PDASoft

SplashNotes 1.1 - Dejte si poznámky do latě
Publikováno: Čtvrtek, 07.06. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Pokud své PDA, nebo svůj smartphone používáte jako sklerotníček, případně s ním skutečně pracujete, pak nutně musíte mít ve standardním poznámkovém bloku poněkud zmatek. Řešení pomocí klasického Poznámkového bloku opravdu není nejsofistikovanější, naštěstí nedávno společnost SplashData představila skvělou aplikaci SplashNotes, která dovede s poznámkami zatočit a vnést do nich systém a pořádek.Řekněme si to upřímně. Operační systém Palm OS a jeho aplikace, které s sebou nese se za poslední 4 roky prakticky nezměnily a rozhodně to není jen tím, že systém je tak jednoduchý a tak vymakaný, že žádné změny už nepotřebuje. Všude narazíme na desítky a desítky drobností a omezení, které sice nejsou "smrtelné", ale nepříjemné jsou určitě. Jedním z takových slabých míst je možnost práce s poznámkami.

Pryč jsou doby, kdy uživatel PDA si vystačil s běžnými textovými poznámkami, které ani nebyly příliš dlouhé (ono psát pomocí graffiti nějaké romány také není příliš pohodlné) a pro jejich organizaci postačilo 16 kategorií.

Dnes již uživatel přeměnil elektronický diář ve výkonného počítačového pomocníka a díky tomu vzrostly i nároky na jeho funkce. Takže dnes potřebujeme informace do našeho PDA nejen zapsat, ale také roztřídit, rozčlenit, zvýraznit spojovat atd. atd. A to vše v nějaké uživatelsky příjemné aplikaci s triviálním ovládáním, které by zvládl obsluhovat i prostý Američan nebo žena.

Zkrátka a dobře, doba volá po aplikaci typu SplashNotes! Myslím, že se jedná o aplikaci, která mi speciálně na Treu hodně chyběla.

Co SplashNotes nabízí?

Tak především si můžete ke každé poznámce udělat checkbox, nebo-li odškrtávací políčko. To je velmi šikovná věc, zvláště, když se jedná o poznámky, které zrovna nejsou nějakými termínovanými úkoly (na to přeci máme Úkoly / ToDo). Další velice šikovnou funkcí je barevné odlišení. Občas si totiž člověk stále připadá jako v dobách černobílých modelů s minimální grafikou. A vězte, že trocha barev dokáže udělat skoro zázraky.

Další funkce jako možnost přetahování položek pomocí stylusu jsou také velmi šikovné, zvláště, pokud si poznámky přeorganizováváte a třídíte do vhodných skupin. Mnohý uživatel také jistě ocení možnost strukturování poznámek, což se dá velmi šikovně použít i třeba pro plánování projektu (s využitím již dříve zmíněných checkboxů) a tak se SplashNotes může velice snadno změnit ve velmi šikovného plánovače a sledovače projektů.

Dobré by bylo nezapomenou na možnost připojení náčrtků a obrázků. Ale to úplně nejlepší jsem si nechal nakonec.

Desktop aplikace

PDA a smartphony jsou jistě skvělá a úžasná zařízení, která vám mohou zprostředkovat důležité informace kdykoliv a kdekoliv. Už nikdy nic nezapomenete, protože vše si můžete okamžitě poznamenat do svého přístroje. Jenže... jenže s těmito poznámkami musíte později také pracovat, protřídit je, vyhodnotit, promazat apod. A toto všechno provádět na PDA už není příliš pohodlné a praktické, k tomu se daleko více hodí klasický stolní počítač s velkou a pohodlnou klávesnicí a s ještě větším a přehledným monitorem. Proto za největší plus aplikace SplashNotes považuji existenci Desktop aplikace, kde si pohodlně a s přehledem můžete pracovat s poznámkami, které jste si dříve pořídili na svém PDA.

Závěr

Za sebe mohu říci, že SplashNotes je aplikace, která mi chyběla, a ze které jsem nadšen. Samozřejmě, že by se hodilo několik dalších funkcí, jako například zvětšení velikosti poznámky, možnost použití barevných ikonek ve formátu, který používá např. Agendus, možnost použití více kategorií poznámek apod. Ale na to se budu muset těšit až v nějaké další verzi. Přesto mohu říci, že už dnes je SplashNotes velmi šikovným nástrojem, který umožňuje zvýšit pracovní efektivitu vašeho přístroje a Trea 650 (co používám já) zvláště.


Kategorie PIM
Výrobce SplashData Inc.
Licence Komerční
Verze 1.1
Nároky Palm OS 5.0
Cena 29,95 U$
Download SplashNotesInstaller.exe - 1,4 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2736