DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
1. října 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 53 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze PocketPC: Pocket Informant 8  Využijete jeho možnosti?
31.03.2008 
Recenze software pro Windows Mobile

Pocket Informant je skvělý program pro správu akcí, úkolů a kontaktů. Oproti standardnímu správci těchto informací z Windows Mobile obsahuje mnoho vylepšení, které vám mohou ulehčit práci. Otázkou však je, zda zrovna vy tyto možnosti plně využijete. To byste se mohli dozvědět z následující recenze.Úvod

Program Pocket Informant (dále PI) používám již několik let. A musím říct, že jsem s ním velmi spokojený. Když jsem nedávno recenzoval podobně zaměřený program Agenda One, který jsem celkem chválil, tak jsem podotknul, že stejně zůstanu PI. Obzvláště, když nedávno vyšla nová verze 8.

Role

PI je velice rozsáhlý program, který má spoustu funkcí a nastavení. Toto může být někdy překážkou, protože je pro běžného uživatele velmi těžké se ve všech funkcích zorientovat. To zjistili i tvůrci programu a tak ve verzi 8 přišli s možností vypnutí či zapnutí různých funkcí pomocí systému tzv. rolí. Ihned po instalaci PI jste vyzváni, abyste si jednu roli zvolili. Nemusíte být nervózní, že nevíte, jakou si vybrat. Kdykoliv se toto dá změnit pomocí Menu – My Informant – Roles/Views/Features….


Výběr role

Zvolit si můžete roli od Pocket Outlook with Benifits, tedy vlastně vylepšený Pocket Outlook, až po Power User, který má přístupny všechny funkce. Kromě toho si můžete každou roli ještě upravit tak, aby opravdu odpovídala tomu, co využíváte.

Myslím si, že systém rolí je výborný a užitečný jak pro nenáročného, tak i pro náročného uživatele. Ten nenáročný má jen základní funkce a není zbytečně zatěžován něčím, co stejně nikdy nevyužije. No a ten náročný si zase může svou roli nadefinovat přesně tak, aby obsahovala pouze ty funkce, které používá.

Přepínání pohledů

Tou nejzákladnější funkcí je možnost pohodlně měnit pohledy na data. PI nabízí až 11 různých pohledů (podle nastavení role): Události, agenda, den, týden, měsíc, časový přehled, deník, poznámky, úkoly, kontakty, hledání.


Přepínání pohledů na data

Přepínání mezi pohledy se vyvolává tlačítkem Views. Přepínání je navrženo tak, aby se dalo zvládnout jedním prstem. Pokud máte na svém PDA hardwarovou klávesnici, můžete využít pro přepnutí i tlačítka s příslušnými čísly.

Zobrazení akcí

V programu si můžete vybrat ze čtyř pohledů na akce. Od zobrazení pouze jednoho dne, přes týden až po měsíc. Posledním pohledem je tzv. agenda, kde se zobrazí všechny akce a úkoly pro vybraný počet dnů (počet dnů lze nastavit) pod sebou. Každému uživateli asi bude vyhovovat jiný pohled.

Měsíční pohled je přehledný, můžete si udělat celkový přehled o vašem kalendáři v daném měsíci. Můžete si zvolit zobrazení každé akce pomocí barvy kategorie, která je akci přiřazena, nebo ikony kategorie. Dokonce si můžete zobrazit akci pomocí textu. Klepnutím na daný den se zobrazí podrobnosti. Opět si můžete zvolit, zda se mají podrobnosti zobrazit přímo v daném poli nebo jako plovoucí okno či okno v dolní části obrazovky.


Měsíční pohled na akce

Podrobnější pohled na plánované akce nabízí zobrazení týdne. Pokud vám ani toto nestačí, pak je k dispozici zobrazení pouze jednoho dne.

U všech zobrazení lze nastavit mnoho věcí: barvy, filtry, velikosti fontů, zda kromě akcí zobrazovat i úkoly…

Zobrazení úkolů

Zobrazení úkolů vypadá celkem jednoduše.


Úkoly

Přesto i zde máte možnost přizpůsobit si tento pohled dle vlastních potřeb. Je možné zobrazovat úkoly splněné, nesplněné, řadit je podle různých kritérií, filtrovat podle kategorií.

Co se mi moc líbí je možnost vytvářet podúkoly. To využijete, jestliže se některý úkol skládá z více malých úkolů. Potom stačí vytvořit hlavní úkol, podržet na něm stylus a vybrat si nabídku Child Task – New child. Vytvoří se nový úkol, který bude zařazen pod hlavní úkol. A také hlavní úkol nebude možno označit jak splněný, dokud nebudou splněny všechny podúkoly.

Kontakty

Zobrazení kontaktů je standardní. Dají se pohodlně hledat (i když naše diakritika není podporována). Klepnutím na libovolný kontakt je možné si zobrazit podrobnosti i s detailní komunikací s daným kontaktem. Přes tyto možnosti jsem si jako výchozí aplikaci pro kontakty zvolil Synnysoft Contacts. V práci s kontakty je tento program nedostižný.

Vyhledávání

Musím říct, že vyhledávání je v PI uděláno velmi dobře. Vše lze ovládat přes jednoduché rozhraní.


Vyhledávání

Zde si můžete zvolit, co chcete hledat a především kde chcete hledat. Zda jen v akcích, úkolech, kontaktech nebo prostě ve všem. Potom stačí klepnout na ikonu s dalekohledem a najdou se všechny výskyty hledaného řetězce. Klepnutím na nalezenou položku ji otevřete. Jednoduché, ale velmi dobře použitelné.

Vytvoření nové položky

Vytvořit novou akci, úkol či kontakt můžete provést přes tlačítko Menu – New v příslušném pohledu. Zobrazí se formulář pro vytvoření dané položky. Zde již stačí vyplnit požadované údaje a položka je vytvořena.


Nová schůzka

Pro pohodlnější vytváření akcí a úkolů si můžete vytvořit šablony (Templates), které vám urychlí vytvoření akce či úkolu. Abych řekl pravdu, tak jsem si nikdy nezvykl tyto šablony používat. Je to sice dobrý nápad, ale přesto se mi to zdá poněkud těžkopádné a pro mne ne příliš použitelné.

Další možnosti

Pocket Informant má opravdu velké množství funkcí. Pro zájemce doporučuji prostudovat si manuál, který je na domovských stránkách tohoto programu. Za všechny uvedu alespoň tyto:

  • Mapování akcí na tlačítka. Toto je výborná věc. Jestliže chcete rychle vytvořit akci, úkol nebo nový kontakt, můžete tuto akci přiřadit některému hardwarovému tlačítku. Akcí, které lze přiřadit tlačítku, je samozřejmě více.
  • Links. Pomocí této funkce lze vytvářet vazby mezi kontakty, úkoly, akcemi a poznámkami.
  • Journaling. Pomocí této funkce můžete vytvářet záznamy v deníku pro kontakt, akci nebo úkol. Můžete si tak zaznamenávat dobu práce na nějakém úkolu.
  • Weekly Planning. Týdenní plánování, pomocí kterého lze vytvářet cíle, které chcete plnit, zapisovat si poznámky ke každému dni. Mimochodem, denní poznámky si opět nějak nerozumí s diakritikou. I když je napíši česky, po novém otevření chybí některé háčky.

Lokalizace

Všechny verze Pocket Informantu byly lokalizované do češtiny. Verze 8 však zatím není. Je možné, že v době, kdy tento článek čtete, toto už není pravda. Existují už totiž dvě betaverze češtiny. Zatím je to však česko-polská verze trošku střižená maďarštinou. Já jsem si ji zkusmo nainstaloval, ale okamžitě jsem ji zase odinstaloval. Nezbývá než počkat až na finální českou verzi PI 8.

Závěr

Program Pocket Informant 8 je vynikající pro správu akcí, úkolů a kontaktů. Obsahuje velké množství funkcí a nastavení, pomocí kterých si můžete zjednodušit a zpřehlednit práci s osobními informacemi. Program bych zvláště doporučil těm, kteří nejsou spokojeni se standardním Pocket Outlookem a hledají program, který by obsahoval více funkcí.


Kategorie PIM
Výrobce WebIS
Licence Komerční
Verze 8.02
Nároky Windows Mobile 2003
Windows Mobile 5.0
Windows Mobile Smartphone
Cena 29,95 U$
Download Pocket Informant Pro - 1,8 MB
Hodnocení * * * * *

Jiri_Zacpal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Windows Mobile
· Další články od autora Jiri_Zacpal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Windows Mobile:
Emulátor Pocket PC 2003 na vašem PC


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.68 sekund

RSS - články RSS - fórum