DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. ledna 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 167 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze Palm: Resco Explorer 2007 pro Palm OS verze 3.01.2
25.06.2007 
Recenze software pro Palm

Přináším vám recenzi krále dnešních palmích souborových managerů. Už dávno to však není jen filemanager. Obsahuje mnoho velmi využitelných funkcí. Ti, kteří již tento program znají, objeví v nové verzi opět několik novinek.Instalace

Proběhne velmi jednoduše. Do svého palmíku nainstalujete jediný soubor RescoExplorer.prc. V RAM křemíkového kamarádíčka si rezervujte asi 411 kB. V launcheru pod žlutou ikonou RescoExploreru je napsáno jen Explorer. Snad proto, že by celý název byl příliš dlouhý.

V menu programu jsou položky File, Edit, Options, Tools a ? (help). První dvě nabízejí práci se soubory a jejich editaci.

Samotné nastavení programu provedete přes menu v záložce Options. Zde můžete například aktivovat/deaktivovat Multiselection, skrýt/ukázat spodní Toolbar atd. Volba General... otevře obrazovku General Options.

Ta nabízí pomocí praktických záložek s oušky například možnost použít RescoExplorer jako defaultní launcer. Ano RescoExplorer zastane i tuto funkci. Někomu by snad mohlo vadit, že nemůže použít žádný wallpaper. Dokonce nelze změnit ani barvu pozadí. Na skinovatelnost také klidně zapomeňte. Kdo však ocení hlavně funkčnost a spolehlivost, může tímto způsobem RescoExplorer jistě využít. Doporučuji v nastavení pro přehlednost aktivovat pro aplikace velké ikony. Přepínat mezi jednotlivými kategoriemi lze pomocí nabídky v pravém horním rohu.

Pokud provedete delší tápnutíčko na ikoně programu, objeví se popup nabídka možností práce. Můžete například program podle sebe přejmenovat, přesunout ho do jiné kategorie atd. Zajímavý je podle mého názoru příkaz Explore. Ten totiž dokáže přehledně zobrazit všechna data, která s daným programem souvisí. Tedy Databases, Saved/Unsaved prefs a další. Podle mého testování tato funkce ještě sice není úplně stoprocentní (některé preference například nezobrazí), ale jistě je poměrně použitelná.

V General Options můžete dále nastavit zobrazení velkých/malých ikon a vertikální/horizontální rozdělení dvou oken pro práci s daty. Nejsou to však klasická dvě okna známá například z Total commanderu. Spíš se podobají průzkumníku z Woknousů. Použitelnost je jistě vysoká. Stromové okno můžete nechat skrýt a používat ho jen podle potřeby. Škoda, že se nedají zobrazit ještě dvě okna právě podle vzoru již zmíněného Total commanderu.

Pod ouškem Net upravíte použití sítě a její případné odpojení po vypnutí RescoExploreru a pod Confirm nastavíte na co všechno se vás RescoExplorer bude ptát při vaší někdy i destruktivní práci se soubory.

Jaké jsou další možnosti nastavení? Můžete přikázat použití vybraného prohlížeče textů, obrázků a přehrávače médií v External Tools, vybrat zobrazované sloupce při práci se soubory (Icon, Name, Creator...) nebo velikost zobrazovaného fontu.

Práce s programem

Dá se říci, že může být skoro vším, čím ho budete chtít mít. Tedy správcem souborů, prohlížečem textů, launcherem …

Pokud jde o správce souborů, nabízí rozsáhlé možnosti. Se svými daty můžete dělat vlastně vše na co jste zvyklí z desktopu. Použít můžete také vlastní filtry zobrazení a k zahození není ani integrovaná funkce pro práci se zip archivy. Rary bohužel podporovány nejsou. Zipy ale můžete vytvářet i rozbalovat a také zaheslovávat. Obsah zip archivu zobrazí RescoExplorer jako složku a lze s ním pohodlně pracovat. Pokud je obsažen palmí program, umí ho přímo ze zip spustit. Jen pozor na neplánovanou instalaci programu, kterou si takto můžete velmi rychle uštědřit. Při použití výše zmíněného dvouokenního pohledu jistě přijde vhod intuitivní práce s Drag’n’drop. Velikostní poměr obou oken lehce změníte podle sebe prostým tažením rozdělovníku mezi nimi. Pomocí funkce Multiselect můžete označit více souborů najednou. K usnadnění a urychlení práce slouží také intuitivní ikony v horní části hlavního okna – zobrazení/skrytí druhého panelu, posun ve složkách zpět, vpřed a o patro výš, Multiselect, filtr a vyhledávání. Při podržení stylusu na šipce Multiselect se objeví praktická nabídka pro hromadné odoznačení, filtrování atd. Vlastně u každého souboru nebo složky se při delším tapnutí objeví popup nabídka s dostupnými možnostmi.

Velmi oceňuji také funkci vyhledávání. Pracuje spolehlivě a vyhledá co chcete a kde chcete.

Ve spodní části obrazovky se nachází toolbar. Ikony, které obsahuje jsou na první pohled jasné a usnadňují práci se soubory, včetně možnosti odeslání a komprimace. Můžete označit více souborů a použít ikonu nebo soubor pomocí Drag’n’drop přesunout na ikonu přímo.

Programy a soubory k prohlížení/přehrání samozřejmě RescoExplorer spustí naprosto bez problémů.

RescoExplorer je také schopen pracovat s txt soubory. Rozhodně se nenechá zahanbit. Ke své práci můžete použít klasické funkce editace a zobrazení Text, Binary i Hex.

Práce s obrázky není také RescoExploreru cizí. Zobrazí bez problémů jpeg, bmp i gif. Na editaci si samozřejmě musíte pořídit jiný program, ale jako prohlížeč je jistě dostačující.

RescoExplorer má vestavěný Control Panel. Objevíte ho v základní obrazovce programu (Device), kde se můžete rozhodnout, jestli budete pracovat se soubory v RAM, na kartě atd.

Po vstupu do okna Control Panelu můžete spravovat své alarmy, asociace souborů, ale také editovat Saved a Unsaved Prefs. Práce s preferencemi je jistě mocný nástroj. Jednotlivé záznamy jsou zde zobrazeny s ikonami programů a dají se i textově editovat. Ovšem pozor na zásahy – hlavně mazání - u kterých si nejste tak docela jisti, co vlastně děláte.

Třetí položkou RescoExploreřího menu jsou Tools. Mezi mnoha příkazy a nabídkami bych jmenoval například RAM Info. Analyzuje stav RAM vašeho PDA a obsahuje také tolik potřebnou funkci Flush DbCache.

Praktický je také bezesporu Export List. Umí exportovat obsah vybrané složky do Memo nebo do txt.

Díky funkci Backup/Restore si nemusíte lámat hlavu s tím, jaký zálohovací program použijete. RescoExplorer umí zálohovat vše nebo vybrané soubory, komprimovat zálohu, updatovat zálohu a samozřejmě také obnovit vše nebo vybrané soubory. Po vytvoření zálohy si ji můžete nechat otestovat, jestli je vše aktuální a v pořádku.

Co je opravdu nové v současné verzi RescoExploreru? Rozhodně to jsou jeho možnosti práce v síti. Umožní vám stahovat data z ftp serverů.

Obsah ftp serveru je přehledně stromově zobrazen. Tato práce je velmi pohodlná a intuitivní. Vytvořená ftp připojení jsou zobrazena v hlavní obrazovce Device jako ikony.

Stahovat konkrétní soubor můžete také přes http pomocí příkazu Download file...

Zajímavý je také příkaz Resco Updates. Po připojení k síti v názorné tabulce zobrazí možnost aktualizací Resco produktů. Můžete si nechat ke každému zobrazit základní info nebo historii vývoje. Také vám ukáže, které Resco programy máte koupené a které ne. Praktické.

Praktickým vylepšením je také možnost změny pohledu na data v RAM. Na soubory v RAM palmíka se totiž můžete dívat jako na oddělené záležitosti:

Nebo jako na skupiny dat patřící vždy k jednomu programu:

Toto přepnutí pohledu provedete kostičkovanou ikonou vpravo dole. Využití je asi úplně jasné. Některé soubory sice RescoExplorer neumí ještě docela zařadit. Vloží je tedy do složky Unknown. Většinou ale pracuje v tomto směru bez chybičky.

Závěr

Určitě můžete jako filemanagera použít například freeware FileZ. Pokud však chcete něco komplexnějšího a popsané funkce a možnosti vás lákají, mohu vám RescoExplorer jedině doporučit. Zastane práci několika samostatných programů. Věnujte mu čas a alespoň ho vyzkoušejte. Třeba dopadnete jako já. V mém palmíku už má naprosto nezastupitelné místo. Jako Launcher ho nevyužiji, ale většinu jeho ostatních funkcí ano.


Kategorie Správce souborů
Výrobce Resco s.r.o.
Licence Komerční
Verze 3.01.2
Nároky Palm OS 5.0
Cena 29,95 U$
Download RescoExplorer301.zip - 259 kB
Hodnocení * * * * *

Marek_Kucera
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Marek_Kucera


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Resco Explorer 2007 pro Palm OS verze 3.01.2 (Hodnocení: 1)
Od: Vlastimil (vlastimil_p@gpp.cz) - Pondělí, 25.06. 2007 - 07:59:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.malovanekravaty.cz
Od 21.6. je k dispozici verze v3.10.4, která mimo jiné rozšiřuje "síťové" služby.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.58 sekund

RSS - články RSS - fórum