DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
7. února 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 273 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze PocketPC: Podrobný pohled na Windows Phone 7 IV.
11.11.2010 
Hardware Windows Mobile

Dnešní díl recenze operačního systém Windows Phone 7 společnosti Microsoft bude zaměřen na aplikačně-instalační stránku. Více si prozradíme o tom, jak a odkud aplikace stahovat, instalovat a jak vše synchronizovat.Telefonování a zprávy

Chytré telefony někdy prý slouží dokonce i k telefonování. Někteří je takto využívají prý i dokonce hodně často. Pokud ano, budou spokojeni, telefonování se nedá příliš vytýkat.

Více by se toho dalo napsat o SMS klientovi - bohužel málo z toho bude pozitivní. Windows Mobile dříve běžně používaly zobrazení SMS ve formě chatu, všechny zprávy ale navíc dělily ještě do složek jako jsou doručené či odeslané, bylo se možno vrátit k neodeslaným zprávám, zpětně bylo možné zjišťovat stav zpráv atd. Nebylo toho sice moc, ale vše fungovalo.

Klient ve Windows Phone 7 je extrémně jednoduchý. Začnu pozitivně - nechybí podpora MMS, která dříve závisela na samotných výrobcích. A pokračovat mohu tím, že telefon zvládne zprávy úspěšně odesílat.

Bohužel nyní navážu delším seznamem negativ. Jediným možným pohledem na zprávy jsou tentokrát pouze konverzace. Vím, že jsou lidé, kterým tento styl zobrazuje, ale není vhodný pro všechny. Byl bych rád, kdybych měl i přístup do běžné složky s doručenými (a dalšími zprávami). Zajímalo by mě např. jak systém pracuje se zprávami, které se nepodařilo na první pokus odeslat.

Zdá se, že v systému je také drobná chyba, jež se projeví po delším přidržení prstu za účelem vyvolání kontextové nabídky. Jsou zde dvě volby - Smazání a Přeposlání a ještě třetí volba, která je však prázdná. Jsem si jistý, že zde ještě něco mělo být, ale není.

Celkově jsem nebyl s SMS aplikací spokojen. Neočekávám, že musí umět všechno, v tomto případě je ale zjednodušení až moc výrazné a jistě nebudu sám, kdo by v tomto případě větší možnosti ocenil.

Pěkným doplňkem je ikona pro vstup do aplikace s “živou” grafikou. Pokud nemáte žádnou nepřečtenou zprávu, reprezentuje ji usmívající se obličejík. Ten se však s rostoucím počtem nepřečtených zpráv začíná čím dál víc mračit. Milý doplněk.

Marketplace a přídavné aplikace

Pro nákup a stahování aplikací je ve Windows Phone 7 určen hub Marketplace. Aplikace, hry i hudbu můžete nakupovat odsud. Aplikace jsou rozděleny do kategorií - hry, sociální sítě, cestování apod. a mohou být ještě rozlišeny na free a placené.

Instalace aplikací je přímočará - kliknete na tlačítko Instalovat a v podstatě je hotovo. Pokud aplikace umožňuje určit místo, kam bude nainstalována, automaticky se dotáže.

Placené aplikace většinou nabízejí několik možností navíc. Mnoho z nich nabízí možnost stažení zkušební verze, ačkoli to není podmínkou (povinné je to pouze u Xbox her). Platby je v základu možné provádět prostřednictvím kreditní karty nebo vašeho měsíčního vyúčtování u operátora (pokud váš operátor tuto možnost nabízí). Trochu mi chyběl požadavek na zadání hesla přes samotným provedením nákupu, jako je tomu u iPhone. Je to rozumný způsob ochrany, pokud by se váš telefon dostal do rukou někomu nepovolanému..

Výběr aplikací je zatím hodně úzký. Aplikací každým dnem přivý a časem se snad situace změní. Je pěkní vidět, že se vývojáři nebojí využívat systémové funkce jsou pivoty nebo panorama. Použitelnosti aplikací to jen prospěje - dobrým příkladem může být aplikace Seesmic, což je Facebook a Twitter klient s možností přidání více úctu. Je to skutečně dobrá aplikace, která pěkně prezentuje možnosti, které vývojáři mají.

Aplikace od výrobce a operátora

Výrobci a operátoři mají při vývoji aplikací k dispozici více možností, než nezávislí vývojáři.

Vezměme to ale z opačného konce a nejdříve si řekněme, co operátoři a výrobci nemohou. Pro mnoho uživatelů bude dobrá zpráva, že nyní nemohou do nabídky přidávat neodinstalovatelné programy. Uživatel je bude moci dle své volby svobodně vymazat. Špatné pro operátory, výborné pro uživatele. Pokud budou chtít operátoři či výrobci provádět významnější úpravy, budou se muset smířit se staršími Windows Mobile, nebo sáhnout např. po Androidu.

Nicméně mají i možnosti, kterých se uživatel již tak snadno nezbaví. Jedná se např. o výběr zvýrazňující barvy (díky které jsou všechny screeny oranžové) nebo možnost si do značné míry upravit aplikaci fotoaparátu. Výrobci mají také větší možnosti využívat hardware přístroje jako je např. právě fotoaparát nebo kompas, což běžní vývojáři nemohou. Příkladem může být aplikace od LG pro rozšířenou realitu, jež oba tyto prvky využívá.

Další možností je možnost si přidat vlastní kategorie do Marketplace. Například na telefonu Samsung budou pod kategorií “Samsung Phone” k dispozici pouze aplikace, které vyvinul Samsung nebo jsou určeny pro jeho přístroje a uživatelé ostatních značek je neuvidí.

Synchronizace

Na rozdíl od iOS mohou být přístroje s Windows Phone 7 používány samostatně. Nemusíte je připojovat k počítači, aby byly funkční a nevyžaduje to ani používání kontaktů, kalendáře nebo e-mailu - vše je možné zvládnout on-line prostřednictvím telefonu. Takto se stahují dokonce i menší aktualizace. Při správě multimédií nebo instalaci větších softwarových aktualizací se ale připojení k počítači nevyhnete.

Windows

Centrem pro spolupráci vašeho telefonu a počítače se systémem Windows je software Zune. Zune je takové “Microsoftí iTunes.” Jeho prostředí je nicméně graficky propracovanější a ne nepodobné standardnímu rozhraní Windows Phone 7. Podporována je samozřejmě také bezdrátová synchronizace. Zune se rovněž používá pro instalaci objemově větších softwarových aktualizací. Další možností je pak také nákup hudby s řadou tím souvisejících služeb a funkcí.

Zune fungoval uspokojivým způsobem a jediný problém, na který jsem narazil, bylo zprovoznění Wi-Fi synchronizace. Nakonec se ukázalo, že problém byl ve FireWallu firemní sítě. Nedokázal jsem ale přijít na to, v čem problém tkví a nebylo jej možné vyřešit jinak, než odstavením firewallu, nastavení výjimky nezabralo.

Mac OS X (autorem Johny Timmer)

Microsoft se snaží vyjít vstříc i uživatelům počítačů Mac, pro které je k dispozici betaverze synchronizačního nástroje, který je však o něco méně vybavený než verze pro Windows, z nichž největší nevýhodou byla asi absence možnosti instalace softwarových aktualizací (alespoň v testované verzi). Nicméně pro správu multimédií je program plně postačující. V současné době podporuje práci s hudbou, fotografiemi, videi i podcasty.

Přenos hudby i videa probíhá bezchybně, prostřednictvím programu získáte i přesné informace o dostupné paměti na vašem přístroji. Umožněn je obousměrný přenos - přímo z programu také můžete procházet pamětí vašeho přístroje a pracovat s uloženými soubory.

Microsoft také zkouší podobnou věc, o kterou se pokusil Palm - totiž přímou synchronizaci s iTunes. Bude sice stát nějakou práci pohlídat si kompatibilitu se všemi verzemi iTunes a iPhoto, až se tak ale stane, bude stačit již kontrolovat jen nové verze. iTunes je flexibilní řešení a za tuto snahu lze Microsoft pochválit.

Windows Live

On-line synchronizace e-mailů, kontaktů, fotografií a hudby není jedinou věcí, kterou telefon zvládá. Systém totiž obsahuje i podporu většiny věcí starší služby MyPhone. Jedná se např. o bezdrátový přístup k fotografiím, kalendáři a správě kontaktů nebo služby pro hledání ztraceného přístroje (zobrazení polohy telefonu na mapě, prozvonění, vzdálené uzamčení apod.). Uzamčení je navíc docela vtipné - zobrazí výzvu, ať telefon dotyčný vrátí.

Oproti dřívějšku však chybí zálohování textových zpráv. Windows Mobile totiž každý den prostřednictvím MyPhone zálohovaly textové zprávy, což se často hodilo. Byly totiž chvíle (ztráta telefonu, zapomenutí přístroje doma), kdy byl přístup k textovým zprávám z internetu neocenitelný. Doufám, že se jedná pouze o dočasný stav a vše bude napraveno.


Pokračování zítra...


Zdroj: Peter Bright pro ars technica.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.59 sekund

RSS - články RSS - fórum