DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
29. září 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 116 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Články o Pocket PC: Minirecenze ASUS MyPAL 620BT
06.04.2004 
Hardware Windows Mobilea620bt Značka ASUS je dlouholetým spolehlivým výrobcem výpočetní techniky. V nedávné době s příchodem PocketPC se pustila i na toto pole s řadou MyPAL. PDA tohoto výrobce se vyznačují především vysokým výkonem a skvělým poměrem výkon/cena. V této recenzi se podíváme na model ASUS MyPAL 620BT.ASUS MyPAL 620BT o rozměrech 125x77x13mm nepatří k nejmenším, ale ani k největším. Na pohled působí velmi elegantně, kovově nazlátlá barva obalu se doplňuje s elegantní stříbrnou barvou ovládacích tlačítek. Kdo již má zařízení Asus, např. notebook, všimne si, jak i MyPAL svým designem zapadá do této řady. Obsahuje procesor Intel XScale PXA255 taktovaný na 400 MHz. Jak z názvu vyplývá, obsahuje Bluetooth a slot na karty CF typ II. Má 32MB Flash ROM a 64MB SDRAM, mimoto další Flash Disk 32MB, pro zálohování a ukládání nejdůležitějších dat. Displej je 3,5" Trans-reflective TFT LCD, 65535 barev o klasickém rozlišení PocketPC 320x240 bodů. Dále obsahuje mikrofon a reproduktor, 3,5" konektor na sluchátka, konektor pro nabíjení, IrDA 4Mbps/115Kbps a multifunkční datový konektor. Baterie je 1300mAH Lithium-ion s maximální výdrží 19 hodin (uváděno výrobcem). Ještě abych nezapoměl, mimo sedmi tlačítek (z toho jedno tzv. navigační) jsou na levé straně dvě LED diody, signalizující nabíjení (oranžově), nabito (zeleně), zapnutý Bluetooth (modře) nebo kritickou úroveň baterie (červeně). No a na zadní straně, u přístrojů s Windows takřka nepostradatelné, tlačítko reset.

PocketPC v provedení firmy ASUS je výkonné zařízení, orientované na uživatele, kteří požadují vysoký výkon. Navíc implementací slotu CompactFlash umožnil ASUS použití dnes už levných pamětí CF pamětí i IBM Microdrive disků o vysokých kapacitách, případně dalších zařízení do tohoto slotu, jako např. WiFi a GPS modulů, GPRS nebo Radio modulu a dalších.

Začněme nyní hodnocením kladů a záporů tohoto PDA.

Nejdřív vezměme proti, kterých je výrazně méně:

 • plastové tělo
 • neexistence slotu SD karet
 • poměrně malý displej vzhledem k celkové velikosti přístroje

Pro:

 • vysoký výkon
 • použití CF slotu
 • poměrně hodně vnitřní paměti
 • kvalitní displej s vysokou svítivostí
 • přidané licencované utility
 • samostatný nabíjecí konektor
 • nízká spotřeba
 • a nakonec nízká cena

Teď k těm výhodám a nevýhodám:

Pohled na konektory - Klikni pro detail Jako nevýhodu jsem označil plastové tělo, já sám upřednostňuji celokovové, nejen díky odolnosti, jako spíš kvůli pocitu robustnosti, nicméně pro spoustu jiných uživatelů může být právě nižší váha kladem. Také jako nevýhodu vidím absenci slotu pro SD/MMC karty, tím spíše, že v přístroji je CF slot, do kterého mohu umístit např. GPS modul, ale už nemám kam dát ve stejné chvíli mapy. Nezbývá, než je vždy přehrát z CF karty do hlavní paměti a při přejetí do jiného státu smazat a nahrát další. Stejný problém nastává při stahování dat pomocí WiFi modulu, kdy si mohu stáhnout velký objem dat poměrně vysokou rychlostí, ale už je nemám kam uložit. Poslední nevýhodou se mi zdá klasický, nejpoužívanější 3,5" displej, přičemž na každé straně zůstává ke kraji minimálně 11mm. Slušel by větší displej, který by celkovou velikost přístroje nijak neovlivnil, nicméně otázkou je, zda by se nezvýšila i spotřeba.

K uvedeným výhodám:

Celkový náhled - Klikni pro detail vysoký výkon je dosažen použitím jednoho z nejvýkonnějších čipů pro PDA v současnosti, ještě zvýšený použitím specálních proprietárních grafických a paměťových obvodů. Nicméně i výrobce počítá s tím, že maximální rychlost může někdy vést k chybám a určité nekompatibilitě, takže do Nastaveni vložil ovládací panel Asus Setting, které umožňuje nejen nastavení rychlosti (Turbo, Standard, Power Saving a Automatic), ale i vypnutí speciálních Advanced Performance Enhancement, nastavení světelnosti displeje v závislosti na napájení (baterie/síť), nastavení audio výstupu a mikrofonu.
Použití CF slotu jsem označil jako výhodu, neboť CF paměťové karty jsou dnes jedny z nejlevnějších při největší dostupné kapacitě, navíc se otevírá možnost použití dalších modulů (GPS, WiFi, GPRS atd.).
Vnitřní paměť je také poměrně veliká 32ROM je sice standard u PPC, 64MB operační paměti je také již běžné, nicméně přidaných 32MB Flash paměti pro zálohování dat, o které nechceme přijít při hard-resetu, případně ztrátě napětí díky dočasné nemožnosti nabít baterie, již tak běžné není. Displej je opravdu kvalitní, barvy jsou jasné a displej je čitelný a viditelný i na slunci (samozřejmě při použití matné neodrazivé folie, bez ní by jste pravděpodobně díky odrazům neviděli asi nic).
Samozřejmě každý výrobce přidává ke svému zařízení software navíc, nicméně i tak je to výhoda, mít něco navíc, co stejně potřebuji, v tomto případě utility od firmy IA - Album, Phone Manager, Presenter a Zip. Jen dodám, že uvedený software je licencovaný firmou ASUS pro použití na těchto zařízeních a na jiných je bez dalšího sériového čísla nespustíte.
Další výhodou je samostatný konektor napájení, který nejen že umožňuje použití i jiné, než originální nabíječky díky použitému konektoru (samozřejmě s příslušnou voltáží atd.), ale hlavně jej můžete použít i když máte v hlavním konektoru jiné zařízení, např. externí GPS apod.
Fimou ASUS avizovaná nízká spotřeba se při provozu potvrdila, ale je to dost ovlivněno způsobem používání, zda a na kolik máte zapnuto podsvícení displeje, zda čtete text nebo sledujete film či hrajete hru. Také IrDa nebo Bluetooth ovlivní spotřebu, i když tady bych asi upozornil, že je třeba rozlišovat, zda přes Bluetooth zrovna přenášíte data, nebo je jen zapnutý. Pokud jej máte zapnutý a aktivně jej zrovna nevyužíváte, spotřeba není veliká. To je důležité třeba pro toho, kdo jej používá ve spojení s telefonem k připojení na Internet a obtěžuje jej stále BT vypínat a zapínat.
Nakonec jako výhodu, i když třeba spornou bych označil umístění IrDa portu na boku přístroje, osvědčil se třeba při hraní závodů aut se spoluhráčem naproti, kdy držíte PDA na šířku.
Vzhledem ke všemu výše uvedenému pokládám cenu za velmi výhodnou, i vzhledem ke konkurenci ve stáji PocketPC, kdy největší výrobce PDA HP nabízí srovnatelný model iPaqu řádově o několik tisíc dráž.

V ruce se MyPAL drží dobře, tlačítka se dobře mačkají, křížový ovladač (neboli navigační tlačítko) jde krásně lehce, také zapínací tlačítko jde dobře. Tužka je spíše zklamáním, jednoduchý lehký plastový výlisek s oddělitelným tvrdším hrotem, myslím si, že těžší kovová tužka je lepší, jediné plus je, že jde hrotem zmáčknout reset, nemusíte hledat sponku nebo tužku šroubovat (při použití Windows je to velmi praktické). Jak jsem již psal, displej je krásně čitelný, podsvětlení je velmi výkonné, není třeba se obávat, že nalepení matné folie způsobí zatmění displeje, naopak, je to pak mnohem lepší na slunci, kdy se neleskne a vy můžete i na slunci nahlížet do mapy (např. v autě se spuštěnou GPS).


Co ještě říci: je to přístroj pro uživatele, který ví, co od něj čeká, chce jej využívat a nechce utrácet mnoho peněz, zvlášť když ví, že za krátký čas přijdou nové technologie a nové přístroje a koupě jiného bude nezbytností. Ten, kdo má více peněz, může investovat do dražšího přístroje (někdy i dvakrát dražšího), nicméně mimo vestavěného WiFi již nezíská jinou funkčnost. Větší displej a kovový obal může být argument, nicméně i to má svá pro i proti.

Krabice s Asusem - Klikni pro detail Při koupi obdržíte ASUS MyPAL 620BT v elegantní modrozelené krabici, ve které mimo přístroje najdete také USB kolébku, napájecí trafo, které můžete připojit buď ke kolébce, nebo k přístroji přímo, manuál, MS Companion CD (instalace ActiveSync 3.7 a MS Outlook), látkové pouzdro (to není přesné, je to jakási silonová látka) a CD s výše uvedenými bonusovými utilitami (i jinými, nicméně už ne licencovanými). Za příplatek řádově několik set korun (záleží na rabatu prodejce) se dodává česká lokalizace od firmy Sunnysoft.

Závěrem už jen podotknu, že během používání se neobjevili žádné potíže související s hardware, dobře fungovalo i připojení pomocí BT, ať už k telefonu, nebo při synchronizaci s PC pomoci BT a ActiveSync, samozřejmě chybiček způsobených operačním systémem by se pár našlo, nicméně to nelze dát za vinu přístroji a na uživatelskou "přívětivost" Windows jsme si už bohužel všichni zvykli.

Petr_Kopriva
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Petr_Kopriva


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.46 sekund

RSS - články RSS - fórum