DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. září 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 214 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o Palmech: Tapwave Zodiac - První recenze v ČR !!!
11.05.2004 
Hardware Palm
Jako zatím jediní v České republice jsme měli možnost otestovat nové skvělé PDA Tapwave Zodiac, běžící na PalmOS.


Klikni pro detail Jako první vám popíšu základní hardwarové specifikace:

Vyrábí se dvě různé verze, verze normální a nadupanější verze (liší se větší RAM pamětí).
Chudší verze (Zodiac 1) v šedivém provedení (kterou jsme testovali) má 32 MB RAM paměti.
Nadupanější verze (Zodiac 2) v černém provedení má 128MB RAM.

  • Oba dva modely mají integrované bluetooth, které lze využít k hraní her ve více hráčích, internetovému připojení (např. přes mobilní telefon), bezdrátovou synchronizaci, výměnu vizitek atd.
  • Přístroji v srdci buší high-endový procesor od firmy Motorola i.MX1 ARM9.
  • Grafický akcelerátor je od firmy ATI (Imageon graphics accelerator) využívající X-Forge 3D engine.
  • Rozlišení je 480x320 v landscape módu (horizontálně orientované).
  • 2 sloty pro SD/MMC karty
  • Baterie s velmi dlouho výdrží o kapacitě 1540 mAh (baterie Tungstenu C má 1540mAh) - průměrná výdrž 6 hodin
  • Design je podle firmy Scott Summit, více z jejich prací můžete shlédnout na www.summitid.com (navrhl například ještě tyto PDA: AlphaSmart Dana a 2000, Stowaway XT klávesnici a nikdy nevydaný Palm Pilot Razor.

Klikni pro detail

První dojmy

Nyní přejdu již k samotným dojmům o Zodiacu.

Na první pohled by se mohl Zodiac zdát příliš velký na PDA, ale tato velikost je vykoupena skvělým ovládáním a dokonalou ergonomií, Zodiac padne krásně do ruky.

Tělo je kryté dvěma pokovenými hliníkovými deskami, které svírají plastikový rám.

Na obrázku přesně pasuje lehký černý gumový kryt (viz.obrázek), který je přichycen k obalu Zodiacu. Logo zodiacu je pod obrazovkou.

Klikni pro detail Nalevo od Zodiacu jsou umístěny 4 nejdůležitější ovládací prvky.

Vlevo nahoře je vypínací tlačítko. Tlačítko je zapuštěné, aby se zabránilo nechtěnému spuštění Zodiacu a jde velmi lehce mačkat. Jeho předností je propracovaná signalizace, oranžově svítí pokud se Zodiac nabíjí, zeleně pokud je zapnutý (běžící z baterie), oranžové bliká pokud je Zodiac nebezpečně vybitý a mohlo by dojít ke ztrátě dat. Ještě zajímavost, pokud se na Zodiacu přehrává hudba a vypne se obrazovka, tak tlačítko zeleně "dýchá" (přesně to samé je u počítačů Macintosh).

Vlevo dole je tlačítko, které emuluje Home (domů) na graffiti plošce(ikona domečku). Nad tlačítkem Home je tlačítko, které je variabilní a závisí na spuštěné aplikaci. Vedle je reproduktor, který produkuje dostatečně hlasitý a kvalitní stereo zvuk, o reprodukci zvuku se stará zvukový čip Yamaha, reproduktor je na obou stranách stejně umístěný a díky tomu Zodiac působí symetricky.

Klikni pro detail Vlevo nad reproduktorem se nachází analogový joystick, který je trumfem tohoto PDA. Jelikož je Zodiac určen primárně pro hry je volba analogového joysticku to nejlepší, co mohla Tapwave udělat. Joystick zastává několik funkcí, 5-směrná navigace například ve hře Legacy a základní funkce v operačním systému. Joystick má celkem 8 směrů (4 základní + mezi směry). Tím že joystick je analogový, tak je citlivý na sílu tlaku, která je vyvíjena při ovládání, to dává Palm OS vývojářům nové programové možnosti. Při výrobě joysticku bylo použití několik malých potenciometrů, tuto technologii si firma Tapwave registrovala.

Vpravo jsou 4 herní tlačítka. Určena například ke střelbě,akceleraci, ovšem vycházejí nové aplikace, které mají v podpoře Zodiac a tím pádem i 4 ovládací tlačítka. Na vrchu jsou ještě 3 tlačítka. Bluetooth tlačítko, které vypíná v případě potřeby bluetooth. Když aktivujete bluetooth, tlačítko začne modře blikat (po tři minuty).

Klikni pro detail Za tlačítkem bluetooth jsou dva sloty SD/SDIO. Karty jsou podporovány do 512 MB (budoucí upgrade vylepší toto "omezení").SDIO je velkou výhodou, protože nic nebrání rozšířit Zodiaca například o Wi-Fi a zároveň používat ještě jednu paměťovou kartu k tomu. Zadní část Zodiacu je z černého kovu s logem Tapwave Zodiacu. Také ukládání stylusu je výborně propracováno do "drážky", stylus drží dva páry "paciček", které jsou umístěny na levé a pravé straně. K vytáhnutí stylusu z drážky stačí zabrat za jeden konec, páčky jsou masivní a pružné, a tak se ani po dlouhém opotřebení neulomí. Resetovací část je na jedné straně stylusu a na druhé je hrot. Na spodní části Zodiacu se nachází konektor pro synchronizaci, dobíjení a sluchátkový výstup. Sluchátka jsou součást balení. Napájecí konektor a synchronizační konektor je zvlášť. Je proto, aby jste mohli například pouze dobíjet. Kolébka není standardně dodávána, ale za 19.99$ si ji můžete dokoupit. Pokud je k dispozici i kolébka, tak se musí napájecí kabel zapojit do kolébky (jako u modelů Sony Clié).

Displej

Klikni pro detail Nyní přejdu k displeji, který je na Zodiacu více než vynikající.

Rozlišení má Zodiac 320x480. Při objevování tajů Zodiacu jsem narazil na jednu zajímavou věc, i při nejvyšším nastavení jasu Zodiac nesvítil (srovnávám to se Sony Clié NX-70 a Palm Tungsten T3). Displej je o trochu větší než u Palm Tungsten T3, ale téměř identický se Sony Clié NX-70. Strana, která má rozlišení 320 pixelů, má šířku 55 mm. Druhá strana má délku 99 mm (vše jsou přibližné hodnoty). S jasností je na tom lépe Palm Tungsten T3.

Displej je skvěle čitelný i na venkovním světle.

Modifikace PalmOS

Vestavěné menu v Zodiacovi je podobné menu v Sony Clié UX-50 (bublinkové menu). Je přizpůsobené k ovládání pomocí tlačítek, to znamená, že je snadný přístup k aplikacím jako přehrávač hudby, či jiné (např. hry). Kromě bublinkového menu je k dispozici i jmenný seznam aplikací (list). Zodiac přichází s mnoha vylepšeními, která v základní Palm OS výbavě chyběla, například nastavení témat může být individuální pro každou aplikaci. Na pozadí se může nastavit libovolný obrázek (jako např. v ZLauncheru).

Zodiac má status řádek, stejně jako například Sony Clié, či Palm Tungsten T3.

Klikni pro detail Ten je buď vlevo, či vpravo, záleží na nastavení používání Zodiacu, buďto držení v levé ruce či v pravé. Status řádek má klasické tlačítko "domů", ikona "lišty" (vyvolání menu nabídky), ikona "hledat" a nastavení hlasitosti. Nastavení hlasitosti je více propracované, obsahuje totiž jednu "vychytávku " a to nastavení délky úplného ztlumení zvuku. Obsahuje několik časových voleb a stálé ztlumení zvuku. V nastavení jsou také ještě dvě velké ikony pro rychlé vypnutí či zapnutí zvuku. Pokud je zvuk vypnutý a bude spuštěn MP3 přehrávač, systém se zeptá, zda-li chcete zapnout zvuk a pokud ne, přehrávání se neuskuteční.

Klikni pro detail Z vestavěných aplikací můžete rotovat pouze s Adresářem, Datebookem, ToDo listem a Memo Padem. Ostatní aplikace není možné natočit, pouze programy, které budou podporovat Zodiac a rotaci v něm, bude možné otočit.

Graffiti ploška obsahuje tři pole, pole velkých písmen, malých písmen a číslice. Rozpoznávací technologie je Graffiti 2.

Jaký tedy je ?

Celkově považuji Zodiac za velmi propracovaný, jeho design a ergonomie je na špičkové úrovni a troufnul bych si říci, že po Sony Clié se jedná o další revoluci ve světě PDA, která posunuje celkový vývoj PDA výrazně kupředu.

Klikni pro detail

Bohužel přístroj k nám není dovážen (podobná situace je u nás s modely Sony Clié) a pochybuji, že by se to v blízkých dnech změnilo, a tak pokud máte o toto PDA opravdu zájem, vám nezbývá nic jiného, než kontaktovat někoho v USA, jako jsem to udělal já. Některé fotky byly pro lepší kvalitu použity ze serveru Brighthand.

Klikni pro detail

Pokrok za několik málo let.


Johan_Sajfrt
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Johan_Sajfrt


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.9
Účastníků: 10

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Tapwave Zodiac - První recenze v ČR !!! (Hodnocení: 1)
Od: riku - Úterý, 11.05. 2004 - 08:33:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Fajn přístroj i recenze. Jen pořád nechápu, proč píšete, že se k nám nedováží Clié. Jak bych jinak přišel ke svému miláčkovi, ne? Např. http://www.elviapro.cz/it/multimedia/handheldy/index.htm
Re: Tapwave Zodiac - První recenze v ČR !!! (Hodnocení: 1)
Od: Johan_Sajfrt - Úterý, 11.05. 2004 - 10:10:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.pdasoft.cz
 
Ale což o to ono se dováží, ale jen jednou firmou a za jaké peníze:) (myslím oficiálně).

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.57 sekund

RSS - články RSS - fórum