DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
10. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 188 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Palmech: Garmin iQue 3600 - Palm s vestavěným GPS
19.05.2004 
Hardware Palm
iQue 3600 je první PDA s integrovaným GPS modulem. Pokud vezmeme v úvahu starý a osvědčený Palm OS 5 a spolehlivost Garmin® GPS technologie, získáme toto "Super PDA". Navíc je přidán software pro hlasovou navigaci podle zvolené a vyhledané trasy !


Garmin iQue 3600 - Klikni pro detail Hned na úvod se přiznám, že jsem Garmin iQue 3600 testoval především ze zvědavosti. Prostě PDAčko, které má v sobě GPS. Nejsem žádný velký cestovatel a tak GPS beru jako hezkou fičuru, kterou mohou naše PDAčka umět, ale za cenu, za kterou se dnes vesměs prodávají na trhu se bez nich obejdu. Pokud je však poměr cena a výkon přiměřený, budu nadšeně jásat, protože i když my, chlapi, nemáme problém číst v mapách, přesto se občas stane, že klasická mapa zklame, ukazatele zmateně ukazují cestu tam, kam se náš přirozený orientační smysl zdráhá a ponižující vyptávání na cestu není právě lákavá vyhlídka. V takových okamžicích je GPS doslova božskou spásou, neboť na vás nebude držkovat a sekýrovat vás "Kam jsi se to, sakra, dostal! Kde to, sakra, jsme!" a podobně. Nýbrž promptně sdělí a na elektronické mapě ukáže, kde se nacházíte.

Garmin iQue 3600 svým vzhledem, provedením a shcopnostmi připomíná Palm Tungsten T3, proto bych jej přiblížil srovnáním s tímto modelem. Garmin iQue 3600 je přibližně stejně velký jako rozevřený Tungsten T3, ale nemá zasouvací část, tím je spíše podobný modelu Tungsten E, ale s Tungsten T3 má společné HiRes+ rozlišení. Dalším rozdílem je procesor, který je oproti Tungstenu T3 o polovinu pomalejší, tj. srdce Garminu tepe pouze na 200 MHz. Dalším rozdílem je velikost pracovní RAM paměti, která je také poloviční, tj. pouhých 32 MB. Trochu nepotěší absence BlueTooth rozhraní, ale to je zřejmě daň za GPS modul. Ten se nedá přehlédnout. PDAčko má integrovanou mini-anténu (samozřejmě má na sobě i konektor pro připojení externí antény např. v autě). Ostatní vybavení je, dá se říci, standardní, tj. infračervený port, MP3 přehrávač, digitální záznamník, vibrační alarm, sluchátkový výstup a SD/MMC slot. Jako operační systém má Garmin iQue 3600 PalmOS 5. Při pohledu na displej si hned dole pod virtuální graffiti ploškou všimnete drobné změny. Místo, kde se u Tungsten T3 zobrazuje čas a je možné nastavit mj. intenzitu podsvícení displeje, zobrazuje něco trochu jiného a to je symbol zakřivené Země a datový přenos ze satelitů. Tato ikonka totiž ukazuje, jak jsme na tom s GPS, tj. zda je přijímán signál apod. Garmin využívá 12 paralelních GPS kanálů, může tedy v jeden okamžik porovnávat údaje až z 12 GPS satelitů. Díky tomu je přesnost GPS pod 15 metrů (osobně mohu říci, že jsem měl pocit, že přesnost je snad na metr). Navíc přes tuto ikonku je možné se dostat přímo do konfiguračního menu GPS.

Garmin iQue 3600 - v autě A tím se vlastně už dostáváme k tomu, čím je Garmin iQue 3600 tak úžasný. O tom, že je situace v oblasti digitálních map v České republice ne právě růžová, ví každý, kdo se o tuto problematiku trochu zajímá. Aplikace SmartMaps od společnosti PlanStudio je sice hezká, ale pro GPS navigaci takřka nepoužitelná, protože nedovede plánovat trasu, vytvořit modifikovatelný itinerář atd. Celá podpora GPS spočívá v nalezení aktuální pozice na mapě. Další alternativa v mezi obdobným softwarem je PalmKim od společnosti Tranis. Tato aplikace nevypadá po grafické stránce tak hezky jako předchozí, ale co se týká funkčnosti a využitelnosti GPS, pak je to to pravé ořechové. Bohužel není nejlevnější a trochu více detailů v mapě by neškodilo a na software jako takovém je stále vidět, že prochází vývojem. Co se týká zahraničních titulů z oblasti map, jsou skvělé pouze pokud se jedná o mapy na území Severní Ameriky, Evropa je pro ně už moc daleko a Střední a Východní už teprve. Proto jsem si od samotné mapy a navigace příliš nesliboval (vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Mělník ležel pár kilometrů od Jihlavy, nebo mezi Ostravou a Českým Těšínem).
Garmin iQue 3600 - Klikni pro detail Proto musím říci, že jsem byl velmi mile překvapen a to nejen kvalitou dodávaných map (při koupi obdržíte CD se základními mapami: Americas Autoroute, Atlantic Autoroute, Pacific Autoroute, Worldwide Autoroute a pak volitelně CD North America City nebo European City, podle toho, zda je PDA určeno pro americký nebo evropský trh). Dodávané mapy jsou velmi detailní, což ve spojení s odchylkou GPS několika málo metrů je opravdu velmi šikovné. Ale to doslova není nic proti lokalizaci a hlasové navigaci, která je, a teď se podržte, v češtině. Dodávaný software totiž nejen umožňuje naplánovat trasu z bodu A do bodu B, ale navíc vám tuto trasu bude ve vašem rodilém jazyce komentovat a upozorňovat na případná odbočení apod. Musím říci, že především tahle funkce mě dostala. Byl jsem připraven na kultivovaný hlas s oxfordským přízvukem, který mi bude říkat Go left, Warning, Go right a podobně, ale na ženský hlas, který mě bude radit Po padesáti metrech zahněte doprava, tak to jsem opravdu nečekal. Z tohoto pohledu se cena za Garmin iQue 3600 nezdá až tak vysoká (bezmála 600 U$, oproti 400 U$ za Tungsten T3).

Garmin iQue 3600 - Klikni pro detail Co se týče práce s Garminem iQue 3600 jako s PDA, nijak nevybočuje z běžného ovládání PDA s PalmOS 5. Jen několik drobných změn, které souvisí s integrovaným GPS modulem, jako je např. již zmiňovaná ikonka s indikací spojení se satelity, nebo složka s GPS aplikacemi. Velký HiRes+ displej potěší a pro navigaci na mapách je zřejmě nezbytností (zde je poměrně velká výhoda oproti Pocket PC, které mají opticky displey stejně veliký, nebo i větší, ale jejich rozlišení je skoro poloviční). Přestože konektor na PDA vypadá shodně s konektory u modelů Tungsten, není možné Garmina synchronizovat v kolébce od těchto modelů.

Pokud tedy hodně jezdíte, chcete využívat GPS a hledáte šikovné PDA se stabilním operačním systémem, pak Garmin iQue 3600 je dobrá volba. Zvláště, pokud nechcete s sebou vozit samostatný GPS modul a spoustu drátů (je sice možné si pořídit GPS modul připojitelný k PDA přes BlueTooth, ale je to především otázka ceny, tyto moduly bývají tak o 2.000 Kč dražší, než běžné GPS moduly s propojovacím kabelem). Vše v jednom a v kapse, tak by mohl znít reklamní slogan pro Garmin iQue 3600.

Miroslav_Palounek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Miroslav_Palounek


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Garmin iQue 3600 - Palm s vestavěným GPS (Hodnocení: 1)
Od: pavel - Středa, 19.05. 2004 - 06:22:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.pdasoft.cz
PocketPC maji obvykle PRESNE polovivni rozliseni, nez HiRes+ : 320*240*2 = 320*480, pokud se nepletu. Ale autor asi pozapomnel na novejsi VGA PPC, napriklad Toshiba e800, ktere se obzvlaste v neprilis vzdalene budoucnosti chystaji zaplavit trh strdni a vyssi tridy,
Re: Garmin iQue 3600 - Palm s vestavěným GPS (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Středa, 19.05. 2004 - 14:46:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
O Toshibě vím, proto jsem úmysleně zvolil forkumaci "Pocket PC s opticky stejně velkým dispejem", pokud vím, tak rozměry Toshiby jsou ještě o něco větší. Jde o to, že při zhruba stejné velikosti displeje je rozlišení u PPC hrubší. Navíc bavme se spíše o běžných PDA modelech. T3 je dnes s TE nejrozšířenějším modelem s PalmOS, což se o zmiňované Toshibě říci bohužel nedá. A kdo a čím zaplaví trh, to je ve hvězdách. Tungsten T3 dnes mezi PDAčky patří spíše k LowEndu z cenového pohledu.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.53 sekund

RSS - články RSS - fórum