Rozbalování tohoto telefonu bylo trochu hořké. Kvůli rozhodnutí společnosti HP zastavit produkci veškerého hardwaru se systémem webOS se totiž jedná o telefon, který se s největší pravděpodobností nikdy nedostane do rukou běžných uživatelů. My sami jsme si jej museli obstarat ze zahraničí, proto se s vámi alespoň podělíme o naše poznatky.
Telefon zaujme hned z několika důvodů, ať již jde o velký displej s úhlopříčkou 3,6 palců, čelní kameru pro videohovory, procesor s taktem 1,4 GHz nebo komunikační Touch-To-Share „minci.“ I díky svému elegantně zakulacenému tělu a skvělé klávesnici se jedná o telefon, na který čekalo 90% webOS uživatelů. Bohužel se jej však nikdy nedočká.
Samotné balení se nijak zvlášť neliší od jiných novějších webOS telefonů. Pre 3 v podstatě používá úplně stejné balení jako modely Veer a Pre 2 (kde již chybí zkosený roh jako u původních Pre a Pixi). Ve vrchní části krabičky se nachází samotný telefon, pod ním manuály a ještě níže nabíječka se sluchátky. Sluchátka ani nabíječka se nezměnily oproti dřívějšku vůbec, dokonce stále nesou logo Palm.
Rozměry se změnily nepatrně – novinky je o 0,9 milimetru tenčí a o 11 gramů těžší než Pre.
Člení strana je překryta jedním kusem odolného skla Gorilla Glass, které je stejně jako u modelu Veer mírně prohnuté. Jediným otvorem je tak telefonní sluchátko doplněné o VGA kameru a senzory osvětlení a přiblížení. Po vysunutí displeje nás přivítá klávesnice. Ta je oproti klávesnici u svého předchůdce větší sice jen o několik málo milimetrů, ale rozdíl je citelný. Zřejmě se nejedná o to úplně nejlepší, co jsme mohli kdy u mobilního přístroje vidět, používá se ale velmi dobře.
Zadní strana výsuvného panelu nese obtisk loga výrobce, na zadní straně spodní části přístroje (s příjemným soft-touch povrchem) se pak nachází kromě čočky pětimegapixelového fotoaparátu s automatickým ostřením a bleskem nachází také sekundární mikrofon a mřížka hlasitého reproduktoru. Po stranách se nacházejí tmavý chromovaný ovladač hlasitosti (levobok), a vypínač vyzvánění, audio konektor a hlavní vypínač na horní straně. Pravou stranu přístroje okupuje pouze microUSB konektor.
Telefon ničím nijak zvlášť nepřekvapí, přesto mu nelze upírat atraktivitu. Nejedná se o elegána salonů, ale ani žádné ošklivé káčátko. Pochválit lze i konstrukční kvalitu přístroje, žádné nepříznivé zvuky ani pohyby se zatím neobjevovaly.
Během několika dní se dočkáte i klasické recenze, ačkoli se jedná o telefon, který jakoby vlastně ani nikdy neexistoval. Protože by se ale jednalo o vlajkovou loď webOS flotily, nemůžeme si recenzi nechat ujít.
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.