DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. ledna 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 166 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze Palm: Medieval Heroes II - Za čest a krále!
11.04.2005 
Recenze počítačových her pro Palm

Máte rádi historické bitvy, rytíře, zákeřné vraždy, středověké hrady a křižácké výpravy? Pak bude atmosféra turn-base strategie Medieval Heroes II to pravé pro vás. Skvělá atmosféra i hratelnost to jsou devizy této skvělé strategie.Musím se předem přiznat, že u této hry jsem si nostalgicky zavzpomínal na obdobnou hru s názvem Defender of the Crown, kterou jsem v dávných dobách hrál na svém Commodore C64 a o pár let později na svém prvním PC s tenkrát fantasticky výkonným procesorem Intel 386. Tenkrát jsem si opravdu užil středověkého válčení až až… a byl jsem velice spokojený. Přiznám se, že teď už na nějaké to hraní her už tolik nejsem jako dřív, kdy jsem dovedl nad dobrou hrou strávit několik nocí (týdnů, měsíců) za sebou. Ovšem Medieval Heroes II jsem na pár dní opravdu propadl.

Turn-base strategie, neboli po našem kolová strategie, se hraje na herní kola, tj. hráči se střídají v herních tazích. V Medieval Heroes II jsou herní kola hned dvojí, jednak máte herní kola v obrazovce s mapou a druhé herní kolo máte v případné bitvě.

Ve hře Medieval Heroes II se přesouváte do středověké Evropy (vybrat si můžete z pěti možných map a scénářů). Začínáte jako jeden z lokálních králů a vaším cílem je sjednotit roztříštěnou feudální Evropu, samozřejmě pod svojí vládou a korouhví.

Hru začínáté jednak výběrem scénáře, korouhve, svého hrdiny (krále) a tím i lokace, odkud budete podnikat své spanilé jízdy. Při výběru vašeho vojevůdce, můžete upravit jeho jisté dispozice, jako například to, jak zdatným bojovníkem je, jak rychle pod jeho dozorem jsou stavěny hrady či jak dobře se daří Zlodějskému cechu.

Svoji kariéru budoucího vládce Evropy začínáte s několika vojáčky, které vysíláte zabrat bezprizorní území, samozřejmě, že můžete začít se záborem i již obsazeného území, ale to zpočátku moc nedoporučuji, protože zatím ještě za vámi nestojí žádná vojenská síla, která by přesvědčila stávajícího vládce, aby vám podstoupil území, které mu platí za jeho ochranu nemalé daně. Tím se dostáváme k samotnému principu hry. Každé území, které spadá pod vaši spravedlivou vládu, vám každé kolo platí daně, za které nakupujete vojáky a chráníte tato území před svými konkurenty, případně stavíte hrady, aby ochrana byla ještě větší. Takto získáváte tři základní suroviny: zlato, železo a kámen. Tyto suroviny můžete přes menu (v levém horním rohu) Trading (obchod) směnit za jiné, které v daný okamžik potřebujete více. Čím složitější hru budete hrát, tím více budete tuto možnost využívat. Něco jiného je válčit v rámci střední Evropy a něco zcela odlišného bude mocenský souboj v rámci celé Evropy.

Pokud na obsazeném území nezanecháte žádné vojsko, budou poddaní trpět chudobou. Krásně je zde vidět koloběh financí, kdy vojáci mají žold, které propijí v místních hostincích, kde jsou zaměstnáni místní, a tak se udržuje slušná životní úroveň. Počítejte s tím, že pokud na daném území nebudete mít armádu alespoň tří vojáků, budou místní hladovět a časem může dojít k rebélii a odtržení daného území od vámi těžce budované říše. Naopak, pokud vojáků bude v dané lokalitě mnoho, může se stát, že se stanou obětí (někteří) černého moru nebo nájezdu zabijáků.

Trochu jako handicap jsem bral skutečnost, že po mapě jsem mohl táhnout se svými vojsky pouze s jednou jedinou armádou, což se při obhospodařování většího území jeví jako docela nepříjemná překážka. To se dá řešit jedině tak, že na území, kde očekáváte nepřátelský útok a které nemůžete bránit svojí armádou, zanecháte část armády na strážní službu a se svojí armádou se můžete vydat tam, kde je jí potřeba. Přesun vojsk se provádí pomocí tlačítka s dvěmi šipkami (vpravo dole). Pokud chcete zjistit, kolik vojáků máte deponovaných na daném území, pak ťapněte na ikoně štítu (také vpravo dole), čímž získáte kompletní informace o území, které jste si na mapě vybrali. Dozvíte se kolik a jakých surovin vám každé kolo přinese do vaší královské pokladny, kolik a jakých vojáků na daném území máte.

Herní kolo můžete ukončit ťapnutím na ikoně přesýpacích hodin (vpravo nahoře). V rámci jednoho kola, můžete svoji armádu přesunout až o tři území. Kolo také automaticky končí po zaútočení nebo zabrání území.

Nákup jednotek provedete pomocí ikonky s vlaječkou a štítem (vlevo nahoře). Dávejte pozor, na které území verbované jednotky umisťujete. Standardně jsou totiž jednotky nabírány na území, kde momentálně máte armádu, pokud chcete nabírané vojáky shromažďovat jinde, pak před jejich nákupem musíte vybrat území, kde je chcete mít.

Rozhodně bych nepodceňoval upgrady vaší domácí, případně dalších vámi postavených hradů. Díky vylepšením jako banka, železný důl a kamenolom získáte větší příjem do vaší královské pokladny. Navíc, pokud si pořídíte tržiště, pak směna pro vás bude výhodnější. Pokud budete mít tržišť několik (máte více hradů s trhem), pak dokonce můžete na směně surovin slušně vydělat. Pokud si někde postavíte hrad, rozhodně doporučuji vylepšit jej o vrhače řeckého ohně (středověká obdoba napalmu, bohužel, se do dnešních dob nedochoval recept (jednalo se o velice tajný návod, který znalo vždy jen několik zasvěcenců, jediné, co je s jistotou dnes známo, je fakt, že významnou složkou byla ropa a olivový olej), ale pouze záznamy o jeho destruktivním účinku.

Na závěr bych řekl jen jediné slovo: lučištníci. Až budete Medieval Heroes II hrát, po chvíli pochopíte sami. Na svém Tungstenu T2 jsem se na velkých mapách často potýkal s nedostatkem paměti a s dlouhým přemýšlením protihráčů, pokud mohu doporučit, tak velké mapy hrajte na Tungstenech T3 a T5. Grafika je zdařilá a krom velkých mapa je i Hi-Res dostačující. Velmi příjemný je zvukový doprovod, který je opravdu stylový a dává hře správný říz. A brzy se dočkáte i české verze! Takže vzhůru do boje... za čest a za krále...


Kategorie Počítačové hry
Výrobce Arcona Magi
Licence Komerční
Verze 1.11
Nároky Palm OS 5
2,8 MB RAM (3,6 MB s hudbou)
Cena 14,95 U$
Download mh2_v1_20.zip, 1,87 MB
Hodnocení * * * * *

Miroslav_Palounek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze počítačových her pro Palm
· Další články od autora Miroslav_Palounek


Nejčtenější článek na téma Recenze počítačových her pro Palm:
Legacy 1.04 - Temné dědictví


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum