DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. května 2019  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 47 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

SmartPhones: Čím vyzbrojit své Treo600
18.10.2004 
Recenze software pro Palm
Tak jak už tomu u PDA od společnosti palmOne bohužel bývá zvykem, základní operační systém příliš vychytávek neobsahuje. Společnost vysloveně žehrá na to, že je zde široká podpora vývojářů a olbřímí archív aplikací pro Palmy. Co tedy musíte do svého miláška doinstalovat, abyste získali opravdu bezkonkurenční super smartphon?


Jak již bylo mnohokrát řečeno, tovární aplikace od Palm Source za mnoho nestojí a nezachrání to ani kosmetické úpravy v modelech Tungsten T3/E nebo Zire 72. Naštěstí zde je obří archív aplikací na PalmGear.com, Handango.com anebo speciálně pro Treo na serveru Treo Central.

V základním vybavení máte k dispozici Kalendář (který vlastně nedoznal za poslední minimálně tři roky změn), aplikaci Phone, pro vytáčení telefonních čísel a vůbec pro práci s Treem jako s mobilním telefonem, pak je zde aplikace SMS a MMS pro posílání SMS a MMS zpráv, buďte připraveni, že na vás v těchto aplikacích nijak závratný komfort nečeká, ale na druhou stranu své funkce plní. Pro práci na Internetu je v Treu instalován Blazer 3.0, který na LowRes zařízeních rozhodně patřil mezi to nejlepší, co pro Palmy bylo k dispozici. Na elektronickou poštu je k dispozici jednoduchý mailový klient Mail 1.02a. Pokud máte novější verzi operačního systému, pak máte na svém Treu i aplikaci Sounds pro posílání a mazání polyfonních vyzvánění. Snad jsem na nic důležitého nezapomněl (snad jen na systémové aplikace SIM Book a SIM Services, ale s těma toho moc jiného nenaděláme). Jak vidíte, není toho mnoho a i to málo co je, tak je doslova spartánsky strohé a účelné. Naštěstí tu jsme my, abychm vám poradili, jak své Treo 600 vyšperkovat.

PIM Aplikace

Začněme hezky od podlahy a tím v tomto případě budou PIM aplikace. Bohužel v Treu nějakou záhadou chybí aplikace pro správu kontaktů. Vlastně se ke kontaktům můžete dostat pouze tak, že vyvoláte aplikaci Phone a pak vyberete volbu Contacts. Kontakty pak můžete spravovat pouze v Palm Desktopu, což může být někdy poněkud nepraktické. Naštěstí je zde systémový přístup k databázi kontaktů stejný, jako v jakémkoli jiném Palmovi, takže pokud si nahrajete např. Iambic Agendus, pak není problém se přes takovouto PIM aplikaci dostat i ke kontaktům, navíc s komfortem, který vám tato aplikace nabídne.

Nemohu tedy než doporučit aplikaci Iambic Agendus, ve své verzi 8.05 na Treu 600 pracuje velmi dobře a pokud jste již v minulosti ocenili možnost zobrazování náhledů s ilustračními ikonkami akcí a událostí, pak zde na LowResovém displeji to oceníte dvojnásob.

Samozřejmě, že pokud jste zvyklí na něco jiného, pak vám nic nebrání instalovat si na svého miláška třeba DateBk 5, nebo Maximus apod.

SMS a MMS

Pokud vám nebudou postačovat služby jednoduchých aplikací, které máte v Treu předinstalovány, pak doporučuji využít SMS klienta např. v Iambic Agensu Pro (tím můžete zabít dvě mouchy jednou ranou, nebo spíše dvě aplikace jedním registračním poplatkem) anebo použít speciální aplikace. Pro posílání SMS zpráv mohu jen vřele doporučit funSMS 4, který je speciálně upraven mj. pro Treo 600. Pro posílání MMS zpráv bych doporučil aplikaci Pixer.

Telefonní vychytávky

Když už se pohybujeme u aplikací typických pro mobilní telefon, měl bych tu několik velmi šikovných vychytávek.

Pokud používáte více telefonních SIM karet, pak je pro vás SIMNotify takřka nezbytností, navíc vás nebude tato aplikace stát ani korunu, protože je to freeware.

Pro ještě snažší ovládání smartphonu a to jen jedním prstem slouží program Finger Dial, který oceníte v okamžicích, kdy opravdu není volných končetin nazbyt.

Pro změny vyzvánění, přiřazování jednotlivých profilů osobám ve vašem telefonním seznamu anebo celým skupinám (kdesi kdosi tvrdil, že to u Trea nejde, mýlil se) slouží aplikace Ringo for Treo 600.

Velmi šikovné jsou aplikace pro blokování příchozích hovorů, kde si můžete nastavit blokaci daných čísel, nebo naopak povolit příchozí hovory a SMS pouze z čísel ve vašem seznamu apod. Takové aplikace jsou hned minimálně dvě, BuzzOff anebo CallFilter.

Ti, kteří mají rádi pod kontrolou své telefonní účty, bych doporučil program Comet, který vám umožní sledovat veškeré hovory a navíc je filtrovat a sumarizovat.

Aplikací na toto téma by se našlo jistě ještě hodně, ale tyto jsou podle mě ty nejšikovnější a nejzajímavější.

Speciální Treo-perličky

Klikni pro zvetseni obrazku Co jsem u Trea ocenil, byla utilitka KeyguardTime, která na jedno tlačítko zobrazuje aktuální čas, podobně jako tomu bylo např. u klasických PDAček po stisku středového tlačítka, zde je však zobrazení času ještě o něco více vychytanější. Utilitka je zdarma.

Velmi šikovnou aplikací pro úpravu vzhledu vašeho Trea je Skiner for Treo 600, která vám umožní změnu tlačítek v aplikaci Phone, případně wallpaperů a obrazovek při zapnutí, nebo vypnutí Trea.

Další hodně šikovnou aplikací pro automatickou úpravu podsvícení v závislosti na okolním světle místa, kde se momentálně se svým Treem nacházíte je BrightCam, opět k dispozici zcela zdarma.

Pokud si chcete podle libosti vyhrát s nastavením blikání kontrolní LED diody, pak zkuste freeware aplikaci LEDOff.

A asi jako poslední specialitku bych uvedl program Pickem, který zlepšuje kvalitu fotografií, které jsou pořizované vestavěným foťáčkem a redukuje onen namodralý přídech, který se vám občas na některých fotografiích povede.

"Běžné" aplikace

Zde bych spíše odkázal na starší články o tom, co instalovat do svého PDA, jako byly NEJ aplikace pro Palm m515 a NEJ aplikace pro Palm Tungsten T. Snad bych jen trochu vytípl aplikace jako např. Resco Photo Viewer, MMplayer (Treo 600 už totiž má dostatečný výkon na přehrávání AVI a MP3 souborů), které velmi dobře na Treu 600 pracují a nemělo by se na ně zapomínat. Takže je jistě na místě připomenout aplikace jako je zLauncher pro zlepšení práce s instalovanými aplikacemi v RAM paměti i na kartě. Nebo Verichat, jeden z nejlepších programů pro ICQ. Staří Palmoví kozáci je již berou skoro jako samozřejmost, ale začínající uživatelé, kteří k PalmOS a jeho aplikacím přišli nově až s tímto smartphonem, mohou trochu tápat co, čím a jak.

Resco Photo Viewer iSilo Verichat

Treo Update

Pokud si nejste jisti výkonem svého Trea, jestli opravdu pracuje na maximum, pak si zkontrolujte verzi software a firmware. Poslední Update má číslo 1.12 a mohu říci, že oproti předchozímu stavu je teď mé Treo podstatně rychlejší (nebojím se říci, že skoro 2x tak rychlejší). Aktuální firmware je 3.05 (tuším, že AT&T pro své potřeby má již 3.06, ale uživatelé jiných operátorů touto verzí nic nezískávají). Verzi svého firmware snadno zjistíte v aplikaci Phone, v menu Options přes položku Phone Info. Návod jak instalovat nejnovější Update naleznete na stránkách palmOne. Pokud máte ve svém smartphonu verzi 1.12, pak nemusíte aktualizovat nic.

Palm Desktop

Treo 600 pracuje a synchronizuje svá data s klasickým Palm Desktopem, takže pokud přecházíte z jiného Palm PDA, pak nemusíte nutně instalovat jiný. Pokud však chcete synchronizovat i fotografie získané pomocí foťáčku, pak si nainstalujete Palm Desktop pro Treo (14,7 MB).

Miroslav_Palounek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Miroslav_Palounek


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 7

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Čím vyzbrojit své Treo600 (Hodnocení: 1)
Od: walhalla - Pondělí, 18.10. 2004 - 12:09:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Lidicky, ani netusite, jak uz se tesim na Treo650. Akorat pak budu mit dilema, zda si nechat i T3 nebo se s ni rozloucit
Re: Čím vyzbrojit své Treo600 (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Neděle, 24.10. 2004 - 00:22:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
Vydrž :-) V pondělí je tu jako na koni :-D

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum