DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
28. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 221 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Take Phone 7.55 Užijte si lepší telefonování
10.04.2008 
Recenze software pro Palm

Po nákupu nového Centra jsem byl docela rozčarovaný ze standardní obslužné telefonní aplikace. A jelikož jsem už měl nějaké to povědomí o aplikaci TakePhone a docela se mi to, co jsem doposud věděl, líbilo, rozhodl jsem se ji vyzkoušet. Program jsem tedy stáhl, zaregistroval a začal se s ním seznamovat.Jelikož jsem ještě kvůli některým věcem kontaktoval autory, navrhli mi, jestli nechci otestovat betaverzi nové verze, takže nakonec test probíhal na betaverzi 7.55 (045), o které si ale myslím, že brzy bude vypuštěna jako oficiální verze. Takže nyní se již pojďme podívat na program samotný.

Nastavení

Program si můžete stáhnout např. ze stránek TreoCentral, kde je možné soubor stáhnout a nainstalovat pomocí počítače, nechat si poslat odkaz ke stažení přes SMS nebo celý program na e-mail. Pokud byste měli zájet o betaverzi, tu naleznete na stránkách autorů.

Přestože TakePhone používám jen chvíli, ihned jsem s ním nahradil defaultní aplikaci Phone. Ještě než se dostanu k samotnému testu, rád bych vám řekl jeden tip do začátku. A tím je aktivace spuštění TakePhone standardním „telefonním tlačítkem.“ To provedete zatržítkem v Nastavení – Preference.

Funkce

Celé prostředí aplikace je pro větší přehlednout rozděleno do pěti záložek: redial, seznam hovorů, hledání, rychlá volba a dial-pad.

Přes Redial se dostanete k seznamu deseti posledních hovorů a odtud je můžete znovu rychle opakovat.

Seznam hovorů: Seznam všec h odchozích, příchozích a zmeškaných hovorů. Jednotlivé typy hovorů jsou odlišeny barvou sluchátka: příchozí jsou modré, odchozí zelené a zmeškané červené. Zobrazen je rovněž čas, kdy k hovoru došlo. Velmi oceňuji funkci filter, která umožní zobrazit hovory jen z jednoho čísla. Zpět vše rychle uvedete tlačítkem Unfilter.

Kliknutím na jméno se dostanete k podrobnostem, jako je telefonní číslo, čas a datum hovoru a doba hovoru. Po kliknutí na tlačítko „More actions“ dostanete možnost detaily hovoru zkopírovat, uložit je do deníku, prohlédnout si historii hovorů s tímto kontaktem nebo internetové vyhledávání – které je v základu zastoupené vyhledáním jména na Google nebo White Pages. Přes položku „More“, se ale dostanete i na vyhledávání v Google new, maps, images, dictionary, YouTube a 9 dalších vyhledávacích službách, takže výběr je opravdu velmi komplexní. Na obrazovce seznamu máte také další možnosti jako např. odeslání SMS, přidání do adresáře nebo vyhledávání. Je odsud také možno rychle vytvořit upomínku na hovor včetně alarmu, která se uloží mezi úkoly.

Pokud potřebujete najít kontakt – ať již podle jména – části nebo celého – nebo telefonního čísla, použijte prostřední záložku – Find. Pomocí tlačítka Alt můžete přepínat mezi dvěma pohledy – jeden je nazván „Tlačítka“ a druhý „seznam“. V pohledu seznam vidíte více podrobností, např. i včetně fotografie, a zobrazen by měl být i jakýsi status, jestli není majitel telefonního čísla zrovna zaneprázdněn. Druhý pohled status neukazuje, zato ale nabízí velkou číselnou klávesnici včetně tlačítka pro sestavení hovoru, které je tak mnohem rychlejší a vše lze snadno ovládat i prsty. Když kontakt najdete, po jeho rozkliknutí se opět dostanete na seznam detailů, jako je jméno, různá telefonní čísla, e-mailová adresa (je odsud možno přímo poslat mail) a další vyplněné údaje.

Po vyhledání příslušného kontaktu můžete také použít utilitku i-Bar.

Citováno z webu výrobce se jedná o:

Řádek ikon, které slouží k rychlému vytočení čísla, poslání SMS nebo spuštění aplikace. Ke každé z těchto položek si můžete přidat vlastní fotografii nebo ikonu. Pro jednoduchou aktivaci položky v i-Bar stačí jednoduše na obrázek kliknout nebo ho najít tlačítkem a stisknout ok button. Pokud na kontaktu stisknete mezerník, dostanete na výběr z ostatních čísel uložených ke kontaktům nebo možnost napsat sms zprávu.

Speed Dial je další položkou z našich pěti záložek. Zde si nadefinujete až 70 čísel, která odsud potom pohodlně volíte. Každá položka má své číslo a přes toto číslo se na ni je možné rychle dostat. Nastavit je možné ale i např. zkratky na programy, webové adresy atd.

A zbývá nám položka Dialpad, ze které můžete jednoduše, pomocí velkých tlačítek, provádět hovory. Opět se vůbec nemusíte obtěžovat používáním stylusu, vše je dostatečně velké.

Užitečnou pomůckou může být také spolupráce programu s bluetooth sluchátky. Po postupné konfiguraci přes menu Telephony preferences bude vše fungovat k vaší plné spokojenosti.

Nastavení

Pokud zavítáte do nastavení, naleznete zde opravdu velké množství položek.

Do nastavení je možné vstoupit rovnou přes dvě položky – pojmenované Preferences a Telephony Preferences – nicméně obě dělají, alespoň v testované verzi, to samé.

Vybrat si zde můžete prostředí (Mobilní telefon, Práce, Domov, Automobil), které má vliv při vytáčení čísla, program např. očekává vytáčení přes bluetooth v prostředí Automobil atd. Před vytáčením je možné prostředí přepnout. Aktitovat lze také vytáčení čísla pomocí severoamerické předvolby. Aktitovat je také možné vytočení čísla za pomoci smartphonu přes infra, serial nebo bluetooth.

Poměrně bohaté jsou možnosti nastavení fontu – určit si můžete typ fontu, který si přejete mít v seznamech, status řádcích, zvlášť lze nastavit i text pro popis tlačítek nebo detailů kontaktů. Nastavíte zde také hlasitost od 0 (None) do 6. Nastavit je také možno „laserový“ potvrzující zvuk. Jen nevím, jak se na vás pak bude dívat vaše okolí. V security option si můžete nastavit kontakty, jejichž hovory s váme se nebudou vypisovat v seznamech. Mezi zbývající položky patří např. vypnutí a zapnutí bluetooth, zobrazení vestavěné nápovědy nebo zobrazení informací o verzi programu.

Vybrání Do menu v momentě, kdy máte zvolen kontakt, vám umožní zvolit mezi normálním a turbo módem a položkami pro tvorbu nového kontaktu, odeslání kontaktu, odeslání vizitky, napsání zprávy, nastavení upomínky, uložení do deníku, zobrazení historie kontaktu a internetové vyhledávání.

Turbo mód je funkce, která by mohla pomoci těm z vás, kteří máte uloženo velké množství kontaktů a toužíte po rychlém vyhledávání. Aby byla funkce užitečná, musíte ale nejdříve nastavit řazení kontaktů na „Příjmení, jméno“ nebo „Společnost, Příjmení“ v adresáři. Potom bude vyhledávání opravdu bleskové.

Jednou jsem byl ale při použití turbo módu docela zmatený. Během vyhledávání jména mé ženy jsem zmáčkl tlačítko B, ale místo toho se objevil #. Bylo to způsobeno faktem, že žádné příjmení v mém seznamu na písmeno B nezačíná. Když jsem si to uvědomil, přepl jsem zpět na normální mód a vše už bylo bez problémů. Jaký mód máte zrovna nastavený můžete vidět podle nápisu „All“ v levém horním rohu displeje. Pokud je před nápisem „All“ malé žluté t, je aktivní turbo mód. Pokud zde nic není, je aktivní normální mód.

Přes Go menu se můžete rychle přepínat mezi jednotlivými záložkami programu, zkontrolovat hlasovou schránku, nastavit přesměrování a podívat se na zmeškané hovory.

Další pěknou vlastností je možnost změny skinu – totiž barevného schéma prostředí. Základní prostředí je pěkné, ale kdo by neměl rád možnost změny, že? A další skiny si můžete vybrat a stáhnout rovnou na stránkách výrobce. Další naleznete např. na stránkách Marca Centrevillea.

Během psaní článku jsem si ještě s autory (konkrétně s Shimonem Shnitzerem) vyměnil pár dojmů ohledně vyhledávání, pojďme se podívat na nejsilnější stránky této vlastnosti podle tvůrců programu, kterým bych chtěl také poděkovat:

 • Dva módy zobrazení (přepínají se pomocí tlačítka Alt) – jeden s velkými pohodlnými tlačítky, druhý se zobrazením více informací a tlačítky pro více akcí

 • Chytrá vyhledávací metoda

 • Možnost vytvoření schůzky

 • Možnost vytvoření deníkového záznamu

 • Možnost vytvořit SMS zprávu

 • Spuštění internetového vyhledávání

 • i-Bar – vytáčení pomocí fotografií, spuštění aplikací, otevření www stránek

 • Seznam hovorů – vyhledávání a zobrazení historie hovorů s vybraným číslem

Použitelnost

Co k tomu říct? Snad jen, že i po tak krátké době mám pocit, že by tento program měl být s Palmy dodáván standardně. Jedná se dle mého názoru o mnohem lepší řešení, než např. aplikace v základu na Centru. Spousta funkcí navíc včetně různých dalších vylepšení dělají z tohoto programu hodnotný doplněk PalmOS.

Závěr

Slogan k tomuto programu zní "Telephony, Communications & Smarts all in one box". (Volně přeloženo zhruba asi jako „Telefonování a komunikace - chytře v jednom balení“.) A já s ním souhlasím. Líbí se mi to, s čím jsem se v tomto programu setkal. A to je to první program tohoto výrobce, který jsem používal. Už se těším, až se podívám na další.

Program mohu doporučit opravdu každému, kdo tento článek přečetl. Cena je 19,95 $, ale vše se vám vrátí opravdu velmi brzy. Navíc upgrady jsou pro registrované uživatele zdarma, což se o každém programu také nedá říct.

Plusy programu:

 • Skvělá grafika
 • Bohaté funkce
 • Vestavěné tipy
 • Nepotřebujete stylus
 • Pokročilé vyhledávání – prohledávání všech polí, více metod, kombinace polí

Nevýhody:

 • Může skočit zpět do defaultní aplikace po ukončení hovoru (může ale být způsobeno jen špatným nastavením v mém případě)


Kategorie PIM
Výrobce shsh Software
Licence Komerční
Verze 7.55
Nároky Palm OS 5.0
Palm Treo 600
Cena 19,95 U$
Download tkph755_001_shsh.zip - 901 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Neal Martin pro TreoCentral

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2 iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.46 sekund

RSS - články RSS - fórum