PDASoft

Microsoft a herní supersíť
Publikováno: Sobota, 21.04. 2007 - 01:00:00
Téma: Obecné články


Microsoft požádal o patent na Multi-component gaming system - jakousi dokonalou herní síť pro konzole, handheldy, telefony i PC. Pokud se tenhle nápad podaří převést do skutečnosti, z našich domovů se nevyhnutelně stanou vysoce sofistikovaná herní doupata.



K systému se bude moci připojit každé zařízení s použitelným komunikačním rozhraním (LAN, WiFi, BT, USB, síť mobilního operátora etc.) a příslušným softwarem, od PC s Windows XP/Vista přes Xbox 360 až po stroje s Windows Mobile a přehrávače Zune. Po připojení se všechna zařízení stanou součástí jednoho systému a budou moci sdílet své prostředky. Z Windows Mobile Smartphonu tak bude možné ovládat hru z Xboxu 360, její obraz pouštět přes MS Media Center na velkou plazmovou televizi v obýváku a zvukový doprovod poslat stylově do zvukového systému dokovací stanice přehrávače Zune. Tohle už je asi hodně přehnané, ale jde si z toho udělat představu o tom, co nový systém dokáže. Samozřejmostí potom bude použití WM smartphonu pro dálkové ovládání prakticky čehokoli, využívání úložného prostoru všech dostupných zařízení, sdílení připojení k internetu a Microsoft slibuje i sdílení výpočetního výkonu. Až CPU Xboxu nebude stíhat, sáhne po nejbližším handheldu a zneužije ho jako pomocný procesor.

Zatím se jedná pouze o patent, ale je celkem jasné, že takto prokombinovaná síť může nabídnout nebývalé možnosti. Tedy za předpokladu, že MS tenhle slibný systém nezabije podobně, jak se mu to povedlo s (ne)funkcionalitou WiFi u jinak docela povedeného přehrávače Zune. Ono by totiž bylo moc hezké, kdyby nám doma na PC běžel například Command & Conquer 3 a my mohli vesele pařit třeba z Windows Mobile smartphonu v tramvaji během cesty do práce.

Zdroj: Unwired View





Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2645