Chce si to trochu pohrát No ale líná huba holé neštěstí.
Před importem do TTQV je třeba mít v jednom adresáři (např) dva soubory, jeden s obrázkem, druhý s kalibrací:
Kraje.png
Kraje_png.cal
Potom stačí mít otevřenou složku map v TTQV a přetáhnout myší ten soubor Kraje.png do okna TTQV.
Anebo složitěji pravý klik na složku map v TTQV, Import new map, najít si složku a správný obrázek. To že to děláš dobře poznáš podle toho, že se TTQV na nic neptá a Kraje.png se objeví v seznamu map.
Když to děláš blbě, objeví se dialog na kalibraci.
Vše v pořádku,mapa se ni objeví v seznamu map,ale při jejím otevření v TQV,abych ji mohl importovat do PathAway,se mi objeví u mnoha map stejná hláška :
Neúspěšná kalibrace: Chyba(x,y=2616,1311)
a pak další :
Prekalibrovat pomoci jiných kalibracnich bodu.
A dále :
Calibration error:lat=lon=0!
A další:
Chyba v databazi kalibraci!Zmen kalibraci.
S tímto problémem jsem si zatím ani po dlouhodobém zkoušení neporadil.
Pokud víš kde dělám chybu,poraď.
Díky
Zaslal: st 14. listopad, 2007 16:26 Předmět: Re: Touratech QV a konverze map
ob napsal:
suky napsal:
Chce si to trochu pohrát No ale líná huba holé neštěstí.
Před importem do TTQV je třeba mít v jednom adresáři (např) dva soubory, jeden s obrázkem, druhý s kalibrací:
Kraje.png
Kraje_png.cal
Potom stačí mít otevřenou složku map v TTQV a přetáhnout myší ten soubor Kraje.png do okna TTQV.
Anebo složitěji pravý klik na složku map v TTQV, Import new map, najít si složku a správný obrázek. To že to děláš dobře poznáš podle toho, že se TTQV na nic neptá a Kraje.png se objeví v seznamu map.
Když to děláš blbě, objeví se dialog na kalibraci.
Vše v pořádku,mapa se ni objeví v seznamu map,ale při jejím otevření v TQV,abych ji mohl importovat do PathAway,se mi objeví u mnoha map stejná hláška :
Neúspěšná kalibrace: Chyba(x,y=2616,1311)
a pak další :
Prekalibrovat pomoci jiných kalibracnich bodu.
A dále :
Calibration error:lat=lon=0!
A další:
Chyba v databazi kalibraci!Zmen kalibraci.
S tímto problémem jsem si zatím ani po dlouhodobém zkoušení neporadil.
Pokud víš kde dělám chybu,poraď.
Díky
Možná tuto prosbu ještě nikdo nezachytil,tak to zkouším znova
Nezachytil
Řekl bych chyba původního kalibračního souboru.
Anebo něco jiného
Pošli mi jeden vzorek, obrázek, *.map i výsledný *.cal např přes edisk (upload.skvely.sk ....) a odkaz SZ.
Zaslal: út 27. listopad, 2007 11:58 Předmět: .map a .ozf2 mapy
suky napsal:
Nezachytil
Řekl bych chyba původního kalibračního souboru.
Anebo něco jiného
Pošli mi jeden vzorek, obrázek, *.map i výsledný *.cal např přes edisk (upload.skvely.sk ....) a odkaz SZ.
Chyba je v OziConverteru, vytvořil 3 a 4 kalibrační bod pro TTQV stejný a TTQV to pak nerozchodil.
Stačí odmazat ten čtvrtý bod (x=y=0 a Lat/Lon smazat úplně v *.cal souboru před importem nebo Lat/Lon v kalibračním dialogu) a půjde to.
OziConverter používá parametry pro Moving Map, pro zpřesnění si z těch šesti bodů na konci v *.map souboru můžeš jeden vybrat a nahradit ten čtvrtý duplicitní v *.cal souboru.
Zaslal: po 14. červenec, 2008 10:51 Předmět: Kalibrace map z www.mapy.cz
Našel jsem pěknej prográmek Mapgen http://blog.alpov.net/2008/03/mapgen-v2-konen-univerzl.html umí stáhnout z www.mapy.cz mapu a uložit ji jako jpg. Zkoušel jsem ji nakalibrovat podle několika bodů pathmanagerem a prostě je mimo. Už jsem kalibroval turistický mapy a bylo to v pohodě, ale tady ne. Přitom sem si myslel, že právě tyhle mapy budou nejpřesnější. On ten program vyhodí i soubor map pro oziho, tak jedině zkusit ozimapconvertor, ale je pro mě záhadou, proč mi to nejde nakalibrovat podle bodů.
Tak teda mapy do Pathaway(ČR 1:25000) můžete stáhnout zde http://www.uloz.to/645426/ je to zabalený v raru. Nevím jestli to pujde ve starších verzích Pathaway než je 4...
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Přejít na stránku Předchozí1, 2, 3, 4Další
Strana 3 z 4
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.