PDASoft

Kapesní energie pro vaše Treo
Publikováno: Úterý, 05.06. 2007 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


Patříte mezi šťastné majitele některého z výborných smartphoneů Treo? Pohybujete se se svým telefonem často na různých místech a nemáte celý den čas zastavit se u nabíječky? Nebo třeba i několik dní? A když se na několik hodin naskytne zásuvka, nevíte jak z ní rychle vydolovat co nejvíc? Dnes se podíváme na jedno příslušenství, které vám může pomoci udržet si více energie na vašich cestách. O co se jedná? O USB nabíječku náhradních baterií.Začneme tím, co je součástí dodávky. Dostaneme dva základní díly. Nabíječku na baterii od Trea a svinovací kabel. Kabel má na jednom konci USB a na druhém běžný dobíjecí konektor. Lze jím nabíjet Treo, TX, nebo i některé značkové příslušenství od firmy Palm. Podobné svinovací kabely jsme snad všichni někdy alespoň viděli. Někomu by se mohlo zdát škoda, že na jednom konci není plný multikonektor a nelze tedy použít kabel i pro synchronizaci. Na druhé straně se ale jedná o dobíjecí konektor použitý u všech nových Palmů, což je velká výhoda oproti použití běžných konektorů, jež bývají u různých nabíječek. Nebo oproti stavu, kdy kabel je napevno připojen a nejde odpojit. Navíc k čemu by u nabíječky baterie byl třeba plný multikonektor? U handsfree nebo GPS od Palmu také nenajdete plný multikonektor, ale právě jen tuto dobíjecí část.

Proč je tedy na druhé straně USB? Na první pohled se to může zdát trochu divné, nabíjet z USB. Ale podíváte-li se do nabídky obchodu, zjistíte, že lze koupit redukci z libovolného myslitelného zdroje energie na USB. Po dokoupení patřičných redukcí tak můžete sebou nosit jen jeden kabel a zapojit ho v autě do redukce vedoucí ze zapalovače či doma do redukce vedoucí ze zásuvky. Osobně preferuji tahat sebou co nejméně kabelů, protože se často zamotávají. U svinovacích toto nebezpečí sice nehrozí, ale i tak, proč sebou tahat tři stejné kabely, když stačí jeden.

Nyní ještě poslední zmínka o té nejdůležitější části - nabíječce baterií. Díky ní můžete nabíjet náhradní baterii aniž byste mohli otvírat Treo a vyměňovat baterie. Odpadá nutnost po celou dobu dobíjení být s Treem připoután ke zdroji energie. Můžete nechat baterii dobíjet někde na stole a se svým miláškem odběhnout a stavit se pro baterii teprve až bude nabitá. Mít jednu baterii navíc se vždycky hodí, obzvlášť když ji lze dobíjet bez otvírání telefonu.


Kapesní bateriová nabíječka baterií
Určeno pro: Palm Treo 650/680/700/750
Cena: 290 Kč vč. DPH
Zakoupíte: www.PDA-Prislusenstvi.czTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2732