DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
29. května 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 149 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o Palmech: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu II.
02.06.2005 
Hardware Palm

Tento týden vám přinášíme dokončení detailního seznámení s novinkou od palmOne, s jejím LifeDrivem, které vyšlo na BargainPDA, o kterém jsme psali před týdnem. Máte tak možnost seznámit se s prvními fyzickými dojmy a ne jen se suchými fakty datasheetů.Operační systém

LifeDrive běží na Palm OS 5.4, je to už takový starý Metuzalém, operačních systémů, o kterém si všichni před třemi lety mysleli, že bude sloužit už jen 6 měsíců, a přesto dosud nebyl nahrazen. Neustálé odmítání adaptovat se na poslední verzi Palm OS, která byla avizována před 17 měsíci, to je stále hlavním ožehavým bodem, pro high-endové uživatele, zvláště po uvedení nevýrazného modelu Tungsten T5 na trh. Nicméně musíme být spokojeni, s tím co máme. Cobalt se v nejbližší době neobjeví, pokud někdy vůbec. A Palm OS 5.4 je to, co nyní máme.

Jediné co přináší operační systém u LifeDrive nového, je systémová spodní lišta, která mění svou barvu z kontrastní modré, na omšelou šedou. Ikona pro otáčení orientace displeje byla nahrazena ikonou pro Wi-Fi. Nová šedá barva systémové lišty ovšem poněkud zaostává za tou původní. Kromě toho, že ztrácí na barevnosti, při porovnání s minulou modrou, je špatně čitelná při různých světelných podmínkách, hlavně na slunečním světle, na rozdíl od bývalé modré.

Ačkoliv změny jsou poměrně nepatrné, jsou dostatečné k tomu, aby přišla vniveč snaha vývojářů Grafitti 1 hacku, navrženého pro Tungsten T5 a další modely s Palm OS 5.4. Právě při pokusu obnovit klasické původní grafitti, se dostal můj přístroj do cyklického resetu, což obnášelo kompletní obnovu všeho.

Zjevným nedostatkem, jak v nahraném, tak i v přiloženém softwaru,je slušný videopřehrávač, jak by se předpokládalo u modelu s multimediálním nadáním. Standartní aplikace Media přichází s několika příklady videoukázek, ale ve srovnání se skutečnými videopřehrávači, jako je The Core nebo dokonce Kinoma, je to slabota. To je důležité opomenutí, protože pokud chtějí někteří přehrávat muziku, mohou si pořídit iPod, s desetinásobnou kapacitou, za stejné peníze. V čem se právě LifeDrive odlišuje, je uzpůsobení pro přehrávání videa, obrovský úložný prostor, jak již bylo zmíněno a ostatními pokročilými aplikacemi, které iPod nezvládá. Kdybych byl palmOne, uvažoval bych o přibalení The Core Pocket Media Playeru, namísto poslední verze encyklopedie Wikipedia, na přiloženém CD.

Displej

Transreflektivní LCD s rozlišením 320x480 pixelů, který byl použit v LifeDrive, je kvalitní high-endový displej, příznačný pro Palm OS přístroje. K hlavním vlastnostem transreflektivních displejů patří, jejich dobrá čitelnost jak uvnitř, tak i na přímém slunci. Pro nedávné modely Palm se stalo typickou vlastností nemožnost úplně vypnout podsvícení, což by přitom mohlo významně šetřit baterii, třeba venku na přímém slunci. Živost barev a jejich hloubka je dobrá, ale nikoli perfektní.

Vlevo Lifedrive - vpravo Dell Axim X50v


vlevo Lifedrive - vpravo Dell Axim X50v

Paměť & Úložný prostor

Jádro LifeDrive tvoří pevný disk, který byl vyroben u Hitachi, spočívá v 1 palcovém magnetickém disku, který se pyšní teoretickou maximální přenosovou rychlostí 7,2 MBytů za vteřinu při 3.600 otáčkách za minutu. Výrobcem udávaná průměrná doba vyhledání je 8,3 milisekundy. Běží celkem tiše, vydává sotva slyšitelný bzukot a tikání pokud je aktivní.

Na místě, kde by většina výrobců představila RAM, LifeDrive nabízí prostor označený jako "program memory". Přestože se mi nepodařilo sehnat vysvětlení od zástupců palmOne, jsem přesvědčen, že "program memory" je ve skutečnosti plotna pevného disku, namísto flash paměti, jako u minulých modelů. To znamená, že kdykoliv spouštíte nějakou aplikaci, roztáčíte pevný disk. A to dokonce i v případě, že se aplikace nachází na SD kartě. Nevím proč, ale asi proto, že Palm OS dříve než spustí aplikaci , tak ji kopíruje na disk, jak tomu bylo dříve u originální RAMky.

Zabudovávat pevný disk do PDA není ve skutečnosti nic nového. Sharp Zaurus SL-C3000, který byl uveden koncem minulého roku, měl vestavěn 4 GB pevný disk a Pocket PC zvládali CF microdrives už léta. Tak jako je LifeDrive první Palm OS model navržen s pevným diskem, právě tak se stává první vlajkovou lodí v USA, která přichází se zabudovaným pevným diskem.

Bohužel palmOne použil stejný typ USB hosta, jako u Tungstena T5. V praxi to znamená, že pokud je připojen k desktopu, jako vyjímatelný disk, nelze s ním již nijak pracovat. Raději bych viděl jako alternativu, aby USB host běžel na pozadí. Dalo by se tak například třeba pracovat, zatímco na pozadí, by se mohly přesouvat soubory. Nebo by se USB host vůbec nevypínal. U Tungstena T5, s 225 MB paměti, přesouvání nebyl zas tak velký problém, protože to trvalo maximálně několik minut. S 3.800 MB paměti může být takové přesouvání docela k zlosti.

Pokud si myslíte, že to není problém, představte si, že jste uprostřed 20 minutového přesouvání souborů a náhle se potřebujete podívat na telefonní číslo nebo na nějakou schůzku.

K otestování rychlosti LifeDrive disku jsem vzal 1,4 GBtový vzorek souborů s primárního disku desktopu a ze 160 GB Hitachi SATA disku. Toto jsem přesunul na LifeDrive v USB módu a zpět.

Rychlost čtení Rychlost zápisu
2067 KB/vteřinu 1407 KB/vteřinu

S velikostí přenesených dat, stoupá i přenosová rychlost KB/sec. To proto, že určitý čas potřebuje systém na roztočení disku, začne zapisování dat a snižují se otáčky disku. Se stoupající délkou přenosu, klesá tak čas potřebný ke kopírování. Ačkoli kopírování 5 KB souboru může trvat až 5 vteřin, kopírování 1000 KB souboru může trvat pouze 10 vteřin.

S těmito informacemi o rychlosti můžeme tedy udělat závěr, že naplnění disku o velikosti 3,72 GB budeme potřebovat zhruba 46 minut. Ne každý, ale většina lidí naplní disk svými soubory jednou a prostě je tam nechá.

Používání pevného disku pro přehrávání hudby, není úplně bezchybné. Je to způsobeno tím, jak systém disk řídí. Tam právě dochází k několikasekundové prodlevě mezi zvolenou skladbou a jejím spuštěním. Ta samá prodleva se děje při přeskoku na skladbu další (skip). Může tak docházet k nepříjemnému pocitu, ža přehrávač nereaguje na váš povel. Ačkoli to není jediný problém. Při přehrávání hudby dochází k obrovské ztrátě výkonu. Cokoli uděláte, dokonce pouhé vytažení stavové lišty displeje, trvá několikanásobně delší dobu a způsobuje přeskakování ve skladbě.

Nejsem si jist, ale věřím, že LifeDrive používá nějakou vnitřní RAM, jako vyrovnávací paměť pro poslech hudby. To by mohlo právě vysávat většinu výkonu pro jediný účel a učinit tak přehrávání na pozadí, pro Palm OS 5.4, téměř nepoužitelným. To samozřejmě nevadí, pokud nezamýšlíte pracovat s přístrojem při přehrávání hudby, v opačném případě, by to problém mohl být.

Pevný disk má značné množství bezpečnostních opatření, jako třeba automatické odstavení při přehřátí, pohybový senzor, který při pádu zaparkuje čtecí hlavičky, to kdyby vám přístroj upadl. I když prošpikujete pevný disk, o velikosti krabičky od zápalek, všemožnými bezpečnostními opatřeními, stále platí, že pevné disky jsou mnohem více náchylné k poškození, než klasické flash paměti. A určité procento z nich zemře, ať už kvůli závadě nebo jinému poškození. S tím musíme více méně počítat a nemůžeme chtít, aby pracovali poté, co je přibijete hřebíkem ke stromu, tak jako to můžeme udělat s flash kartami. (Ne, bez přehánění, jednou lidé zabývající se digitální fotografií, vzali několik různých paměťových karet a přibili je hřebíkama ke stromu. Poté, až na jednu z nich, bylo u ostatních možné získat z nich fotky.)

Samozřejmě byste nechtěli být u toho, jak se ničí zařízení za 500 dolarů, ale někdy je to nezbytné. Doufejme, že palmOne z tohoto důvodu zdokonalí jejich podporu a záruční podmínky, a že to bude lepší, než to bylo v některých případech v minulosti.

Naneštěstí je zde další věc, která dokáže harddisk pořádně zapřáhnout. Jakýkoliv hardreset smaže kompletní obsah celého disku, bez výjimky. Pokud se vydáte cestou HW resetu, jsou vám nabídnuté 2 možnosti: rychlé vymazání, které trvá 5 minut a bezpečné vymazání, které trvá 30 minut. LifeDrive má totiž vládou vydané osvědčení pro styk s utajovanými skutečnostmi. Bezpečné vymazání patrně způsobí totální vynulování všech dat, bez možnosti jejich pozdější obnovy. Jsou tedy dvě cesty, nemůžete jednoduše resetovat přístroj a čekat, že po nabootování budou vaše soubory v pořádku. Časy, kdy bylo možno obnovit všechno jednoduše přes HotSync, jsou také pryč. Záloha na SD kartu, která pojme max čtvrtinu disku, je také diskutabilní, pokud vezmeme v úvahu úložnou kapacitu LifeDrive.

A poslední poznámka k palmOne: Kdo proboha určil LifeDrive jako mocný nástroj pro tuto jakousi quasi-hudbu, jak je nám neustále omýláno.

Velikost a váha

LifeDrive je o poznání větší a těžší, než ostatní Palm modely, zvláště než jeho předchůdce Tungsten T5. Velký podíl na tom má právě pevný disk, který je velký asi jako krabička zápalek, dále o 50% větší baterie. Nejvíce je to znát na tloušťce. Větší baterie a harddisk sice významně nezvětšuje přístroj samotný, ale na větší tloušťku si musíte zvyknout. Sice není dvakrát tak tlustší, ale povídá se, že LifeDrive definitivně přerostl komfort kapsy u košile. Kapsa kalhot nebo saka by tak asi odpovídala tloušťce LifeDrive.

Možnosti rozšíření

palmOne LifeDrive má standardně jeden SDIO slot na SD kartu. SDIO je nyní již tak trochu zbytečné, od doby, kdy je Wi-Fi zabudováno uvnitř přístroje.

Ke zklamání mnohých očekávání, vnitřní harddisk nelze vyjmout a nahradit ho klasickou pevnou pamětí. To zejména proto, že harddisk uvnitř, je OEM model a jeho interface není stejný, jako u standardních CF karet.

Připojení

Ještě jednou, palmOne zklamal tím, že nedává kolíbku k jejich tak extrémně drahému high-endovému přístroji. Jsem dokonce víc zklamán, než jsem byl u Tungsten T5. Když palmOne přestal používat Palm universal konektor, jedním z hlavních důvodů bylo, že nový konektor by mohl mít audio a video výstupy, u nových modelů. Standardní kolíbka má dokonce výstup na audio jack. LifeDrive přímo volá po audio výstupu na kolíbce nebo ještě lépe po audio/video výstupu, který by umožnil připojit LifeDrive k domácímu kinu. Vzhledem k velikosti úložného prostoru LifeDrive, by to byla naprosto přirozená kombinace.

To s čím LifeDrive přichází je USB kabel a AC adaptér. Jako u ostatních modelů je zde nový Athena konektor, který umožňuje připojit AC adaptér přes USB kabel nebo samostatně. Pokud je ale zapojen USB kabel, musí se dobíjecí adapter zapojit přes něj. Na USB kabelu je tlačítko HotSync a je to také jediný způsob, jak zapojit LifeDrive k desktopu nebo laptopu, jako USB hosta. Jako u Tungstenu T5, toto vyvíjí tlak na uživatele, udělat určitý kompromis. Brát s sebou kabel nebo se vzdát USB hosta na cestách. Mít kabel a přikoupit kolíbku a být připraven všude tam, kde se chci připojit jako USB host. Tak jako u Tungstenu T5, dovolím si předpovědět nárůst prodeje samonavíjecích USB kabelů.

Komunikace

LifeDrive je teprve druhé PDA od palmOne se zabudovaným Wi-Fi ve standartu a první, který má oba, tj. Wi-Fi a Bluetooth. Musím říct, trvalo to příliš dlouho, ale doufejme, že LifeDrive tímto probudí ostatní a my budeme vidět Wi-Fi a Bluetooth nejen u high-endových modelů, ale i ve středních třídách.

LifeDrive má u Wi-Fi velice šikovnou vlastnost a tou je automatické vyhledání sítě v intervalu 3, 5, 10 a 15 minut, pokud je v dosahu, udržování spojení, je li požadováno nebo opětovné vypnutí. Uživatel však musí jako první aktivovat Wi-Fi připojení a nastavit požadované parametry sítě. Může také vypnout možnost automatického vyhledávání sítě. Další dobrou vlastností zabudovaného Wi-Fi, je jednoduché základní nastavení všech parametrů sítě, ke které se připojujete. Jinými slovy, můžete mít různá nastavení pro každou zvolenou síť. Můžete mít nastavenou pevnou IP adresu pro vaši domácí síť a používat dynamicky přechod k free spotům ve městech, bez nutnosti změnit nastavení. Tak takhle se pracuje s Wi-Fi. Slyšíte, Windowsové ?

Wi-Fi dosah je akceptovatelný, ale mohlo to být lepší. Bok po boku s Aximem X50v, udržel LifeDrive slabší signál než Axim. Kromě mého Wi-Fi nasyceného domu, držel LifeDrive signál i u slabších Wi-Fi spotů.

Pro brouzdání na Internetu Palm přibalil Blazer 4.1, jehož jméno verze je asi odvozeno od Palm OS 4.1. Vždy jsem považoval Pocket IE za ubohý. Blazer v každém případě slouží jako standardní webový prohlížeč, navzdory přiklánění se k Opeře, kterou se inspiruje.

Brouzdání přes WiFi bylo podle očekávání rychlé, zrovna tak počáteční navázání spojení. Několikrát jsem byl nucen použít měkký reset, před zapnutím Wi-Fi. Nevadilo mi to, ale některým lidem to strašně vadí.

Bluetooth se ovládá víceméně stejně, jako u předchozích Palmů, z tohoto principu pokud něco pracuje, není potřeba to měnit. Průvodce obsahuje všem důvěrně známá nastavení pro spojení s mobilním telefonem, na Internet, propojení s PC a HotSync nebo připojení k LAN sítím.

Audio

Poslech vnitřního reproduktorku je zklamáním. Zvuk je plochý a plechový. Hlasitost je v celku dobrá, použitelná tak pro alarmy. Na druhé straně, kvalita poslechu ve sluchátkách je výborná a hlasitost by měla dostačovat každému.

Baterie

Pro nakrmení energeticky hladového disku a Wi-Fi, Palm použil 1.660 mAh baterii. I když v porovnání s 1.100 mAh baterií u Tungstena T5 se jedná o silnější baterii, raději bych pro roztáčení disku měl baterii ještě silnější. Je to dvakrát tak důležité hlavně při normálním používání bez multimedií.

Tak jako iPod, i LifeDrive ukousne pořádný kus multimedií a přehrává je z vyrovnávací paměti, což šetří baterie, protože disk se tak roztáčí méně často. Nicméně, náhodné přehrávání hudby svádí někoho k tomu, aby neustále mačkal „skip“ na další skladbu v playlistu, zrovna tak otevírání databází nebo word dokumentů, nutí disk k častému rozbíhání a tím k většímu úbytku energie.

Test Popis Výsledek
MP3 test Přehrávání hudby s vypnutým displejem a vypnutými bezdráty, občasné přepínání skladeb 4 hodiny, 20 minut
Test středního užívání Podsvícení na maximum, zapojení LifeDrive jako USB host, občasné přehrání hudby 3 hodiny, 37 minut
WiFi test Podsvícení na maximum se zapnutým Wi-Fi 2 hodiny, 50 minut
Video test Přehrávání videa, vypnuté bezdráty 1 hodina, 44 minut
Zátěžový test Téměř stále aktivní disk, podsvícení na max, zapnuté oba bezdráty 1 hodina, 13 minut

Výdrž baterie není nijak ohromující v žádném z testů, ale to nebyla při použití harddisků nikdy. Jistě dáte přednost velké kapacitě pro data před výdrží baterie. Pokud jde o mne, raději bych viděl LifeDrive s výměnnou baterii, ale palmOne tuto potřebu zřejmě nemá.

Hodnocení

Největší předností LifeDrive je 4GB pevný disk, což je sporné. Mám rád velký úložný prostor, který umožňuje široké využití. Je ale zklamáním, že je to vykoupeno rychlostí a životností baterie. Ovšem pokud dáváte přednost velké paměťové kapacitě, Palm OS je právě pro vás.

Cena je pro někoho také značně vysoká a pokud by mu šlo o oba bezdráty, může se koupit Pocket PC za poloviční cenu. Stále by mu ještě zbylo dost peněz na zakoupení 4GB paměťové karty. Ale LifeDrive je jedinečný model ve své kategorii, u kterého musíte očekávat vyšší cenu. V současnosti je to jediný model Palm OS s oběma bezdráty, za což je třeba připlatit. Neříkám, že se mi líbí, strašně bych si přál mít model se dvěma bezdráty s velkou kapacitou baterie, bez harddisku a pod 300 Dolarů. Ale v této době je LifeDrive maximálně vybavený, dokonce si přeji, aby byl levnější.

Plusy

  • Bluetooth a Wi-Fi
  • Velký úložný prostor
  • Velká kapacita baterie
  • Částečně kovové tělo
  • - Vyhovující Wi-Fi software

Mínusy

  • Velmi drahý
  • Slabá výdrž baterie
  • Pomalejší než ostatní modely
  • Nemá kolíbku v základním výbavě
  • Je poměrně velký

Závěrem

Jedinečný high-end model s bohatou výbavou v poněkud vyšší cenové kategorii.

Názor překladatele

Mám doma Pocket Pc HP iPaq 2210 (protože má 2 paměťové sloty) i Palm M515, který je pro mne stále PAN PALM a pokud zapomenu na bláznivá multimedia, tak nebyl designově ani funkčně dosud překonán. Jak je vidno ani operační systém, až na pár kosmetických vylepšení, neudělal oproti zmíněnému Palmu, žádný velký skok dopředu. Palm m515 měl mít displej 320x320 a vůbec bych si Pocket PC nekupoval.

Nevidím tedy nejmenší důvod jít do LifeDrive, zvláště když se jedná o průkopníka palmOne. Necháme ho v klidu vychytat blechy, zlevnit, zrychlit, prodloužit životnost baterky a potom se uvidí. Samozřejmě si počkáme i na to, až poběží na Cobaltu, protože si neumím si představit, jak bych na LifeDrive přeložil tento článek, který byl přeložen z větší části na cestách, na mém iPaqu 2210. Potřebuji totiž neustále přepínat mezi originálem, Lingeou lexikonem a překladem, což si po přečtení parametrů LifeDrive nějak neumím představit.

Je to samozřejmě jen můj názor.

jaroslav_salcer
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora jaroslav_salcer


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu II. (Hodnocení: 1)
Od: DD - Čtvrtek, 02.06. 2005 - 10:53:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.zemres.cz
No ohledne nazoru prekladatele: LifeDrive je krom TH55 jedine zarizeni s PalmOS ktere kombinuje WiFi a BlueTooth coz je treba pro mne pomerne vyznamna zalezitost.
Jinak co se tyce poznamky "protože si neumím si představit, jak bych na LifeDrive přeložil tento článek," tak tady nechapu proc je pouzito LifeDrive kdyz by tam spise melo byt "protoze si neumim predstavit, jak bych na zarizeni s PalmOS prelozil tento clanek."

Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu II. (Hodnocení: 1)
Od: Permon - Čtvrtek, 02.06. 2005 - 20:52:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Diky za clanek - vyplynulo z nej totiz, ze LD stoji za * a muzu tak v klidu spat a dale bezmezne milovat meho TT3 :-)

Z toho, co jsem se docetl jsem opravdu znechucen a implementaci HDD vidim jako zasadni zapor! Nekoupil bych to ani za korunu. a to nemluvim o tech silenych rozmerech. FUJ

Re: palmOne LifeDrive - Nakoukněme pod kapotu II. (Hodnocení: 1)
Od: kEdAR - Sobota, 04.06. 2005 - 01:56:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
k tomu..: "protože si neumím si představit, jak bych na LifeDrive přeložil tento článek,"


pro predstavu by vam pomohlo pustit napr. SiED a otevrit si najednou original i preklad, a slovnik pres hack, napr. Language teacher :)

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.53 sekund

RSS - články RSS - fórum