DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. května 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 50 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o Palmech: PalmOne Treo 600 II.
20.08.2004 
Hardware Palm
Dnes se budeme Treem zabývat po té palmovksé stránce. Jak na tom je Treo 600 z hlediska software, výdrže baterie, jaký má displej apod. Technické parametry jsou jen suchou teorií, jaký je zelený strom života denní praxe ?


PDA

Kompatibilita s programy

Navzdory netradičnímu rozlišení Trea jsem zaznamenal jen málo programů, které na něm nešly spustit, konkrétně se jednalo o hru Warfare a souborový manažer McFile (Warfare hlásilo chybu, pokus o spuštění McFile způsobil resetování Palmu). Docela mě překvapilo že se spustili PocketTunes nebo RepliGo 2, i když nízké rozlišení neznamenalo zrovna nejpříjemnější zážitek. Ale DateBk5 nebo WordSmith šlapaly jako po másle, takže obavy před nekompatibilitou bych označil jako liché. Oproti samostatným Palmům se však vyskytlo poněkud víc restartů, než je obvyklé... Zřejmě to bude chtít vyhledat problémové aplikace a aktualizovat je za novější verze přímo podporující Treo 600. Koneckonců Treo 600 je první opravdový SmartPhone, ale za svou cenu by si něco podobného nemělo dovolit.

Rychlost

Treo má stejný procesor jako například Tungsten T, takže přehrávání mp3 je navýsost plynulé, zato další spuštěný program je poněkud zpomalený. Horší už je to s videem v programu mmPlayer, který se už sám o sobě spouští velmi dlouho a i video se opravdu moc seká i v nízkém rozlišení. Pro přehrávání videa je vhodný spíš Kinoma Player, který video dokázal optimalizovat i na plynulé přehrávání na Palm m515. Ostatní programy jako textový editor WordSMith, FileZ a další jsou velice rychlé, skoro bych řekl na Tungsten T v rychlosti předčí.

Velikost a hmotnost

Treo 600 perfektně padne do ruky a je rozhodně znát, že nedržíte žádného kolibříka - necelých 170 gramů je váha přesně stejná jako váží Acer n10, i když ten je podstatně větší - z toho důvodu působí Treo 600 velmi solidním a pevným dojmem. Dále je Treo osazeno masivní anténou, která pamětníkům připomene Ericssony, například slavný T29 nebo R320. Nejspíš však není na škodu, že anténa není integrovaná - citlivost na signál je skutečně výborná. Druhým pozitivem, který přímo souvisí s velkou vahou, je vynikající výdrž - i když mám zapnutý modul telefonu a opravdu nahlas si přehrávám mp3, tak výdrž přesahuje 10 hodin - o přesnějším výsledku se ještě zmíním níže. Ani velikostně není Treo žádný trpaslík, ačkoli na svou hmotnost je až překvapivě malé - na šířku má 6 cm, na délku včetně antény 11,2 cm a tlustý je 2,2 cm.

Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Výdrž

Nevím, jak předchozí verze Trea, ale nynější verze Palmů spojených s mobilem se mohou chlubit výdrží opravdu slušnou - starý Tungsten W vydržel okolo 10 hodin s podsvícením na minimum a nějakou tou prací. Treo 600 je na tom ještě lépe, vlastně nejlépe ze všech PDA, které jsem kdy měl v ruce (nepočítám černobílý Palm V bez podsvícení, který vydržel 16 hodin, protože při srovnatelných podmínkách - tedy s podsvícením, jen o málo pokořil hranici 5 hodin). Pokles ze 100% na 13%, kdy už otravuje s žádostmi o nabití, mu trval 9 hodin a 46 minut. Vzhledem k tomu, že ho nabíjí Li-Ion akumulátor, ho můžete v klidu nabíjet i když je baterie teprve na polovině a hluboké vybíjení se u tohoto typu akumulátoru nedoporučuje, ale pro jednou se to dá z testovacích důvodů unést - takže konečný výsledek je velice solidních (a rozhodně velice nadstandardních) 11 hodin. Nutno samozřejmě přiblížit podmínky, při jakých testování probíhalo: asi 2 hodiny jsem poslouchal mp3 přes vestavěný reproduktor - a to dost nahlas, na pozadí běžel BatteryGraph, přečetl jsem pár stránek ve WordSmithu, chvilku jsem pracoval s paměťovou kartou, mj. s programem SmartMaps (a mapy nevypadaly vůbec zle), napsal pár SMS a uskutečnil několik hovorů - celkem asi 15 minut - a vyfotil pár snímků, většinou s nejnižším podsvícením. Další test byl ještě tvrdší: zapnutý mobil, největší podsvícení, takřka po celou dobu přehrávání mp3 a nafocení desítek obrázků - zde Treo vydrželo stále úctyhodných 5,5 hodin.

Displej

Treo600 a Tungsten C - Klikni pro zvětšení Displej Trea 600 je věc, která mě příliš neoslnila - na sluníčku je vidět stejně špatně jako displeje novějších Tungstenů a Ziru 71/72, je low-res, má jen 3375 barev (11.5 bitový displej) a je znát pixelizace. Podsvícení lze nastavit na hezky jasné, ale to na přímém sluníčku taky příliš nepomůže. Kéž by podobné výstřelky zmizely a výrobci displejů mobilních telefonů i kapesních počítačů se nechali inspirovat firmou Sony, která dokázala, že barevný displej může mít skvěle syté barvy, může být viditelný z úhlů bez zkreslení a to jak skvěle v šeru, tak i velmi slušně na světle a bez podsvícení... U mobilu bych dokonce ocenil raději černobílý displej, hlavně aby byl na denním slunci dobře vidět... Ještě jednu kritiku na displej Trea mám - pod úhlem je displej inverzní, takže tato část se skutečně příliš nezdařila, inu v tom má prsty asi ještě Handspring...

Infračervený port

Protože jsem pohodlný, rád ovládám svým Palmem televizi. Řada Tungstenů má vynikající dosah, nejlepší se mi zdá Zire 71, který dokázal televizi ovládat zhruba na vzdálenost pěti metrů. Do Trea jsem si nainstaloval program NoviiRemote a chtěl ho vyzkoušet - bez problému jsem si nakopíroval signál z ovladače a - nic. Přisunul jsem se až k televizi a najednou to šlo, ale mezní vzdálenost, kdy je Treo schopné poslat ještě rozeznatelný signál, je méně než metr... Trochu zklamání.

Synchronizace, kabely, dírky a tlačítka

Sony SL10, Treo600 a myš - Klikni pro zvětšení Synchronizační kabel a příslušenství Trea 600 je shodné s předchozími modely. To je jistě pro pár lidí výhoda, já sám to však hodnotím záporně a mnohem raději bych v treu viděl univerzální Palm konektor nebo alespoň miniUSB. Další věcí je použité handsfree - je shodné s tím, co bylo u Tungstenu W/C. Což ale nic nemění na věci, že kvůli existenci handsfree Treo nemá samostatný výstup na sluchátka, zvláště když pro handsfree použije takový šílený formát jako je 2,5mm jack. Do této kategorie bych zařadil také popis stylusu, který je snad ještě menší než u Sony SL10 a to byl docela rekordman v miniaturizaci pisátek. Přitom opravdu pořádný stylus by se dal zabudovat do místa obsazeného už anténou.

Alternativy

Podle mého názoru existuje několik lepších alternativ, než je koupě Trea 600. Rozhodně levněji vyjde koupě například Tungstenu T/T2/T3 spolu třeba s Nokií 6310 nebo Ericssonem T39, kterážto kombinace se spojí pomocí bluetooth. A cena by byla přinejmenším poloviční, zvlášť při nákupu z druhé ruky. Jistě by bylo možno zauvažovat i nad Tungstenem W, který je sice velký, ale výdrž má podobnou jako Treo, mp3 si s ním ve sluchátkách taky neposlechnete, ale má HiRes displej... Oficiální cena 799 euro je poněkud přehnaná, ale viděl jsem prodávat nové Treo 600 už i lehce nad 18000 korun.

Závěr

Treo 600 je přes své nedostatky rozhodně krok správným směrem a doufám, že Palm podobný počin brzy zopakuje a nabídne i další varianty - ačkoli je digitální foťáček módní, s podobnou kvalitou toho člověk moc neudělá a bylo by mnohem lepší nepoužít buď žádný nebo použít alespoň 1 MPx a blesk. Dále použití displeje s nízkým rozlišením je poněkud zvrácenost, i když u mobilu se to dá akceptovat. Rozhodně bych snesl nějaký univerzální konektor, buď miniUSB nebo klasický palmovský. Naopak vyzdvihnout se musí kvalitní reproduktorek a vůbec dílenské zpracování, které je velice solidní. A hlavně výdrž je rekordní, nebál bych se ji označit jako majestátní. Jako smartphone má Treo konkurenci snad jen v Sony Ericssony P800/900, i když každý má svá pro a proti, Ericsson P800 jsem měl v ruce jen nakrátko, takže nemůžu objektivně hodnotit. Oproti smartphonům s OS Symbian je dle mého názoru Palm mnohem lepším řešením, i když by program pro telefonování a psaní SMS mohl mít nějakou tu funkci navíc. Každopádně neváhám Treo označit jako nejlepší mobil, který jsem kdy měl v ruce (MDA2 jsem v ruce nikdy neměl a po zkušenostech s Pocket PC bych asi proti němu měl nějaké ty námitky) a rozhodně hodný doporučení!

Technické parametry

Frekvence: 850/900/1800/1900 MHz, GPRS třídy 10, B, CSD
Procesor: TI OMAP 1510 na 144 MHz
Rozšiřující sloty: SD/MMC
Baterie: Li-Ion
Operační systém: PalmOS 5.2.1
Kamerka: VGA, automatické nastavení dle světelných podmínek
Rozměry: 11.2 x 6 x 2.2 cm
Váha: 168 g
IR: ano
Displej: LCD CSTN dotykový 160*160, 3375 barev, kompatibilní s 16-bitovými aplikacemi
Klávesnice: vestavěná QWERTY, 5-cestné navigační tlačítko, podsvícená
Software: Phone, Calendar (obdoba DateBooku), SMS, Mail, ToDo, Calculator, CityTime, MemoPad, Blazer web browser, MMS, Camera
Požadavky: Windows 98SE/ME/2000/XP a USB, MacOS X s USB

... předchozí díl ...

Pavel_Zivny
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Pavel_Zivny


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund

RSS - články RSS - fórum