DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
29. května 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 144 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Neoficiální průvodce Palm OS5 a Life Drive I.
17.10.2005 
Recenze software pro Palm

Každý začátek je těžký a každé seznamování s něčím novým přináší řadu zajímavých a nečekaných situací. Protože dnes už PDA nejsou jen hračkami pro hrstku vyvolených, ale dostávají se do všedního života prostého lidu, přeložili jsme pro vás Neoficiálního průvodce od Johna Schillera.Po vyzkoušení obou operačních systémů - Symbian a Microsoft pro přístroje typu handheld, jsem se rozhodl udělat si jasno v Palm OS , z důvodu enormního počtu programů, které jsou k dispozici, všeobecně nižší cenou Palm OS aplikací a ohromnou nadšenou Palmí komunitou. Symbian se v USA prakticky nevyskytuje, Microsoftí Pocket PC mají celkově vyšší cenu softwaru, proto jsem se před několika lety, rozhodl emigrovat ke znamenité linii Sony Clie a nakonec minulého května, zakoupil Palm LifeDrive, po jeho uvedení na trh. Migrace od Sony k Palmu se neobešla bez dramat. Několikrát jsem si vytrpěl jak tvrdé, teplé, tak i měkké resety s úplnou ztrátou dat. Dvakrát jsem vracel přístroje jako vadné a strávil jsem téměř 2 hodiny celkového času, zavěšen v očekávání na lince technické podpory. Ale, také jsem si vychutnal přehrávání MP3 hudby na pozadí, bez nutnosti konverze a téměř neomezený úložný prostor a přehrávání filmů a celkově propracovaný a čistý design. Instalovaný software a jeho kompatibilita s aplikacemi třetích stran, zůstává mnohdy jako zbožné přání. Ve snaze ochránit vás od mých špatných zkušeností, nabízím seznam softwaru a tipy, které vám umožní dosáhnout plného využití na vašem malém pomocníkovi. Tento seznam bude neustále doplňován a já bych skutečně rád slyšel vaše komentáře nebo cokoliv, co by mohlo rozšířit a doplnit tyto reference.

Programy, bez kterých absolutně nemůžete žít

Mimochodem, myslím si, že byste měli používat pouze jeden ze zmíněných programů nebo něco podobného v závislosti na vašich potřebách a chutích. Vaše PDA může sloužit k užitku, pouze pokud data a sofware, který tam zadáte, skutečně využíváte. Například, Agendus je skvělý kalendář a manažer kontaktů, ale i Datebook5 má mnoho zastánců, je skvělou rozšiřitelnou náhradou a mnoho lidí mu dává přednost před Agendusem.

Agendus

Předinstalovaný diář a kontakty jsou pro některé lidi dostačující, ale většina PDA uživatelů sáhne po něčem kvalitnějším. Používal jsem Agendus (dříve Action Names Datebook) a jsem velice spokojený s jeho statným alarmem a vypracovanými konatkty. Za ta léta se stává zaostalý a mnoho lidí preferuje jako náhradu Datebook5. Agendus byl aktualizovaný pro LifeDrive.

Domovská stránka: www.iambic.com

Bugme!

Potřebujete rychlé poznámky, podobné jako Post It Notes, pořízené vaší vlastní rukou nebo použitím Graffitti. Můžete používat vaše poznámky k nastavení upomínek, jako alarmu jen tak od ruky nebo pomocí aktuálního zadávání pomocí textového fontu. Každá poznámka může mít nastaven alarm tapnutím na ikonu hodin nebo vybráním "custom" a může využívat Palm alarmů nebo používat MP3 soubory. Bugme! Zatím nepodporuje LifeDrive, používám vestavěný Notepad, který pracuje docela dobře.

Domovská stránka: www.bugme.net/bugme

Backupman

Je jeden z nejlepších a nejjednodušších zálohovacích programů pro vaše PDA, který musíte mít. Nemusím snad zdůrazňovat zálohování Palmu na SD kartu, jako druhotné zálohy Hotsyncu. Spoléhat se na obnovu dat pomocí Hotsyncu po HW resetu, vám může způsobit nejen zklamání, protože Hotsync zálohuje pouze určité databáze, ale i nesnáze s nutností čekáním na návrat k PC, k provedení obnovy zálohy. S programem Backupman, můžete zálohovat dá se říci za pochodu, jak chcete a kdy chcete. Zálohy můžete provádět ručně nebo plánovaně, (moje PDA se zálohuje každý den ve 3 hodiny ráno) například po každém Hotsyncu na SD kartu, Memory Stick nebo nyní na hard disk LifeDrive. Navíc můžete obnovit třeba pouze jeden nebo několik poškozených souborů. Jak nepostradatelné ! Ušetřilo to můj zadek již několikrát. Backupman byl již updatován pro LifeDrive.

Domovská stránka: www.bitsnbolts.com

Bob's alarm

Je aplikace, která poskytuje mnohonásobné alarmy, odpočítávání, stopky a to vše integrované do společného rozhraní. Je určena jako náhrada vestavěné aplikace alarmu, nabízí mnohem větší flexibilitu než je obvyklé u vestavěných funkcí. Bob's Alarm byl původně navržen pro Palm V přístroje, ale od té doby Bob's Alarm značně vyspěl a je nyní celkem bohatě vybaven. Jednou z nejpříjemnějších věcí je schopnost používat wave nebo MP3 soubory, jako alarmy. Bob's alarm byl updatován pro LifeDrive.

Domovská stránka: PalmGear.com

Clip Pro

Je těžké popsat, co přesně Clip Pro dělá, protože dělá opravdu mnoho. V první řadě je Clip Pro utilita, která zvětšuje velikost schránky u Palm OS. S Clip Pro můžete kopírovat text o velikosti až 64 KB, namísto původního 1KB, což vám může ušetřit mnoho času. Máte také možnost mít 10 různých schránek, zrovnatak jako 4 pevné schránky pro vytvoření vlastních šablon, které budou obsahovat vámi nejpoužívanější text pro MEMO, atd … Clip Pro je začleněn do Palm OS, aby bylo možno ho používat a editovat v jakémkoliv programu. Zaznamenal jsem jednu podstatnou nestabilitu na mém LifeDrive, kdy jsem musel vypnout Clip Pro. Doporučuji vyřadit Clip Pro před spuštěním programu BackupMan, protože dochází k resetům poté, co Backupman dokončuje zálohu. Přečtete si mé níže uvedené návrhy a o mém LifeDrive (které naleznete v dalších dílech tohoto miniseriálu), které pojednávají o tomto problému.

Domovská stránka: www.pocketscience.com

Documents To Go

Je opravdová kombinace Word To Go, Sheet To Go a Slideshow To Go, v jedné aplikaci. Documents To Go je znamenitý v jeho schopnosti číst nativní dokumenty Word, Excel a Powerpoint, bez nutnosti jejich konverze při synchronizaci, stačí je jednoduše přenést do pda nebo na paměťovou kartu.
Drahý, avšak účinný. A nová alternativa Mobisystems Mobisuite 7, který sklízí skvělé recenze a zdá se být dalším kandidátem, za ty peníze. Existuje však také problém v nestabilitě systému v LifeDrive, která vychází z Documents To Go, jak popisuji jednom z mých tipů.

Domovská stránka: www.dataviz.com

Hi Launcher

Je skvělý launcher uvnitř launcheru, o němž si myslím, že ho můžete používat ke spouštění specifických programů, DA, Hacky, různé programy na správu pamětí a baterie a jejich kompletnímu uživatelskému nastavení. Spouštím ho tlačítkem pro Voice Recorder, (který nikdy nepoužívám) a je to jedna z nejpoužívanějších aplikací, které jsem kdy měl, u Palm OS.

Domovská stránka: www.ranosoft.net

iSilo

Jeden z nejlepších a nejpoužívanějších programů na mém Lifedrive. iSilo funguje jako plug-in do Internet Exploreru zachytit webovou stránku pro offline čtení (můžete nastvit hloubku vnoření a synchronizace) a zobrazení na vašem Palmu. Umožní vám udržovat jakoukoliv stránku, jako odkaz pro nastavenou třeba každodenní synchronizaci. Prohlížeč je volný, placený je pouze plug-in iSiloX. Prostě vynikající. (poznámka překladatele : iSiloX plu-in do IE je gratis, platíte pouze za aplikaci iSilo, kterou máte v PDA pro offline čtení PDA)

Domovská stránka: www.isilo.com

Megalauncher

Je programový launcher, jako třeba Yishow, ale s čistějším a jemnějším prostředím. Megalauncher umožňuje uživatelské nastavení, ale není to taková špička, jako Zlauncher, z jehož možností se mi úplně točí hlava. Megalauncher se skutečně nemá za co stydět před ostatními launchery, je to pouze otázka vašich preferencí, mě se líbí a používám ho.

Domovská stránka: www.megasoft.com

Resco Explorer

Skutečně úžasný souborový manažer s podporou zipování. Používám ho více než souborový manažer v Megalauncheru a pracuje se s ním špičkově. Má mnoho různých možností zobrazení, schopnost komprese a extrahování zazipovaných souborů. Vřele doporučuji. Resco Explorer byl updatován pro LifeDrive.

Domovská stránka: www.resco.net/palm

TCPMP (The Core Pocket Media Player)

Nový freewarový multimediální přehrávač, představený na Openforge. Tento freewarový přehrávač je nejstabilnější a nejméně náchylný ke zhroucení systému. MMPlayer a SmartPlayer buďto způsoboval havárii mého LifeDrive nebo přehrával tak mizerně, že jsem raději vzdal přehrávání video souborů. Až s příchodem TCPMP mohu přehrávat avi nebo mpeg soubory hladce a beze ztráty audio sychronizace (velmi nepříjemná věc). Prostředí není nijak ohromující, ale Jeff Kervin ze 1SRC podcastingu říká, že prostředí a video přehrávání se bude zlepšovat, já osobně si myslím, že je skvělé již teď. Vřele doporučuji.

Domovská stránka: tcpmp.corecodec.org

Wordsmith

Každý potřebuje prohlížeč a editor dokumentů. Zkoušel jsem je všechny, ale Wordsmith vyčníval nad ostatními. Zažil jsem různé problémy s ostatními Palm word editory při konverování Word a Excel souborů nebo při přenášní na můj LifeDrive z desktopu, ale Wordsmith mě nikdy nezklamal. To samé platí o téměř bezchybném přenosu z Palmu na desktop, kdy přenos enormního množství textu a textových procesů je pro Wordsmith jedním slovem hračka. Další lahůdkou pro Wordsmith je to, že může editovat poznámky. (Wordsmith nebude dále vyvíjen a podporován, proto doporučuji použít Documents To Go)

Domovská stránka: www.bluenomad.com


příště: Programy a hry, které byste měli alespoň vyzkoušet

Jaroslav_Salcer
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Jaroslav_Salcer


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 7

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Neoficiální průvodce Palm OS5 a Life Drive I. (Hodnocení: 1)
Od: miska - Pondělí, 17.10. 2005 - 11:14:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
...tvrdé, teplé, tak i měkké resety...


lol, ten preklad je super :D
Re: Neoficiální průvodce Palm OS5 a Life Drive I. (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Pondělí, 17.10. 2005 - 16:06:04
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
No nevím, ale tvrdý, teplý, studený reset, to jsou termíny, které se používali v IT už před 20 lety, kdy většina z vás tahala kačera :-D Takže bych se tomu moc nesmál. Tohle jsou věci, které se opravdu dost těžce překládají, ale takové opravdu jsou. Navíc ono označení, teplý, studený apod má své opodstatnění, ale to bys musel něco vědět o programování a hantýrce kolem :-)

Re: Neoficiální průvodce Palm OS5 a Life Drive I. (Hodnocení: 1)
Od: liushengquan (liushengquan0100@yahoo.cn) - Úterý, 15.11. 2011 - 03:46:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
UGG Women's Bailey Button Triplet [www.uggbootssalexmas.com] in makes Uggs favored ugg tall boots chocolate [www.uggbootssalexmas.com] so highly among so numerous (including New UGG [www.uggbootssalexmas.com] myself). ugg suede tall boots chocolate [www.uggbootssalexmas.com] You actually UGG for kids [www.uggbootssalexmas.com] feel so Ugg boots sale [www.uggbootssalexmas.com] comfortable in Ugg boots [www.uggbootssalexmas.com] Ugg boots that you don't want to ugg cardy boots grey [www.uggbootssalexmas.com] take UGG Infant's Erin [www.uggbootssalexmas.com] them Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.90 sekund

RSS - články RSS - fórum