PDASoft

Resco Explorer  dokonalý pořádek v souborech a složkách
Publikováno: Pondělí, 30.10. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Už se svým prvním PDA jsem řešil problém, jaký správce souborů používat. Průzkumník, který byl přímo ve Windowsech, se mi zdál celkově nepoužitelný. Nakonec jsem zakotvil u Resco Explorer, který se mi líbí nejvíce.Resco Explorer

Asi bych programu ukřivdil, kdybych jej označil za pouhého správce souborů. Spolu s ním totiž můžete mít ve svém kapesním počítači i plugin do obrazovky Dnes, nástroj pro šifrování souborů, prohlížeč souborů, editor registru... Pro mne však byla hlavní funkce správce souborů.

Správce souborů

Hlavní okno programu vypadá podobně, jako Průzkumník ve Windows.

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 1 – Program Resco Explorer

Navíc jsou zde dva panely, pomocí kterých lze provádět různé akce. Se soubory můžete provádět všechny obvyklé operace: kopírovat, přesouvat, mazat. Můžete to provádět s jedním i více objekty.

Ještě zajímavější je, když si zobrazíte strom (příkazem View – Show Tree View). Objeví se panel se složkami, podobně jako v Explorer v PC. Procházení složkami a podsložkami je tak pohodlnější. Když si navíc zapnete drag’n’drop mód (příkazem Edit – Drag’n’drop Mode), můžete soubory přetahovat z jedné složky do druhé.

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 2 – Zobrazení stromu

Samozřejmostí je spuštění souboru klepnutím na něj. Soubor si také můžete zobrazit v zabudovaném prohlížeči.

Práce se ZIP archivy

Velice užitečnou funkcí je komprimace a dekomprimace souborů. Při komprimaci stačí označit příslušné soubory, podržet na nich stylus a vybrat příkaz Compress. Opačný postup je ještě jednodušší. Program pracuje se ZIP archivy jako se složkami.

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 3 - Komprese

Odpadkový koš

Pokud jste z Window v PC zvyklí na koš, tak je pro vás dobré, že program Resco Explorer ho vytvoří i na vašem kapesním počítači. Práce s ním je intuitivní a prakticky stejná jako na počítači. Každý soubor, který v Exploreru smažete, se přesune do koše. Z něj jej můžete kdykoliv obnovit. Samozřejmě můžete koš vysypat příkazem File – Empty Recycle Bin.

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 4 - Odpadkový koš

Práce se sítí

Velmi jsem ocenil možnost namapovat si síťový disk. V programu Resco Explorer je to velice jednoduché. Stačí stisknout toto tlačítko a vybrat příkaz Map Drive...

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 5 - Mapování disku

Ve vyvolaném okně si pohodlně můžete vybrat adresář, který chcete mít namapovaný. Zde jsem se setkal s jedním problémem. Pokud má sdílený adresář v názvu mezeru (možná i jiné neobvyklé znaky), potom se v nabídce nezobrazí. Když však cestu napíši ručně, mapování funguje bezchybně.

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 6 - Namapované disky

Další užitečnou funkcí je možnost připojit se ke vzdálenému disku pomocí protokolu FTP. Stačí přejít na položku My FTP Locations a vybrat příkaz File – New FTP Session...

Klikni pro zvetseni obrazku
Obrázek 7 - Připojení adresáře pomocí protokolu FTP

Ve vyvolaném okně stačí zadat všechny parametry připojení a zvolené místo se zobrazí jako adresář. Chcete-li se později ke zvolenému místu znovu připojit, stačí na tomto adresáři podržet stylus a vybrat příkaz Connect. Opět jen drobná připomínka. U takto připojených složek se korektně nezobrazí diakritika. Pracovat se ale s nimi dá. A to je hlavní.

Závěr

Program Resco Explorer je velmi komfortním správcem souborů. Práce s ním je přehledná a jednoduchá. Autoři se co nejvíce snažili přizpůsobit zvyklostem z Průzkumníku v operačním systému Widnows XP. To se jim znamenitě povedlo. Mnoho uživatelů ocení pohodlnou práci se síťovými disky, s FTP servery. Vhodným doplňkem je i Koš.

Jediným mínusem programu je neexistence lokalizované verze. To mne u slovenské firmy trochu mrzí.


Kategorie Správce souborů
Výrobce Resco s.r.o.
Licence Komerční
Verze 5.42
Nároky Pocket PC 2000 - Windows Mobile 2005
Cena 548,-Kč
Download rescoexplorer.exe - 769 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2321