PDASoft

Recenze HTC Touch2 - úvod
Publikováno: Pondělí, 02.11. 2009 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Tenký, kompaktní a lehký. Windows Mobile 6.5 s vylepšeným uživatelským rozhraním. Rychlá data 3G. Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu. Wi-Fi. GPS. To jsou jen základní charakteristiky nového HTC Touch2, na který se nyní podíváme podrobněji.HTC Touch2 je dalším přístrojem výrobce směřující na středně náročné uživatele Windows Mobile přístrojů. Za svou cenu (zhruba 9000 Kč) uživatel obdrží většinu funkcí, které by mohl očekávat u přístroje této kategorie. Dá se říci, že mezi specifikacemi nechybí nic důležitého.

Hlavní funkce a vlastnosti:

Malé, lehké a kompaktní provedení. Operační systém Windows Mobile ve své nejnovější verzi 6.5 doplněný o vylepšené ovládací rozhraní. Čtyřpásmový GSM modul a podpora rychlých dat 3G / HSDPA, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu, GPS, dotykový displej s úhlopríckou 2,8 palce, 3,5 mm jack, microSDHC karty.

Dodávané příslušenství:

Baterie, napájecí adaptér, stylus, USB kabel, dokumentace, sluchátka.

Box je velmi malý a nese se ve stylu balení Apple iPhone, se kterým je z dosti podobný a veškerý obsah skrývá ve velmi malém prostoru. Dodávané příslušenství ničím nepřekvapí, bohužel neobsahuje žádné pouzdro a náročnější posluchači hudby budou zřejmě muset dokoupit i lepší sluchátka. Hodila by se také ochranná fólie na displej.

První dojmy

Touch2 je malý. Když říkám malý myslím tím např. porovnání s BlackBerry Curve 8900, které je vedle něho pořádným mackem. Potěší také hmotnost 110 g, která kapsu příliš nezatíží. Další body si telefon připíše za kvalitní provedení a solidní pocit při uchopení do ruky. Příjemný je také vzhled zařízení, která upoutá na první pohled. Abych se přiznal, tak se jedná o jeden z nejhezčích smartphonů, které jsem zatím používal. Ostré hrany starších přístrojů výrobce nahradily zaoblené křivky, přibyl také stříbrné okruží podél hran přístroje a plochá tlačítka hned pod displejem. Designu zkrátka není co vytknout. Povedlo se i technické zpracování. Jedná se o telefon, který můžete zcela běžně používat aniž by jste se museli bát náhodného poškození či prasknutí.

Pod displejem se nachází pět tlačítek. Jsou docela plochá, ale dobře odlišitelná a s jejich používáním jsem neměl sebemenší potíže. Postupně se zde nacházejí tlačítka pro přijmutí / uskutečnění hovoru, návrat na Today obrazovku, aktivaci nabídky Start, návrat zpět a ukončení / odmítnutí hovoru, které zároveň poslouží pro zapnutí a vypnutí přístroje. Podle mého názoru lepší řešení než zvláštní tlačítko po stranách telefonu. Na levé straně se nachází slot pro paměťové karty a tlačítka pro regulaci hlasitosti. Nahoru výrobce umístil 3,5 mm jack pro připojení sluchátek. Na spodní straně se nachází miniUSB konektor. Nikde se bohužel nenachází tlačítko pro rychlou aktivaci fotoaparátu. Přestože fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu nebude hlavním tahákem přístroje, někdo by jej mohl postrádat.

Většina těla přístroje je velmi dobře odolná proti otiskům prstů, jedinou oblastí, která se tomuto neduhu nevyhne, je displej. Ale vyrobit displej odolný proti otiskům je velmi složité, možná že i nemožné, takže zde HTC odpustíme. Pohodlnému každodennímu používání přispívá také neklouzavý povrch krytu. Zadní strana je zajímavá snad jen díky stříbrnému obdélníku s čočkou digitálního fotoaparátu. Skvělé držení telefonu si opravdu zaslouží vyzdvižení.

Jasný a ostrý displej pracuje dobře i venku. Na srovnávací fotografii vidíte, že na slunci není příliš jasný, obecně je ale dobře použitelný za všech světelných podmínek. Jediným omezením tak bude nižší rozlišení QVGA. Co se ovládání a navigace v nabídkách týče, se ale jedná o standard, na který jsme u Windows Mobile přístrojů zvyklí.

Z prvních dojmů vyplývá, že HTC Touch2 nabízí jakýsi vnitřní pocit jistoty, pocit toho, že by vám mohl sloužit dlouho. Otázka zní - je to dost v roce 2009? Je ale pravda, že přesně toto pracuje pro BlackBerry, tak proč by to nemohlo fungovat i zde? Jedná se také o jeden z velmi přístupných telefonů se systémem Windows Mobile.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4348