DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 251 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Fórum

www.pdasoft.cz
Forum o vsem, co se tyka PDA a dalsich mobilnich zarizeni.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

G1 Android

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Ostatní PDA
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Na jaky os/phone je nejlepsi prejit z PalmOs (treo/centro)
WM - qwerty
40%
 40%  [ 2 ]
WM - bez klavesnice
0%
 0%  [ 0 ]
iPhone
0%
 0%  [ 0 ]
Symbian
20%
 20%  [ 1 ]
Android
40%
 40%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 5

Autor Zpráva
mak
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st 17. prosinec, 2008 12:09    Předmět: G1 Android Citovat

Zdravim, asi 3ti den si hraju s androidem a tak se chci poptat, zda nekdo provadi to same, ze bych rad vymenil par zksenonsti. V zasade jsem si predstavoval, ze z CENTRA prejdu na Samsung i780 nebo PalmPRO. PalmPro je uplen strasnej, tak spatnej hw sem jeste nevidel, kazde tlako jde jinak ztuha, drzi se o dost hure jak Samsung i780. Uz skoro padlo rozhodnuti, mezi tim jeste malej ulet na Xperii ale nakonec nam prisel do firmy Android G1 a pravdepodobne se vse meni a palm odejde do vecnych lovist a ja se vydam novym smerem.

Zatim na mne Android trochu pusobi jako beta verze iPhonu s mnoha fcemi navic. Rozhodne to zatim pusobi jako mnohem lepe ovladatelnej pristroj nez cokoli s WM. Hodne podobne to je iphonu nebo palmu v ergonomii.

No uvidime, snad jeste poreferuju jak dal pronikam do nove platformy Mrkající

MAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelbures
GOLD USER
GOLD USER


Registrace: 16.5. 2004
Příspěvky: 514
Bydliště: Slaný

PříspěvekZaslal: st 17. prosinec, 2008 12:25    Předmět: Re: G1 Android Citovat

Mě by zajímalo, zda se systém a dodávané aplikace dají ovládat pouze klávesnicí, bez nutnosti neustále šmátrat po displeji. V žádné recenzi jsem bohužel tuto informaci nenašel.
_________________
Vlastním: HP iPaq hx4700 (WM5), HTC S621 (WM 6.0)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xlendi
Expert
Expert


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 333

PříspěvekZaslal: čt 18. prosinec, 2008 14:37    Předmět: Citovat

Já nevím Android má snad budoucnoust, ale dneska na mě působí ještě jako strašný nedodělek. Nejen jako beta verze, často jako první alfa. Spustil jsem ho na své Nokii N810 a po třech hodinách mordování jsem ho nenávratně odinstaloval s tím, že Maemo, které na tomto linuxovém tabletu běží, je stokrát lepší. Navíc dnes lze poměrně snadno na N810 nahrát i prsotředí Debian včetně kompletního Open Office. Prostě mě zatím Android opravdu nezaujal (připomínám ale, že na Nokii). O dost zajímavější mi přijde projekt Garnet Virtual Machine, díky němuž mohu na své N810 pouštět čím dál tím víc Palm aplikací. Třeba takovou MHD2 tam pouštím zcela regulerně, stejně tak svoji databázi hesel na FreeWalet.
_________________
Velo1 > Velo500 > Palm m130 > Palm m515 > Palm T3 > Tréo 650 (4 GB karta) > Nokia E71 (4 a 2 GB SD karta) & Nokia N810 (8 GB SDHC) a místo notebooku UMPC Asus R2H = takové větší PDA Usmívající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cube48
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 7.4. 2004
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: čt 18. prosinec, 2008 14:41    Předmět: Citovat

Neda se rict, ze by vsechny aplikace sly ovladat z klavesnice, tak jako je tomu napr. u Palm OS, ale na G1 jde temer vsechna systemova menu ovladat kombinaci trackballu, tlacitek Menu, Back a Home a klavesnice.
Ovladani pres displej neni vubec nepohodlne, protoze vsechna on-screen tlacitka jsou dostatecne velka a displej vetsinou neni pro prsty 'daleko'.

Jinak souhlasim s makem, je to privetivejsi nez WM. Aplikace pomalu take pribyvaji drtiva vetsina je zadarmo (vlastne jsem na Android Marketu nevidel jedinou placenou), odezva systemu a aplikaci celkem slusna. S 3G siti je internetova konektivita lahudkou. Prijem 3G siti lze vypnout a usporit tak nejakou energii.

Fotky z fotoaparatu jsem jeste nevidel na PC, ale autofocus urcite potesi, absence blesku naopak nuti k povzdechu.

U bile varianty me trochu zklamala klavesnice, protoze podsviceni cini nektere znaky necitelnymi. Ale mozna je to jen tim, ze jsem mel v ruce prototyp. Cerny prototyp mel zase prijemny, jakoby pologumovy povrch co neklouze v ruce. Klavesnice obecne je velmi prijemna, s nizkym zdvihem a optimalni rozteci mezi klavesami.

Displej celkem dobre citelny i na dennim svetle. Velikost postacujici.

Osobne si pockam bud na nejakou novinku od Palmu nebo na dalsi telefony s Androidem. G1 je celkem tezka cihlicka (tezsi nez iPhone)

P.S.: schvalne si tipnete, jaka barva bude u TMCZ v prodeji Tázající
_________________
Portable Brain Extensions:
T3 - note taking tool
Palm LifeDrive - waiting for DGOS Velmi šťastný
Centro - enjoying active retirement as an outdoor GPS navigation shielded by OtterBox Defender
Pre - running Classic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mak
Pokrocily uzivatel
Pokrocily uzivatel


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po 29. prosinec, 2008 21:19    Předmět: G1 Citovat

Takze po cca 2 tydnech pouzivani G1 Androida par poznatku Mrkající
Byl jsem s nim tyden na dovolene u more. pro jistotu jsem si bral ssebou i Centro, co kdyby Mrkající. Nakonec se Centro konalo akorat pri platbe kartou, neb SplashID jsem nestihl pretahat do G1. Komunikace se svetem probihala beznym spusobem jako u vetsiny z Vas na dovolene, nejake telefonaty, nejake sms, vice majlu a im, cteni par webiku, predpoved pocasi a vecer deticky usinaly u animovanych pohadek Mrkající. V hotelu jsem zjistil, ze nebezi zadne wifi, takze jsem prosmiroval okoli a nasel nakonec asi 15 metru od recepce (na puli cesty k mori) volne APcko (pujcovna surfu, kite a vodnich skutru). Takze asi 1/2 dat lezla po wifi zadara, zbytek sem musel zaplatit.

A ted k G1 Mrkající Je to firemni kousek, cerny. Narval jsem do nej mikrosd 4GB se starou zalohou z Centra a podstoupil onanii prevodu Palm kontaktu do Gmail kontaktu. Pouzivam domenovej (ne @gmail.com) nastesti to fungovalo, ale trochu idiotske je, ze Googl nerozlisuje JMENO PRIJMENI a ma na to jedinou polozku, podle ktere hleda, takze jsem musel upravit nektere kontakty do podoby NICK PRIJMENI JMENO aby v tom slo hledat (mozna je na to nejaka finta, ale na nic lepsiho jsem neprisel). Aktualizace se provedla v pohode, ihned jsem videl Fukuv verejny Google koalendar filmu a ceske svatky. Stejne tak domenove majly u googlu v pohode. Kontakty bohuzel v nabidce IM u kontaktu bohuzel chbi ICQ coz je pomerne skoda. GoogleTalk ale funguje pomerne slusne, stejne jabber. Pri listovani v kontaktech je hned poznat u cloveka zda ma IM (male zelene kolecko). Hledani v kontaktech v zavrenem stavu G1 je trochu utrpeni (v porovnani s Centrem) ale da se to prezit. Pri vlastnim hovoru jsem nejak postradal moznost hlasiteho odposlechu.

SMS funguji pomerne slusne, razeni je podobne jako na Centru v podobe chatu. Doufam, ze casem okopcej uplne system Palmu (JMENO DATUM CAS) a pak vlastni text sms . G1 u starsi sms ukazuje tohle: JMENO: text sms, Sent:Mesic DEN coz je podstatne horsi varianta. Jo dost mi tam chybi nahore polozka INBOX/OUTBOX/SENT/DRAFTS/TEMPLATES/SAVED ... to by taky meli vzit z centra, treba pro alarmy ci kupovani jizdenky mam preddefinovane templaty a ty sem v G1 nenasel.

Kalendar - kdo pouziva DateBK6 se zdesi, na G1 je kalendar obdobne stupidni jako na Iphonu ci zakladnich okenicich. Pekne je, ze se aktualizuje s googlem, ale jinak fakt v tuhle chvili nic moc.

Desktop - 3x desktop je pomerne prijemny, predpokladam, ze do budoucna bude rozsiren na libovolny pocet, zatim je malo widgetu, takze tam mam hodinky (spis jen pro legraci) search a pak uz jen odkazy na aplikace (ikony). Prepinani mezi desktopy je prijemne svizne, jak prstem tak kulickou, prepinani mezi horizontalnim a vertikalnim modem je take hodne sviznej. Samozrejme chybi uplne neco jako TODAY obrazovka s eventama ale predpokladam, ze to je otazka tak 14 dnu nez to nekdo napise. Prijemny je system notifikaci v horni liste, kde najdu zameskane hoovry, legy o nainstalovani aplikaci, atd ... Kliknutim na notifikaci se spusti dana aplikace (nebo pri nedostatku mista manager instalaci) a notifikace zmizi, da se i smazat komplet vse jednim klikem.
Dole pripadne napravo je sipka na vytahovani vsech aplikaci, ta uz je obcas trochu mene svizna, ale stale se to da.

Obecne mi ergonomie prijde obdobna jako u Iphonu, velka a snadno mackatelna onscreen tlaka navic s pomerne pouzitelnou HW klavesnici a nakonec jsem si zvyknul i na kulicku trackballu, takze je to proste takovej lepsi iphone. Na ergonomii palma a jeho ovladani krizovym ovladacem to zatim moc nema (je to take dano absenci kurzorovych klaves na G1) ale pokud pujdou u Androida definovat poradi a smery pohybu v menu, nevidim duvod, proc by to pak nemelo jit ovladat stejne dobre jako palm a ne tak blbe jako widle(byt se to asi stale zlepsuje).

Fotak - vec kterou na mobilu nepouzivam, vzdy jsem mu prikladal nejmensi dulezitost, ale nakonec obcas se to hodi, bohuzel mi prijde G1ckovej hodne spatnej, mozna je to vada kusu, ale fotky z nej lezou neskutecne spatne (hlavne uplne posunuta chroma do studena).

Mechanicky to celkem ujde, posun displeje je vyresen zajimave, zadni kryt baterie je plastovej a zacina po 14 dnech lehce vrzat (to je asi o 14 dni pozdejc jak u trea ci centra). uvidime jak to bude odolne, povrch je jakoby pogumovan, takze se asi casem olesti do hladka a bude to obvzlaste hnusne. Hodne chvybi HW tlako okamziteho vypnuti/zapnuti vsech zvuku. V tomhel je Treo/Centro stale neprekonano.

Citlivost GPS mi prisla pomerne sluna, na telefon to jde (diky dotahovani si informaci z netu rychle najde poziici) ale presnejsi mi prijde stare externi sirfstar3 (tusim 20 kanalu). V letadle se G1 GPS ale nechytla.
Fajne je digitalni kompas, budto je vadnej v tehle verzi G1 nebo je naprosto k nicemu, protoze pokazde ukazuje sever jinam ;(. Na rozdil od buzoly se chova jako by mela jeho strlka nejaky "mechanicky" odpor, takze po otoceni o 180' uz sever je treba o 30' bokem a po otoceni zpet se zase vrati na stejne misto. Mozna je i nejaka sw chybka, uvidime. Akcelerometr se zda funguje slusne, obdobne jako na iphonu.

Prehravani audia - zatim jsem mel moznost otestit dodavana "hluchatka" a je to desny, az dorazi USB/JACK3.5 redukce povesim na to neco slusnejsiho. Zatim fakt des. prehravani videa - no hraje to mp4 v 480x272 x264 (uplne ta sama co Iphone) a vypada to velmi slusne (kodovano z HD1080p a DVD pomoci Xvid4psp). Horsi je to s baterkou, zatimco Iphone zvladne filmek uplne v pohode, G1 vysosne baterku tak 2x rychlejc. Jeste to pozdejc presne otestim, ale deticky se v letadle nestihly dodivat na KungfuPajdu (Pajda omluvi).

Browser - ten je pomerne v pohode, az okopcej zoomovani z iphonu bude to lahudka. Jeste aby Adobe zacali aktualizovat flash playery pro tuhle platformu a pujde na tom uplne vsechno. Opera na tom taky chodi ...

To je vse co mne ted napada v ramci meho spamu Mrkající

MAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Judy
Novacek ve foru
Novacek ve foru


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá 06. únor, 2009 19:38    Předmět: Pomoc Citovat

Ahoj lidi. Potřebuju pomoc. Android mám nově, a nevím co si počít. Kde a jak stahovat aplikace apod. Prosím poraďte. A omlouvám se, jsem opravdu androidový amatér... Velmi šťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Moren
V.I.P.
V.I.P.


Registrace: 3.2. 2004
Příspěvky: 2233
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá 06. únor, 2009 20:08    Předmět: Citovat

Mak - hezký souhrn. Díky. Možná by to mohl Mirek převzít s tvým souhlasem do samostatného článku.
_________________
Palm V, Vx, m505, m515, Tungsten T, T2, T3, Ipaq 1910, Treo 600, Zodiac 2, Clie NX73V, Treo 650, Treo 680, Palm Centro, chvíli Palm Pre a HTC Magic, iPhony od samého začátku od 4GB verze a nyní

iPhone 5 64GB


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.pdasoft.cz -> Ostatní PDA Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.44 sekund

RSS - články RSS - fórum