DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. května 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 177 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze Palm: Jak vybavit Palm zdarma I.
19.09.2005 
Recenze software pro Palm

Většina uživatelů v brzké či pozdější době začne řešit problém s nedostatečným programovým vybavením, a proto začne pátrat po nových programech. Tento článek si klade za cíl, dát uživatelům náhradu za placený software, kterému může být freeware software dobrým protivníkem a v mnohých případech, ho může svými vlastnostmi překonat.Začněmě od podlahy (ale ne Přemka)

Lauchery

Jsou to aplikace, které zprostředkovávají uživateli programy instalované v Palmu. Asi nejlepším programem na poli freeware laucherů je Laucher III, tento program nabízel systém záložek, snadné a rychlé ovládání jeho nástupci jsou Laucher X a oblíbený Zlaucher ty jsou bohužel již zpoplatněny. Program Launcher III je do verze 2.2 uvolněn jako freeware, od verze 3.5 je v distribuci jako Shareware.

Mnoho uživatelů si jistě vystačí s laucherem integrovaným do Palm OS, ale rádi by změnili jen jeho vzhled. Pro tyto uživatele existuje také několik programů pro Palm OS 4.0 a vyšší je zde prográmek ColorTheme, který umožňuje změnu barevných schémat. Pokud chcete, aby byl váš Palmík růžový či radši zelený je tento program určen právě pro vás. Pro majitele Palmů s Palm OS 5.0 je zde program skinsUI (www.palmpowerups.com), který změní vzhled vašeho Palmu, jak si budete přát, můžete si vybrat mezi Windows XP, X OS, Palm OS Cobalt a mnohými dalšími. Program je zatím vydáván pouze v beta verzi a je zatím bezplatný.

Správa souborů

Každý už někdy potřeboval na svém Palmu přemístit soubory z Palmu na kartu či na opak, nebo některé soubory vymazat a právě k těmto úkonům je určený FileZ (www.nosleep.net). Tato aplikace patří mezi takzvané souborové manažery a patří ke špičce ve své třídě.

Pokud chceme s Palmem pracovat jako s dalším diskem, i zde existuje náhrada za komerční produkt Card Export II. Touto náhradou je program Filepc2PDA a plugin pro Total Commander (www.ghisler.com) - plugin do Total Commanderu, můžete získat zde www.pmrogan.de). Po instalaci programu do Palmu a pluginu to Total Commanderu, můžeme začít s Palmem a jeho kartou začít pracovat jako s diskem tvořit složky nahrávat a mazat soubory. Více informací o instalaci a konfiguraci můžete nalézt v článku Palm jako čtečka paměťových karet III.

Elektronické knihy

Jistě víte, že na Palmu lze číst elektronické knihy. Pro čtení slouží freeware programů např. Mobipocket Reader for Palm, Palm Fiction a Doc Reader. Od elektronických knih je to už jen kousek k prohlížení obsahu webu. Jako zástupce freeware programu jsem zvolil off-line prohlížeč Plucker (www.plkr.org). Tato aplikace se skládá ze dvou částí a to prohlížeče pro Palm a deskopové části, která slouží k nastavení stránek, které chceme prohlížet k jejich stažení a následnému převedení do formátu pro Plucker prohlížeč. Samozřejmostí je možnost nahrávání souboru na paměťovou kartu a jejich následné čtení podpora formátovaného textu, obrázku a češtiny.

Elektronická pošta a IM

E-mail – freeware programy se nevyhýbají ani aplikacím umožňujícím zprávu e-mailů. Jedním z nejpoužívanějších programů je Topgun postmann (www.isaac.cs.berkeley.edu), který je nadstavbou klasického mailu integrovaného do operačního systému Palm. Topgun postmann umožňuje zprávu více účtů pomocí protokolu pop3 a SMTP, ale zachovává i synchronizaci s PC e-mailovým klientem. Další formou komunikace jsou tzv. komunikační programy jedním z nejznámějších je z verze pro stolní PC – ICQ. Upravenou formu tohoto skvělého programu lze používat i na Palmech. Bohužel aplikace není příliš stabilní.

Multimédia

Další téměř samostatnou kapitolou jsou multimedia na Palmu. Jedním z nejproslulejších grafických freeware programů je JpegViewer (www.jpgview.de.vu), který slouží k prohlížení obrázků ve formátu jpg přímo z karty obsahuje také všechny základní funkce jako slideshow, informace o snímku, zoom, náhledy, dále také umí vytvářet zmenšeniny, což se hodí při tvorbě obrázků a jejich posílání formou MMS. Další grafické programy umožňují přímo tvorbu obrázku takovým programem je například Painter 1.1.

Další možností jak využít váš Palm k zábavě je přehrávání videa a zvukových souborů. Mezi nejlepší přehrávačem videa vůbec je The Core Pocket Media Player (tcpmp.corecodec.org, více viz. článek TCPMP 0.64c - Nový multimediální přehrávač pro Palm OS. TCPMP podporuje přehrávání videa přímo z karty. Podporuje mnoho formátů DivX, Xvid, MPEG 1, MPEG4 – SP, MPEG Layer III, Ogg Vorbis, WMA a mnohé další. TCPMP umožňuje také dosti podrobné nastavení vlastností přehrávání jas, kontrast, barvy, rychlost, zoom atd. TCPMP nemusí sloužit jen k přehrávání video souborů, nýbrž dokáže přehrát i zvukové soubory ve formátu mp3. Bohužel ale neumí přehrávat zvuk na pozadí. Dalším freeware prográmkem pro přehrávání tentokrát jen zvukových souboru je Real One Player (www.real.com), skladby lze synchronizovat pomocí Real Playeru z PC nebo prostým přetažením mp3 na paměťovou kartu (více v článku RealPlayer 1.51 - MP3, Palm a netopýři.

Textové editory

Od multimediálních programu se vrhneme k programům umožňujícím úpravy textu, sem můžeme zařadit TexT 1.0 for Palm a SiEd.

Tímto článkem jsem jistě nevyčerpal všechny možnosti freeware programů a her nevyjímaje. Pokud bude o toto téma zájem, rád budu pokračovat v jeho rozšiřování a zpřesňování. Těším se na vaše reakce.


Název produktu WWW Výrobce Velikost Verze
Laucher III www.benc.hr Little Mobile Creations 27 kB 2.2
Colorize 1.4a freewarepalm.com Christopher Antos 18 kB 1.4a
skinsUI www.palmpowerups.com Palmpowerups beta
FileZ www.nosleep.net Nosleep software 137 kB 6.0
FilePC2PDA www.ghisler.com
Pluton TC www.pmrogan.de
Mobipocket Reader www.mobipocket.com Mobipocket 1100 kB 4.9.447
Plucker www.plkr.org The Plucker Team 291 kB 1.6.2
Topgun postmann www.isaac.cs.berkeley.edu
JpegViewer www.jpgview.de.vu 3.1
Painter 1.1 miki.qex.cz NonameS 27 kB 1.1
TCPMP tcpmp.corecodec.org CoreCodec 1,3 MB 0.66
Real One Player www.real.com Real 1,5 MB 1.6.0
SiEd benroe.com Benroe 69,1 kB 0.9.11
ICQ www.icq.com ICQ 153 kB 2.1 beta

Tomas_Vlas
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Tomas_Vlas


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 10

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Jak vybavit Palm zdarma I. (Hodnocení: 1)
Od: Honza - Pondělí, 19.09. 2005 - 09:57:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Něco podobného je na
http://mujweb.cz/www/janhohl/palm/sw2.htm (i když vše není freeware)

Ještě bych se zeptal:

1. Proč používáte mobipocket reader, když CSpotRun nebo TiBR jsou několikrát menší? Jaké má mobipocket proti nim výhody?

2. Launcher III z Vámi uvedené adresy nelze stáhnout (aspoň jsem ho tam nenašel - stránky jsou přesměrovány na LauncherX)

3. Není lepší DioPlayer než Real One Player?

4. Řekl bych, že jste opomněl takové pecky jako HandyShopper, MaTirelire, KSdatebook - abych uvedl pouze ty nejzákladnější. Co třeba dále nějaká lepší kalkulačka?
Re: Jak vybavit Palm zdarma I. (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Pondělí, 19.09. 2005 - 11:38:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
Ad 2) Klikni na 2.2, byla tam drobná chybka

Ad 3) RP má dost dobrý desktop

Ad 4) Snad budou i další díly

Re: ICQ (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - Středa, 28.09. 2005 - 12:56:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
Bych k tomu slavnému ICQ řek jen to, že zde propagovaná verze 2.1 Beta je z roku 2001, tudiž 4 roky stará a rozhodně ji nestáhnete na www.icq.com, tam už ji dávno stáhli, pač je nefunkční...

A pokuď by po ní přeci jenom někdo zatoužil tak ji můžete stáhnout třebnas tady:

http://www.download.com/ICQ-for-Palm-OS/3000-2362_4-6719716.html

tady http://mytreo.net/downloads/details-388.html?ICQ

a taky tady http://www.slunecnice.cz/product/ICQ-for-Palm-OS/

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.69 sekund

RSS - články RSS - fórum