochopil. Zde je na jedno kliknutí vzdálen článek ne zcela srozumitelný, s omezenou přístupností. V tom vnímám velký rozdíl.

Kvalitní překlad má citelnou přidanou hodnotu. Budu-li hledat řešení problému, zadám zpravidla český dotaz. Přeložený článek mi nabídne českou odpověď. Už ten rozdíl vidíte také?

Mimochodem, duplicitní články mohou "plagiátorovi" i pěkně zavařit. Extrém - stačí, aby mne někdo "hodný" nabonzoval jako zloděje článku a můžu být při troše štěstí i vyřazen z indexování (třeba googlu).
Běžná praxe je mírnější - jeden ze článků nebude indexován, protože už byl zaindexován originál.

I to jsou argumenty, proč raději kvalitní obsah doporučit (odkazovat) a neduplikovat (byť se svolením autora). Tolik teorie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Diskuse nad clanky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.83 sekund

RSS - články RSS - fórum