DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 358 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

palm treo 650, ano nebo ne
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Jaký Hardware by jste si zde rádi koupili?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 10:38    Předmět: Citovat

Matheasek napsal:
no dnes se dá sehnat právě MDA compact I a treo 650 ve stejný cenový relaci, cca 3000,- takže dilema no, ale zatím vítězí treo a jeho qwerty klavesnice!!!


Kdybys mluvil o Treo750 a Treo650, tak by bylo co resit. Ja bych se asi i tak rozhodl pro Treo650 - PalmOS je návykový a downgradovat na widle se mi nechce. Při srovnání MDA a Treo650 myslím nemáš co řešit.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hrabuvka
Uzivatel
Uzivatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 14:44    Předmět: Citovat

Musím přiznat, že potom co jsem moje Treo utopil o MDA taky přemýšlím, objevil jsem ho v bazaru za hodně slušný peníz. Ale jak to tady poslouchám asi bych si ho měl vzít domů na zkoušku Velmi šťastný abych pak nebyl zlej sám na sebe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 15:01    Předmět: Citovat

MDA má hlavní handicap v rychlosti, resp. pomalosti, oproti Treu 650 je to děs Smutný Pak je to ještě otázka zvyku ovládání. Mě osobně to dost vadilo nepraktické spouštění aplikací a absence jednoručního ovládání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 16.5. 2004
Příspěvky: 514
Bydliště: Slaný

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 15:23    Předmět: Re: palm treo 650, ano nebo ne Citovat

A co se podívat na nějaký smartphone s WM? Třeba ty od Samsungu s QWERTY klávesnicí?
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), HTC S621 (WM 6.0)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mha
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 13.11. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 15:32    Předmět: Citovat

Aby to tu nevyznelo tak optimisticky, pridam aj ja moju skusenost: Treo 650 som mal asi tyzden nez som sa ho rohodol vratit tam kde som ho kupil:
1. Treo sa samovolne restartovalo min 1 x za den (aj ked neboli nainstalovane ziadne aplikacie a boli spravene vsetky mozne druhy resety)
2. Zvuk telefonu bol zasumeny a tichy
3. Bol som dost nemilo prekvapeny ked som zistil, ze Palm wifi karta v Treu nefunguje - bral som to ako samozrejmost a pred kupou som si to neoveril

Aby som spomenul aj klady:
1. Displej a klavesnica
2. Ovladanie telefonu - stary dobry Palm OS
3. Rychle EDGE, bolo pre mna dostatocne rychle aby nahradilo 3G

Myslim, ze palm prechod na NVFS nezvladol. Potvrdilo sa mi to aj ked som sa asi 3 minuty hral v obchode s Tungsten T|X, pocas tejto doby sa jeden krat sam restartol.

To vsetko musim bohuzial konstatovat ako spokojny majitel Zire 72.
Cize ak sa nieco v palme radikalne nezmeni moj dalsi Palm nebude Palm a Windows mobile zariadenie uz vobec nie. Skor vidim perspektivu v iPhone, Android alebo Symbian UIQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: út 13. listopad, 2007 21:28    Předmět: Citovat

To zní docela pesimisticky a není to až takový blábol, aby se to dalo odmávnout, že to tak není. Takže několik poznámek, abych to uvedl na pravou míru:

Citace:

1. Treo sa samovolne restartovalo min 1 x za den (aj ked neboli nainstalovane ziadne aplikacie a boli spravene vsetky mozne druhy resety)


Bez nainstalovaných aplikacích jsem to nezanamenal. Po instalaci PiLoc a ZLauncheru to ovšem byla katastrofa. Vše vyřešilo odinstalovaní ZL a instalace nové ROM 1.20ENA. PiLoc poté nainstalovat šel a stabilita se rapidně zvžšila, ale pořád to nebylo ono (tak 2 resety týdně. Problém se stabilitou a češtinou ovšem zcela vyřešila Hawkova počeštěná ROM.

Citace:

2. Zvuk telefonu bol zasumeny a tichy


To jsem nezaznamenal nikdy. Šlo zřejmě o vadný kus. Dceři pouštím přes Treo běžně písničky a animované večerníčky a vše je slyšet velmi slušně.

Citace:

3. Bol som dost nemilo prekvapeny ked som zistil, ze Palm wifi karta v Treu nefunguje - bral som to ako samozrejmost a pred kupou som si to neoveril


Stará wifi karta opravdu nefunguje. Prý existuje nějaká kompatibiliní, ale nakonec jsem si ji na eBay nekoupil. Problémem totiž je relativně malá kapacita ROM u Trea a pro běný provoz potřebuju z karty pouštět aplikace a hrát si na diskžokeje, z toho jsem už vyrost. Takže chybějící wifi je snad jediný reálný nedostatek Trea. Kdyby mělo Treo wifi, tak skutečně nemá chybu.

Citace:

Aby som spomenul aj klady:
1. Displej a klavesnica
2. Ovladanie telefonu - stary dobry Palm OS
3. Rychle EDGE, bolo pre mna dostatocne rychle aby nahradilo 3G


Naprosto souhlasím. Navíc velmi dobrá výdrž baterie (v porovnání třeba s Treem680).

Citace:

Myslim, ze palm prechod na NVFS nezvladol. Potvrdilo sa mi to aj ked som sa asi 3 minuty hral v obchode s Tungsten T|X, pocas tejto doby sa jeden krat sam restartol.


Nevím, jestli za to může NVFS. Já mám teď treo skutečně docela stabilní (1 reset za dva týdny a to ještě když si hraju třeba s Javou spouštěnou z karty apod. - sestra, která používá Treo na telefonování, čtení knih, MHD2 a na hraní her ve škole - může si to dovolit, je učitelka - zná samovolný reset v podstatě jen z vyprávění). Podmínkou pro stabilitu je spouštění většiny programů z karty a mít stále volných 14 až 15 MB. Pak vše funguje opravdu dobře.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 26.8. 2004
Příspěvky: 96
Bydliště: Bílina / Praha

PříspěvekZaslal: st 14. listopad, 2007 8:06    Předmět: Citovat

xlendi napsal:

Stará wifi karta opravdu nefunguje. Prý existuje nějaká kompatibiliní, ale nakonec jsem si ji na eBay nekoupil. Problémem totiž je relativně malá kapacita ROM u Trea a pro běný provoz potřebuju z karty pouštět aplikace a hrát si na diskžokeje, z toho jsem už vyrost. Takže chybějící wifi je snad jediný reálný nedostatek Trea. Kdyby mělo Treo wifi, tak skutečně nemá chybu.



Bohužel v T650 nefunguje ani jedna karta. Zkoušel jsem pro palm wifi kartu vyvinout driver (resp. ho ukuchtit za pomocí dostupných driverů pro T3 a T5), ale neúspěšně. Resp. driver fungoval, kartu zapnul, načetl z ní info, dokázal vyhledat síť, dokázal se připojit k síti (podle APčka, treo se tvářilo, že se nepřipojilo), ale ping procházel pouze z PC na Treo, obráceně ne. Navíc Treo pak nešlo vypnout, resp. šlo okamžitě do restartu. Koulející očima
_________________
Handspring Visor Edge, Handspring Visor Pro+Phone module, Handspring Tréo 270
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 1GB SD Palm
Tréo 650 + 4GB SD + Bluetooth gps, Tréo 750v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: st 14. listopad, 2007 11:35    Předmět: Citovat

eLzyx napsal:

Bohužel v T650 nefunguje ani jedna karta.


Takže ještě, že jsem ji nekoupil. Díval jsem se teď na eBay a našel jen tento "batůžek"

Enfora-Wi-Fi-Adapter-Sled-Treo-600-650-Smartphone

Ten snad funguje. Nicméně to nic nemění na tom, že prostě wi-fi a Treo650 bohužel nejdou k sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eLzyx
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 26.8. 2004
Příspěvky: 96
Bydliště: Bílina / Praha

PříspěvekZaslal: čt 15. listopad, 2007 9:57    Předmět: Citovat

jj, ten batůžek funguje. Je to v podstatě asi jediná cesta k owifinování Trea Plačící nebo velmi smutný
_________________
Handspring Visor Edge, Handspring Visor Pro+Phone module, Handspring Tréo 270
Palm Tungsten T3 + wifi karta + 1GB SD Palm
Tréo 650 + 4GB SD + Bluetooth gps, Tréo 750v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
paf
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 1.3. 2004
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: čt 15. listopad, 2007 12:07    Předmět: Citovat

Omlouvám se, nechci zakládat nové vlákno, v souvislosti s Treem 650 bych se chtěl zeptat na využití pro navigaci v autě, možná na kole:
Nejsem žádný obchodní cestující a nebudu navigaci používat každý den (výlety, dovolené), proto neuvažuji o koupi jednoúčelové navigace. Chci pro tento účel využít Treo 650. Prohledal jsem internet včetně fóra zde a zjistil:
- Treo 650 pro navigaci v autě je použitelné. Že nejde současně telefonovat přes BT sluchátko mě příliš netrápí.
- Vybral jsem si GPS modul Navilock BT 338, páč je docela chválen a za slušnou cenu (1600 - 1900 peněz).
- Tom Tom 6 Navigator je s Treem 650 kompatibilní. Podle internetu i funkční.
- Tom Tom 6 Navigator se základním balíkem map má slušnou ČR (předpokládám že i dobrou Prahu a ostatní větší města), ale neobsahuje nic moc Slovensko, vůbec Slovinsko a Chorvatsko. Abych získal lepší východní Evropu, musel bych dokoupit Eastern Europe za cca 1100 Kč a i v něm je Chorvatsko nic moc.
- Na kolo Treo 650 asi moc nebude. Předpokládám problém hlavně s čitelností displeje a hlasitostí. Ale využití na kole je pro měž až druhořadé.
- Umím si představit výdrž.
- GPS + TT6 bych měl pořídit cca do 4000. Měl jsem zatím půjčeno jen Mio a pokud mapové podklady TT6 jsou minimálně srovnatelné, hlasová navigace také, je to pro mé potřeby v poměru cena - výkon nejlepší řešení. U jednoúčelové navigace mě odrazuje vyšší cena a hlavně to, že bych musel stále myslet na to, abych jí vzal do auta a také z auta. Treo mám u sebe stále, GPS modul je malý, při využití BT nikde žádné kabely (nebudu-li řešit napájení Trea).
Mám následující otázky:
1) S TT6 Navigator koupím mapy na micro SD. v TT 5 balík map měl 420 MB. Nikde jsem nenašel, zda v TT6 Navigator je balík map stejně veliký a když ne, tak jak veliký?
V Treu mám SD 1 GB a rád bych zůstal u jedné karty. Pokud by mě na 1 GB kartě zůstalo cca 200 - 300 MB po naistalovani map, pro mé potřeby je to zcela OK a nemusel bych řešit větší kartu, a při více jak 2 GB i FAT 32.
2) S překopírováním TT6 + map na mou kartu by podle internetu neměl být problém. Je to tak?
3) V základním balíku map pro TT6 Navigátor se uvádí západní Evropa - průjezdní mapy. Chápu, že samostatný balík West Europe bude podrobnější, ale je i ten základní balík map rozumně využitelný pro tranzit přes Rakousko a Německo nebo dojezd někam - nemyslím na čp? Jak velká sídla ještě obsahuje?
4) Když bych časem provedl upgrade na Treo 680 a TT6 by měl být vázána na HW telefonu (jestli to dobře chápu), lze udělat přeregistraci na nový HW?
5) Pokud bych dokoupil další balík map, třeba Eastern Europe (měl by mít 944 MB), pokud bych chtěl používat stále jednu kartu, znamenalo by to použít min 2 GB (ta ještě běží na Treu bez FAT 32) a mapy se stejně musí přepínat (v tom ale nevidím na první pohled až tak velký problém). Ano?
6) Je něco zásadního, co omezuje využití Trea 650 + TT6 Navigator pro navigaci v autě a neuvádím to? Případně budu rád za každou praktickou zkušenost nebo postřehy k tomu, co mě nenapadlo.
Předem děkuji za odpovědi.
_________________
Palm M 105, HandEra 330, m515, Tungsten T, T3, Treo 600, Treo 650, Centro, G1 Dream a nyní HTC Desire
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelxmarek
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 9.3. 2005
Příspěvky: 596
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá 16. listopad, 2007 13:18    Předmět: Zkusim par odpovedi Citovat

1) mam TT6 s podrobnou CR a prujezdni Evropou a ma to neco kolem 700-800 MB
2) s prekopirovanim skutecne neni problem - licencni klic je vazan pouze na pristroj
3) asi takto - zatim se mi nestalo ze by nejakou obec nenasel (ale je pravda ze nejezdim do pidivesnicek. A u tech vetsich obci samozrejme jsou i ulice)
4) nevim zatim jsem neresil. U koupene SmartMaps nebyl s novou registraci problem.
5) asi jo - taky mam 2GB
6) zasadni problem je ze holt kdyz nekdo zavola tak nemam navigaci. A samozrejme otravna hlaska pri spousteni ze je malo pameti (ale to jsem vyresil automatickym cisteni cache programem ResetDoctor)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
suky
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 10.3. 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: pá 16. listopad, 2007 14:04    Předmět: Citovat

Jen doplním, že:

Na navigaci na kole používám PathAway. Lze přepnout do módu "kompasu", kdy se přes celý displej vrtí šipka a jde to dobře vidět i přes igelit, pod kterým je Treo schováno.
Ovšem počítej skoro 2GB kartu pro celou ČR v měřítku 1:50 000 (plus samozřejmě větší 1:100 000 a 1:250 000). Zvuk u toho není třeba, jen je občas hůře vidět na zbývající vzdálenost k dalšímu bodu.
Pro tvorbu tras používám Cyklotrasy, jednoduché a účelné.

K bodu 6. - používám lehké HF a potom mohu přijímat hovory, aniž se navigace vypne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Jaký Hardware by jste si zde rádi koupili? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.16 sekund

RSS - články RSS - fórum