DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
21. října 2018  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 151 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze Palm: SplashPhoto 5 - Výborný pomocník pro fotografy
08.01.2009 
Recenze software pro Palm

Konečně si můžete přečíst dlouho slibovanou recenzi na SplashPhoto 5, program, který z fotoaparátu vašeho Centra a Trea skutečně vymáčkne maximum. Fotoaparát ve svém telefonu jsem nikdy nepovažoval za stěžejní funkci a podle toho jsem ho také používal – tedy nepříliš často. Když jsem ale viděl funkce, které SplashPhoto 5 nabízí (např. rozhraní přizpůsobené pro ovládání prsty, stromová navigace v adresářích nebo možnost sdílet fotografie pomocí Picasy, Flickru a Facebooku), rozhodl jsem mu dát ještě dát fotoaparátu ještě jednu šanci a podrobněji se na něj podívat.Než jsem začal používat SplashPhoto

Stěžejní otázkou, kterou jsem chtěl zjistit bylo, zda se s použitím SplashPhoto zjednoduší přenos fotografií z Centra na můj Mac.

Dříve jsem totiž používal sice ověřenou a funkční metodu paměťové karty a čtečky karet připojené k mému počítači, ta si ale žádala zbytečně mnoho kroků. Musel jsem odstranit zadní kryt telefonu, vyjmout titěrnou kartu, vložit ji do čtečky a v počítači vybrat snímky, které si přeji zkopírovat. Pak kartu i kryt ještě vrátit zpět.

Takže otázka zní: Pomůže mi SplashPhoto 5 k pohodlnějšímu transportu fotografií do mého Macbooku?

Po spuštění programu se objeví okno s náhledy snímků a pěti velkými ikonami ve spodní části. Prostřední ikonkou se dostanete k pořizování snímků, ikonou vlevo aktivujete nastavení, ikonou vpravo slideshow. Ikonami se šipkami po stranách prostředního tlačítka se přepínáte mezi různými náhledy na uložené obrázky.

Prostřední ikona pro vstup do fotoaparátu vás přesune do opravdu velmi jednoduchého prostředí, kde můžete pořizovat snímky a použít při tom jeden ze dvou možných zoomů. Zde se objevil první problém - možná je to jen vinou mého konkrétního přístroje, ale když jsem nastavil zoom na hodnotu 2x, nebyl jsem schopen ho pomocí D-PADu vrátit zpět na předchozí hodnotu. Musel jsem stisknout tlačítko „Cancel“ a fotoaparát znovu spustit.

D-PADu se objeví nabídka se dvěmi možnostmi: tlačítkem s ikonkou diskety fotografii uložíte, tlačítko s obrázek odpadkového koše fotku smaže.

Fotografiím je přiřazován automatický název ve tvaru datum - čas (081214-133955).

Následně můžete v detailních informacích o snímku zjistit také místo uložení, kategorii, rozlišení a velikost.

Detaily snímků obsahují dále datum pořízení a políčko, které je možné zatrhnout v případě, že chcete fotografii označit jako soukromou. K fotografiím si můžete přiřadit také textovou poznámku.

Přenos fotografií

Popíšu kompletní proces přenosu snímku od začátku až do konce. Samozřejmostí je pořízení fotografie, v tomto případě zachycení pracovního stolu.

Když pak snímky prohlížíte, stačí aktivovat menu a zvolit položku „Send Image.“ Následuje zobrazení seznamu možností, jak snímek odeslat:

  • Agendus Mail
  • Infračervený port
  • E-mail
  • FaceBook
  • Bluetooth

Vyzkoušel jsem odeslání přes Bluetooth, infračervený port a nahrání obrázku na FaceBook.

Odeslání přes Bluetooth

Když jsem zvolil možnost odeslání přes Bluetooth, nejdříve proběhlo vyhledání mého notebooku, pak jsem již jen stiskl tlačítko „OK“ a na počítači vyskočilo okno s možností přijmutí nebo odeslání souboru. Samozřejmě jsem zvolil možnost pro přijmutí.

Soubor jsem neviděl ihned na ploše, proto jsem si ho vyhledal pomocí aplikace „Hledání.“

Obrázek jsem našel v Knihovně. To je ale věc, kterou by mělo jít při troše úprav změnit někde v nastavení. Důležité ale je, že jsem dostal obrázek ze svého Centra do počítače celkem bez problémů a pocitů zbytečné ztráty času! Výborně.

Odeslání přes infračervený port

Jako další jsem vyzkoušel odeslat snímek přes infračervený port. Takže jsem položil Centro naproti Treu 700p , infraporty namířil na sebe a vybral příslušnou volbu. Obrázek byl na Treo 700p přenesen během okamžiku.

Nahráváme na Facebook

Nahrávání fotografií na FaceBook funguje také velmi dobře a z telefonu nahrané snímky jsem byl schopen vidět jak přes běžné webové rozhraní, tak i na FaceBook Mobile přímo z telefonu.

SplashPhoto Desktop

Významným plusem k dobru pro SplashPhoto je také přítomnost desktopové aplikace pro počítač, která vám pomůže s jednodušší organizací a základními úpravami (ořezání obrázku, úprava jasu a kontrastu, změna jména, kategorie a uložení obrázku). Změny se mezi zařízeními přenášejí během synchronizace.

Skutečně výborná je ale aplikace pro počítač díky pohodlnému přiřazování obrázků do kategorií. Pro testovací účely jsem se rozhodl zařadit do jedné kategorie všechny obrázky a screenshoty související s tímto článkem.

Příjemným překvapením hned na začátek bylo zjištění, že pořízené screenshoty byly do desktopové aplikace přeneseny automaticky bez nutnosti jakéhokoli mého zásahu.

Ale zpět ke kategoriím. Pro účely článku jsem si vytvořil kategorii nazvanou „SplashPhoto review.“ A pak jsem již jen přetáhl vybrané fotografie do kategorie mé nově vytvořené kategorie. Během chvilky jsem měl tedy připraveno vše potřebné.

Musím říci, že se jedná o skutečně velmi užitečnou funkci a SplashPhoto5 se pravděpodobně stane mým pomocníkem i u dalších recenzí.

Mnoho možných náhledů

Další velmi důležitou vlastností je, že jak aplikace na počítači, tak na Centru nabídnou mnoho pohledů na spravované obrázky.

  • Seznam, kde vidíte jméno obrázku a další informace
  • Detailní pohled ukáže náhled, jméno, kategorii, umístění, rozlišení, velikost i ikonku poznámky
  • Náhledy zobrazí velký náhled na fotografie včetně jejího jména
  • Galerie zobrazuje velké náhledy bez názvů

Několik technických záležitostí

Přestože jsem test prováděl na Palmu Centro, program je možné používat na všech Palm OS přístrojích s verzí systému PalmOS 4.0 a lepší a zároveň displejem, který dokáže zobrazit 16bitové obrázky. Zvládá všechna standardní Palm OS rozlišení - tedy 160 x 160 bodů, 320 x 320 bodů i 320 x 480 bodů. Vyžaduje 230 kB volné paměti pro spuštění programu a 30 kB pro zobrazení obrázku. Program je schopný spolupracovat s Mac OS od verze 10.2 a Windows (Vista, XP, 2000, Me, NT4).

Velmi jednoduché a přehledné je také nastavení programu. Do toho se dostanete tlačítkem menu a volbou Prefs, případně stiskem tlačítka P. Nastavit si můžete např. položky, které budou zobrazeny v náhledu typu seznam (místo uložení, kategorie, velikost, rozlišení, datum pořízení a poznámka).

Nastavit si můžete také kvalitu pořizovaných fotografií. Volit můžete z nejvyšší, vysoké, středí, nízké a nejnižší. Zde se program choval dost zvláštně, některé kvality nebylo možno vybírat v závislosti na vybraných rozlišeních, ale např. s nastavením nízké kvality a rozlišením 1280 x 960 bodů program potíže neměl. Osobně mi to nedávalo příliš smysl, ale možná mě poučí někdo, kdo se v digitální fotografii vyzná lépe.

Závěr

Můj pohled na testovaný program hodně ovlivnila skutečně široká nabídka činností, kterou lze díky němu provádět. Např. jen provázanost se službami Picasa, Flickr a Facebook by mohla vydat na samotný článek.

Abych byl upřímný, na podobný program jsem již nějakou dobu čekal. A také musím říci, že SplashPhoto5 má očekávání naplnila. Zpříjemnilo práci s fotoaparátem, přidalo mu několik nových možností a zejména mě zbavil nepříjemných komplikací s tím, jak efektivně dostat obrázky a screenshoty z Centra do oběhu (přesněji mého Macu).

Další příjemnou záležitostí je jednoduché ovládání. Ve SplashData se skutečně přesně trefili do mých potřeb. Je skvělé pozorovat, jak se vývojáři této společnosti dokázali poučit z předchozích chyb a z programu, který v roce 2000, kdy vyšla jeho první verze, nebyl příliš použitelný, udělali jeden z nejlepších programů svého druhu současnosti.

Cena programu nastavená na 29,95 USD je sice poměrně vysoká a chvíli mě to mrzelo, na druhou stranu je si třeba uvědomit, že jsou to rozhodně dobře investované peníze.


Kategorie Multimedia
Výrobce SplashData
Licence Komerční
Verze 5.0
Nároky Palm OS 4.0
Cena 29,95 U$
Download SplashPhotoInstaller.exe - 4,6 MB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Annie Latham pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: SplashPhoto 5 - Výborný pomocník pro fotografy (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - Čtvrtek, 08.01. 2009 - 09:42:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
Ahoj, můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi SplashPhoto 5 a Resco Viewer? Ten se mi zdá totiž lepší.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.37 sekund

RSS - články RSS - fórum