DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
22. června 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 275 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Pro všechny: MobiPocket Reader - Čtěte knihy elektronicky
25.05.2004 
Články napříč platformami
MobiPocket Reader je nyní ve verzi 4.8. Já jsem měl na testování bohužel verzi nižší 4.7, rozdíly jsou však nepatrné. MobiPocket Reader je k dispozici ve verzích pro různé platformy: Windows, PocketPC, Palm i pro mobilní telefony (Nokie 9210/90, řada 60, Sony Ericsson P800/900, mobilní telefony s MS SmartPhone 2002).


Čtení PalmDOC:

  Pro Standard
 Cena 19,95 U$ Zdarma
 OEB Ano Ano
 Záložky Ano Ano
 Dokumenty na kartě Ano Ano
 eNews Ano Ano
 Obrázky Ano Ano
 Tabulky Ano Ano
 Vyhlazování písma Ano Ano
 Fonty Ano Ano
 Netypické abecedy (UTF-8) Ano Ano
 Kalkulačky a kvízy Ano -
 Zvýraznění Ano -
 Změna orientace displeje Ano -
 Autoposuv stránek Ano -
 Poznámky Ano -
 Vytváření odkazů Ano -
 Editovatelná lišta Ano -
 Pokročilé vyhledávání Ano -

Od verze 4.0 používá MobiPocket technologii vyhlazování písma, takže čtení na něm je opravdová lahůdka. I když při subjektivním porovnáním kvality písma v MobiPocketu a například WordSmithu byl rozdíl skutečně vidět, nutno říct, že ve prospěch WordSmithu - jeho systém vyhlazování písma je podstatně lepší. Naopak se mi zdá, že písmo v MobiPocketu je k nerozeznání od systémového... Každopádně čtení na MobiPocketu je z několika důvodů velmi příjemné, viz některé funkce uvedené v tabulce vpravo:

Nastavení barvy písma a pozadí: u mě asi nejvíce používaná funkce - bílé písmo s černým pozadím v noci tolik neoslňuje a použití modrého pozadí ve dne je také velice příjemné. Zde si každý může vybrat svou oblíbenou barevnou kombinaci tak, jak mu při čtení nejlépe vyhovuje.

Záložky: pro lepší orientaci v textu používá MobiPocket záložky (v menu Annotations - Bookmarks). Ty bohužel nejsou kompatibilní s dokumenty v PalmDOC, takže dokument ozáložkovaný v MobiPocketu záložky v jiném prohlížeči mít nebude a naopak.

Další funkce pro zpříjemnění čtení jsou už všechny k dispozici jen ve verzi Pro:

Změna orientace displeje: velmi příjemná věc - výhodu to má nejen na širokoúhlých displejích, ale i například na Palm Tungsten T, který byl díky svému podsvícení odspoda z 170 stupňového úhlu dost nečitelný, zato při pohledu ze shora už celkem v pořádku.

Autoposuv stránek: jste-li líní neustále klikat pro posunutí o stranu níže, pak autoposuv za vás vše vyřeší. Posouvání je příjemně plynulé (zkoušeno na PocketPC), ale na můj vkus příliš rychlé.

Zvýraznění: možnost zvýraznit pozadí některých slov, vhodné zejména při zvýrazňování důležitých věcí do školy

Poznámky:

Vytváření odkazů: pomocí funkcí Set target to custom link a Add custom link je možno vytvořit hypertextové odkazy.

Pokročilé vyhledávání: také užitečná vlastnost, ale v MobiPocketu jsem jako pokročilejší vlastnosti našel pouze Matchcase - rozlišovat velká a malá písmena, Wholeword - pouze celá slova a Search annotations only - prohledávání pouze v záložkách, poznámkách a zvýrazněných.

Čeština:

Na Palmech je vázána na lokalizaci, i když je možné nahrát i další fonty (na Internetu jsem ale narazil jen na anglické). Stejně tak je možné nastavit různé fonty pro MobiPocket pomocí Fonts4OS5, což je podle mě nejjednodušší řešení. Na PocketPC je možno si vybrat jakýkoli true-typový font, ale pak bývá mnohdy problém s českými znaky. Zajímavé je, že jedna z betaverzí MobiPocketu s češtinou žádné problémy neměla, bohužel finální verze má tento problém opět.

Formát MobiPocket:

Jednak zvládá MobiPocket klasický PalmDOC, jednak má i vlastní formát využívající OEB (viz níže), ve kterém podporuje například i obrázky a tabulky. Na vytvoření dokumentů pro MobiPocket jsou 2 možnosti: 1) použít nějaký produkt MobiPocketu, 2) uložit dokument jako HTML a HTML kód pak uložit jako PalmDOC. Výhodou druhé možnosti je to, že je zdarma, ale obrázky jsem tam nedostal. Podrobněji bych však rozvedl první možnost:

MobiPocket Office Companion:

Díky tomuto produktu je možno konvertovat jakýkoli dokument, který otevřete v MS Wordu, MS Excelu, MS PowerPointu nebo MS Outlooku. V menu Soubor přibude položka Export to Mobipocket, která rychle a elegantně převede dokument do formátu pro MobiPocket, kde bude k nalezení pod položkou eDocs. Verze Standard stojí 19,95 USD. Je k dispozici i verze Pro za 29,95 USD, která přidává možnost vytvářet dokumenty z MS Acces, MS FrontPage, Visio a další.

MobiPocket Publisher:

Tento produkt je pro nekomerční použití zdarma. Bohužel jsem však ani po delším

testování nezjistil, jak zprovoznit podporu češtiny v dokumentech a vůbec byl Publisher na ovládání dost nepříjemný. S anglickými texty však pracuje korektně.

Použitá technologie:

OEB: Open eBook. Jedná se o zjednodušenou verzi HTML, což lze zjistit například vytvořením klasického PalmDOC a vložit do něj HTML tagy, úspěch jsem měl i s uložením knihy do MS Word a následným uložením zdrojového kódu do PalmDOC: MobiPocket dokument bez problému otevřel a všechno formátování bylo zobrazeno. Dále tato technologie umožňuje zaheslování, což by v současné době mohlo přispět rozvoji prodeje elektronické literatury - je totiž možno vytvořit přímo heslo v závislosti na ID vašeho PDA. A samozřejmostí je i komprimace, takže výsledný soubor nezabírá ani moc místa.

Další platformy:

Velkou výhodou MobiPocketu je to, že vývojáři se neupnuli jen na jednu platformu a lze jej používat v podstatě na jakémkoli elektronickém zařízení: na stolním počítači, na PDA Palm i PocketPC, na telefonech s OS Symbian a další (například ve své době slavná elektronická kniha Franklin eBookMan nebo nepodařené "skoro-PocketPC" Casio BE300). Ne vždy je však všechno stejné - u PocketPC jsou obvyklé problémy s českými znaky a je nutno použít některý z počeštěných fontů (zatím vím o pěti - například Verdana CZ, Courier Mew CZ, Tahoma CZ, Bookdings CZ a CorinTEELig - jsou na ně odkazy na CE4YOU v diskusních místnostech nebo na Palmknihách: CorinTEELig, Verdana CE a Georgia CE). Je možné ho použít i na Sony Ericsson P900 a nutno říct, že všude vypadá opravdu dobře. Zajímavé je, že na 200 MHz PocketPC se obrázky zobrazují takřka ihned, ale na 400 MHz Palm Tungsten C se obrázek vykresloval pomalu - a to se jednalo o stejný dokument.

Porovnání MobiPocket Readeru na různých platformách
(klikněte pro zvětšení)

Nokie řady 60
Palm - otočeno o 90 stupňů
Ericsson P800
PocketPC - otočeno o 90 stupňů

Další funkce:

Kalkulačky a kvízy: možnost používat na MobiPocketu i kalkulačku je praktická, leč vcelku zbytečná a v základní verzi jsem ji nenašel. Podobně jsou na tom hříčky typu kvízy, které jsem také nenašel a přijde mi to vcelku zbytečné. Obrázek pod tabulkou funkcí ukazuje převaděč jednotek, ale na to také existuje spousta samostatných aplikací.

Hodnocení:

MobiPocket Reader je v základní verzi zdarma, takže po něm nemůžeme chtít příliš. Přesto nám toho však nabízí hodně - svůj úkol, čtení knížek, plní naprosto dokonale - snad je vytváření dokumentů by mohlo být také zdarma. Shrnout všechny funkce a detaily, které je možné v MobiPocketu najít, by vystačilo jistě na několik dalších článků, ale na čtení je MobiPocket prostě mistr a možnost používat ho na všech možných platformách je také podstatné plus. Snad jedinou výtku bych měl k nárokům na paměť - zabírá přes 500 kB, což je především na starších Palmech příliš mnoho.


Poznámka:

Verze Pro (za 19,95 $) a Standard (freeware). Rozdíly můžete vidět v tabulce nahoře vpravo. Verzi Pro si můžete na 14 dní vyzkoušet zdarma, pak se automaticky přepne do standardní verze.

Pavel_Zivny
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Pavel_Zivny


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.63 sekund

RSS - články RSS - fórum