DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. února 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 68 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Články o Palmech: Palm Z22 - Horká novinka pod drobnohledem
14.10.2005 
Hardware Palm

Na jiných serverech zabývajících se PDA si možná vystačí s krátkou notickou a strohými technickými parametry nových modelů, které před několika dny uvedla na trh společnost Palm. Ne tak my. Včera jsme vám představili detailní recenzi nového modelu Palm Tungsten X a dnes tu pro vás máme detailní představení i jeho menšího bratříčka Palm Zire 22.Z22 je jedním ze dvou Palm modelů, uváděných na trh tento podzim a zároveň je to nový útok na základní třídu PDA. Palm Z22 ani tak nebojuje o základnu současných uživatelů PDA, ale je namířen na obrovský trh papírových plánovačů. Tito kupující se vyhýbají PDA, kvůli obavám, že jsou příliš složité na obsluhu. Z22 slibuje velmi snadné ovládání a za cenu pod 100 dolarů, nabízí barevný displej na PDA, které rozhodně nezatíží váš rozpočet.

Palmu se to znovu podařilo. Ani ne tak kvůli ceně a provedení. Jisté je, že pomáhá stát se prvním barevným PDA pod 100 dolarů, ale nezbylo tam už moc místa pro nějaké rozšíření nebo doplňky, ale je tam dostatek úložného prostoru a vybití baterie neznamená ztrátu dat. Palm chtěl, aby Z22 byl o jednoduchosti a to se jim beze zbytku podařilo. Název Z22 vzniknul zkrácení slova Zire a přidáním číselné řady a je odpovědí pro lidi, kteří chtějí jednoduchý způsob pro organizaci jejich života a to tento model splňuje.

Objevil jsem mnoho věcí, proč mít rád Z22. Jsou od člověka, který pravidelně používá Treo 600 a Tungsten T5, u Z22 je o něco méně robustnosti než u ostatních modelů, ale zasluhuje uznání. Když srovnáme Z22 s ostatními modely na trhu a těmi co byli před ním (Zire 21 a Zire 31), tak Z22 má všechny předpoklady k tomu, se pevně udržet na trhu, jako PDA pro začátečníky.

Palm Z22 specifikace a obsah krabice:

  • Palm OS Garnet 5.4.9
  • 2.7"W x 4.06"H x 0.6"D
  • 3.4 uncí
  • 160x160 CSTN 12bit display
  • 32MB paměti, 24.6 pro uživatele, paměť nezávislá na napájení
  • Mini-USB konektor pro nabíjení i synchronizaci
  • 200MHz procesor
  • Ochranná folie na displej
  • 2 samolepky s graffitti tahy
  • Software: pokročilá PIM aplikace (Kalendář, Kontakty, zápisník a úkoly) Poznámkový blok, Výdaje, Světový čas, Calculator, Palm Photos aplikace (a Palm verze SplashPhoto), AddIt, Crazy Daisy od Astraware (plná verze), Palm Desktop 4.2, MobileDB, PowerOne Calculator, SplashShopper, eReader eBook Reader (se třemi knihami)

Design hovoří

Všechny hardwarové parametry jsou dobré, ale design je to první, čeho si lidé u Z22 všimnou a což je výborné, obzvláště nízká cena. Palm převzal určité prvky designu z LifeDrive, což také vykonalo své. Všechny tlačítka jsou dobře umístěna a je velmi snadné na ně dosáhnout. Mnohokrát jsem nosil Z22 v kapsičce u košile a zapomněl jsem, že ho tam mám.

Moje snoubenka, (jako nezávislý posuzovatel všech PDA) byla také udivena váhou a velikostí, (jako dřívější majitelka Zire 21, má ohromný přehled). Také si všimla, že umístění tlačítek (větší a snáze dostupné tlačítko Power) jejich správná velikost a displej, vypadají lépe než jak byla zvyklá na Zire 21.

Jednou věcí, které si skutečně považuji na Z22 (a přeji si, aby to měly všechny Palm OS PDA) je schopnost plného dobíjení přes Mini USB kabel. Tedy, pouze jeden konektor pro dobíjení i synchronizaci. Až dosud to znamenalo vždy kabely dva, jeden pro USB a druhý pro dobíjení ze sítě. Pokud ho připojíte do počítače, Z22 se také začne okamžitě dobíjet. Sice to není tak rychlé dobíjení jako při použití Adaptéru do sítě, ale je to výborná možnost odejít do vaší kanceláře a ponechat AC adapter doma. Naštěstí výdrž baterie je fantastická a nabíjení nebylo to, čím jsem se musel zabývat příliš často, v těch několika týdnech používání Z22.

Několik čísel

Můj test baterie Z22 spočíval v přidávání obrázků do aplikace Photos, nastavení presentace a její spouštění, až do samého konce. Podsvícení displeje bylo nastaveno na 50%. Tento přehled ukazuje životnost baterie minimálně 9 hodin. Což je impozantní, při této velikosti baterie. Při normálním používání, by mohl Z22 vydržet několik týdnů, bez nutnosti dobíjení.

Po 1hr 100%
Po 2.5h 78%
Po 4.5h 38%
Po 7.5h 8%
Po 8.5h 4%
Po 9 h přišlo varování a nízkém stavu baterie
Po 9.5h 0%

Pro někoho z vás mohou být tato čísla matoucí, ale v podstatě potvrzují mé zkušenosti, že Z22 je velmi schopné zařízení. Pro většinu uživatelů a cílové publikum pro tento přístroj, bude mít Z22 daleko větší sílu, než budou schopni využít.

Jak se Z22 ovládá

Tak jsem dostal nápad, že bych měl porušit mé normální zvyky a používat Z22 po celý můj den, abych poznal jak spolu budeme vycházet. Začal jsem instalací Palm Desktopu, jako čerstvý uživatel na mém laptopu s XP Home. Potom jsem beamnul z mého Trea kontakty včetně kategorií, všechny položky kalendáře, úkoly, prostě tak, abych mohl udržet plnohodnotný krok s pracovním dnem. Potom jsem normálně pracoval s PDA(kromě internetové konektivity).

Poznámka: Byl to celý den se Z22, zatímco další dny jsem se věnoval i ostatním PDA. Tento scénář byl nastaven tak, abych zjistil jak se u Palmu zaměřili na tento model, ve srovnání s úrovní předešlých modelů.

Dobrá, pro začátek, výdrž baterie je zkrátka neuvěřitelná. Vlastnil jsem různé druhy PDA, ale Z22 je dalece překonal. Na konci dne, s předváděním fotek, s přenášením informací přes infra z mých dalších PDA a příležitostných alarmech, baterie ukazovala stále 100 %. Konkrétně použitím aplikace Filez to bylo 99%. To je skutečně úžasné v době, kdy ostatní musí nabíjet každou noc. Mohl bych ho používat 1 nebo 2 týdny bez jakéhokoliv problému s energií. S pamětí, která nepotřebuje napájení, dokonce při úplném vyčerpání energie nepřijdu o svá data.

Další příjemnou věcí u Z22 je displej. Není sice moc velký. Měl jsem Tungsten T5, který měl o mnoho lepší displej, protože to byl displej s vysokým rozlišením. Pro tento případ, komu je vlastně toto PDA určeno, se jedná o dobrý displej. Dokonce si troufám říct, že se jedná o lepší displej než u Treo 600 (Treo má sice mnohem jasnější displej, ale jeho barvy nejsou tak plné). Má o mnoho méně duchů, kterými tyto druhy displejů trpí ( mnohem méně než jsem viděl na Treu 600, s podobným rozlišením, ale fyzicky větším). Ptal jsem se mé snoubenky na posouzení displeje Z22 ve srovnání se Zire 21. Všimla si, že Z22 je mnohem jasnější než Zire21 a přidané podsvícení je velký rozdíl v možnostech, kde všude ho můžete použít (Zire 21 neměl podsvícení a z toho důvodu byl k ničemu ve špatných světelných podmínkách).

Když už jsem měl možnost vyzkoušet toto PDA, chtěl jsem také poznat, jak na Z22 běží různé aplikace. Nejtěžší věcí bylo dát pozor na to, že některé novější hry již nepodporují nízké rozlišení 160x160, které má Z22. Mohl jsem hrát bez problému Sudoku od Astraware, ale ne Bejeweled 2.

Z22 obsahuje také pokročilou verzi programu AddIt. U předcházejících Palm modelů, jsem vždycky pouze ignoroval nějaký seznam aplikací, který byste měli zkoušet. Tato možnost ještě stále existuje, ale nyní, v AddIt programu jsou některé freewarové hry a programy které byste mohli vyzkoušet, právě tak jako ostatní programy k vyzkoušení. Pokud si vyberete program, který chcete vyzkoušet, AddIt se váz zeptá, jestli ho chcete stáhnout při příštím HotSyncu. Pokud zvolíte ano, poté AddIt stáhne online aplikaci a při příští synchronizaci nainstaluje na váš Z22. Dále můžete stahovat zpravodajské články od Reuters přes AddIt, což je dobré třeba pro ty, kteří chtějí stahovat zprávy bez nutnosti mít další software.

Protože Z22 má pouze nízké rozlišení 160x160, je těžší najít nějakou novější hru nebo aplikaci, která je s ním kompatibilní. Ale nejste úplně ztraceni, nějaké aplikace se ještě najdou, obzvláště pokud někdo prošel program AddIt, který je kompatibilní a vypadá hezky na Z22.

Závěrem

Takže, jaký je můj finální názor na Z22, nejnovější PDA pro začátečníky? Dobrá, upřímně, mám ho rád. Myslím že ti, kteří hledají jednoduchý organizér, k uspokojení jejich požadavků a jako náhražku papíru, budou nadšeni. Pro studenta univerzity, pro fotbalovou maminku nebo pro někoho, kdo ještě nepřišel do styku s žádným PDA, je Z22 výborné a laciné zařízení. Programy jako AddIt, vylepšené PIM aplikace, paměť nezávislá na napájení, vynikající výdrž baterie, propracovaný design a nízká hmotnost, udělá ze Z22 prázdninový hit, pro mnohé dárce. A za 99 Dolarů, to je zatraceně dobrá cena za dárek, který může usnadnit život.


Zdroj: AWright pro BargainPDA.com

Jaroslav_Salcer
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Jaroslav_Salcer


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund

RSS - články RSS - fórum