DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
7. února 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 269 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze PocketPC: Podrobný pohled na Windows Phone 7 III.
10.11.2010 
Hardware Windows Mobile

V dnešním pokračování rozsáhlé recenze nového operačního systém Windows Phone 7 společnosti Microsoft se blíže podíváme na zoubek internetovému prohlížeči, neyapomeneme ani na vzhledávací službu Bing a nepovšimuty nenecháme ani aplikace pro přehrávání hudby a videa a samoyřejmě se blíže podíváme i na počítačové hry.Internetový prohlížeč

Pokud byl e-mail klíčovou vlastností předchozí generací chytrých telefonů, dnes je to zcela jistě internetový prohlížeč. Malou revoluci v této oblasti přinesl zejména Apple iPhone, jehož prohlížeč ve své době neměl konkurenci.

A prohlížeč ve Windows Phone 7 je také velmi dobrý. Popsat by se dal jako jakýsi hybrid mezi Internet Explorerem 7 a 8, což nemusí znít nijak slibně, ale opak je pravdou. Stránky načítá velmi rychle a totiž se dá říci i o pohybu po stránce. Samozřejmostí je věrné zobrazování a podpora dotykových gest, která též funguje velmi spolehlivě.

Na druhou stranu ale prohlížeč není ani dokonalý. Ačkoli je spartánské prostředí typické pro celé systémové prostředí, zrovna v prohlížeči mi občas vadilo. Například bych ocenil možnost rychlejšího rolování na dlouhých stránkách. Např. na delších diskusních fórech vás nutnost neustálého posunování prstem začne brzy unavovat - výrobce by mohl přidat např. dynamickou posuvnou lištu známou z iOS nebo náhled na celou stránku, jež umožní rychlé přesunutí na vybranou oblast. Někdy může být také omezující možnost mít současně otevřenou pouze šest záložek s otevřenými weby.

Jako poslední bych ve spojitosti s prohlížečem zmínil absenci technologie Flash. Naštěstí ji lze pro většinu uživatelů vyřešit poměrně uspokojivým způsobem - instalací oficiální YouTube aplikace. Video je totiž pravděpodobně nejčastějším způsobem využití Flashe, proto píšu pro většinu. Samozřejmě jsou i momenty, kdy je Flash využit jinak, zde ale již budete mít smůlu a s absencí této technologie se budete muset smířit.

Hudba a videa

Všechny položky související s hudbou a videem jsou umístěny v hubu Music & Video. Některým uživatelům bude jistě známý, protože toto rozhraní je převzato z multimediálních přehrávačů Zune HD. A to má své kladné i záporné stránky. Rozhraní vypadá dobře a do prostředí Windows Phone 7 bez problémů zapadne.

Nicméně nedostatek fyzických tlačítek znamená, že kvůli jakékoli akci budete muset telefon vyndat z kapsy a podívat se na displej. Na druhou stranu - u přehrávače jako Zune to byl ještě mnohem závažnější problém, u chytrého telefonu, což je do značné míry univerzální zařízení, je to ještě omluvitelné.

O YouTube aplikaci jsme již hovořili. Všechny multimediální programy přidávají informace o přehrávaných multimédiích do seznamu “naposledy přehrávané,” takže se k nim v případě potřeby můžete rychle vrátit. Děje se tak i s videi z YouTube, která se tak dostávají na zcela shodnou úroveň jako videa uložená v přístroji, což někomu může, ale i nemusí vyhovovat. Na druhou stranu je to logický přístup odpovídající povaze hubů.

Bing a mapy

Po většinu času vás stisk tlačítka se symbolem lupy přenese právě do aplikace Bing, která je jednoduše řečeno mnohem chytřejší verzí běžného webového vyhledávače.

Bing udržuje velmi kvalitní a denně lokalizované obrazy webových stránek a poskytuje mnohem bohatší výsledky vyhledávaní prezentované ve stylu pivotů. Webové stránky a výsledky vyhledávání jsou tím, co očekáváte - díky zapojení lokalizačních služeb jsou ale chytré a kvalitní. Pokud např. hledáte restauraci nebo nějakou společnost, telefon Vám je rovnou zobrazí i na mapě. Po kliknutí na nějaký z objektů uvidíte telefonní číslo či adresu, hodnocení restaurací nebo další dostupné informace. Nechybí ani možnost sdílení nebo přímý odkaz na navigační aplikaci, jež vás na potřebné místo navede. Vše zde funguje skutečně hladce a přirozeně, na rozdíl např. od iPhone, který má podobné možnosti, ale ne tak propracované.

Mapová aplikace je dobrá, ale má své limity. Největším nedostatkem je to, že nefunguje jako plnohodnotná “krok za krokem” navigace. Ukáže vám mapu a řekne vám směr, ale již vám nedá hlasové povely nebo nepřepočítá trasu v momentě, kdy se nevydáte podle předem zadaných instrukcí.

Na druhou stranu je ale rychlá, posun v mapě je plynulý a k dispozici má dokonce i satelitní snímky. Poskytne také kvalitní textové povely pro režim pěší chůze i jízdy v automobilu (kde bohužel počítá pouze s osobními vozy). V režimu navigace se v horní části obrazovky ukazuje náhled na mapu a ve spodní jsou zobrazeny směrové pokyny. Mapa se samozřejmě v souvislosti s vaším postupem (kroky je nutné ručně potvrzovat) aktualizuje.

Celkově se jedná o dostačující řešení, kterému však chybí plnohodnotná navigace. Zde má Google se svým Androidem a jeho navigací náskok.

Fotoaparát a obrázky

Fotografování je důležitou součástí dnešních telefonů a Microsoft na něj proto klade speciální důraz a od výrobců vyžaduje, aby měl každý telefon vyhrazené tlačítko pro rychlý přístup do aplikace fotoaparátu. Pořízení snímku by vám tak nemělo zabrat více než jednu až dvě vteřiny. Navíc by měla být i díky požadavkům na minimální parametry fotoaparátu zajištěna určitá kvalita.

Nicméně zrovna aplikace pro fotografování je jedním z míst, která se budou pravděpodobně mezi různými výrobce lišit nejvíce. Základní rozhraní obsahující např. zoom nebo nahrávání videa je sice stejné, další nabízené možnosti (stabilizace, obrazové efekty, nastavení ISO, vyvážení bílé atd.) ale již budou v režii jednotlivých výrobců.

Foto aplikaci toho nelze moc vytknout, její používá je příjemné. Největší část obrazovky slouží jako hledáček, na levém boku však zůstává vidět kousek z naposledy pořízeného snímku, ke kterému se tak můžete v případě potřeby rychle vrátit. Obrázky mohou být také v případě potřeby doplněny o GPS údaj s místem jejich pořízení nebo nahrány na FaceBook či SkyDrive úložiště.

Kancelář

Téměř vše ve Windows Phone 7 je orientováno na běžné uživatele, hub s názvem Kancelář budiž jednou z mála výjimek. Funkčně je však Office Mobile 2010 ve Windows Phone 7 zcela identický jako Office 2010 ve Windows Mobile 2010. Jedinou změnou prošlo rozhraní programu tak, aby odpovídalo prostředí nové platformy. Určitě je dobře, že zde tyto programy jsou, protože možnost prohlížení a základní editace dokumentů se může vždy hodit. Na druhou stranu mám z této sekce tak trochu rozporuplné pocity a nevím, zda-li nebylo lepší místo úprav jejího vzhledu věnovat čas spíše vyřešení nejčastěji kritizovaných vlastností Zune softwaru nebo něčeho podobného..

Hry

Již delší dobu víme, že do Windows Phone 7 bude integrován Xbox Live systém známý z herních konzolí výrobce. Po zadání přihlašovacích údajů Xbox Live konta tak může telefon fungovat stejně jako konzole včetně přístupu k nejrůznějším žebříčkům nebo systému odměn včetně práce s vaším dříve vytvořeným Avatarem (jež by však upřímně řečeno mohl být zpracován mnohem lépe). Novou platformu budou časem podporovat i výrobci her, nedávno se přidala např. Eletrconic Arts.

V hubu se hry dělí do dvou skupin - na běžné a Xbox Live. První zmiňované jsou běžné hry stažené z MarketPlace. Do druhé skupiny budou patřit hry, jež splní vyšší požadavky výrobce a musejí podporovat demo režim a systém odměn. Xbox Live hry by měly také podporovat režim hry více hráčů, i když zatím chybí možnost přímého on-line hraní, protože vše probíhá v režimu krok po kroku.

Samotný hry jsou tak nějak podle očekávání. V nabídce je několik her, které si můžete stáhnout zdarma a o něco více placených titulů. Jako herní platforma jsou Windows Phone 7 - podobně jako iPhone - kvůli absenci hardwarových ovládacích prvků vhodné spíše pro běžné hry než nějakou akci. Příkladem může být třeba jinak povedené Tetris, které nabízí řadu herních režimů a všeho možného, ale ovládání jej zkrátka limituje. Na hraní tedy stále vidím jako lepší alternativy Nintendo DS či Sony PSP.

Také by se mi líbilo, kdyby se nějaké hry nacházely v telefonu standardně, jak je tomu zvykem u většiny ostatních přístrojů.


Pokračování zítra...


Zdroj: Peter Bright pro ars technica.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.80 sekund

RSS - články RSS - fórum