DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
25. května 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 86 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Články o Pocket PC: Insaniquarium - zlatá rybka a ufoni
17.03.2004 
Recenze počítačových her pro Pocket PC Graficky velmi dobře zpracovaná hra od společnosti Astraware, která je někde na půli cesty mezi japonským tamagoči, strategií a akčním hitem. Postarejte se o své šílené akvárium plné zlatých rybiček ...Firma Astraware není na poli PDA her žádný nováček, nemá smysl uvádět výčet jejích úspěšných titulů, za všechny uvedu jen legendy jako Bejeweled nebo Zap! (ten budou znát spíše uživatelé Palmu). Jeden z důvodů proč jsou její tituly úspěšné je, že jsou většinou vydávány ve verzích jak pro PalmOS tak i PocketPC. Mezi uživateli obou platforem (co si budeme namlouvat) panuje jistá nevraživost, proto kdyby se Astraware soustředil jen na jednu ze stran, ošidil by se o odbyt na straně druhé. Takhle je "sluhou dvou pánů" a v konečném důsledku na tom získají i uživatelé.

Pokud na svém stolním počítači máte dostatečnou podporu Javy, můžete si na stránkách PopCap Games zahrát hru on-line.

Pod hladinou

Co mi vlastně může takové "akvárko" nabídnout? To je otázka, kterou jsem si kladl když jsem aplikaci instaloval, odhadoval jsem ji spíše na interaktivní screensaver, kde budou líně plavat dvě nebo tři rybičky a já si občas vzpomenu a nakrmím je, jinak se budu kochat jak mi hezky plavou v dlani v mém PDA. První věc, která mě zarazila, byla když mi po nedbalém krmení ryba nejprve zezelenala a poté vyplavala na hladinu břichem vzhůru, ještě za doprovodu opravdu srdcervoucího zasténání. To mě vedlo k poněkud svědomitějšímu krmení. A stádečko oploutvených potvor se utěšeně rozrůstalo. Rybky jsou nejdřív maličké, jenom takový potěr, ale pokud dostávají vydatnou stravu, narostou a plodí zlaté penízky.  Čas od času se mi do mého stáda přikradl vlk, totiž stvůra připomínající něco mezi drakem a ufonem, prostě vetřelec a zdálo se, že hodlá ohrožovat moje nebohé svěřence. Má tužka se z krmítka proměnila v mocný laser a vetřelce jsem systematicky zdecimoval.

Pokud se o rybičky dobře staráte a odháníte vetřelce, vyrostou a po delším čase změní barvu ze zlaté na bledě modrou. Vtip je v tom, že ty malé dávají stříbrné penízky, velké zlaté a bledě modré diamanty, samozřejmě že diamanty jsou nejcennější. Sesbírané peníze se spotřebovávají na krmivo, můžete si za ně koupit nové ryby nebo vylepšený laser, vylepšené krmivo, které sice vypadá jako pilulky a cpát rybičky anaboliky není zrovna etické, ale evidentně jim to chutná. Ke koupi je buďto základní model ryby nebo dravá Carnivora, jíž musíte jako potravu předhazovat maličké oranžové rybky. Cílem každého levelu je vydělat dost peněz na to, abyste si mohli dovolit koupit vejce (kupuje se po třetinách). Do každého nového levelu dostanete nového pomocníka, například šneka, který pomáhá při sběru peněz, mořského koníka, který samostatně krmí a mnoho dalších ve vyšších úrovních.

Ovládání a chování

Vřele doporučuji pořídit si ochranou folii, pokud ji nemáte, jelikož se v zápalu hry stále dotýkáte displeje a kdo to má vydržet. Ovládání je v podstatě jednoznačné, buďto dotyk znamená upuštění krmiva nebo puls z laserové zbraně (pokud se snažíte nakrmit vetřelce). Akvárium je orientováno naležato a v horní části je paleta tlačítek s upgrady. Vylepšit je možné jak druh tak množství krmných dávek, laserovou pušku nebo koupit novou rybu.

Hra by nebyla zábavná, kdyby Vám ryby v nádržce plavaly bezduše sem a tam a Vy jste jim museli strkat žrádlo až do tlamy. V Insaniquariu, je to jinak. Každá ryba sice plave jak chce, ale když jí dáte do vody krmení a ona má zrovna hlad, plave si pro něj. Když nemá zájem nebo má těch "blafů" dost, tak si toho ani nevšimne. Dravá Carnivora jsou jiná, těm musíte kupovat maličké rybky a ony když dostanou hlad tak si prostě jednu uloví. Teď to vypadá jednoduše, ale je někdy těžké odhadnout, kdy mají hlad (ne že by ho neměli pořád), protože jakmile ty malé oranžové vyrostou (musíte jim taky čas od času nasypat, aby nepošly), už je Carnivora nežerou a mohou zezelenat a chcípnout, když jim včas nekoupíte nové malé oranžové "ňamky". Odtud je dobře vidět strategickou stránku hry, jelikož do toho všeho musíte sbírat penízky a kupovat upgrade podle potřeby.

Grafika a zvuky

Jen těžko se slovy popisují zvuky, které při hře uslyšíte. Ať už je to nenasytné klapání čelistí nebo křečovitý vzdech hlady zelené ryby, jež byste neměli slyšet zase tak často, zvuková výbava této hry je velmi dobrá, žádné laciné pípání, ale poctivé ozvučení snad všech úkonů a událostí. Podle toho co uslyšíte budete hned vědět co se děje a umožní Vám to rychleji reagovat na vzniklou situaci.

Grafická podoba také zasluhuje pochvalu, na první pohled rozlišíte i takový detail jako je méně a více výživné krmivo. Využito je pestrých barev, pozadí akvária také odpovídá. Snad jen vetřelci vypadají trochu strnule, ale jinak jsou všichni tvorečkové roztomilí a hezky animovaní. Asi jste si toho všimli, každé zvíře při polykání udělá takový zvláštní pohyb trochu dopředu a nahoru horní čelist, tedy celou hlavu mírně zvedne jak otvírá tlamu, tak přesně stejně to dělají i Vaše rybičky. Další pěkná věc je, že při otáčení jsou na moment vidět zepředu, takže nejsou tak ploché a také se jim hýbe celé tělo, ne jenom ploutve, takže nevypadají jako sardinky v sádře. Zkrátka a dobře, krom nepřátel, velmi dobrý dojem.

Kolem a kolem

Insaniquarium je koncipováno jako simulátor domácího akvária s převládajícími prvky strategie okořeněné akcí. To z něj dělá univerzálního společníka pro volné chvíle. Navíc je možné si vybrat z různých druhů samotné hry, lze hrát na čas (Time trial) nebo na levely (Quest) a nebo v modu Challenge. Plná verze slibuje nové pozadí, novou měnu (vedle penízků a diamantů přibudou ještě hvězdičky), nové pomocníky, kteří Vám budou pomáhat s vetřelci i domorodci a konečně i s penězi. Je jen škoda že nádržka má omezenou kapacitu.

Jak jsem již zmínil, hru je možné chápat jako nemilosrdnou strategii, založenou na přežití jednoho (dravého) druhu (mnohem víc vynáší) na úkor jiného, nebo ji chápejte jako střílečku, když se do přelidněné (přerybněné) nádržky dostane vetřelec. Avšak kdo chce relaxovat vystačí si s několika málo tvorečky, které snadno uhlídá.

Pokud byste stejně jako já pátrali, jaké že živočišné druhy jsou předlohou, pak vězte, že ty oranžové by mohli být Klauni a ti draví jsou Kančíci. Ano správně Vás asi napadlo, stejný druh je i ve filmu "Hledá se Nemo", takže máte vlastně v akváriu malé Nemíky. Neztraťte je!

Insaniquarium

Velikost (kB)  492 KB
Download (kB) Stáhněte si ZIP 1,11 MB
Kategorie akční strategie
HW požadavky  16 bit Color PocketPC
Ovládání 90%
Grafika 75%
Zvuk 75%
Stabilita 100%
Auto-uložení pozice Ano
Počet úložných pozic N/A
Otáčení displeje Ano
Barevná hloubka 16 bit
Úrovně obtížnosti Ne
Více hráčů N/A
Česká lokalizace programu Ne
Hodnocení * * * *
Cena produktu 14,95 U$

Program byl testován na stroji iPAQ 3850 (ARM@200MHz, 64MB RAM, displej 65 tisíc barev, operační sytém PocketPC 2002).

N/A ... znamená není k dispozici (Not/Available)

Vlada_Martinek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze počítačových her pro Pocket PC
· Další články od autora Vlada_Martinek


Nejčtenější článek na téma Recenze počítačových her pro Pocket PC:
Free PlayStation Emulator - FpseCE


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.44
Účastníků: 9

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Recenze počítačových her pro Palm


daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 (daigege2@gmail.com) - Středa, 22.07. 2015 - 09:38:16
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20150722daigege
ray ban wayfarer [www.ray-bansunglasses.me.uk]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]
jordan shoes [www.cheapjordans.com.co]
michael kors uk [www.michaelkors-uk.me.uk]
gucci borse [www.gucci-borse.it]
michael kors handbag [www.michaelkors-uk.me.uk]
cheap oakleys [cheapoakleys.coolsky.cc]
oakley sunglasses outlet [oakleysunglassesoutlet.coolsky.cc]
cheap oakley sunglasses [cheapoakleysunglasses.coolsky.cc]
jordan homme [www.jordan-femmepascher.fr]
coach outlet online
Přečíst zbytek komentáře...

20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:10:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Insaniquarium - zlatá rybka a ufoni (Hodnocení: 1)
Od: rboutlet1 (181332157@qq.com) - Sobota, 27.05. 2017 - 02:43:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
NFL Jerseys from China [www.nfljerseys.us]

Yeezy Boost 350 [www.yeezyboost350.us.com]

Longchamp Outlet [www.longchampbags.us.com]

Adidas Sale [www.adidas-uk.org.uk]

Ray Ban Outlet [www.raybansoutlet.us]

Yeezys For Sale [www.yeezys.org]

Toms Outlet Online [www.tomsoutlet-online.us.com]

Kade Sapde Outlet [www.kade-sapde.us.com]

Adidas Outlet [www.adidasoutlets.us.com]

Nike Stores [www.nike-stores.fr]

Under Armour Outlet [www.underarmouroutlet.us.com]

Timberland Boots [www.timberlanduk.org.uk]

Jordan 12 [www.jordan12.us]

Y

Přečíst zbytek komentáře...

20170821yuanyuan (Hodnocení: 1)
Od: 2017110yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Pondělí, 21.08. 2017 - 03:53:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
kate spade handbags [www.katespadeoutletonline.us.com]
kate spade outlet [www.katespadehandbag.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletsonlines.us.com]
pandora charms sale clearance [www.pandoracharmsuk.uk]
burberry outlet [www.burberry-outlet-canada.ca]
ralph lauren uk [www.ralph-laurenoutlet.me.uk]
nike huarache shoes [www.nikehuaracheshoes.in.net]
christian louboutin pas cher [www.louboutin-paschers.fr]
polo ralph lauren outlet online [www.ralph-laurenoutlet.com.co]
ralph lauren sale clearance uk [www.ralphlaurensaleclearance.org.uk]
yeezy boost [www.350yeezyboost.us.com]
coach factory outlet online
Přečíst zbytek komentáře...

dongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 (linlei3915@hotmail.com) - Pátek, 06.10. 2017 - 05:00:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
ugg on sale [www.uggonsale.in.net]
ugg clearance [www.uggclearancesale.us.com]
coach factory outlet [www.coachfactory-outletonline.org]
true religion [www.truereligionjeans-outlet.us.com]
nike factory outlet [www.nikefactory-outlet.us.com]
mbt shoes [www.mbt.us.com]
cheap ugg boots [www.cheap-ugg-boots.us.org]
nike football boots [www.nikefootballbootsuk.org.uk]
prada handbags [www.prada.us.org]
mulberry uk [www.mulberrybagsuk.me.uk]
christian louboutin [www.christianlouboutin.name]

Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.75 sekund

RSS - články RSS - fórum