DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
11. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 224 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze PocketPC: Podrobný pohled na Windows Phone 7 I.
08.11.2010 
Hardware Windows Mobile

Operační systém Windows Phone 7 je odpovědí Microsoftu na stále výraznější tržní podíl konkurenčních platforem v čele s iOS a Androidem. Na první pohled je zřejmé, že se svým předchůdcem v podobě Windows Mobile toho nemá mnoho společného. Jedná se o moderní, rychlý a uživatelsky přívětivý operační systém zaměřený na běžné uživatele. Bohužel se ale jeho první verze nedokázala vyhnout několika více či méně bolestivým neduhům a absenci některých funkcí, které byly již před lety považovány za samozřejmost.Trh s chytrými telefony již není tím, čím býval. Před čtyřmi lety vládl světu Symbian - totálně dominoval s výjimkou Číny a Japonska, kde se dařilo linuxovým systémům a USA, kde si silnou pozici vybudovali také RIM, Microsoft a Palm.

Pak ale přišel rok 2007 a s ním první iPhone, který změnil všechny do té doby zažité zvyklosti.

iPhone způsobil čtyři věci. Ukázal nám, co všechno lze dokázat s prostředím ovládaným pouze prsty - 1) lze jej snadno ovládat, 2) lze na něm snadno psát, 3) je flexibilní a 4) dobře vypadá. Z trhu chytrých telefonů se stal prudce rozvíjející se trh, na který čím dál častěji zabrousili i zcela běžní uživatelé. Díky dobrému internetovému prohlížeči se iPhone stal také rozšířenou pomůckou pro přístup k internetu. A také nám ukázal obrovskou hodnotu on-line přístupu k dobře provedenému obchodu s aplikacemi.

Windows Mobile bývala výkonná platforma, v “post-iphone” světě však již neměla šanci. Verze 6.5, která přišla v roce 2009 byla spíše přáním než skutečností ve snaze přinést ovládání přizpůsobené prstům - stará kostra systému však přetrvala. Nebyl to uživatelsky přívětivý systém pro běžné uživatele, který je u dnešních chytrých telefonů podstatný, a všichni to věděli. A poklesu tržního podílu této platformy již nemohl nijak zabránit.

Pokud si chtěl Microsoft uchovat svou pozici na trhu s chytrými telefony, musela přijít změna. Tato změna přišla v podobě Windows Phone 7.

Windows Phone 7 je zaměřený v první řadě na běžné uživatele. Jeho prostředí je vytvořeno na míru ovládání pomocí prstů. Je čisté, přehledné, atraktivní a stejnorodé. Ambice jsou velké - Microsoft se hodlá postavit iPhonu a Androidu. Veškeré vazby na minulost jsou pryč. Windows Phone 7 znamenají novou éru Microsoftu v mobilních operačních systémech.

Hardware

V určitém směru je právě hardware největší podobností mezi předchozí a touto verzí operačního systému. Microsoft i nyní nechává hardware přístrojů na samotných výrobcích, i když u současné verze došlo k určité změně - Microsoft si totiž určil minimální konfiguraci přístrojů, u kterých je Windows Phone 7 možné nasadit.

Minimální hardwarové specifikace pro Windows Phone 7:

 • Procesor Qualcomm Snapdragon s frekvencí 1 GHz
 • 256 MB RAM
 • 8 GB flash paměti
 • Displej s rozlišením 800 x 480 bodů (přesně takovým)
 • Kapacitní dotyková technologie, minimálně čtyři kontaktní body
 • Telefonní modul s podporou GSM a UMTS
 • Wi-Fi 802.11 b/g + Bluetooth 2.1 + EDR, FM rádio
 • Tlačítka - Start, menu vyhledávání, regulace hlasitosti, vypínač, spoušť fotoaparátu
 • Fotoaparát s rozlišením pět megapixelů doplněný o blesk
 • aGPS čip, akcelerometr, kompas, senzor přiblížení, senzor osvětlení
 • Rozhraní microUSB, 3,5 mm TRS audio jack
 • Volitelně pak hardwarová klávesnice nebo slot pro paměťové karty microSD

Toto jsou vysoké nároky, s Windows Phone 7 se tak budeme setkávat pouze na přístrojích vyšší třídy, čemuž budou také odpovídat patřičně nastavené ceny. Podle Microsoftu však budou časem podporovány také přístroje s nižším rozlišením 480 x 320 bodů a přibýt by měl ještě jeden typ podporované hardwarové konstrukce.

V současné době je však jediné možné rozlišení 800 x 480 bodů a doufám, že u něho Microsoft vydrží co nejdéle je možné. iPhone je důkazem, že pro úspech není potřeba miliony nejrůznějších telefonů. Jednotné rozlišení také výrazně usnadní práci vývojářům aplikací.

Zajímavostí mezi hardwarovými specifikacemi jsou také přesné požadavky na tlačítka. Vypínač, regulace hlasitosti a spoušť fotoaparátu jsou jasné. Pod displejem (či někde jinde na těle), se však musejí nacházet ještě další tři - tlačítko pro návrat zpět, tlačítko pro vstup do nabídky a tlačítko pro aktivaci vyhledávání. Tlačítka navíc musejí být přesně v tomto pořadí, pak je již na výrobci, pokud zvolí mechanické nebo dotykové provedení.

Rovněž 3,5 mm jack nemůže být až tak obyčejný - musí totiž také podporovat regulaci hlasitosti a příjem / ukončení hovoru.

Zajímavé je, že v současné době jsou podporovány pouze GSM telefony, o CDMA nebo EVDO není zatím ani slechu.

Začínáme aneb první spuštění telefonu

Stejně jako u iPhone, kde jste nuceni při prvním spuštění zadat údaje od svého iTunes úcty a Androidu, kde se přihlašujete k účtům Google, se nyní přidal i Microsoft, jenž vyžaduje provázání přístroje s úctem Windows Live. Při prvním spuštění je také umožněno vytvoření zcela nového účtu. A opravdu se to vyplatí - sice to není nezbytně nutné, ale řada funkcí by nemusela fungovat buď vůbec, nebo pouze omezeně.

Základní prvky

Domovská obrazovka

Po spuštění vás uvítá domovská obrazovka, která je jedním z klíčových míst nových mobilních Windows. Svým způsobem je originální a nehledá inspiraci u žádného ze svých konkurentů. Jedná se o místo, odkud se dostanete k většině funkcí a proto ji budete využívat velmi často. Skládá z tzv. dlaždic čtvercového, ale někdy také obdélníkového tvaru, které mohou sloužit k poskytování informací (upozornění, kontakty, odkazy apod.), spouštění aplikací nebo také tzv. hubů.

Obsah domovské obrazovky je do velké míry libovolně přizpůsobitelný. Ačkoli zde ve výchozím stavu najdete velké množství věcí, můžete je bez problémů odstranit. Velmi snadno lze také měnit rozmístění dlaždic i jejich obsah.

Samotné grafické prostředí se mi také líbilo. Ačkoli může na první pohled působit trochu nudně, není tomu tak - vše je čisté, jasné, funkční, ale díky pěkným grafickým přechodům je vše i velmi přitažlivé pro oko. Standardní grafické schéma - s moderním názvem Metro se mi líbí mnohem více než prostředí iOS nebo Androidu. Na celém prostředí vás bude také nejspíše zarážet jeho rychlost - vše je totiž svižné, hladké a plynulé. Až na jednu výjimku (Xbox Live doplňky) jsem nezaznamenal, že by se telefon někde zpomaloval či zamrzal. Vyšší hardwarové nároky jsou zde určitě k dobru.

Šipka v pravém horním rohu obrazovky vás přenese do abecedního seznamu všech vestavěných i doinstalovaných aplikací. Dokud je v telefonu jen několik málo programů, funguje to dobře, obávám se ale, že s přibývajícím množstvím položek bude docházet k problémům, protože chybí jakákoli možnost jejich kategorizace nebo třídění.

Live tiles

Dlaždice na hlavní obrazovce nezastupují ikony - na rozdíl od nich jsou to totiž proměnlivé a dynamické komponenty. Dokáže totiž např. zobrazovat počet nepřečtených e-mailů nebo zmeškaných hovorů. MarketPlace ukazuje počet dostupných aktualizací pro vaše programy apod.

Dlaždice ale samozřejmě zvládají více než jen zobrazení číslic. Pokud sem vložíte odkaz na webovou stránku, zobrazí její miniaturní náhled. Kalendář zobrazuje čas a předmět vaší další schůzky, takže ani nemusíte vstupovat do samotné aplikace. Pokud si na hlavní obrazovku uložíte oblíbený kontakt, zobrazí se jeho profilová fotografie a poslední stav na sociálních sítích. Výhodou tedy je, že řadu informací odsud zjistíte bez toho, aniž by jste museli vstupovat do samotné aplikace.

Zámek displeje

Na rozdíl od dřívějších verzí systému se Microsoft rozhodl lépe využít i obrazovku uzamčeného přístroje. Nyní ani nemusíte odemykat displej, aby jste zjistili, kolik máte nových e-mailů, kolik dorazilo textových zpráv, kolik jste zmeškali hovorů či jaká další schůzka vás čeká. Odemčení provedete odsunutím obsahu displeje směrem vzhůru. V případě potřeby je odemčení přístroje podmínit zadáním PIN kódu.

Stavová lišta

Minimalismus se dotkl i stavové lišty. Ta vypadá jako u většiny jiných systémů - představuje ji tenký proužek u horní hrany displeje, na kterém najdete čas, stav baterie, stav Wi-Fi a Bluetooth či sílu signálu. Většinu času je ale zobrazen pouze čas s tím, že si ji můžete stáhnout, pokud by jste ji potřebovali.

I stavová lišta ale obsahuje několik chytrých vlastností - pokud např. dochází baterie, je její ikona viditelná neustále. Pokud se telefon přihlásí do známé Wi-Fi sítě, dá o tom také vědět. Stejně tak jsou zobrazeny patřičné symboly i v momentě, kdy je telefon mimo signál nebo přepnutý do režimu letadlo.

Systém notifikací je proveden velmi elegantně, bral bych ale spíše způsob, jakým na nově nastalé události upozorňuje Android. Zde totiž oceňuji, že upozornění zde zůstanou do doby, než je manuálně smažu. Na Windows Phone jednou zmizí a již nikdy se k nim nedostanu.


Pokračování zítra...


Zdroj: Peter Bright pro ars technica.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.39 sekund

RSS - články RSS - fórum