PDASoft

Spb Phone Suite 1.0 - Telefonní vylepšení vašeho smartphonu
Publikováno: Čtvrtek, 21.06. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Pokud jste majiteli smartphonu s Windows Mobile, jistě jste po krátké době a především po několika přijatých telefonního hovorech a SMS zpráv zjistili, že operační systém je sám o sobě poněkud skoupý na funkce kolem telefonu. A to je právě prostor pro novou aplikaci Spb Phone Suite.Spb Phone Suite je jakási nadstavba nad operačním systémem Windows Mobile, která v sobě obsahuje všechny potřebné funkce pro práci s GSM telefonem ve vašem smartphonu.

Asi první, co vás po instalaci aplikace Spb Phone Suite do vašeho smartphonu trkne do očí je nová sekce na Today obrazovce Mobile operator. V základním nastavení se skládá ze dvou částí. První část je jakási ikonová část, kde se vám zobrazuje počet nepřijatých hovorů, nepřečtených SMS zpráv, nebo emailů a máte k dispozici snadné vyvolání ovládacího panelu pro nastavení bezdrátového připojení vašeho přístroje a nastavení zvukových profilů. Takže hned na první pohled vidíte, co jste prošvihli, případně se můžete velice rychle dostat k nastavení parametrů, ke kterým byste jinak museli procházet ne zrovna krátkou cestu přes Start - Nastavení atd.

Samozřejmě, že pokud máte smartphone Palm Treo 750, kde je obrazovka díky čtvercovému displeji trochu menší, než je tomu u QVGA displejů, musítě něco obětovat. Já obětoval Owner info, Task a Calendar events a vyhledávací řádek a vše se mi na displej vešlo.

Další co se vám nově na displeji objeví jsou foto-ikony vašich přátel. Máte tak možnost vytočit číslo své přítelkyně, nebo kolegy jen podle jeho fotografie (nebo obrázku), bez pracného hledání v telefonním seznamu.

Tyto foto-ikony můžete navíc ještě příjemně využít i při listování v seznamu telefonních hovorů. Což má také své klady. (Bohužel na svém Treu 750 ještě nemám svůj kompletní telefonní seznam a tak se nepochlubím svými screenshoty.)

Na co bych ale rozhodně neměl zapomenout, je funkce Call filter mode, který vám umožní nepřijímat telefonní hovory od lidí na vaší černé listině.

A na úplný závěr bych uvedl, že Spb Phone Suite má velmi příjemně vypadajícího a snadno nastavitelného správce vyzváněcích profilů. Opravdu pastva pro uživatele, kteří s HiTech technikou nejsou zrovna velcí kamarádi.

Shrnutí

Spb Phone Suite je aplikace, kterou byste ve svém smartphonu měli mít, zvláště, pokud nemáte čas a chuť lovit všelijaké drobné utilitky, které záplatují to, co v operačním systému není. Jistě by se našlo několik freeware aplikací, které by ve svém důsledku dovedly to, co Spb Phone Suite, ale... Ale rozhodně nebudou mít tak snadné ovládání a nebudou tak skvěle graficky zpracované. Pokud chcete aplikaci do svého přístroje nahrát a jít, resp. používat, pak Spb Phone Suite je ta správná volba. Ale abych jen nechválil. Uvítal bych větší přizpůsobivost k menšímu displeji, třeba možností použít menší foto-ikony. A co mi opravdu chybělo, byla podpora nastavení vyzvánění pro jednotlivé kontakty a možnost použití MP3 znělek uložených na externí paměťové kartě. Ano, jistě na to existují aplikace, které to umožňují, ale proč by to neměla umět právě tato aplikace? Tak snad v nějaké další verzi.


Kategorie Telefon
Výrobce Spb Software House
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Windows Mobile 5.0
Cena 19,95 U$
Download SpbPhoneSuite_setup_cz.exe - 1,7 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2764