DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. února 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 93 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Treo 650  díl druhý, software
23.08.2005 
Hardware Palm

Zatímco první část recenze se zabývala hmatatelnou podstatou Trea 650, tématem druhého dílu je jeho softwarová duše.Uživatelské rozhraní

Stejně jako u Trea 600 je i zde kladen důraz na ovládání jednou rukou, aby nebylo třeba kvůli každé banalitě hned vytahovat stylus. Na většinu aplikací tak stačí jedna ruka ve spolupráci s D-padem – jedna z mála dobrých vlastností „hloupých“ mobilních telefonů. V tomhle směru se u Palmu naštěstí nesnažili o žádné experimenty, a tak je i tentokrát ovládání bez stylusu snadné a intuitivní.

Focení, nahrávání, přehrávání a multimédia vůbec

Tady je situace v zásadě stejná, jako u ostatních novějších Palmů: aplikace pro focení a nahrávání videa fotí a nahrává video (co by jste také chtěli), aplikace s originálním názvem Media fotky a pořízená videa prohlíží a RealPlayer kromě hudby v omezené míře přehrává i video. Media i RealPlayer jsou vyloženě nouzová řešení dokud se nenainstalují PocketTunes, TCPMP a nějaký slušný prohlížeč obrázků.

Telefon

Telefonní aplikace je na rozdíl od Trea 600 i v základní verzi docela pěkná, takže odpadá akutní potřeba jejího zkulturňování pomocí aplikace Skinner. Komu by tovární nastavení i přesto nevyhovovalo, může využít služeb Skinneru pro Treo 650 a přizpůsobit telefon k obrazu svému. Pod číselníkem se nachází rozbalovací menu s oblíbenými položkami, což mi osobně vyhovuje lépe, než podivný ovládací panel Trea 600. Jistě potěší i možnost zobrazit nejbližší položku v kalendáři a stav pošty, takže je přehled o aktuální situaci stále na očích. Docela mě zklamal výběr vyzváněcích melodií, tak jsem se uchýlil k osvědčeným GeekSounds (Battlestar Galactica nemá chybu). Ty se na Treo 650 instalují stejně jako na Treo 600: po nahrání System_MIDI_Sounds.pdb se přejmenuje původní MIDI Ring Tones.pdb na něco jiného a následně System_MIDI_Sounds.pdb na MIDI Ring Tones.pdb. Jakožto slušně vychovaný mobilní telefon zvládá T650 i vyzvánění ve formátu MP3, potřbuje k tomu ale extra aplikaci jako například Ringo.

SMS

Aplikace obstarávající SMS funguje stejně jako u Trea 600 – komu se líbil systém vedení komunikace ve stylu IM, ten si jistě přijde na své i nyní.

E-mail

O elektronickou poštu se stará VersaMail 3 – jednoduchý a uživatelsky přátelský e-mailový klient s minimem nastavování. Ke stahování pošty sice v pohodě stačí, ale přibalování příloh by chtělo vylepšit. Místo prohlížení karty podle složek se totiž zobrazí všechny soubory najednou a hledání toho pravého pak může být opravdové utrpení. Znatelně to sice ulehčuje, že se soubory dají třídit podle typu, nicméně vzhledem k tomu, že se vždy zobrazí jen tři najednou, není prohlížení karty stále zcela optimální. Velké podniky jistě potěší, že si VersaMail povídá se servery Microsoft Exchange, ačkoli potom už neumí synchronizovat e-maily a kalendář s PC.

Internet

Na browsdání po internetu má Treo prohlížeč Blazer 4.0. Ovládá je docela příjemně a stejně jako u T600 si lze vybrat mezi optimalizovaným zobrazením (smrskne stránku na šířku displeje – pro mnoho stránek určených pro stolní počítače prakticky nepoužitelné) a širokými stránkami (stránka se jen s drobnými úpravami zobrazí stejně jako na PC). Velmi mě potěšilo, že si nový Blazer pamatuje nastavení od minula, protože optimalizované zobrazení prakticky nepoužívám a na T600 jsem ho musel po každém spuštění aplikace ručně vypínat. Trochu ruší řádka neustále zobrazující adresu – kdyby tam nebyla, nic by se nestalo a zbylo by více místa na vlastní stránku. Vůbec největším nedostatkem je ale chybějící možnost přímo z prohlížeče stahovat soubory na kartu. To se sice dá vyřešit velice šikovnou freeware aplikací Downloader, ta se však nedá použít vždy a její ovládání někdy může být dosti časově náročné.

GPRS / EDGE modem

Jedno z nejužitečnějších vylepšení oproti T600 je položka „Vytáčené připojení“ v ovládání bluetooth. Když je tato volba aktivní, tak se Treo sice nemůže připojit na internet ani pracovat s poštou, ale zato funguje jako bezdrátový modem pro notebook. Celá věc se nastavuje až překvapivě snadno a v místech s pokrytím EDGE je k nezaplacení. To vše bez otravných kabelů a hlavně bez bez aplikace PdaNet, která sice funguje skvěle jak na T600 tak na T650, ale za 34 USD je až nekřesťansky drahá.

S BT USB klíčem od MSI stačilo zapnout podporu vytáčeného připojení přes BT a nastavit parametry podle mobilního operátora (příslušné odkazy pro T-Mobile, Oskar a Eurotel). Tady si ještě dovílím malou radu pro zákazníky T-Mobile – pokud budete připojení natavovat ručně, nezapomeňte si pořádně přečíst PDF návod, protože bez správného vyplnění AT příkazu se nepřipojíte.

Treo 650 updater

Když už je řeč o softwaru, musí se zmínit Treo updater 1.13 a jemu odpovídající verze pro jednotlivé operátory. Jeho hlavním přínosem je, že od základů mění práci s pamětí, takže jednotlivé aplikace budou zabírat výrazně méně místa (souvisí to se systémem souborů NVFS, podrobnosti najdete na stránkách Palmu). Kromě toho by se měla zlepšit i stabilita VersaMailu a kvalita zvuku (já jsem si žádné změny nevšiml). Samotná instalace updatu je velmi snadná a blbuvzdorná, stačí se držet návodu. Instalátor nejprve celé Treo zazálohuje, potom jej smaže a po updatování ROM data ze zálohy opět obnoví. Update se dá úspěšně nainstalovat pouze a jenom přes synchronizační kabel (s BT odmítal Updater spolupracovat) a s PalmDesktopem pro Treo 650. Při pokusech o instalaci přes nevhodnou verzi PalmDesktopu Treo u každého přenášeného souboru hlásilo nedostatek místa v RAM (i v případě, že bylo po hardresetu a tudíž tam bylo prokazatelně místa dost). Metoda vydlabání příslušných souborů a jejich nahrání přes kartu se rovněž neosvědčila. Abych to shrnul: pokud se budete držet návodu a nebudete zbytečně vymýšlet alternativní postupy jako nepoučitelní redaktoři PDA Softu, mělo by to vyjít.

Než se přesunu k obsahu CD, neodpustím si ještě jeden postřeh k flashování ROM. Zaregistroval jsem totiž jednu zajímavou věc týkající se toho, jak Palm OS (ne)umí pracovat s komprimovanými soubory. Když jsem tak koukal na to, co systém ukazuje během instalace updatu (ve skutečnosti jsem čekal na to, na jaké chybové hlášce se zasekne tentokrát), tak jsem nevěřil vlastním očím – všechny soubory Updateru jsou sice v .pdb potažmo v .prc, ale ve skutečnosti se jedná o upravené komprimované soubory, které systém před samotnou instalací rozbalují. A pak že Palm OS neumí komprimovat...

CD

Na přiloženém CD kromě výše zmíněného Palm Desktopu v zásadě nic moc užitečného není. Potěšila mě akorát klasická vesmírná střílečka Zap 2016. Vhod přijdou ještě DocumentsToGo 7, jinak jsem tam kromě freeware aplikací, které se dají sehnat i jinde, nic zajímavého nenašel. Z těch stojí za zmínku akorát WebSphere Everyplace Micro Environment pro Palm OS (podpora J2ME), což je za normálních okolností aplikace z 5.99 USD, ale majitelé Trea 650, Tungstenu T|5 a Zire 72 jí mají zdarma.

Závěr

Treo 650 je úžasný smartphone a po všech stránkách důstojný nástupce Trea 600. Kromě foťáku nemá prakticky žádný vážnější nedostatek a protože si ho uživatel díky bohatému výběru všech možných aplikací i příslušenství (za zmínku stojí například Enfora WiFi Sled pro bezdrátové sítě standardu IEEE 802.11b) může snadno na míru přizpůsobit svým individuálním požadavkům, představuje vysoce návykovou kombinaci nejlepšího operačního systému pro mobilní zařízení, výkonného hardwaru, vysokorychlostní mobilní komunikace a vytrvalé baterky. Pokud tedy hledáte schopné, spolehlivé a kvalitní zařízení na cesty, tak si Treo 650 určitě zamilujete. Tahle investice se vyplatí o to více, že jediným handheldem nahradíte klasické PDA, mobilní telefon i bezdrátový modem a ještě navíc se budete moci pochlubit tím, že vlastníte nejlepší smartphone na trhu.

petr_benda
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora petr_benda


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Treo 650  díl druhý, software (Hodnocení: 1)
Od: Jura - Úterý, 23.08. 2005 - 07:37:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.trocken.org
" Vůbec největším nedostatkem je ale chybějící možnost přímo z prohlížeče stahovat soubory na kartu."

Divný, ale můj Blazer to umožňuje. Před započetím stahování se slušně zeptá kam to má uložit, viz. obrázek: http://pdabrno.com/images/Blazer.jpg
Re: Treo 650  díl druhý, software (Hodnocení: 1)
Od: Bendi (petr_benda@pdasoft.cz) - Úterý, 23.08. 2005 - 11:48:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tohle je divne. Me takhle uklada pouze a jenom obrazky. U dalsich souboru hlasi, ze je nezna a proto je neulozi. Na strankach Palmu pritom tvrdi, ze by to umet mel, takze je nejspis neco spatne s mym prohlizecem nebo spis s jinou aplikaci, ktera s nim koliduje.

Re: Treo 650  díl druhý, software (Hodnocení: 1)
Od: Tomino - Úterý, 23.08. 2005 - 08:23:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Chyba v textu:
Trochu ruší řádka neustále zobrazující adresu  kdyby tam nebyla, nic by se nestalo a zbylo by více místa na vlastní stránku.

Toto Lze jednoduse vypnout v Preferences - zalozka Page - volba Show Address Bar
Re: Treo 650  díl druhý, software (Hodnocení: 1)
Od: Bendi (petr_benda@pdasoft.cz) - Úterý, 23.08. 2005 - 11:55:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tak za tohle se omlouvam. Do nastaveni prohlizece jsem ani nenakouknul - na prohlizeni stranek ho sice cas od casu pouzivam, ale vylozene jen jako nouzopve reseni, protoze pohodli snadneho pripojeni notebooku je precijen prilis lakave.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.63 sekund

RSS - články RSS - fórum