DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
10. června 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 221 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze PocketPC: AlReader 2 - Pohodové čtení knih zdarma
18.05.2009 
Recenze software pro Windows Mobile

Již od svého prvního PDA jsem ocenil výhody elektronických knih. Především taková e-kniha nic neváží a já si jich s sebou mohu vzít, kolik chci. Pro pohodové čtení je ale důležité mít kvalitní program, který toto umožní. Nejdříve jsem používal vestavěný Microsoft Reader a pak jsem přešel na téměř dokonalý Mobipocket Reader. S novým komunikátorem (HTC HD) však přišel nový problém: potřeba ovládat program prstem a nedostatek hardwarových kláves. Zapátral jsem proto na Internetu a objevil skvělou čtečku e-knih AlReader 2, která mi tyto problémy vyřešila.Co to čte?

První věcí, o kterou se musím zajímat při volbě čtečky je to, jaké knihy mohu pomocí tohoto programu číst. Program AlReader podporuje celkem dost formátů: HTML, RTF, FB2, ODT, SXW, ABW, ZABW, RB, TCR (se styly, obrázky, referencemi,…), DOC, DOCX, (bez obrázků), TXT, PDB/PRC (pouze text). Dále program podporuje čtení ze ZIP a GZ archívů, RAR archívů (potřebujete soubor unrar.dll). Tato nabídka mi bohatě dostačuje.

Druhou důležitou věcí je to, zda čtečka umí číst české knihy, tedy knihy s diakritikou. U AlReader je náš rodný jazyk plně podporován. Jen je potřeba nastavit u každé knihy správné kódování (většinou ANSI Central Europe 1250). Nevylučuji ale, že se i zde můžete setkat s problémy vzhledem k množství kódování, ve kterých jsou psány české knihy. Já se s tím ale zatím nesetkal.

Prostředí a ovládání programu

Prostředí programu je velice jednoduché. Skládá se prakticky jen z názvu souboru, textu knihy, stavového řádku a panelu nástrojů. Nic víc ani není pro čtení potřeba. Zde platí, čím méně, tím lépe.


Program AlReader2

Já už jsem si samozřejmě prostředí přizpůsobil pro své potřeby. Především jsem se přepnul do profilu pro noční čtení. Profilů si můžete vytvořit, kolik chcete a v každém z nich nastavit barvu pozadí, textu, velikost písma, mezer, … Já osobně však stále používám je jeden profil, který mi maximálně vyhovuje.

Stavový řádek obsahuje množství prvků (také se dají skrýt), které vás informují, na které stránce knihy jste, jak jste na tom s energií, kolik je hodin. Všechny tyto prvky jsou aktivní a po klepnutí na ně můžete vykonat množství akcí. Nejužitečnější je samozřejmě rychlý pohyb v knize. Ale to není vše, v programu můžete nastavit, co se má stát při klepnutí na libovolný prvek (dokonce i na název souboru). Každý si tedy může přizpůsobit ovládání k obrazu svému.

Panel nástrojů je opět plně konfigurovatelný. Můžete na něj umístit jen ta tlačítka, která potřebujete. A pro mě velice dobrou možností je nastavit si ikony 2x větší pro pohodlné ovládání jedním prstem. Samozřejmě takto velká lišta při čtení poněkud překáží. Proto při čtení v režimu celá obrazovka je skryta (i to si ovšem můžete nastavit).


Režim celé obrazovky

Dalším velkou vymožeností je systém aktivních oblastí. V základním nastavení je obrazovka vodorovně rozdělena na tři oblasti – horní, střední a dolní. Každé z těchto oblastí je přiřazena nějaká akce. Např. klepnutí do dolní části vás posune o stránku dál, klepnutí do střední oblasti přepíná mezi celoobrazovkovým režimem. Asi vás už nepřekvapí, že akce si sami můžete navolit. A také počet oblastí. Nestačí-li vám tři, můžete si obrazovku rozdělit na 6 či 9. Ovšem v tomto případě už budete mít trochu problém se do příslušné oblasti trefit prstem.

Posledním prvkem, pomocí kterého můžete program ovládat jedním prstem, jsou gesta. K dispozici máte celkem čtyři a opět jim můžete přiřadit akci, kterou potřebujete.

Ono je to v ruštině?

Tomuto zvolání se neubráníte, pokud vyvoláte libovolnou nabídku. A hned budete hledat možnost přepnutí do češtiny nebo alespoň angličtiny. Jenže ouha, ono to nejde. Program vznikl v Rusku a je tedy rusky. Zadarmo. Pokud budete chtít anglickou verzi, budete si muset program koupit. Prodává se pod názvem AlReader+ a je úplně stejný jako zde recenzovaný AlReader 2. Jen s vámi mluví anglicky. Pro mne kupodivu ani ta ruština není problémem. Z dávných dob ještě rusky trochu umím. A stejně to potřebuji jen k nastavení programu. Při čtení knih není potřeba prakticky žádná nabídka (kromě otevření souboru).


Ruské prostředí programu

Autoposuv

Jedná se o automatické posouvání textu. Někomu tento režim vyhovuje, jinému ne. Já jsem si na něj zvykl již u Mobipocket Readeru. Proto jsem byl rád, že i AlReader tento režim umí. A nejen to. V programu si můžete nastavit různé druhy autposuvu. Třeba klasický, kdy text konstantní rychlostí běží nahoru (rychlost samozřejmě můžete regulovat) nebo režim vlna, kde se stránka postupně shora dolů přepisuje. Posledním režimem je pak ten, kdy se stránka změní po určitém časovém intervalu. Vše si samozřejmě můžete detailně nastavit.


Autoposuv v režimu vlna

Čtení anglických knih

Další funkcí, kterou v tomto programu využívám je možnost použití slovníků při čtení cizojazyčných textů, v mém případě anglických. Přímo na stránkách programu je odkaz na slovník QDictionary, který se umí integrovat přímo do programu AlReader. Práce se slovníkem pak vypadá tak, že v panelu nástrojů klepnu na ikonu slovníku, tím se režim zobrazení přepne na slovník a poté již stačí klepnout na slovo, které chci přeložit. Nad textem se ihned zobrazí překlad.


Použití slovníku při čtení knih

Je pravda, že takto si nemohu přeložit víceslovné výrazy, ale pro jednoduchý překlad určený k pochopení textu mi to stačí. Nejvíce na tomto způsobu oceňuji rychlost a pohodlnost celého systému.

Závěr

Musím říct, že mne program velice potěšil. Umí prakticky vše, co potřebuji ke čtení e-knih. Jenže těžko bych přicházel na funkci, kterou bych potřeboval a která zde není. Další velkou výhodou programu AlReader 2 je široká možnost nastavení jednotlivých funkcí. Nastavit jde téměř vše. Snad jedinou nevýhodou je to, že je v ruštině. To však potřebujete jen pro detailní nastavení programu. Pro běžnou práci není znalost ruštiny potřeba. Program tedy mohu doporučit všem, kdo chtějí číst na svém mobilním přístroji knihy.


Kategorie Volný čas
Výrobce AlReader
Licence Freeware
Verze 2.5.090407
Nároky Pocket PC 2002
Windows Mobile 2003/SE
Windows Mobile 5
Windows Mobile 6 Standard
Windows Mobile 6 Classic
Windows Mobile 6 Professional
Windows Mobile Smartphone 240x320
Cena Zdarma
Download AlReader2.zip - 1,45 MB
Hodnocení * * * * *

Jiri_Zacpal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Windows Mobile
· Další články od autora Jiri_Zacpal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Windows Mobile:
Emulátor Pocket PC 2003 na vašem PC


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: AlReader 2 - Pohodové čtení knih zdarma (Hodnocení: 1)
Od: pavelxmarek (mojetreo@seznam.cz) - Pondělí, 18.05. 2009 - 09:18:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
At hledam jak hledam tak QDictionary pro Windows mobile nemuzu nikde najit. Poradite?
Re: AlReader 2 - Pohodové čtení knih zdarma (Hodnocení: 1)
Od: zacpal (jiri.zacpal@gmail.com) - Pátek, 22.05. 2009 - 17:04:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Odkaz na stažení je na této stránce: http://zg.at.tut.by/. Přímý link je pak http://depositfiles.com/files/gcl8bbdoz.
Re: AlReader 2 - Pohodové čtení knih zdarma (Hodnocení: 1)
Od: pavelxmarek (mojetreo@seznam.cz) - Pátek, 22.05. 2009 - 18:25:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
DIKY!

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.54 sekund

RSS - články RSS - fórum