DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 319 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

iPhone 3GS vs. Palm Pre - mám obě, jedno půjde z domu.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec o Hardwaru
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne 01. listopad, 2009 19:42    Předmět: iPhone 3GS vs. Palm Pre - mám obě, jedno půjde z domu. Citovat

Tak jsem nevydržel a pořídil si onu legendu od Palmu. Palm PRE. Zkoušel jsem ho asi dvě hodiny, tedy neříkám že jsem na Palm PRE odborník, ale zkoušel jsem ho.

Nepatřím mezi boháče, abych nosil v kapse dvě drahá zařízení, kterými je Palm PRE a iPhone 3GS 32 GB. Tedy rozhodl jsem se, že jedno ze zařízení prodám.

Mám dlouholeté zkušenosti s Palmem, ale WebOS je skutečně něco od základu jiného. S iPhonem žiji již od začátku jeho 4GB verze, kterou jsem měl měsíc po uvedení na trh. Tedy myslím že jej zvládám také.


A jak dopadl boj a rozhodování mezi těmito dvěma zařízeními?

Zůstanu u svého iPhone 3GS a Palm Pre je nyní na Aukru za 13 500,- Kč.

Důvody?


Ono ve zkratce asi takhle

Palm PRE
- je stejně rychlé jako iPhone a iPhone 3G (Ale už je pomalejší v odezvě než Iphone 3GS a ten mám, na mém 3GS spuštění aplikace email - 1 vteřina, na Palm Pre 3 vteřiny, jen pro názornost)

- 8GB paměti bez možnosti rozšíření je pro mě utrpením. Rád sleduji na iPhonu video podcasty, filmové trailery a nosím si pro dlouhé chvíle ve frontách či do vlaku asi pět dílů různých seriálů, podle toho nač mám chuť. Předchozí verzi iPhone s 16GB jsem měl zaplněnou po okraj a až tato 32GB verze vykazuje i nějaké prázdné místo. 8GB u Palm PRE by mě vskutku nestačilo a musel bych se silně omezovat.

- Palm Pre store aplikace co tam je, obsahuje snad jen stovku či dvě aplikací. To je slabota. Určitě existuje nějaký neoficiální store či tak něco, ci jiný způsob získávání aplikací, ale obchod tedy fakt nic moc. Je znát že pro iPhone programuje snad každý a najdu pro iPhone portace pro všechny mě známé aplikace z Palmu jako například od SplashData, Documents2Go a spoustu dalších. Pro Pre je toho ZNATELNĚ méně.

- Iphone má docela budoucnost, Palm je pořád budoucnost nejistá. Pořád může zkrachovat velmi rychle. Má velké dluhy a veškeré jeho aktuální hlavní zisky jsou z jediného produktu a to Palm Pre a nyní začínajícího Pixi.

- Na iPhone už mám kupu příslušenství a koupených aplikací. O to vše bych přišel a stál zase na začátku. Dokupovat kolébku, náhradní nabíjecí kabel, nabíječku do auta, na cesty, držák do auta, pouzdro + dokoupit potřebné aplikace.

- iPhone 3GS má už vylepšenou grafiku s podporou OpenGL a běží na tom úžasné hry, podobné z PC. Need for speed, Dungeon Master (v podstatě Diablo) atd. Vše je rychlé a skutečně reaguje na dotek. Palm Pre tohle (zatím) nemá. Palm Pre je konkurent pro starší iPhony. Pro 3GS už ale ne.

Toto jsou důvody, proč zůstávám u iPhone 3GS. Na druhou stranu, ať jen nekritizuji. Palm Pre má úžasný displej a to i ve srovnání s iPhonem. Velikost a tvar je neuvěřitelně líbivý když ho držíte v ruce. Jak se říká, láska na první pohled. Klávesnice je stejná s Centrem. Takže taky pohoda, ikdyž už jsem zvyklej na tu onscreen od iPhonu. Práce aplikací na pozadí je famózní. Kam se na ni hrabe iPhone.

Kdyby do tohoto designu (Palm Pre) narval Apple střeva od iPhone 3GS + ten multitasking, mám své zařízení snů. Nicméně v tuto chvíli......
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zippich
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 3.12. 2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 02. listopad, 2009 7:36    Předmět: Citovat

Zajímavé, díky za postřehy. Taky mě trochu zarazilo, jak se Palm pomalu rozjíždí, za dva měsíce to bude rok, co Pre bylo ohlášeno včetně dlouhého seznamu společností, které s Palmem spolupracují, a zatím nic moc. Na druhou stranu Apple App store startoval až rok po uvedení iPhone na trh, a do toho Palmího už teď přibývá každý den cca 10 aplikací Usmívající

O hry bych se nebál, pokud vím, má v sobě Pre výkonný grafický čip, který zatím žádná aplikace naplno nevyužívá, snad se tedy dočkáme. Souhlasím ale s tou lamentací nad úložným prostorem. Je ale zase fakt, že je jedno jak velký je, zaplnil bych ho asi pokaždé Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
Uzivatel
Uzivatel


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po 02. listopad, 2009 15:49    Předmět: Citovat

Souhlas s tebou...
Taky mám iPhone 3GS 32GB a Pré...,a jsem trochu zklamaný s Pré...
Nejvíc mi chybí SIM Toolkit a trochu větší podpora ze strany Palmu...
Myslím, že obchodní politika Palmu je víc než špatná a pokud půjdou ke dnu (a jsou na tom velmi špatně) bude to jen jejich chyba.
Po tom co šéf Palmu řekl, že "Evropský trh je pro ně velmi důležitý" nechápu proč hodili do pár Evropských států přístroj tak pozdě a s tak špatným firmwarem kterému chybí naprosto zásadní věci, jako SIM Toolkit a možnost nastavení přístroje (APN, zvuky emailu, SMS atd.)...Firmware v Evropském Pré je opravdu špatný, vždyť Amíci mají 1.2.1 a tu v Evropě 1.1.3... Nejhorší ale je, že firmware 1.2.1 jde natlačit bez problémů do Evropského Pré... Ano je to tak a já to můžu jen potvrdit. Vše funguje výborně a navíc se trochu zlepšila odezva celého OS... Tohle je prostě pro mně nepochopitelné...
Na rozdíl od prvního příspěvku, já si Pré nechávám a věřím, že s příchodem nového firmwaru 1.3.1 se situace zlepší.
Ještě bych chtěl dodat, že Pré obsahuje zcela stejná střeva jako iPhone 3GS s tím rozdílem,že aplikace a hry zatím nevyužívají grafický chip...
Toť asi vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Zippich
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 3.12. 2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 02. listopad, 2009 20:24    Předmět: Citovat

Já Palmu věřím Usmívající Je třeba zajímavé, jak se změnily ty přednosti Pre. Vždyť na začátku byla hlavní bomba Synergy a teď se o tom skoro nemluví. Aby jo, když IM neumí zdaleka všechny protokoly, kontakty to taky netahá ze všech možných zdrojů a kalendář se prý stahuje teprve ve chvíli, kdy se na něj chcete podívat, takže to trvá dlouhé sekundy než něco vidíte. Ale tohle je podle mě zase všechno jen softwarová věc a snad není tak obtížné to vyřešit. Co mě na Pre láká je, že mám pocit, že jde na to tou správnou cestou. Jiné systémy se snaží napodobit desktopové PC, když mají homescreeny s widgety a kdesi cosi. Přitom já vždycky telefon používal uplně jinak (a to mám v Centru maily, IM, RSS, PIM a všechno co vy všichni) a v tomhle mi přišlo Pre vyhovující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: út 03. listopad, 2009 15:40    Předmět: Na mě přišlo Pre příliš pozdě Citovat

Kromě dlouhého čekání mě od samého počátku odrazoval chybějící slot na paměťové karty. Nevydržel jsem čeka a už víc než rok mám internetový tablet Nokia N810 a nemohu si ho vynachválit (velký displej = super čtečka eBooks, lepší než stará dobrá T3, slušná výdrž baterky, kompletně svobodný software, tj. možnost instalace kompletního Debianu včetně plnohodnotného OpenOffice.org atd.). A v lednu, kdy jsem poslal T650 do světa, jsem si ještě koupil Symbianovou Nokii E71 (PIM aplikace, internetovou telefonii a IM používám na E71). Tato kombinace mi zatím vyhovuje a dokud nebude mít Palm zase zpátky slot na paměťové karty, nebudu o něm vůbec uvažovat (bohužel). V současné době po straně pošilhávám po Nokii N900, ale zatím nemám důvod měnit, N810 i E71 ještě nějaký ten pátek vydrží.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út 03. listopad, 2009 18:03    Předmět: Citovat

Pré mi nepřijde jako zklamání, ale prostě na trhu už jsou lepší věci. osobně se také chystám na N900. Od N770 přes nynější N810 už Nokii velmi věřím a N900 s GSM velice vítám a konečně budu mít zařízení podle mého gusta.
_________________
HP Pre3, webOS 2.2.4
skorpi@jabber.cz
72ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
walhalla
MODERATOR
MODERATOR


Registrace: 19.4. 2004
Příspěvky: 366

PříspěvekZaslal: st 04. listopad, 2009 14:56    Předmět: Citovat

tak to je zajimave.. ale chapu, ze kdyz je nekdo na iphone zvykly, ze se ho bude drzet. ja mel x let trea a tedka mam pre... nemuzu si ho vynachvalit. Sice jsou tam jeste drobnosti, ktere potrebuji doladit... nejvic mne stve, ze oficilani GSM update fw neni.. jasne. lidi tam rvou americkou verzi... ale to se mi nechce...

jo a mrzi mne, ze to nema kompas... ale jinak je to uchvatne zarizeni... Usmívající

na druhou stranu uz znam par lidi, kteri se rozhodli presne naopak... a poslali iphone do sveta.. nejen kvuli multitaskingu, ale i z dalsich duvodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st 04. listopad, 2009 15:23    Předmět: Citovat

Tak koukám že tady již uživatelé PRE jsou. Tak to můžete založit nějakou sekci PRE. Myslím že dotazů tam už pár může být.
Pre je dobrý stroj, ale musí se zlepšít ten firmware jak píšete a zvětšit softwarová nabídka. Pokud udělají nástupce s podporou paměťových karet, zase odstraní pár výtek.
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cube48
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 7.4. 2004
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: st 04. listopad, 2009 18:15    Předmět: Citovat

Ja mel malicko opacnej zazitek, nez mel Moren. V tasce s sebou taham sluzebni iPhone 3GS s ciste datovym tarifem. Zkousel jsem ho pouzivat i jako telefon, ale Centro ho proste valcovalo v usability a rychlosti pristupu k PIM a prepinani mezi aplikacema. Takze mi zustal jen jako obcasne sofa-browsitko a game-console.
Od ty doby co mam Pre, tak jsem na 3GS nesah. V Pre bezi Classic a v nem klicovy aplikace z Palm OS, bez kterych bych proste uz nemohl fungovat. Odezva sice neni takova jako u 3GS, ale s updaty se to znatelne (i kdyz ne radikalne) zlepsuje. 1.2.1 s hromadou patchu na vsechno mozny je celkem fajn.
Musim se teda priznat, ze jsem byl takhle blizoucko k dezerci ku Nokii N900 (ta kombinace otevrenyho operaku a milionu HW funkci je proste neodolatelna, krome vseho moznyho me posadil na pr*el vestavenej FM transmitter Velmi šťastný i presto, ze bych ho asi nevyuzil).
Ale jako palmista 'srdcar' doufam, ze se webOS podari uspesne rozvinout v rychlou platformu s dobrou zakladnou vyvojaru. Je mi vsak jasny, ze to vse pouze ve stinu uspechu zarizeni jako je iPhone.
_________________
Portable Brain Extensions:
T3 - note taking tool
Palm LifeDrive - waiting for DGOS Velmi šťastný
Centro - enjoying active retirement as an outdoor GPS navigation shielded by OtterBox Defender
Pre - running Classic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne 08. listopad, 2009 21:48    Předmět: Citovat

Hezký názor, který jen dokazuje, že jsme každý jiný a každý máme jiné potřeby. Uznávám také, že jsem Palm PRE zkoušel jen pár hodin a nijak hlouběji jsem do něj nepronikl a update FW na vyšší jsem nedělal v žádném případě.

Ale tak nějak je jen málo věcí, které mi z Palmu chybí. Jednou z nich je nahrávání hovorů, které mám v Centru pod RecorderX. Ale to asi nebude ani pro Palm Pre.

Zbytek aplikací již bylo portovaných na iPhone, tedy SplashMoney, SplashID, Pocket Informant, PocketTunes a další věci používám na iPhonu denně. Třeba se tyto aplikace objeví i pro Palm Pre a po pár updatech Palm Pre zvýší rychlost odezvy a začnu o něm znovu přemýšlet. To nevylučuji.

Existuje vůbec pro Palm Pre nějaký portál kde jsou přehledně ke zkouknutí všechny aplikace pro WebOS?
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 08. listopad, 2009 22:17    Předmět: Citovat

Mrkni na www.precentral.net, někde tam je odkaz do seznamu aplikací. Už jsme o tom psali (nebo budeme? Usmívající už nevím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Pokec o Hardwaru Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.54 sekund

RSS - články RSS - fórum