DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
1. října 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 75 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze PocketPC: Recenze BlackBerry Storm2 - 2. část
11.11.2009 
Hardware Windows Mobile

Dnes na vás čeká dokončení podrobné recenze skvělého přístroje BlackBerry Storm2. Bude se jednat o převrat mezi RIM přístroji? Obstojí v konkurenci jiných "chytrých" telefonů a komunikátorů?Výkon

BlackBerry Storm2 je svižný. Je to zajímavé obzvláště proto, že pokud se tedy nemýlím, má nový Strom stejný procesor jako ten starší. Rychlejší chod systému lze částečně připsat většímu množství dostupné paměti, ale i když položíte vedle sebe dva stejné Stormy2, z nichž jeden bude se systémem 4.7 a druhý 5.0, rozdílu si také všimnete. Rozdíl je patrný při řadě činností od spouštění aplikací přes načítání fotografií až po přehrávání videa připadat o trochu rychlejší.

Displej

Přestože displej by měl být podle specifikací shodný se starším modelem, na pohled se mi zdál lepší. Pokud položíte oba přístroje vedle sebe, zjistíte, že displej Storm2 je o něco tmavší. Rozdílu si ale všimnete i když přístroje spustíte - černá je u novinky tmavší, bílá světlejší. Displej je výborný, ocenil bych ještě redukci tmavého rámečku u okrajů displeje, který nepůsobí pěkně.

Zajímavá diskuse se odehrává kolem přítomnosti podpory standardu OpenGL (technologie zobrazení 3D grafiky). Ta zde zatím určitě chybí, ale čas ukáže, zda-li se jí dočkáme nebo ne. Určitě to nelze vyloučit.

Zvuk

Když už jsme před chvíli mluvili o kvalitě videa, pojďme se rovnou podívat také na zvuk. Vězte tedy, že reproduktor a zadní straně není špatný. Již předchozí Storm byl velmi hlasitý, i když zvuk byl při vyšších hlasitostech již zkreslený. Storm2 také dokáže být hlasitý, zkreslení ale již není tak výrazné. Také zvuk při telefonování se zdá být čistší i hlasitější, alespoň tedy na testovaném kousku.

Klávesnice a psaní

Podrobně jsme si vysvětlili, jaké hardwarové změny v RIM provedli u technologie SureType. Jak se tyto změny promítly do psaní samotného si povíme nyní. Hned na začátek prozradím, že klávesnice skutečně je lepší. Jak moc lepší už závisí na vašich zkušenostech z předchozích modelů a době, kterou strávíte učením. Ale na rozdíl od původního Stormu, kde učení nějakou dobu trvalo, se domnívám, že noví majitelé Stormu2 budou schopni pohodlně psát ihned.

Změny jsou nejvíce patrné při psaní v horizontálním režimu. Zde můžete díky vylepšení SurePress technologie psát hned dvěma palci zároveň, což se na rychlosti zadávání znaků samozřejmě projeví. Lepší chování displeje ale oceníte i v případě, že píšete jednou rukou (např. s telefonem na výšku), ale toto se již neprojeví na samotné rychlosti psaní.

Systém 5.0 ale obsahuje i další vylepšení. Ta se dotkla například automatických oprav textů, které by nyní mělo být spolehlivější. Pro uživatele, kteří nemají tyto technologie rádi, samozřejmě existuje možnost jeho vypnutí. Velmi praktická je také možnost používat klávesy Shift a ALT podobně jako na počítači. Pokud potřebujete např. napsat více velkých písmen, stačí jednou rukou stisknout Shift a druhou psát požadovaná písmena - opět přínos schopnosti registrovat více dotyků. Poslední změnou by mělo být zobrazení právě stisknutého písmenka ve větším okénku nad vaším prstem po vzoru iPhone, tuto možnost jsem ale zatím v nabídce nikde neobjevil.

Musím o sobě prohlásit, že jsem ten typ uživatele, který se nikdy nebude na virtuální klávesnici cítit tak přirozeně, jak se cítí s klávesnicí hardwarovou. Na druhou stranu ale mohu upřímně prohlásit, že na klávesnici zobrazenou na displeji se dá zvyknout a psát na ní celkem rychle a přesně bez větších problémů. Ano, BlackBerry Storm2 bych v tomto ohledu mohl používat jako svůj hlavní stroj bez nějakých omezení. Navíc po týdnech a měsících učení může být situace jiná, takže uvidíme. Oceňuji ale obrovský displej, takže mám důvod si zvykat. Nemůžu se dočkat, až BlackBerry přijde s přístrojem s vysouvací konstrukci, který bude moci nabídnout jak velký displej, tak fyzickou klávesnici.

A jak si klávesnice vede v porovnání s dalšími přístroji, které je dnes možné koupit? To velmi záleží na tom, jaké jste dříve používali přístroje, jak moc jste schopni a ochotni psát přesně i na osobních preferencích. Zcela jistě se totiž najdou uživatelé, kteří si takového psaní budou pochvalovat i uživatelé, kteří s ním spokojeni nebudou. Psaní na Storm2 je oproti jiným přístrojům doplněno o poctivou zpětnou vazbu, která jakoby navozuje pocit skutečné klávesnice. Užitečná je také možnost opravy přes odděláním prstu z displeje, což oceníte nejen při psaní, ale například také v internetovém prohlížeči. Užitečné také pokud nepíšete ve zcela stabilním prostředí, typicky v městské dopravě.

Internetový prohlížeč

Je stále lepší a lepší, praktické testy ale ukazují, že prohlížečům jako je Safari na Apple iPhone se zatím nemůže rovnat v rychlosti, ovládání ani přesnosti vykreslování. Zatím bohužel nepodporuje ani otevření více stránek v záložkách nebo dotyková gesta pro zmenšení / zvětšení. Podpora Javascriptu je určitě krokem vpřed, nicméně uživatelé čekají na víc.

Naštěstí nejste odkázáni pouze na standardní prohlížeč a můžete zvolit některý z produktů nezávislých vývojářů. K dispozici jsou nebo velmi brzy budou prohlížeče via Bolt Browser, Opera Mini a SkyFire. Je zřejmé, že v RIM si jsou nedostatků svého prohlížeče vědomi a snaží se je napravit, svědčí o tom také nedávná akvizice společnosti Torch Mobile.

Další funkce (GPS, fotoaparát, Wi-Fi, telefonování...)

K zevrubnému testování dalších funkcí jsem se bohužel z nedostatku času nedostal, takže již jen ve zkratce. Telefonování by podle několika hovorů, které jsem stihl uskutečnit, nemělo být žádným problémem. Stejně tak GPS, které mojí polohu dokázalo na mapě zobrazit během několika málo vteřin. Ani fotografie na první pohled nevypadaly špatne, zatím jsem je ovšem neporovnával s předchozím Stormem ani jinými přístroji. Zmínit bych měl ještě také skutečně úcinné vibrační vyzvánění.

BlackBerry OS 5.0

Mezi nejvýznamnější novinky v zatím poslední verzi systému označené číslicemi 5.0 (na trh se dostane nejdříve v přístrojích Storm2 a Bold 9700) patří podpora kinetického rolování seznamy, řazení SMS zpráv ve formě chatu, BlackBerry Messenger 5.0 a nativní IM klient.

Novinkou je také přítomnost aplikace App World, tedy katalogu, ze kterého můžete stahovat další software. V mnou testovaném vzorku se nacházel navíc program Application Center, který se mi zdál velmi podobný, protože obsahoval jak samotný App World, tak i aplikace z jeho nabídky (IM klienty, Facebook, Flickr apod.).

Závěr

Je pravdou, že detailně prozkoumat všechny vlastnosti a funkce nového zařízení si žádá určitý čas, kdy budete přístroj používat, zatím jsou ale dojmy z inovovaného BlackBerry Storm velmi dobré. Storm2 napravuje mnoho chyb a nedostatků původního modelu a přidává některé nové a důležité funkce (Wi-Fi). Bez obav je možné jej označit za vlajkovou loď BlackBerry přístrojů, tedy titulem, kterého se původní model nikdy nedočkal.


Zdroj: Kevin Michaluk pro CrackBerry.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:10:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...

dongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: dongdong8 (wengdongdong321@yahoo.com) - Úterý, 13.12. 2016 - 10:27:16
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201612.13wengdongdong
miami heat jerseys [www.miamiheatjerseys.us.com]
adidas yeezy [www.adidas-yeezy.us.com]
louis vuitton [www.outletslouisvuitton.us.com]
louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutletstores.us]
cheap nhl jerseys [www.nhljerseys.org]
mont blanc pens [www.montblanc.com.co]
celine handbags [www.outlet-celine.com]
toms shoes [www.tomsshoes.us.org]
fitflop shoes [www.fitflops.org]
coach outlet store online [www.coachclearance.us.com]
ugg outlet online [www.outlet-uggboots.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.84 sekund

RSS - články RSS - fórum