PDASoft

Recenze chytrého telefonu Acer neoTouch S200 - úvod
Publikováno: Středa, 04.11. 2009 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Společnost Acer na trhu v současné době nemá příliš chytrých telefonů. Když už ale s nějakým přijde, většinou to stojí za to. Zcela jistě tomu tak bude i v případě nového modelu neoTouch, který se kromě dalšího může pochlubit procesorem Qualcomm taktovaným na frekvenci 1 GHz a 256 MB operační paměti.Na úvod se pojďme podívat na klíčové vlastnosti: o svižný chod operačního systému Windows Mobile 6.5 i dalších aplikací se stará procesor Qualcomm 8250 s frekvencí 1 GHz doplněný o 256 MB operační paměti. Ovládání bude probíhat z velké části prostřednictvím dotykového WVGA displeje s úhlopríckou 3,8 palce, který využije také Internet Explorer ve verzi 6. Data je možné uložit do 512 MB vnitřní ROM paměti nebo na paměťovou kartu microSDHC s kapacitou až 32 GB. Zaujme také 5 mpx fotoaparát s LED bleskem, 3,5 mm jack, HSPA a Wi-Fi, akcelerometr či 3,5 mm audio jack.

Výše zmíněné specifikace zcela jistě vypadají výborně. Od 1 GHz procesoru očekávám takový výkon, s jakým jsem se doposud nesetkal. Ano, jedná se o skutečný 1 GHz v mobilním telefonu! Není to zase až tak dlouhá doba, kdy jsme utráceli velké peníze za to, abychom mohli mít procesory s takovýmto výkonem ve svých stolních počítačích. Svižnému výkonu by mělo výrazně napomoci také 256 MB operační paměti.

Obsah balení:

Acer neoTouch S200, baterie, stylus, ochranná fólie na displej, napájecí adaptér, USB kabel, headset, dokumentace, CD.

Dodávané příslušenství je veskrze standardní pro tuto cenovou kategorii. Dodávaná ochranná fólie na displej nikdy neurazí. Protože se jednalo o testovací vzorek, fólii jsem nezkoušel, je ale tenká a měla by dobře posloužit. Vzhled krabice nijak nezaujme, hodí se praktický kruhový otvor pro lepší přístup k příslušenství. Dodávaný stylus je vyrobený z kovu a je výsuvný a dostatečně dlouhý pro pohodlné používání, díky velkému displeji jej ale příliš často asi používat nebudete.

Vzhled a provedení

Design Aceru neoTouch je docela neobvyklý, kdybych jej měl popsat jedním slovem, asi by to bylo dlaždice. Docela velkým rozměrům kontrastuje velmi malá tloušťka, díky čemuž telefon dobře padne do ruky. Nemůžu říci, že přístroj vypadá při telefonování u vaší tváře elegantně (pokud nemáte velký obličej), brzy se jej ale naučíte dlaní lépe zakrývat.

Design přístroje vypadá trochu jako ze staré školy. Černé tělo přístroje doplňují stříbrné prvky a zakulacená horní a spodní strana. Ohledně designu se nedokáži rozhodnout, zda-li jej mám hodnotit kladně či ne. Na provedení přístroje se ale dá zvyknout a je potřeba ocenit množství funkcí, které se do takto tenkého přístroje podařilo naskládat.

Tlačítka pod displejem jsou plochá, proto by mohlo být jejich ovládání o něco složitější - po čase jsem ale zjistil, že je zase až tak moc nepoužívám. Celá čelní strana je velmi plochá a konzistentní. Tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje je umístěno v horní části levého boku, zatímco na straně druhé se nachází tlačítko pro aktivaci fotoaparátu a tlačítka pro regulaci hlasitosti. Tlačítka jsou tedy umístěna přesně opačně, než bývá zvykem a zpočátku to může být matoucí. Na horní hranu výrobce správně umístil 3,5 mm audio jack a na spodní stranu miniUSB port.

Hardwarové provedení Aceru je funkční a při běžném každodenním používání jsem jej musel ocenit. Acer provedl velmi dobrou práci s návrhem přístroje a zejména jeho tloušťky, je ale trochu škoda, že se mu nepovedlo přijít s o něco přitažlivějším designem, zejména v době, kdy se výrobci snaží svá zařízení zabalit do co nejelegantnějších kabátků.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4353