DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
29. května 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 137 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Treo 650  díl první, hardware
22.08.2005 
Hardware Palm

Jakožto spokojený uživatel Trea 600 jsem byl pevně přesvědčen o tom, že přechod na Treo 650 žádné výrazné zlepšení nepřinese, nicméně hned po vstřebání prvních dojmů jsem musel radikálně změnit názor. Treo 650 posouvá pojem mobilní komunikace zase o úroveň dál.Na první pohled

Z venku se T650 od T600 téměř neliší (dokonce i paměťová karta stále trochu vyčuhuje) – rozměry i hmotností jsou téměř identické, takže jsem ho bez problémů nosil ve starém opaskovém pouzdře. Nápadná jsou akorát dvě hardwarová tlačítka navíc (domeček a menu), odlišný design sluchátka, chybějící vypínač displeje / telefonu na horní straně, kulatější anténa a přepracovaná boční tlačítka. Vzadu pak vedle objektivu foťáku přibylo malé zrcátko na pořizování autoportrétů a naopak zmizelo resetítko, které je nově umístěné pod krytem baterky. Displej je stále stejně velký, jen pixelů tam je čtyřikrát více.

Treo v dlani

Řemeslné zpracování Trea 650 je vesměs docela kvalitní a do ruky padne jako ulité. Jediným nedostatkem jeho masivní konstrukce je tenký plastový kryt baterky, který na mě působil velmi křehkým dojmem a při manipulaci s přístrojem jsem měl často strach, že se při neopatrném pohybu poškodí.

Displej

Na displej 320x320 se pochopitelně kouká mnohem lépe než na 160x160 u T600 (osobně jsem vyšší rozlišení ocenil hlavně u internetového prohlížeče a map), nicméně by se jistě našlo dost uživatelů, kteří by rádi obětovali klávesnici, jen aby mohli mít širokoúhlou obrazovku. I tak ale 320x320 pro běžný provoz naprosto stačí, zejména pokud si člověk uvědomí, že se nejedná o čistokrevné PDA, ale o high-endový supertelefon, jehož koncepce byla v praxi ověřena už Treem 600. Další nezanedbatelnou výhodou je, že se podsvícení dá bez jakýchkoli přídavných aplikací pochybné stability úplně vypnout, což alespoň trochu vyvažuje menší vytrvalost baterky. Nejvíce je ale pokrok v technologii LCD vidět na přímém slunci, kde je čitelnost displeje T650 nesrovnatelně lepší, než u T600.

Hardwarová tlačítka a klávesnice

Novinkou je přesunutí tlačítek pro domeček a menu z pravého dolního rohu klávesnice k D-padu. Ten je ve srovnání s předchozím modelem o něco menší, pročež si jistě najde příznivce i odpůrce. Při přechodu z Trea 600 je nové ovládání ze začátku krajně nepohodlné a matoucí, ale jde pouze o zvyk. Nové uspořádání tlačítek je v konečném efektu mnohem pohodlnější a efektivnější (tedy až na zmenšený D-pad).

Jednotlivé klávesy jsou navíc trochu větší než u T600, takže je mohou relativně dobře používat i lidé s většími prsty. Podsvícení klávesnice se bohužel regulovat nedá (alespoň ne bez dalších aplikací jako je například freeware BrightCam), a tak buď vypaluje oči, nebo svítí zcela zbytečně.

Vyčlenění tlačítek na příjem a ukončení hovoru je moc fajn, ale zablokování jednoho hardwarového tlačítka pouze na zapínání displeje / telefonu a pokládání hovorů mi přijde jako plýtvání. Nevím jak ostatní, ale já bych přivítal, kdyby Palm zůstal u staré koncepce s vypínačem nahoře u IR portu a nechal na uživateli, jak si tlačítka na přední straně nastaví.

Změnil se i design bočního ovládání hlasitosti, pod nímž přibylo malé tlačítko na pauzování hudby. Když se podrží déle, spustí se RealPlayer, ale to se dá (na rozdíl od ovládání hlasitosti sluchátka potažmo vyzvánění) v nastavení snadno změnit.

Vnitřnosti

S 312 Mhz má Treo 650 dostatečný výkon prakticky na cokoli a s příslušným softwarovým vybavením bez problémů zvládá i ty nejnáročnější úkoly jako je přehrávání videa. 32 MB interní paměti není nic extra a zejména bez ROM updatu na opravu systému souborů představuje akutní nedostatek místa opravdu vážný problém. Po jeho instalaci (více ve druhém díle recenze) se dá s asistencí vhodné paměťové karty přežít docela dobře. Paměť ke svému udržování naštěstí nepotřebuje žádnou energii, takže uložená data vydrží i vybití nebo výměnu baterie.

Bezdráty

Ze všech možných vylepšení jsem na T650 nejvíce ocenil pokrok v bezdrátovém přenosu dat. Kombinace EDGE + bluetooth + notebook (bez jakéhokoli placeného nebo freeware softwaru navíc!) v současné době prostě nemá konkurenci – už žádné nepraktické CDMA modemy, které jsou kvůli neskladným kabelům a pochybnému signálu všechno možné, jenom ne mobilní. Jedinou vadou na kráse EDGE je omezené množství míst, kde může Treo data přenášet plnou rychlostí. V Praze a dalších velkých městech to sice problém není, nicméně při cestách na venkov se pořádné připojení bohužel nekoná. I tak ale úplné odříznutí od světa v žádném případě nehrozí – díky prakticky dokonalému pokrytí signálem GPRS jsou e-maily i další běžná činnost bez problémů. Při dostupném připojení přes EDGE jsem při stahování s T650 běžně dosahoval rychlosti kolem 24.5 KB/s – oproti 7 KB/s, kterými za normálních okolností sosá T600, docela rozdíl.

Foťák

Foťáček je sice malý (0.3 MP 640x480 je v době telefonů s 5 MP foťáky podprůměr), ale zato mnohem lepší než u T600. Relativně slušnou fotku umí pořídit i za zhoršených světelných podmínek a video nahrává také. To sice nestojí za nic, ale když je v ceně, tak proč ne. K ničemu je i dvojnásobný digitální zoom a o zrcátku na autoportréty mám rovněž své pochybnosti. Několikrát jsem se s ním zkoušel vyfotit a na fotce bylo vždy něco jiného než to, co jsem tam chtěl mít (v tomhle případě mě) – buď mám křivou hlavu, nebo je něco špatně s tím zrcátkem. Objektiv je chytře zapuštěn několik milimetrů do telefonu, aby se mu při neopatrném zacházení náhodou něco nestalo.

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Zbylé postřehy , aneb co se jinam nehodilo

Při telefonování působí T650 dojmem poněkud přerostlejšího telefonu, ale volá se s ním velmi pohodlně (tedy až na to, že v nevhodných klimatických podmínkách hrozí reálné nebezpečí upatlání displeje potem). S kvalitou sluchátka jsem neměl problém, což platí i o reproduktoru, který je ve srovnání s jinými PDA výjimečně kvalitní a v rámci možností i hlasitý. Stylus je až na plastový konec pro ťapání po displeji celý z kovu a nemá žádné šroubovací komponenty. Na testování vytrvalosti v BatteryGraphu jsem neměl dost trpělivosti (trvalo by to děsně dlouho), ale v zásadě vydrží o něco méně než T600. Po třech hodinách nepřetržitého stahování přes GPRS + BT (s vypnutým displejem) klesla baterka zhruba na polovinu, takže výrobcem udávaných 6 hodin hovoru docela sedí. V základu se dodává 1800 mAh li-on baterie, ale za 59 USD se dá dokoupit další. Výměna baterky je otázkou několika vteřin (na její zadní straně stojí užitečná informace, že vydrží do 60° C, takže nenechávat v rozpáleném autě) a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to data v interní paměti vydrží.

Závěrem ještě přehled několika více či méně užitečných údajů.

Procesor Intel™ PXA270 312 MHz
Paměť32 MB, z toho 23 MB pro uživatele
BaterieVýměnná, 1800 mAh Li-on
Operační systémPalm OS® 5.4
Rozměry11.3 x 5.9 x 2.3 cm
Hmotnost178 gramů
Displej16 bitový (65 000 barev) dotykový TFT LCD 320x320
Slot na kartySD / MMC
FoťákVGA s rozlišením 640x480 (0.3 MP), 2x digitální zoom, podporuje natáčení videa
KlávesnicePodsvícená QWERTY
KomunikaceUSB (Multikonektor), GSM (GPRS / EDGE) / CDMA, BT, IR port
Další funkceVibrace, polyfonní vyzvánění, MP3 vyzvánění (s patřičným softwarem), dá se použít jako těžítko

To by mělo k hardwaru v zásadě stačit. Zítra přijde na řadu software.

Na konec dodám, že všechny výše zobrazené obrázky jsou ze serveru BargainPDA.com.

petr_benda
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora petr_benda


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 7

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Treo 650  díl první, hardware (Hodnocení: 1)
Od: Permon - Pondělí, 22.08. 2005 - 15:21:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Cituji:

"Výměna baterky je otázkou několika vteřin a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to data v interní paměti vydrží."

To se vi, ze vydrzi - pamet je prece typu flash, nebo jak tomu u Palmu rikaji NVFS(?) Takze baterii muzete prece vymenovat i rok;-)

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.61 sekund

RSS - články RSS - fórum