PDASoft

iPAQ Repair Kit
Publikováno: Úterý, 26.06. 2007 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Už přes rok mi ležel v šuplíku starý iPAQ 3650. Důvodem, proč ležel ladem bylo, že jsem pro něj neměl využít a navíc jsem ho nevypnul přepínačem ve spodní části, což je věc, kterou musíte udělat, když víte, že přístroj nebudete nějakou dobu používat.Výsledkem byla mrtvá baterie znemožňující jakékoli použití přístroje. Navíc jsem měl k dispozici několik dalších Pocket PC, takže toto jsem prostě nepotřeboval.Jak jsem se již zmínil měl jsem několik jiných Pocket PC. Jedním z nich byl další iPAQ – model 3670 – který jsem před tím, než i jeho baterie ztratila kapacitu, používal spolu s CF Wi-Fi adaptérem pro připojení k internetu. Ale postupně nebyl schopen pracovat déle než 5 minut. Měl jsem tedy doma dva ležící, nefunkční iPAQy a rozhodl jsem se s tím něco udělat.

Nejdříve jsem tedy zatelefonoval na servisní podporu HP. Odpovědí mi bylo, že mi mohou pomoci, ale že by to znamenalo nákup dvou baterií po 100 dolarech, což mě moc neuspokojilo. Přemýšlel jsem, co dělat, když mě napadlo napsat „Oprava iPAQu“ do některého z internetových vyhledávačů. Zde jsem nalezl kit pro opravu, který jsem se rozhodl vyzkoušet.

Rozeslal jsem tedy množství e-mailů na adresy obchodů, které tento výrobek nabízejí. Jako odpověď mi bylo zaslání dvou kitů ze serverů iPAQRepair.com a LaptopsForLess.com, který mi navíc poslal ještě zařízení Power Run Battery.

Sadu, kterou mi zaslal Jim Nipp ze serveru iPAQRepair.com (kde si ji můžete také zakoupit), obsahovala toto:

Originální OEM baterie 1000 mAh a kompletní instrukce

Stojí 57,5 dolaru, v přepočtu tedy asi 1300 Kč.

Bohužel jsem si předem neuvědomil, že budu potřebovat speciální šroubovák Torx 6. Prohledal jsem veškeré své nářadí a různé domácí potřeby, nic takového jsem však nenašel. Podle instrukcí ke kitu by měl stát kolem 4 dolarů, takže jsem začal hledat na webu a nalezl univerzální balení Torx šroubováků; nakonec jsem ale raději zašel do místního obchodu a koupil ho zde za 1,5 dolaru. Šroubovák je možné objednat i přímo z iPAQrepair.com, nicméně si však myslím, že by měl být přímo součástí balení, i kdyby se cena o něco zvýšila.

Když jsem měl šroubovák, mohl jsem se pustit do opravy. Postupoval jsem krok za krokem podle dodaného manuálu.

Až byste se divili, jak jednoduchou záležitostí výměna baterie v iPAQu je.

  1. Vyjměte šrouby, které drží kryt zařízení pohromadě

  2. Pomozte si stylusem k odstranění zadní části krytu

  3. Použijte tupý nůž na odstranění plastové objímky podél hrany baterie, která jí drží u krytu

  4. Pečlivě oddělejte baterii, ovšem opatrně, abyste neodpojili konektor baterie (důvodem je to, aby jste věděli, jak ji později zapojit zpátky, nicméně pokud se již stalo, v návodu je vše názorně nakresleno).

  5. Odstraňte baterii od zadního krytu

  6. Namísto staré baterie zapojte novou a zajistěte ji

  7. Zapojte baterii pomocí konektoru k základní desce

  8. Plastové objímky vraťte na své místo a zadní kryt velmi opatrně přiložte zpět k jeho zbývající části

  9. Kryt znovu upevněte pomocí šroubů

Devět jednoduchých kroků, které vdechnou vašem starému iPAQu nový život!

Vidíte, jak jednoduchá je celá tato operace, která nezabere více než deset minut. Je celkem zbytečné využívat oficiálních služeb, když toto vyjde mnohem levněji.

Hodnocení

Celému tomuto kitu jsem se rozhodl udělit 4,5 bodů z 5. A to proto, že jsem musel jít ven a zakoupit Torx 6 šroubovák. Podle mě by měl být součástí balení a také jsem tuto domněnku sdělil Jimmovi, který mi celý kit laskavě zaslal.

Celkově ale hodnotím produkt velmi vysoko. Z počátku jsem měl trochu strach z celé operace, ale díky názornému a detailnímu návodu je vše velmi snadné a za několik minut má váš iPAQ nový zdroj energie.


Zdroj: Joel Evans pro PDA Geek.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2775