PDASoft

Recenze HTC Touch2 - dokončení
Publikováno: Úterý, 03.11. 2009 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Ve druhé části recenze přístroje HTC Touch2 se podrobněji podíváme na jednotlivé funkce a v závěru si shrneme dojmy a zkušenosti z jeho používání.Kvalita hovoru

Kvalita zvuku je výborná, nemusíte se obávat ani telefonování ve zhoršených větrných podmínkách. Rovněž hlasitý odposlech se řadí k jedněm z nejlepších, které jsem doposud používal. Tyto aspekty jsou u chytrých telefonů často přehlíženy, přitom se ale jedná o vlastnost, která v případě nějakých nedokonalostí dokáže zničit dojem z celého přístroje.

Příjem signálu

Ani zde jsem se nesetkal s žádnými potížemi. Po většinu času jsem byl schopný přijímat HSDPA signál, 3G neustále. Výkonnou anténou jsem byl o to více překvapen, že k 3G síti jsem se byl schopen téměř neustále připojovat i doma, kde mají ostatní přístroje většinou potíže.

Výkon

Obecně se dá říci, že je výkon dobrý, to deaktivaci rozhraní TouchFlo se ještě mírně zvětší. V tu chvíli ale zmizí celé propracované rozhraní Today obrazovky a je otázkou, zda to za to stojí. Ačkoli tedy není Touch2 žádným výkonným “trhačem rekordů,” jeho výkon by vám měl pro většinu běžných činností postačovat zcela bez potíží.

Fotoaparát

Fotoaparát je bohužel vybaven pouze pevným ohniskem, proto se nedá uvažovat o serióznějším využití. Hodí se pro občasnou momentku, tisknout si ji ale zřejmě už nebudete. Také pořízená videa patří svou kvalitou do průměru. Tento telefon ale není mířen na multimediálně založené uživatele, kteří vyžadují kvalitní fotoaparát, pro ty jsou v nabídce připraveny jiné modely.

Multimédia

Na výbavu v oblasti médií se nelze stěžovat. Hudební přehrávač se může pochlubit kvalitní reprodukcí, přehrávač videa je pro televizní seriály nebo kratší filmy také dobrý. I když je pravda, že s displejem o úhloprícce 2,8 palce si filmy příliš neužijete. Ocenil bych však rychlejší přístup k hudbě a videu, bohužel ani TouchFlo 3D potřebný čas příliš nezkrátí.

Software

O novém operačním systému a jeho aplikacích by se dalo napsat mnohé. Rozhodl jsem se vás toho ale v tomto článku ušetřit a připravit na toto téma článek samostatný. Touch2 v základu nabídne několik kousků softwaru, které by bylo škoda nezmínit. Jedná se např. o 15 denní zkušební verzi navigačního programu Co-Pilot. Dále je možné zmínit předinstalovanou aplikaci pro přístup na službu FaceBook nebo např. MSN Money. Docela rád bych zde viděl i HTC Footprints, které zde chybí, myslím ale, že bychom se jej mohli dočkat díky lidem z fóra XDA Developers. Toto fórum je zároveň obrovskou výhodou systému Windows Mobile, najdete zde totiž řešení obrovského množství nejrůznějších problémů nebo chybějících funkcí.

Baterie

Výdrž baterie se pohybuje ve stejných rovinách, jako u většiny HTC přístrojů poslední doby. Znamená to, že zvládnete dva dny při průměrném (rozumném) vytěžování přístroje a bez problémů by jste měli vydržet celý den náročného provozu. Není to žádný zázrak, svou práci si baterie ale odvede.

Závěr

Uvědomuji si, že se celý tento test nesl dost v duchu neutrality a neurčitosti. Je tomu tak ale jednoduše proto, že novinka se možná až příliš nese v duchu starších modelů výrobce a je jim v mnohém velmi podobná. Přitom se ale jedná o velmi dobrý chytrý telefon s designem, který neurazí. Přístroj je navíc nabízen za velmi dobrou cenu. Chyby se hledají docela těžko.

O Windows Mobile 6.5 je všude napsáno již mnohé, proto bych zde jen zmínil, že oproti starším verzím se nedočkáte mnoha významnějších rozdílů a uživatelé starších verzí systému si zvyknou velmi rychle. Stále se ale jedná o Windows Mobile, které se na rozdíl od dnešního trendu stále ještě často neobejdou bez použití ovládacího pera.

Změnou by tak mohl být připravovaný HD2, který na trh přijde se speciálním rozhraním Sense, které by mělo operačnímu systému pomáhat ještě výrazněji než současné TouchFlo. Z porovnání HTC Hero a Touch2 je doposud znát výrazný rozdíl v pohodlí ve prospěch modelu Hero pramenící zejména právě z prostředí a rezistivních displejů, které jsou používány právě u WM telefonů.

Svět se dal do pohybu, což bohužel ale Windows Mobile hodně dlouho zcela opomíjely. Což je škoda zejména proto, že HTC Touch2 je dobře použitelný telefon, který by mnoha uživatelům mohl sloužit po dlouhou dobu. Dobře použitelný ale mnoha uživatelům dnes již nestačí. Uživatelé dnes zkrátka již žádají něco navíc.

To jsme ale odběhli trochu jinam. Nemůžeme Touch2 hanět za něco, čím zkrátka není a za co nemůže. Protože je to výborným telefon s velmi rozumnou cenou. Pokud sháníte chytrý telefon, který vám pomůže v mnoha úlohách pracovního dne, rozhodně se po Touch2 pořádně poohlédněte.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4351