DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 304 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lehce mimo mísu -- linux na PC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec jen tak
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
skater25
Expert
Expert


Registrace: 16.11. 2006
Příspěvky: 205
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 20:50    Předmět: Lehce mimo mísu -- linux na PC Citovat

Dobrý den Linuxáci, chci se zeptat, na notebooku mám Linux nainstalovaný "na pevno" a rozhodl jsem se ho vyměnit i na stolnim PC, chci live protože nechci přijít o Wokna. poraďte mi prosím někdo jak mam linux bootovat.

Díky skater Mrkající
_________________
PALM LifeDrive (v mém případě spíš LifeCF Usmívající )
http://s4.bitefight.cz/c.php?uid=47660
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
N3o21
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 16.5. 2006
Příspěvky: 573

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 21:12    Předmět: Citovat

Live je nanic... teda aspon z CD. Idealni je Live z externiho disku, nebo velkeho flashdisku, tam muzes ukladat nastaveni, instalovat, atd... ale na CD je to o nicem. Nicmene nevim co mas...
Nejlepsi live je asi Slax, do ktereho je spoustu modulu.

Lepsi reseni ale podle me je podelit disk bez ztraty dat (treba partion Magic. POZOR!! pred delenim disku je nutna defragmentace). A potom nainstalovat nejaky distro, bud Ubuntu, nebo pokud mas 512MB RAM a vice tak OpenSuse 10.2 nebo novejsi, ci z BSD je solidni PC-BDS.

Linux je ale opravdu strasna prace... ted apokud vyzadujes neco specialniho, jako treba syncho z PDA, nebo rozhodit nejaky nestandartni HW. Spoustu prace, nicmene, pak to funguje uz porad Mrkající
_________________
Palm TX => Treo 680 => HTC TyTN => HTC Artemis => HTC TyTN II (N3o21's Alpha V2) => [nepočítaně dalších] => HTC Legend + Blackberry 9780
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
skater25
Expert
Expert


Registrace: 16.11. 2006
Příspěvky: 205
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 21:19    Předmět: Citovat

děkuji, již vyřešeno, mám slax na 2gb flashdiscu

ps:když cd neuzavřu, mužu instalovat
_________________
PALM LifeDrive (v mém případě spíš LifeCF Usmívající )
http://s4.bitefight.cz/c.php?uid=47660
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
N3o21
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 16.5. 2006
Příspěvky: 573

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 21:45    Předmět: Citovat

OK... tak bootovat muzes normalne, ne? Slax ma preci ten instalator, ktery ti umoznil nainstalovat ho na flashdisk, a zapise tam i Boot sektor.

V BIOSU musis mit povoleny bootovani z USB driv nez z HDD (u me je to treba Boot from Other devices). Pak ti normalne najede, ne? teda pokud nemas uplne zastaralou desku, ktera neumi bootovat z USB.

ps: s tou instalaci sme to myslel jako za behu instalovat, a nastavovat, aniz by se ti to po resetu ztratilo Mrkající to na CD neudelas, ani kdyz se budes hooodne snazit. Na CD nacpes maximalne dalsi moduly.
_________________
Palm TX => Treo 680 => HTC TyTN => HTC Artemis => HTC TyTN II (N3o21's Alpha V2) => [nepočítaně dalších] => HTC Legend + Blackberry 9780
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miska
-= Externi redaktor =-
-= Externi redaktor =-


Registrace: 22.12. 2004
Příspěvky: 1086
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 22:17    Předmět: Citovat

N3o21 napsal:
Linux je ale opravdu strasna prace... ted apokud vyzadujes neco specialniho, jako treba syncho z PDA, nebo rozhodit nejaky nestandartni HW.


Synchronizace PDA neni vubec nic specialniho Mrkající Nastavi se behem chvilky bez jakychkoliv problemu, pokud dokazes sledovat howto Mrkající Cvicena opice to s vetsinou novych dister zvladne za deset minut Mrkající Jinak linux je super od toho, ze spousta veci se tam da delat jednoduse a lehce Mrkající

N3o21 napsal:
Lepsi reseni ale podle me je podelit disk bez ztraty dat (treba partion Magic. POZOR!! pred delenim disku je nutna defragmentace).


Proc? Partition magic si data popresouva sam a za behu na widlich stejne disk tezko dofragmentujes....
_________________
Palm m125 --> Tungsten T --> Palm TX (s vibracema)
(Ale mam je doma jeste porad vsechny Mrkající)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andilek
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 16.12. 2005
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 23:18    Předmět: Citovat

miska napsal:
Synchronizace PDA neni vubec nic specialniho Mrkající

no nevim. Pokazde kdyz ctu neco podobneho, tak me napadne tisic a jeden duvodu, kdy synchronizace nefunguje jak ma.
1) Diakritika
2) kdyz syncujes Evolution s gaimem, informace o IM schazuji sync
3) Napriklad na FreeBSD je problem, ze OS nezna novejsi typy palmu a je potreba doplnovat zaznamy o nove modely

A kdyz k tomu pripoctu problemy se syncem pres BT/WiFi tak to zas tak stright forward neni.
_________________
m100 -> iPAQ 3970 -> HX 4700 -> TX -> Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miska
-= Externi redaktor =-
-= Externi redaktor =-


Registrace: 22.12. 2004
Příspěvky: 1086
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 27. květen, 2007 23:44    Předmět: Citovat

Andilek napsal:
1) Diakritika


JPilot s ni nikdy problemy nemel, aspon od ty doby co ho mam a pouzivam (par let)

Andilek napsal:
2) kdyz syncujes Evolution s gaimem, informace o IM schazuji sync


Pokud vim, tak oboje to sou desktopovy aplikace a tudiz to nema zadnou souvislost s PDA Mrkající V zivote sem neco takovyho nezkousel, ani jeden z tech programu neprovozuju. btw. Na widlich se da v pohode synchronizovat ICQ s Outlookem? Podlý

Andilek napsal:
3) Napriklad na FreeBSD je problem, ze OS nezna novejsi typy palmu a je potreba doplnovat zaznamy o nove modely


njn, FreeBSD je bohuzel mene rozsirene a tudiz ma i mensi podporu HW, nez linux.

Andilek napsal:
A kdyz k tomu pripoctu problemy se syncem pres BT/WiFi tak to zas tak stright forward neni.


Po Wifi ci BT je o to uplne nejjednoduzsi, protoze se jedna o sitovou synchronizaci, takze staci misto portu pouzit net:any. Vubec neni treba mit spravne nastavenej kernel.
_________________
Palm m125 --> Tungsten T --> Palm TX (s vibracema)
(Ale mam je doma jeste porad vsechny Mrkající)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 7:15    Předmět: Citovat

Ach jo... nazory typu hrozna prace to je porad... ja si myslim ze hrozna prace je udrzovat windows aby nam tam nase veci chodily... protoze po kazdem restartu je sance, ze to nepujde. Takze u widli je nutny porad neco prenastavovat znovu (obvykle proklikani se nejakym wizardem znova) a celkove je na tom daleko vic casu. Fuj.. uz nikdy bych se tam nevratil
_________________
HP Pre3, webOS 2.2.4
skorpi@jabber.cz
72ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miska
-= Externi redaktor =-
-= Externi redaktor =-


Registrace: 22.12. 2004
Příspěvky: 1086
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 12:49    Předmět: Citovat

72ka napsal:
Ach jo... nazory typu hrozna prace to je porad... ja si myslim ze hrozna prace je udrzovat windows aby nam tam nase veci chodily... protoze po kazdem restartu je sance, ze to nepujde. Takze u widli je nutny porad neco prenastavovat znovu (obvykle proklikani se nejakym wizardem znova) a celkove je na tom daleko vic casu. Fuj.. uz nikdy bych se tam nevratil


Navic bych se tam musel vzdat svych virtualnich ploch a scriptovani... Bych tam byl jak bezrukej Cool
_________________
Palm m125 --> Tungsten T --> Palm TX (s vibracema)
(Ale mam je doma jeste porad vsechny Mrkající)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suky
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 10.3. 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 14:24    Předmět: Re: Lehce mimo mísu -- linux na PC Citovat

skater25 napsal:
Dobrý den Linuxáci, chci se zeptat, na notebooku mám Linux nainstalovaný "na pevno" a rozhodl jsem se ho vyměnit i na stolnim PC, chci live protože nechci přijít o Wokna. poraďte mi prosím někdo jak mam linux bootovat.

Díky skater Mrkající

Ubuntu 7.04 je:
a. live
b. umožňuje "hladký" přechod z Woken.

Takže odzkoušíš, pokud se ti líbí, na ploše odklikáš Install a ke stávajícím Windows doinstaluje i Linux.

Částečně převede i Wokenní uživatele.

Samozřejmě že po instalaci si může při spuštění PC vybrat, který OS najede.
Tedy rada jak bootovat Linux zní - nainstalovat to a pak si vybrat.

Instalace umí i (s wizardem, ručně a další možnosti) rozdělit HD a vytvořit na něm novou partition pro Linux.
Doma jsem to samo dělal na čistý (druhý) disk, ale u známého jsem to riskl a nechal ho to udělat samotného, změna partition proběhla za pár sekund a Wokna furt fungovala!!!
Samozřejmě jsem napřed provedl kontrolu disku a defragmentaci.
Ta samá práce trvala PartitionMagicu desítky minut Šokovaný .
Ovšem u PC, kde mi záleží na datech bych použil PM nakolik ho mám ověřený po dlouhé roky.

No a Palm a Linux, to je na dlouhé povídání.
Poté co mi s mým přes 1 GB *.pst souborem začal blbnout Outlook jsem přešel na ThunderBirda (plus doplňky jako kalendář...) a položil jsem si otázku, k čemu ty wokna potřebuji.
Takže jsem doma přešel na Linux a hledal variantu.
Jenže jako první krok mi Evolution (synchro přes Zařízení Palm)) zrušil ktg u všech (několika stovek) kontaktů.
Kontact (Kmail) mne jako aplikace neoslovil.
Navíc oba poštovní klienty nemohu řádně nastavit proti spamu, toho co ThunderBird umí od narození nemohu dosáhnou, spoustu spamu nerozeznají, přestože jsem prošel spoustu fór, nastavení...

A navíc mi nelze měnit nastavení Kpilotu, nějak zamrzá. Po dlouhém trápení jsem přišel na to, že nastavení (tváří se identicky) lze dosáhnout z Kontactu.

Nj, jenže sync pro ThunderBird je napsaný jen pro Wokna!!!!

JPilot je na mne moc jednoduchý, málo možností, ale chodí bezchybně.

A tak zatím ještě stále zůstávám Woknařem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Andilek
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 16.12. 2005
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 14:51    Předmět: Citovat

No, u me to je podobne. Pod windows vsechno vicemene unguje, jen je porod se k necemu doklikat. Prace s terminalem je desnej opruz, zejmena pokud hodne pouzivate copy-paste.
v Linuxu/freebsd zase nejede sync jak ma a jsou s tim problemy.
Takze jsem zatnul zuby, syncuju pod windows jen kvuli zaloham a instalacim a cekam, jestli driv usetrim na macbook pro a nebo konecne narazim na pouzitelne fungovani v linuxu/freebsd.
Ale ve finale mi ten Mac prijde jako lepsi volba. Syncuje v pohode, pri synci dokonce prevadi znakove sady, takze funguje diakritika. Navic je to v podstate unix-like system, takze stara znama,
_________________
m100 -> iPAQ 3970 -> HX 4700 -> TX -> Treo 680
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po 28. květen, 2007 20:11    Předmět: Citovat

Co se synchra tyce zkuste OpenSync... jedno reseni a pro vsechno!

Anebo snad nekdo na woknech umi NAJEDNOU sycnronizovat dva palmy s desktopem a mobilem?

Osobne jsem zkousel sync tri veci najednou:

Palm s Opie
Palm Vx s PalmOS
Evolution

Najednou se zesynchronizuji vsechny tri strany... jak krasne, jak jednoduche a to i s diakritikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suky
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 10.3. 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 12:40    Předmět: Citovat

To mne velmi zajímá.
Už jsem na to narazil, ale něco mne od toho odradilo, myslím že se mi zdálo, že to je jen ve stádiu vývoje.

Evolution se mi obecně líbil, ale ty chybějící kategorie je pro mne velké mínus.
Nejpromakanější (pro mne) je Thunderbird (antispam, ovládání...) a OpenSync slibuje synchronicaci s Sunbirdem, uvidíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út 29. květen, 2007 13:52    Předmět: Citovat

suky napsal:
To mne velmi zajímá.
Už jsem na to narazil, ale něco mne od toho odradilo, myslím že se mi zdálo, že to je jen ve stádiu vývoje.

Evolution se mi obecně líbil, ale ty chybějící kategorie je pro mne velké mínus.
Nejpromakanější (pro mne) je Thunderbird (antispam, ovládání...) a OpenSync slibuje synchronicaci s Sunbirdem, uvidíme...


Je pravda že ve vývoji je.. jako vše Usmívající

Nicméně právě s Evolution a Gpilotem byly vždy problémy s diakritikou, OpenSync s tím nemá problémy, kódování se nastavuje pro každý článek synchronizace zvlášť.. čili mohu mít PalmOS s cp1250, Opii s UTF8 a Evolution UTF8 a další.. a vše by mělo být dobře.
Zatím k OpenSyncu neexistuje na míru šité GUI, takže zatím jen v příkazové řádce anebo použít MultiSync-GUI (Multisync je již opuštěný projekt, ze kterého OpenSync vychází a naštěstí zanechává jeho filozofii i syntaxi).
Takže na LinuxExpu jsem předváděl Multisync-GUI ovládajícího OpenSync a takhle to mám odzkoušené.

U mně konkrétně se vyskytla chyba u Palmu Vx a jeho kalendarem, ktery pri synchronizaci hazel na strane PC segmentation fault... obecne mam pocit, ze OpenSync ten plugin pro POS uz moc nevyviji.. protoze vsichni vime ze stavajici PalmOS je mrtvy, taky bych to tak udelal.
Nicmene ostatni pluginy chodi bezproblemu.
Sync PalmOS 5 jsem nezkousel, tam treba ten kalendar pujde OK.
_________________
HP Pre3, webOS 2.2.4
skorpi@jabber.cz
72ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: pá 01. červen, 2007 10:34    Předmět: Citovat

Chci se omluvit vsem, v predchozim prispevku jsem se doputil chyby. Pro OpenSync je framework (graficka nadstavba) pro KDE Kitchensync.. a je primo urcena.

Takze super.. hned ji jdu vyzkouset.

http://www.opensync.org/wiki/irmc-screenshots
_________________
HP Pre3, webOS 2.2.4
skorpi@jabber.cz
72ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec jen tak Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.34 sekund

RSS - články RSS - fórum