DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
11. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 209 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze PocketPC: Podrobný pohled na Windows Phone 7 II.
09.11.2010 
Hardware Windows Mobile

Dnes na vás čeká druhý díl detailního rozebrání nového operačního systém Windows Phone 7, kterým se společnost Microsoftu snaží snížit podíl na trhu smartphonů konkurenčních platforem jako jsou iOS a Android.Huby

Huby jsou jednoduše řečeno místa, kde se shromažďují funkce a vlastnosti s jedním společným jmenovatelem. V systému jich je standardně šest. Lidé, Obrázky, Hudba a video, Kancelář, Hry a MarketPlace.

Každý hub shromažďuje informace spojené s jeho posláním. Hub lidé shromažďuje všechny vaše kontakty ze všech možných zdrojů - Exchange, Windows Live, Facebook či Gmail a dokonce je dokáže spojovat. Panel “Co nového” vás neustále informuje o novinkách vašich přátel na Facebooku a Windows Live. Pokud vstoupíte do kontaktu, nezobrazí se pouhé suché informace, ale také fotografie a opět poslední stav. Můžete jim odsud také napsat na zeď na Facebook nebo poslat e-mail. Hudby zkrátka slouží pro zjednodušení práce, protože se nemusíte namáhavě přepínat mezi více různými programy či webovými stránkami, ale vše uděláte z jednoho místa.

Podobně se chová hub s obrázky. Neslouží pouze k zobrazení všech různých fotografií v přístroji, je totiž schopný zobrazit i fotografie nahrané na Facebook nebo SkyDrive.

Huby jsou systém známý z přehrávače Zune HD a osobně se domnívám, že Microsoft jeho použitím trochu riskuje. Většina lidí se Zune HD totiž nikdy nepřišla do styku a tento systém pro ně bude kompletně nový a některé jeho části by mohli být pro mnoho lidé nepřekonatelnou překážkou.

Navigace

Pohyb mezi jednotlivými huby souvisí s otázkou celkové filozofie pohybu v nabídkách systému. Windows Phone 7 jsou přizpůsobena pro dotykové ovládání, vyžadují ale tři fyzická tlačítka: návrat zpět (šipka doleva), Start (logo Windows) a vyhledávání (lupa). Úcel tlačítka Start je jasný - vždy a odkudkoli vás přesune na úvodní obrazovku.

Smysl tlačítka pro vyhledávání je také zřejmý, i když se místy liší - většinou spustí vyhledávač Bing, někdy má ale specifičtější úkol v závislosti na tom, kde se nacházíte - v aplikaci MarketPlace slouží pouze pro vyhledávání v jejím rámci, taktéž v hubu Lidé prohledává pouze vaše kontakty apod. Logické, někdy však trochu nevyzpytatelné. V programech třetích stran spustí tuto tlačítko vždy Bing.

Funkce tlačítka pro návrat zpět je na první pohled jasná, ve skutečnosti tomu tak ale vždy být nemusí. Např. v Internet Exploreru slouží pro návrat na předchozí stránku. Ve většina ostatních aplikací vás ale vrací o úroveň zpět - např. pokud prohlížíte kontakt, vrátí vás zpět do seznamu.

Občas však mohou v tomto systému vznikat určitá nedorozumění. Chování tlačítek je sice logické a funguje, tak jak by podle zdravého rozumu mělo, na druhou stranu by občas uživatel očekával spíše něco trochu jiného. Obzvláště, pokud v nějakém programu strávíte delší čas, můžete být následně při použití šipky zpět překvapeni, kam jste se to vlastně dostali.

Dobře viditelné je to např. při otevření odkazu z e-mailu. Pokud v e-mailu kliknete na odkaz, samozřejmě dojde ke spuštění internetového prohlížeče. Pokud pak navštívíte více stránek a budete se chtít vrátit zpět do zprávy, budete muset stisknout tolikrát šipku zpět, kolikrát jste otevřeli další web. Problém je to v případě, kdy by jste si rádi nechali navštívenou stránku otevřenou na později - máte smůlu. Skutečně bych ocenil možnost vrátit se do e-mailu bez toho, aniž bych se musel vracet skrze všemi otevřenými stránkami.

A ani stisknutí tlačítka Start a znovuotevření složky s e-maily nepovažuji za uspokojivé řešení.

Tento problém v navigaci spojený s chováním tlačítka se šipkou zpět mě pravděpodobně na celém systému vadil úplně nejvíc. Microsoft se snažil toto tlačítko využít pro obsluhu dvou funkcí zároveň a nejsem si jistý, že je to dobře.

Vestavěné aplikace

E-mail a kalendář

Práce s elektronickou poštou stále patří mezi klíčové funkce, kvůli kterým si lidé pořizují chytré telefony. A e-mailový klient ve Windows Phone 7 je skutečně povedený, protože již na první pohled působí kvalitně a profesionálně. Zprávy zobrazuje jednoduše, ale maximálně efektivně. Celé prostředí programu je navíc doplněno velmi pěknými grafickými přechody. V hlavním pohledu vidíte pod sebou seřazené jednotlivé zprávy uvedené předmětem a prvními několika slovy.

Základní operace jsou velmi jednoduché, snadno např. označíte více zpráv, které pak můžete rychle hromadně smazat, přesunout, označit za přečtené či nepřečtené apod. Při otevření zprávy také vidíte obrázek autora, což je opět milý doplněk.

Telefon podporuje práci Exchange, Hotmail, Gmail a Yahoo, přidat si samozřejmě můžete také jakýkoli jiný POP3 a IMAP4 účet. Jako největší přínos vidím současnou podporu více Exchange úctu včetně možnosti synchronizace kalendáře a kontaktů.

S využíváním e-mailu úzce souvisí klávesnice. Dříve jsem hodně preferoval hardwarové klávesnice, byl jsem ale schopný žít také se softwarovou klávesnicí Apple iPhone, kterou mnozí považují za to nejlepší možné. Windows Phone 7 ale změnily můj názor - nedokáži vysvětlit čím to je, ale na jejich klávesnici se mi psalo více než dobře, protože se chovala přesně podle mých představ.

Klávesnice obsahuje systém automatických korekcí a napovídá slov, jež by jsme mohli chtít napsat, jež opět pracují velmi dobře. Možná právě proto jsem ji postavil minimálně na stejnou úroveň jako u iPhone, Android se bohužel rovnat nemůže. Návrhy slov se zobrazují v pruhu nad softwarovými tlačítky a i díky nim je psaní skutečnou zábavou.

I do e-mailu výrobce zakomponoval dva prvky typické pro celé uživatelské prostředí - pivoty a spodní aplikační lištu. Pivoty jsou podobné dříve zmiňovaným panoramatům, které umožňují řadit informace horizontálně vedle sebe a pak se mezi nimi posunovat. Pivoty fungují podobně, ale fungují jako jakýsi filtr zobrazovaných informací, které spolu nějak souvisejí (panorama mohou zobrazovat i nesouvisející informace). Zde tak mohou být vedle sebe například zobrazeny veškeré e-maily, nepřečtené e-maily, označené e-maily a urgentní e-maily a vy mezi nimi můžete snadno přecházet.

Pivoty jsem oceňoval zejména jako rychlý a pohodlný nástroj filtrování zpráv. Díky nim získává aplikace při práci s poštou efektivní a účelné ovládání.

Kalendář

Možnosti vestavěného kalendáře zřejmě nikoho nijak zvláště nezaskočí, na druhou stranu je připraveno vše, co od kalendáře v chytrém telefonu můžete očekávat. Umožněna je práce s více kalendáři současně (jsou odlišené barvami) v měsíčním nebo denním náhledu. Samozřejmostí je pak tvorba schůzek včetně možnosti přizvání úcastníku. Zajímavou novinkou je funkce umožňující účastníkům odeslat e-mail o tom, že budete mít zpoždění. Stačí kliknout na Volbu “Late (zpoždění)” a telefon automaticky odešle předem připravenou zprávu s Vaší omluvou. Je to sice drobný, ale velmi užitečný krok, který má ale jistě své využití.


Pokračování zítra...


Zdroj: Peter Bright pro ars technica.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.47 sekund

RSS - články RSS - fórum