DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
14. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 95 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

iPhone: Kompletní přehled novinek v iOS 4.2 pro iPhone a iPOD Touch
22.11.2010 
Apple iPhone

Ačkoli není iOS 4.2 tak zásadní aktualizací, jako tomu bylo v případě iOS 4.0, přináší několik novinek, opravuje některé ze známých chyb a zejména konečně sjednocuje všechny přístroje Apple - iPOD Touch, iPhone i iPAD - které nyní konečně používají shodnou verzi systému.Pokud se vám nechce číst celý článek, můžete se podívat na shrnující video, které vás s tím zásadním seznámí během pěti minut.

Testovali jsme verzi iOS 4.2 pro iPhone a iPOD Touch - jsou téměř identické, samozřejmě s tím, že v iPODu nenaleznete telefonní funkce.

Co se nezměnilo

V tomto článku se budeme zabývat pouze změnami a novinkami verze 4.2, o všem ostatním si můžete přečíst ve starších podrobných článcích.

Změny a novinky v systému:

AirPrint

Přístroje Apple nyní podporují služby pro bezdrátový tisk. Soubory k tisku je možné odeslat buď na síťovou tiskárnu, nebo rovnou na samotný přístroj (v případě, že tiskárna obsahuje Wi-Fi modul, podporováno by mělo být také HP ePrint). Jedná se o významný krok a odmazání dalších často vytýkané chybějící vlastností (stále však chybí snadnější manipulace se soubory a synchronizace).

AirPlay

Evoluce systému AirTunes, který umožňoval streamování muziky mezi iTunes a dalšími přístroji (počítači se systémem Windows i MacOS X, Apple TV nebo reproduktory připojenými přes Airport Express). AirPlay posouvá celý systém na zcela novou úroveň, protože kromě hudby umožňuje také streamování videa a obrázků z iPADu (a také iPhonu nebo iPODu Touch) do Apple TV 2010. Streamovat obsah mohou vestavěné aplikace jako je iPOD nebo přehrávač videa, zdá se ale, že zvládat by to mohly i aplikace z App Store, což by mohlo být velkou výhodou.

Ikonka AirPlay se může zobrazovat vpravo od ovladače hlasitosti s tím, že kompatibilní aplikace ji budou zobrazovat vždy, když bude k dispozici nějaký přístroj, jež by mohl být cílem streamování. Pak již je zahájení přenosu otázkou jednoho kliknutí. Uvidíme, zda-li se časem dočkáme i možnosti používat telefon či přehrávač jako dálkové ovládání ke hrám, které si budeme moci užívat na velké obrazovce televizoru. Inu, název by si to žádal.

Hlavní displej

Rozšíření funkčnosti se dočkal i Springboard, respektive panel pro přepíná mezi aplikacemi, do kterého se dostanete dvojím stiskem hlavního tlačítka. Již dříve zde byla možnost se tahem prstu na této ploše dostat k ovládání multimediálního přehrávače a zámku displeje, nyní svou funkci ale získal i tah prstu na druhou stranu. Pokud tak učiníte, dostanete se k regulaci hlasitosti a ovladači AirPlay.

Protože iPhone má na boku tlačítka pro ovládání hlasitosti, je to možná trochu zbytečná vlastnost, je ale možné, že tento prvek bude v budoucnosti sloužit k nezávislé regulaci hlasitosti u streamovaného videa.

Zprávy

V režimu zobrazení konverzace přibyla v jeho nejvyšší části jedna možnost - nachází se mezi vstupem do kontaktů a vytočením hovoru a jedná se o sestavení FaceTime hovoru.

Fotografie

Aplikace pro tisk fotografií nyní nabízí díky AirPrint možnost tisku na nejbližších tiskárnách. Tisk je rovněž nabídnut i při výběru více fotografií zároveň.

Překvapivé je, že při přehrávání pořízených videí chybí tlačítko pro aktivaci AirPlay. Je to trochu škoda, protože právě rychlé promítnutí našich vlastních videí by se mohlo často hodit více než promítání koupených filmů či seriálů. Naštěstí zde funguje výše zmiňovaná funkce pro aktivaci AirPlay skrze panel pro ovládání multitaskingu.

YouTube

Podporu pro AirPlay získala i aplikace pro přehrávání videí z populárního serveru YouTube. A opět se rozhodně jedná o velmi cennou možnost.

Mírně se změnil také systém hodnocení videí, kdy byly hvězdičky nahrazeny oblíbeným symbolem palce. Na rozdíl od dřívějška však hodnocení neprobíhá na pětibodové stupnici, ale pouze stylem - líbí (palec nahoru) x nelíbí (palec dolů).

Poznámky

Konečně je možné změnit font! V nastavení je možné vyměnit fixu za křídu nebo standardní font Helvetica, který je využíván ve většině částí nabídek přístroje.

Zdá se však, že v poznámkách chybí možnost tisku přes AirPrint, která by se určitě někdy mohla hodit.

Hlasové poznámky

IOS 4.2 přináší v případě hlasových poznámek pravděpodobně doposud největší přepracování ikonky aplikace. Trochu se sice změnila i ikonka kalkulačky, ale nebyla to tak významná změna a odpovídala tomu, že Apple chtěl sjednotit vzhled zástupců doplňkových aplikací.

iTunes Store

Ikonku pro aktivaci AirPlay získalo pro případ, že byste si chtěli na Apple TV pustit videopodcasty, i iTunes Store.

Změny a novinky v nastavení:

Sekce Nastavení je velmi rozsáhlá, protože se odsud dá ovlivnit chování drtivé většiny vestavěných i doinstalovaných aplikací. I proto se zde často objevují novinky a dochází zde k častým změnám a aktualizacím, a proto se i sem podrobněji podíváme.

Zvuky:

V nové verzi iOS je nyní možné nastavit, zda-li budou mít hardwarová tlačítka pro ovládání hlasitosti vliv i na hlasitost upozornění na příchozí hovory a další události.

Majitelé iPhonu pak jistě potěší, že Apple konečně zvýšil počet tónů upozorňujících na textové zprávy. Špatnou zprávou ale je, že většina z nich je pro tento účel nevhodná. Zvláštními melodiemi lze nyní také odlišit zprávy podle jejich autorů. Nemožnost vytvořit si vlastní tón nebo si jej alespoň zakoupit dále přetrvává.

Obecné – omezení:

V nabídce přibyla možnost zamezit přístup k některým funkcím – vhodné je to např. v případě, že telefon používají malé děti. Divili byste se, jak rychle dokáže čtyřleté dítě cokoli od smazání programů či přeházení jejich ikon v nabídce. Omezit lze i používání GPS či změnu e-mailových účtů.

Dále pak lze omezit také příjem nabídek o přátelství z Game Center, čímž by mělo být zajištěno, že nebudou komunikovat s nikým nevhodným.

Elektronická pošta, kontakty a kalendář

Zajímavé je, že pokud si nyní registrujete nový MobileMe účet, je vám nabídnuta možnost vstoupit buď do MobileMe prověření, nebo Apple ID prověření. Uvidíme v budoucnu, co tato změna přinese.

Poznámky

Svou záložku si nyní vyžádaly i poznámky, protože právě odsud se dá změnit font, o čemž jsme již hovořili výše.

Telefon + adresář

Jak v telefonní aplikaci, tak přímo v kontaktech, se nyní nachází možnost pro každý kontakt nastavit speciální tón příchozí SMS či MMS zprávy.

Safari

Až s iOS 4.2 uživatelé iPhonů a iPODů Touch konečně získávají možnost vyhledávání v textu webové stránky. Jedná se o podobnou funkci jako u stolních počítačů, kdy po stisku klávesy CTLR + F (případně CMD-F) vyskočí dialogové okno umožňující vyhledávat libovolný zadaný text.

Vyhledávání má k dispozici celou sekci v dolní části stránky. První výskyt daného výrazu je označen žlutým podbarvením, v dolní části obrazovky je pak ještě tlačítko pro přesun na jeho další výskyt a pro ukončení hledání. Nechybí ani údaj o celkovém počtu výskytů a číslo, na kterém z nich se právě nacházíte (např. 7/16).

Oproti dřívějšku zmizelo tlačítko se symbolem + pro vytvoření záložky nebo výstřižku a nahradilo jej „akční“ tlačítko po vzoru ostatních aplikací. Jeho stisk vám nabídne stejné možnosti jako dříve doplněné o možnosti tisku skrze AirPrint.

A samozřejmě, že i při přehrávání videa v internetovém prohlížeči můžete využít i AirPlay.

iPod (Music / Video)

Zde je bezpochyby největší inovací doplnění podpory AirPlay, takže můžete pohodlně přesměrovat hudbu na AirPort Express reproduktory a videa na Apple TV (2010).

Kompatibilita a cena

iOS 4.2 je pro všechny majitele iPhonů i iPODů Touch zdarma.

Kompatibilita by měla být stejná jako v případě iOS 4:

  • iPhone 4 a iPod touch 4 (verze 2010): všechny funkce
  • iPhone 3GS a iPod Touch 3G (2009): nejsou přítomny funkce, které vyplývají z aktualizovaného hardwaru (např. kamerka na čelní straně)
  • iPhone 3G a iPod Touch 2G (2008): chybějí funkce vyžadující rychlejší procesor a více dostupné paměti RAM
  • iPhone 2G a iPOD Touch 1G: nekompatibilní

Závěr

Příchod iOS 4.2 není tak výraznou změnou jako je tomu v případě iPADu, hlavím důvodem je ale to, že většina funkcí přišla již v iOS 4 v červnu letošního roku. Apple ale nadále vylepšuje své přístroje, což je vidět např. na vyhledávání v Safari, možnosti výběru fontů v poznámkách nebo možnosti přiřadit individuální tón textové zprávy každému kontaktu. Vítanými vylepšeními je i podpora bezdrátových technologií AirPrint a AirPlay, které mají velký potenciál i do budoucna a pro mnoho by to mohla být klíčová inovace.

Stále ale není iOS bezchybnou platformou, jako největší nevýhoda se stále jeví chybějící pokročilejší systém správy upozornění nebo pokročilejší systém hlasového ovládání. Největší nevýhoda ale tkví v tom, že iOS5 se pravděpodobně jen tak nedočkáme. Spokojit se tedy prozatím musíme s iOS 4.2, které je nyní konečně jednou verzí pro iPhone, iPOD Touch i iPAD.


Zdroj: Rene Ritchie pro TiPb.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Apple iPhone
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Apple iPhone:
ADPO ScreenWard Anti Shock fólie pro Apple iPhone 5


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum