DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. května 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 176 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Pro všechny: Jak vybrat PDA III.
30.06.2005 
Články napříč platformami

V dnešním díle našeho seriálu Jak vybrat PDA, který by měl poradit všem, kdož pomýšlí na pořízení si nějakého toho PDAčka, se zaměříme na bezdrátové spojení a připojení, které by mělo/nemělo vašemu PDAčku chybět.Bezdrátové připojení

K nejpopulárnějším přáním zákazníků, při koupi nového PDA, patří zájem o bezdrátový přístup k datům. Pro mnoho lidí, kteří uvažují o koupi PDA, myšlenka používat ho k tomu být online, číst a psát emaily, okamžitě odesílat zprávy, prohlížet internet, zní velmi lákavě. Ale, který způsob vybrat, a hlavně jak to vlastně funguje ? Takže, dobrou zprávou je, že existuje několik možností, jak připojit PDA bezdrátově. Již při zvažování koupě PDA je dobré vědět, že dnes již každé PDA má nějaký typ bezdrátového připojení již zabudovaný. Nyní bude následovat od Bargain průvodce čtyř typů bezdrátových technologií a PDA, které do nich spadají. Některé dokonce mají zabudovaný více než jeden druh bezdrátu. Od toho je tu právě náš průvodce, aby vám výběr pokud možno usnadnil.

InfraRed (IR)

Infraport nebo IR, je nejpoužívanější forma bezdrátové technologie, používaná u PDA. IR je neviditelný paprsek červeného světla o krátkém dosahu (asi 1m). Není to laser a ani není možné s ním ohřát jídlo, ale dá se použít ke komunikaci mezi dvěma přístroji. Pro většinu případů, je to jediný způsob, který požaduje přímou viditelnost, mezi oběma přístroji (neprochází skrz překážky ). Všechna PDA mají infraport a většina může přenášet různé informace, mezi dvěma přístroji. Důležité upozornění, pokud používáte IR nebo jiný druh bezdrátové komunikace, ostatní přístroje vybavené bezdrátovou technologií, mohou číst vaše informace. Váš laptop nebo mobilní telefon, jsou také vybavené infraporty, tudíž by mohly také zachytit vámi přenášená data. Jedná se o slabý výkon a pomalou rychlost, myšleno pro přenášení datových souborů. Pokud plánujete se s vaším PDA připojovat přes IR, budete potřebovat mobilní telefon, který má také IR a mohl by tedy sloužit, jako připojovací modem. Ale protože IR funguje pouze na přímou viditelnost, budete potřebovat rovnou plochu, pro položení PDA a telefonu, aby spojení zůstalo zachované.

BlueTooth (BT)

Bluetooth, je jedna z nejnovějších formy bezdrátové komunikace. V podstatě vypadá, jako bezdrátová náhražka kabelové komunikace. Může být však také použita, jako takzvaná osobní síť (PAN, Personal Area Network). Bluetooth používá technologii radiové frekvence, která je založena na spárování přístrojů mezi sebou, pro zajištění bezpečné komunikace. Toto párování funguje tak, že mohou být propojeny mezi sebou různorodé přístroje. Například, můžete připojit váš laptop k mobilu, kde mobil bude sloužit jako modem, pro připojení na internet, laptop bude bezdrátově tisknout na BT tiskárně dokumenty a pomocí BT sluchátek budete telefonovat, a to všechno najednou.

Ačkoliv BT dokáže toto všechno najednou, existuje určité omezení. Většina BT přístrojů mají dosah okolo 10 M, při zachování optimálních podmínek pro spojení. Můžete si také třeba dokoupit takzvaný BT palec, který má dosah až 100 M, ale pokud potřebujete bezdrátovou síť většího dosahu, Wi-Fi bude pro vás asi lepším řešením. BT je nástrojem pro PAN a nejlépe poslouží v menších prostorech, kde používání kabelu by bylo těžkopádné.

Co to znamená pro PDA? PDA vybavené BT bude schopno komunikovat s ostatními zařízeními, které jsou BT také vybaveni, zrovna tak s ostatními PDA s BT a BT tiskárnami. Můžete se také pomocí BT mobilního telefonu připojovat na internet. Výrobci PDA dnes již skutečně propracovali postup spojení PDA s ostatními přístroji k dokonalosti. Jedinou nevýhodou je pomalá rychlost ( ačkoli je rychlejší než IR ) a fakt, že je málo mobilních telefonů s BT technologií. Pro lepší představu, budete samozřejmě také potřebovat nějakou placenou službu, pro přístup na internet přes mobilní telefon a to závisí na cenách a službách daného operátora.

Wireless Ethernet (Wi-Fi)

Stává se stále používanější službou, (Wi-Fi je zkratka od Wireless Fidelity ). Wi-Fi je v podstatě bezdrátový přenos, založený na podobné radiové frekvenci jako Bluetooth, jenže je mnohem rychlejší a s mnohem větším dosahem ( WAN = Wide Area Networking – vzdálená počítačová síť) Kromě telefonování, může být Wi-Fi také používáno k on-line přístupu na internet.

Wi-Fi sítě si získali popularitu pro svou jednoduchost nastavení a udržování spojení. Veřejná přípojná místa s touto službou, se nazývají Hotspoty. Hotspot je veřejným přístupovým místem, který používá širokopásmovou bezdrátovou síť k zajištění připojení. Optimální dosah Wi-Fi hotspotu je okolo 100 až 300 metrů.

Co to znamená pro PDA? PDA vybavené technologií Wi-Fi bude schopné se bezdrátově připojit kdykoliv v dosahu nějakého hotspotu. Zrovna tak bude takové PDA schopné sdílet přes Wi-Fi soubory na PC. Jelikož Wi-Fi má mnohem větší výkon než Bluetooth, bude také více vyčerpávat baterii PDA, při trvalém spojení. Některá PDA, mají ale výkonné baterie nebo je lze vyměňovat, takže nejsou na životnosti baterie tolik závislé. Přesto, Wi-Fi je skvělá možnost pro profesionály, být mobilní a používat svá PDA na cestách, jako náhradu laptopu. Kromě širokého využití této konektivity ve velkých městech a na svých pracovištích, nutno vyzdvihnout velkou rychlost Wi-Fi, která umožní rychlé stahování emailů nebo přijatelně rychlé prohlížení webu.

Průvodce bezdrátovými zařízeními

Ačkoli všechna PDA mají IR, ne všechna mají BT nebo Wi-Fi. Některé modely mají BT i Wi-Fi současně. Dole uvedený přehled, obsahuje všechny současné modely, které používají bezdrátové technologie. Pokud váš výběr PDA závisí na typu bezdrátových schopností, bude vaše rozhodování poté snadnější.

Infrared (IR)

Všechna dnešní PDA mají IR port

Bluetooth (BT)

palmOne Tungsten T3, palmOne Tungsten T5, palmOne Zire72, HP iPaq h2215, palmOne Treo 650 Smartphone, Motorola MPx 220 Smartphone

Wi-Fi

Palm Tungsten C

BT a Wi-Fi současně

palmOne LifeDrive

HP iPaq rx3115, HP iPaq rx3715, HP iPaq h4155, HP iPaq h4355, HP iPaq hx4705, HP iPaq h6315, Dell Axim X30 Mid, X30 High, Dell Axim x50, Axim X50v

Protože Sony Clie již neprodává své modely na evropských trzích, obsahuje náš přehled pouze modely v Evropě prodávané.

Závěrem

Letní prázdninová sezóna s sebou přináší vždy mnoho nových modelů PDA. Každý model se trochu liší pro uživatele. Pokud potřebujete být neustále mobilní, výběr PDA s bezdrátovou technologií je přesně pro vás. Přejeme šťastný výběr a veselé bezdrátové surfování.


Pokračování příště........příště něco o příslušenství pro PDA.

Jaroslav_Salcer
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Jaroslav_Salcer


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.55 sekund

RSS - články RSS - fórum