DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. května 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 47 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Články o Palmech: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I.
23.05.2005 
Hardware Palm

Už není žádným tajemstvím, že palmOne připravil nový model, o němž se kusé informace trousily, jako déšť v Seattlu. Ale nyní je tajemství konečně odkryto a my vám můžeme představit nejnovější vlajkovou loď od palmOne.Design a konstrukce

Vnější obal přístroje je tvořen z části hliníkem, který navazuje na ostatní plastové části. Ačkoli Palm je sám o sobě pravoúhlý, tak zadní strana je zjevně dostatečně zaoblená k tomu, aby držení v ruce bylo příjemné.Jeho design je rozhodně mnohem více uhlazený, ve srovnání s minulými Palmy, a je neporovnatelně těžší a hranatější.

Hardwarová tlačítka jsou velká, plochá a naprosto pravoúhlá. Zabírají většinu spodní části přístroje, jsou soustředěny okolo středního pětisměrového tlačítka (joypadu).

Jejich velikost umožňuje snadný stisk, navzdory jejich vzájemnému umístění okolo středového tlačítka. Problém by mohl nastat pouze tehdy, pokud se budete pokoušet ťapnout holým prstem na dolní systémovou lištu na displeji, obzvláště palcem. Není vyloučeno, že to půjde, ale jelikož tam není žádná hranice mezi displejem a horní hranou tlačítek, problém nastat může. Možná mám jen moc široké špičky prstů.

Pětisměrové tlačítko joypadu, je velmi dobře konstruováno a má výbornou odezvu ve všech směrech. Tlačítko není tak hluboce zapuštěné, jak by se z obrázku mohlo zdát. Oblá křivka napoví vašemu prstu, v jakém směru se právě nachází.

Jako zázrakem uposlechnul palmOne své příznivce a umístil v horní části přístroje stavovou led diodu. Konečně. Ledka je situována v horní části uprostřed, jakoby tvoří část hrany a má hned několik funkcí: bliká zeleně při Wi-Fi, žlutě je-li harddisk aktivní, trvale svítí žlutě při nabíjení baterie a zeleně je-li nabito. Bliká také při použití alarmů, při aktivovaném tichém modu.

Při pohledu shora na horní hranu vidíme šachtu pro stylus, SDIO slot a vypínač. Zde by měl být ukrytý také infračervený port, nalevo od vypínače.

Stylus je tak trochu neobvyklý. Na rozdíl od typického stylusu, který vytáhnete rovnou ze šachty, tento vyžaduje nejprve stisk směrem dolů. Pérový mechanizmus ho povysune směrem nahoru a umožní vyjmutí. Ano přesně, je to návrat k pružinovému známému mechanizmu. Zatímco by tato fajnovost měla vylepšovat celkový dojem, nejsem si touto volbou tak úplně jistý, a jsem zvědav, jak to bude fungovat, po delším používání. Na druhou stranu nutno poznamenat, že vypadá bytelně, tělo má z nerezové oceli a je pevně zacvaknutý v šachtě, pokud není používán.

Kupodivu, štěrbina pro SDIO slot vyhlíží ve skutečnosti širší než je obvyklé. SD karta pasuje perfektně, ale otvor se zdá být stále abnormálně větší. Věřím, že je to pouze optický klam, způsobený dvěma vroubky na obou koncích slotu, které na první pohled vypadají, jako prodloužení štěrbiny.

Vypínač (šoupátko) je umístěn shora na přední straně. Jeho posunutím směrem do středu, přístroj zapneme a směrem opačným, vypneme. Posunutím vypínače na druhou stranu, uzamkneme přístroj (funkce hold ). Na rozdíl od třípolohového vypínače Sony, neumožňuje zapnout LifeDrive dotykem a podržením stylusu na displeji, v HOLD módu. Namísto toho, přepínač funguje podobně, jako u Axim X50, uzamyká všechna hardwarová tlačítka, včetně zapnutí dotykem na displej. LifeDrive tedy vyřešil tuto ochranu šmahem, bez ohledu na nějaké ťapání nebo cvakání vypínače. Nezbývá tedy nic než opatrnost, abyste omylem neposunuli přepínač z blokované polohy a nezpůsobili tak, nechtěné vybití baterie.

Ježíšmarjá, řekněte mi, kam se poděl tradiční Palm vypínač ? Ještě nedávno měl nejeden model Palmů klasický krásný vypínač, jako například řada Palm m500. Nejdříve to byl mikrospínač, umístěný na horní hraně, nyní třípolohové šoupátko. Chci se právě proto zeptat, co bylo špatného na něčem takovém pohodlném, co vydává při stisknutí, takové příjemné cvaknutí ?

Sluchátkový výstup se přesunul dolů na spodní část, vedle Palm konektoru. Napravo od tohoto konektoru se ještě nachází resetovací otvor. V normálním případě, by mohl nastat problém, pokud byste chtěli LifeDrive zasunout do kolíbky a zároveň mít přístup ke sluchátkovému otvoru. Nicméně kolíbka palmOne, které je kompatibilní s LifeDrive, má výstup na sluchátka přímo v základně. Konektor palmOne Athena, je nový systémový konektor, stejný jako u všech nedávných modelů.

Na levé straně se nachází další dvě tlačítka. Horní aktivuje diktafon, kousek nad ním jsou dvě mikrofonní dírky. Druhé tlačítko slouží k přepínání orientace displeje. Tato funkce byla odstraněna ze systémové lišty, kde ji nahradilo Wi-Fi. Zdá se mi, že postranní tlačítka mají příliš měkký zdvih a jejich umístění nebude moc pohodlné. V případě, že se je snažíte stisknout, mají tendenci splynout s povrchem přístroje a musíte vyvinout značné úsilí, k jejich aktivaci. Tlačítko pro přepínání orientace displeje na tom není tak špatně, protože se nejedná o funkci, kterou budete používat tak často, ale tlačítko diktafonu je na tom mnohem hůře.

Vibrační alarm byste na tomto přístroji hledali marně, protože tam prostě není. Podle všeho palmOne chtěl tuto funkci použít, ale bezpečnost harddisku by se asi neslučovala s vibracemi alarmu.

Z nějakého důvodu, při používání LifeDrive, jsem skončil u pocitu rozčarování. Zamyšlen, jsem si posléze uvědomil co mi LifeDrive připomíná. Má podobnou velikost, jako Sony NX 80, tělo z lehkého kovu a jeho tvar, tuto podobu ještě umocňuje. Dokonce má stejný tvar třípolohového vypínače a zajížděcí stylus, podobný jako Sony. Ve skutečnosti se opravdu vyskytovaly nějaké on-line spekulace, že LifeDrive převzal Sony design, já se k tomu také přikláním. Vypínač a směrový joypad se nezdá být příliš vzdálen od Sony, já ale myslím, že pokud by skutečně návrh a opracování pocházely od Sony, nebylo by to pro LifeDrive šťastné řešení. Je více než pravděpodobné, že se jedná pouze o tvarovou podobu.

Celkově, design a konstrukce LifeDrive nejsou vůbec špatné. Viděl jsem lepší a nápaditější, ale základní koncept, ze kterého LifeDrive vychází, je hranatost. Pouzdro vyvolává kladný pocit a kromě několika rozporuplných bodů, se jedná o dobrý přístroj.

Hardware

Procesor: 412 MHz Intel XScale PXA270 s WMMX
Operační systém: Palm OS Garnet 5.4.0.3.23
Displej: 3.77" 320 x 480 bodů transmissive/reflective 65k LCD
Paměť a úložný prostor: 65 MB "paměti pro aplikace" (65.2 MB pro uživatele)
4 GB Hitachi micro hard drive (3809 MB pro uživatele)
Rozměry a hmotnost: 121 x 73 x 19 mm
Rozšíření : Jeden SDIO slot
Kolíbka palmOne 'Athena' multi-connector; USB kabel; volitelně kolíbka
Bezdrátová komunikace: Integrované Wi-Fi 802.11b
Bluetooth 1.1
Audio: Interní mikrofon
mono reproduktorek
3,5 mm stereo jack
Baterie: 3.7 Voltů, 1660 mAh nevýměnná Lithium-Ion baterie
Ovládání: 5 předefinovatelných hardwarových tlačítek
5-cestné navigační tlačítko
dotykový displej

Procesor

LifeDrive má stejný procesor 416 Mhz Intel Xscale, jako jeho předchůdce, Tungsten T5. Na rozdíl od předchůdce T5ky, T3 byl řízen 400 Mhz procesorem. Zatímco 416 Mhz plně dostačuje pro běh téměř všech Palm aplikací, jsem nucen podotknout, že některé údaje naznačují, že se jedná o stejný procesor jako u T5ky.

Jedním z největších zjištění je, že LifeDrive je pomalejší, než ostatní Palm OS modely. To je trefa, dlouholetý punc Palm OS platformy, se sklonil před potřebou mít zabudovaný pevný disk.

Někdy se aplikace spustí rychle, někdy to trvá až několik vteřin. To samé platí pro launcher. Documents To Go se také trochu vlečou, než si načtou potřebné údaje z pevného disku. Zpoždění bylo ještě delší, pokud aplikace prohledávala soubor nebo více souborů. 4GB je velký pátrací prostor pro tak malý přístroj a doba hledání se tak může prodloužit o 10 až 20 vteřin, než se podaří prohledat celý disk. Ne jinak je tomu i při vypínání. Doba odezvy od zmáčknutí tlačítka se pohybuje okolo 3 - 4 vteřin. Můžeme tedy ještě hovořit o okamžité odezvě, i když...

Rychlost tohoto přístroje, mě prostě neuchvátila. Při práci s Pocket PC, se kterými jsme vyrůstal, jsem byl zvyklý na všechno. Od doslova uslintané pomalosti HP iPaq rz 1715 až po okamžitou a bleskovou odezvu Dell Axim X30 a HP iPaq hx2750. Těch pár vteřin, které uplynou v pravidelném intervalu při hledání v launcheru nebo při různých aplikacích, nehraje takovou roli, zvláště u přístroje, který musí při tom roztáčet diskovou jednotku. Já bych zajisté určitě preferoval rychlejší odezvu u polovodičové paměti, ale kvůli tomu se nezblázním. To jedině v případě, že by mne výkon LifeDrive nepříjemně obtěžoval, při přehrávání hudby, ale o tom až později.

Říká se, nečekej zázraky okamžitě. Někdy dokonce informační okno systémové lišty může nabíhat 3 – 4 vteřiny. Jestliže pomalejší rychlost nedávných modelů, mělo na svědomí použití flash RAM-ky, z LifeDrive budete pravděpodobně na mrtvici.

Ale z té lepší stránky, některé aplikace vymlaskne pevný disk jak kačer vodu. Spustil jsem Tombraider 3 a 518 MB z encyklopedie Wikipedia, což je světově proslulá free encyklopedie, čítající na 570 tis článků. Dokonce od okamžiku, kdy byl disk v klidu, uplynulo pouze několik vteřin do otevření nového článku. Poté, to byl již mžik. Jsem si jist, že tato rychlost vyplývá z inteligentního řízení databázového přístupu, ale to nic nemění na skutečnosti, že LifeDrive pracuje v tomto případě dobře.

Navzdory relativně pomalému procesoru, přehrávání videa funguje docela dobře. Na zkoušku, uložil jsem 42 min, 350 MB videa ve formátu DivX, přímo na pevný disk a přehrával s použitím The Core Media Playeru. Rychlé pohyby byly trhané, pokud se vůbec zobrazily, ale z větší části se přehrávalo video plynule.


Pokračování příště

jaroslav_salcer
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora jaroslav_salcer


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 7

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: HudsonStan (hudson@volny.cz) - Pondělí, 23.05. 2005 - 13:05:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pane Salcer, prosim uvedte rozliseni a fps testovaneho filmu v DivX. Podle velikosti/delky = bitrate tezko soudit na pricinu trhanych rychlych scen. Dekuji
Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: HudsonStan (hudson@volny.cz) - Pondělí, 23.05. 2005 - 13:07:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Vhodne by urcite bylo zkusit film v rozliseni 480x320 pri 25fps a rozumnem bitrate (cca 300kbps). Audio samozrejme stereo mp3.

Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: walhalla - Pondělí, 23.05. 2005 - 13:52:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jeste jsem porad nikde nevidel, jak vypada stylus TDcka, ale pokud je celokovovy jako u rady TT/1/2/3 tak to je super. Nemam rad ty "nicnevazici" umelohmotne nicky... Navic co se pruziny tyce, tak mam v mojem T3 prez rok a pul stejny stylus, vyndavam jej nespocetnekrat denne a porad funguje jak novy...
Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: walhalla - Pondělí, 23.05. 2005 - 13:53:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
oprava TD=LD
Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: DD - Čtvrtek, 26.05. 2005 - 16:55:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.zemres.cz
 
Nevim psat komentar ke clanku ktery jste ani necetl je troska neobvykle :o) .. Kazdopadne kdyz si clanek prectete tak v nem urcite na svoji otazku najdete odpoved a tudiz ze stylus je opet pruzinovy.

Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: Jerry - Pondělí, 23.05. 2005 - 15:37:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zapomněl jsem uvést zdroj, omlouvám se, zde je http://www.bargainpda.com/default.asp?newsID=2525&review=palmOne+LifeDrive. Jelikož jsem to pouze překládal, nemohu uvést další podrobnosti jako je např fbs u přehrávání videa atd. Pracuji na druhé části, ale jsem zaměstnaný, takže dělám co můžu. Strpení prosím.

Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu I. (Hodnocení: 1)
Od: liushengquan (liushengquan0100@yahoo.cn) - Pondělí, 11.04. 2011 - 07:52:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ralph Lauren Polo Shirts [www.ralphlaurenpoloshirts.org.uk] has developed a polo shirt choice referred to as Japan Hope where 100% of the proceeds in the sale with this restricted edition polo is going to be donated to the humanitarian work by means of the Central Community Chest of Japan, a section of the United Way worldwide network. Ipod Video Converter [www.ipodvideosconverter.com]

coach outlet online (Hodnocení: 1)
Od: wholesale (wengxuee123@yahoo.cn) - Pátek, 09.09. 2011 - 11:04:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
At the coach outlet online [www.coachoutletonline2011.org] you have the largest selection of the day. If you touch the item and like it, keep it in your possession until you make your final decision. coach outlet [www.coachoutletonline2011.org] handbags's special design and fashion is certainly and so eye-catching, I hope you are able to get much more attention towards the Cheap Coach Crossbody. coach outlet store online [www.coachoutletonline2011.org] feature stores of manufacturers offering well-known and desirable consumer product brands, with the promise of favorable pricing compared to traditional retail stores.The Coach bag is from the latest release of Coach Bags. Its crisp, scribble material, leather handle, perfectly complements the relaxed shape of this stylish pouch. All the items of coach outlet online [www.coachoutletonline2011.org] Store fit all of your essentials and more.More and more people love buying handbags by online shopping.Coach bags are very famous in the world. A fantastic place to look for Coach bags is Coach malls.If you do not know design can be the most fashionable this fall, consider a glance on coach factory outlet [www.coachoutlet-hot]! This summer, you have a wide range of options, because there are numerous designs, you can find from.handbags and purses of Přečíst zbytek komentáře...

louis vuitton outlet (Hodnocení: 1)
Od: wholesale (wengxuee123@yahoo.cn) - Pátek, 09.09. 2011 - 11:04:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
louis vuitton outlet [www.lvoutletest.com] handbags You can not just save your cash but also your time inside a convenient way to obtain the exact same bags product and do not be concerned the shippment of one's products.The black bag from the louis vuitton outlet online [www.lvoutletest.com] adds the new design that you may love it! Find more new arrivals that you like. louis vuitton outlet store [www.lvoutletest.com] provide a bag can variety in cost, but are actually inexpensive for your average person.You can find this kind of a handbag for any occasion plus they are certain to please.With the safe door to door shipping, the louis vuitton outlet [www.lvoutletest.com] will send the products to your hands, which are of top quality and at competitive factory prices. louis vuitton outlet store [www.lvoutletest.com] is known by many people. It provides many new fashionable Louis Vuitton goods that are surely suitable for you.Using a range of quality fabrics and materials, louis vuitton bags [www.biglouisvuittonoutlet.org] are durable and modish. No wonder they are loved by million of fad-seekers.I find that all of the goods in Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum