DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 251 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

jakou SD kartu do TT3?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 11:06    Předmět: Citovat

t3 napsal:
Díky za odpovědi, je to logické.

Zde by mělo být řešení pro ty, kterým stačí čtení velkých karet. /a to jsem já Usmívající/

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=8328#8328

No vida, pokud dokonce i cteni vetsich karet jde, nebude to asi HW problem, spis fakt chyba v ovladaci. Krome READ_BL_LEN je i WRITE_BL_LEN ale samozrejme mist kde se da udelat pri programovani chyba je spoustu.

[off topic]
Je samozrejme spatne za palmos je mrtvy a zdrojove kody nejsou dostupne takze ma clovek smulu. Bohudik jsou i otevrene systemy, ktere doufejme casem ty uzavrene porazi (=zabijou) nebo donuti se vzdat a otevrit se taky aby prezili. Zatim to timto smerem (pomalu) jde. SCO a jeho unix je mrtvy, mame uz zdrojaky Solarisu, Javy nebo treba systemu QNX (v autech, satelitech, nemocnicnich pristrojich, spotrebni elektronice) ci CISCO IOS ktery ridi routery velke casti internetu. To jsou veci ktere by i optimisti pred deseti lety pokladali za nemozne. Microsoft bude asi odolavat nejdele Usmívající
[/off topic]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 12:10    Předmět: Citovat

Klidně si rýpněte, já vím, že pochybování je hybnou silou pokroku a sám se mezi tyto pochybovače řadím. Ale zdrojové kódy od Palm OS prostě k dispozici nejsou (a pokud někdy budou, tak už asi stávající PDA budou někde recyklována). To, že řadič MMC/SD karet využívá Palm velmi osobitě a velmi často nějakým "velmi podivným" napojením na sériové či jiné existující rozhraní je bohužel fakt, stejně tak jako to u některých modelů je s USB rozhraním. Troufám si odhadnout, že za tímto bude snaha o mínimalizaci nákladů na změny v OS, protože jakákoliv změna v OS se u Palmu v posledních letech počítá na roky a mnohdy je levnější než doprogramovat ovladače do OS prostě "přibastlit i zcela nesmyslně" další kus velmi levného HW, který se opět levně "nějak" napasuje na stávající OS. Že tímto veskrze vznikají problematické hybridy dnes nikoho nezajímá, od toho je tu marketingové oddělení, aby do manuálu uvedlo fantastickou možnost práce s kartou o velikost XX a tím je vše hotovo.

Třeba portace Linuxu na Palmy je krásné hraní si, také jsem v mládí strávil tisíce hodin nad spoustou dodnes používaného (a troufám si nejenom já říci i kvalitního) kódu, ale protože práce pro radost nás nikoho neuživí (pokud nemáme dostatek prostředků, které nám odkázali či vydělali jiní), není prostě už čas dokazovat si, že to jde, protože i kdyby to nakonec nějak šlo, tak pro mě už dnes za cenu nákladů zcela nesmyslných a neadekvátních. Ale pokud má člověk nějaké potomky, tak je tu jistota, že je stále dostatek těch, kteří toto činiti mohou, tak jako já jsem se nemusel mnoho let starat o to, jestli mám co jíst, kde spát a jak zaplatit elektřinu, kterou spotřebovávají mé počítače a jiné nezbytnosti.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 12:37    Předmět: Citovat

t3 napsal:
Tak teď v tom mám ještě větší zmatek. Usmívající
...
Zajímalo by mě -

Jo, dobre mi tak, to mam za to Usmívající

t3 napsal:

1. Jak je možné, že některé 2GB karty Palm přečte? Viz výše.

Nevim, mozna je jedna SD a druha MMC, oba standardy sice vypadaji stejne ale komunikace je jina. SD i MMC sice maji oba stejneho predka (SPI) a umi komunikovat i pomoci cisteho SPI, ale to co si pridali navic maji kazdy jine (i kdyz velice podobne). Nebo je spoustu jinych duvodu. Standardy jsou od toho aby si je kazdy naimplementoval trosku jinak Usmívající To co se tady rikalo vyse o slozitosti treba CF karty a SD nebo MMC neni pravda. Slozitost CF i SD je vicemene stejna. I SD ma na some radic (=specializovany procesor) akorat komunikuje SD (nebo i SPI) protokolem misto IDE protokolem. Slozitost a schopnosti obou (SD vs IDE) protokolu jsou plus minus stejne. Akorat IDE rozhrani je v kazdem pocitaci a SD/MMC ne. Cili zpet k problemu - nektera karta se muze na nektery (treba nepovinny) prikaz chovat jinak nez jina karta protoze ma chybu ve svem firmwaru. Treba priklad s timto problemem nesouvisejici - osobne mam MMC kartu ktera pri poslani nepovinneho prikazu MMC_SET_BLOCK_COUNT (ktery rika karte jak dlouhy bude pristi zapis aby se na to mohla nachystat) zhavaruje a to pouze nekdy. Staci ji tento prikaz neposilat a zapis funguje (i kdyz mozna mirne pomaleji, protoze karta nevi co muze cekat a nemuze zapis optimalizovat). Stejne tak muze mit nektera karta chybu nebo vlastnost ve veci kterou standard uplne presne nedefinuje. Napriklad (jenom tipuju) jakou ma karta po inicializaci ocekavat velikost bloku pokud to zarizeni jasne nerekne. Treba nektere velke karty spravne predpokladaji ze aby se dalo adresovat 2GB musi byt blok 1024 a jine berou jako default 512 a cekaji ze zarizeni to samo nastavi jinak. Ale to fakt pouze hadam a mozna rikam nesmysly. V cem je presne problem u dvou karet o kterych mluvis nevim.
t3 napsal:

2. V odkazu, který jsem poslal, se píše o FAT16 a FAT32. Mám to chápat tak, že kromě problému s řadičem, existuje i problém s FAT?

Jo, ten je ale az u 4GB, fat16 umi s 32KB clustery jenom 2GB takze 4GB karty musi pouzit FAT32. Nebo teda fat16 s 64KB clustery coz moc systemu neumi. Na rozdil ve funkcnosti pri velikosti 1GB vs 2GB by FAT format nemel mit vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 13:22    Předmět: Citovat

Vlastimil napsal:
To, že řadič MMC/SD karet využívá Palm velmi osobitě a velmi často nějakým "velmi podivným" napojením na sériové či jiné existující rozhraní je bohužel fakt, stejně tak jako to u některých modelů je s USB rozhraním. Troufám si odhadnout, že za tímto bude snaha o mínimalizaci nákladů na změny v OS, protože jakákoliv změna v OS se u Palmu v posledních letech počítá na roky a mnohdy je levnější než doprogramovat ovladače do OS prostě "přibastlit i zcela nesmyslně" další kus velmi levného HW, který se opět levně "nějak" napasuje na stávající OS.
No neco podobneho to bude. Lidska prace je draha. I kdyz obycejna lidska blbost je taky nekdy duvodem podobnych veci. Ale hardware je skutecne levny. Dnes se jde cestou prodat 10x stejny hardware pod jinym jmenem s pulkou veci umele povypinanych nebo zablokovanych i kdyz to na tom cipu proste je. Nebo se cip i proda akorat se k nemu neproda 'intellectual property' takze ten kdo cip koupi, nemuze legalne pouzivat funkcnost ktera tam je i kdyz by vedel jak a zablokovana neni protoze mu to smlouva uzavrena z vyrobcem proste zakazuje. Zvlastni svet Usmívající

Vlastimil napsal:

Třeba portace Linuxu na Palmy je krásné hraní si, také jsem v mládí strávil tisíce hodin nad spoustou dodnes používaného (a troufám si nejenom já říci i kvalitního) kódu ... Ale pokud má člověk nějaké potomky, tak je tu jistota, že je stále dostatek těch, kteří toto činiti mohou, tak jako já jsem se nemusel mnoho let starat o to, jestli mám co jíst, kde spát ...

No sice mi to hrani jeste trochu jde ale uz taky melu z posledniho Usmívající Druhe dite na ceste, bydleni, hypoteka, ... Portace linuxu na Palmy je uz za tou hranici Smutný Mam T2 a Zodiac ale uz se k tomu asi nikdy nedostanu, T2 ma OMAP do ktereho vic vidim ale zas jenom 32MB ram coz neni nic moc, Zodiac ma 128MB RAM a dva SD sloty takze by to stalo za to ale zas neznam ten HW, k MX1 je sice i linuxovy port a dost dokumentace ale ta ATI grafika (s jednim SD/MMC rozhranim ktere Zodiac dokonce pouziva!!) je asi bez sance. Je jednodussi prejit na linuxove tablety od Nokie kde uz to neni takovy boj s vetrnymi mlyny. Ted se mi tady pro zmenu hromadi Nokie 770, N800, N810 coz je taky dost zajimave hrani ale casu je malo. A nez kluk vyroste vsechno uz to bude stary srot Usmívající A uz se tesim jak mi to na podobnem foru za par let nekdo mladsi natre az se budu snazit aplikovat svoje zastarale znalosti na novou dobu Usmívající Ale to uz jsem fakt off topic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vlastimil
Veteran
Veteran


Registrace: 19.5. 2005
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 14:16    Předmět: Citovat

fanoush napsal:

No sice mi to hrani jeste trochu jde ale uz taky melu z posledniho Usmívající


No moje děcka už spějí do věku, kdy je na obzoru naděje, že se třeba dožiju toho, že by mohli zase začít živit mě a pak budu mít zase na hraní čas, ale znáte to - jedny rodiče uživí třeba 10 dětí, ale naopak to bohužel neplatí.
_________________
Palm TX
http://www.malovanekravaty.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 15:51    Předmět: Citovat

fanoush napsal:

problem jde jednoduse overit i pomoci linuxu pro T3 (pokud podporujou SD slot)

http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/PalmTungstenT3Status
MMC/SD - works
zdrojaky tady
http://git.hackndev.com/?p=linux-hnd;a=tree;f=drivers/mmc;hb=HEAD
wbsd-palmtt3.c
wbsd-palmtt3.h
nezda se ze by mel byt v necem problem.

A vypada to ze Winbond SD/MMC cip byl pouzit protoze PXA mmci rozhrani neumi 4 bitovou komunikaci a je i jinak vcelku nic moc - This hardware is really sick Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 18:30    Předmět: Citovat

Jen si rypnu - vy vsichni zastanci teorie "je to jenom zalezitost driveru, dejte mi zdrojaky a ja je prepisu" - proc dodnes Sharp Zaurus SL-C7xx serie nepodporuje SD karty vetsi nez 1GB ? I prestoze je na nem linux, zdrojaky, a komplet otevreny system ???? Nekdo ma nejake vysvetleni ? Nikdo ? Zvlastni... ze by to nakonec preci jenom bylo v hardwaru ????
_________________
Xperia X1, Blackberry 8300 Curve a spousta, spousta starsich PDA v muzeu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
72ka
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 14.2. 2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 19:45    Předmět: Citovat

No ono co si pamatuju, tak upravy pxamci na karty vetsi nez 2GB byly provedeny nekdy v kvetnu 2007... resp. to je doba co se to dostalo ke mne, asi uz to bylo o neco drive. No a novinka posledni doby je pak SDHC karty a nejnovejsi novinka je podpora SDIO. Mluvim jen o PXA zarizenich. Jinak do Zauru nevidim, ale neco mi rika, ze take bezi na jadru 2.4 a tam je situace asi take trochu jina. Ty pozadavky sly s dobou a dostupnosti karet... ne kazdy vyvojar kupuje ihned vsechny nove karty aby je implementoval. Tvrzeni, ze to je jen vec HW neni tedy pravdive.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 20:10    Předmět: Citovat

Nejaky dukaz k tomuto tvrzeni o 1gb kartach? Treba podle tohoto postu to tak nevypada
http://www.oesf.org/forum/index.php?s=&showtopic=23676&view=findpost&p=158509
Koen neni clovek kteremu bych neveril. A koukni mu do signatury co ma za Zaura Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 20:27    Předmět: Citovat

Jeste jeden tematicky Usmívající :
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Krizon4
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 2.9. 2004
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: čt 21. únor, 2008 21:58    Předmět: Citovat

Dukaz ?
leda moje tvrzeni - mam Zaura SL-C750, obcas si s tim hraju a zkousim, a nechodi mi to ... Velmi šťastný
_________________
Xperia X1, Blackberry 8300 Curve a spousta, spousta starsich PDA v muzeu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá 22. únor, 2008 10:14    Předmět: Citovat

hmm, a verze kernelu? Vim urcite ze treba 2.6.16 to jeste nema a kernel pro nokii 770 se musel patchovat viz treba http://bugs.maemo.org/show_bug.cgi?id=621. Kdy se tahle oprava dostala do mainline kernelu nevim. Ten samotny patch je tady http://lkml.org/lkml/2006/6/8/234 a koukam ze jako reply na to je (taky pomerne znamy) clovek s C-760 ktery to asi testoval a chyby nehlasil.
EDIT:
jo, je to v 2.6.18 - http://lxr.linux.no/linux+v2.6.18/drivers/mmc/mmc_block.c#L326
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pt3
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 13.5. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt 19. červen, 2008 10:03    Předmět: Citovat

Dovolil bych si další malý příspěvek na téma "Nemožnost čehokoli".

Koukněte se na níže uvedený link -SDHC pro starší palmy - kdy už konečně?

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1754

Pokud se nepletu, je/bude problém vyřešen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mirek29
-=Master of Site=-
-=Master of Site=-


Registrace: 24.2. 2004
Příspěvky: 2930
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 19. červen, 2008 10:51    Předmět: Citovat

Je vidět, že na jiných webech nás čtou pečlivěji, než naši vlastní čtenáři Velmi šťastný

viz. článek starý čtvrt roku SDHC driver pro starší Palmy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanoush
Veteran
Veteran


Registrace: 4.10. 2004
Příspěvky: 480
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt 19. červen, 2008 15:33    Předmět: Citovat

Aktivni (dlouhy) thread s novinkami primo od zdroje je tady
http://www.1src.com/forums/showthread.php?t=142679 a blog http://palmsdhc.blogspot.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.01 sekund

RSS - články RSS - fórum