PDASoft

Acer beTouch E200 - dostatek výbavy za rozumnou cenu
Publikováno: Pátek, 13.11. 2009 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Acer beTouch E200 je dalším z řady chytrých telefonů s operačním systémem Windows Mobile, který se snaží zaujmout příjemným designem, dobrými funkcemi a přijatelnou cenou. Najde si ve velké konkurenci své zákazníky?Hlavní vlastnosti:

 • Procesor Qualcomm 7225 s frekvencí 528 Mhz
 • Windows Mobile 6.5, Internet Explorer 6
 • Výsuvná numerická klávesnice
 • WQVGA dotykový displej s úhlopríckou tři palce
 • GSM (čtyři pásma) a HSDPA modul (dvě pásma)
 • 512MB ROM, 256MB RAM
 • Fotoaparát s rozlišení tři megapixely, Bluetooth 2.1 s podporou EDR

Acer v poslední době na trh vypustil velké množství telefonů s operačním systémem Windows Mobile 6.5 a v dnešním článku se podíváme na model E200, který svou cenou směřuje do nižší třídy. Paradoxní tak je skutečnost, že působí elegantnějším vzhledem i lepším pocitem, než jeho dražší kolegové. Vzhled je uhlazený a moderní a v ruce působí skutečně dobře, zde se Acer rozhodně nemá za co stydět.

Obsah balení:

 • Acer beTouch E200
 • Ochranná fólie
 • Napájecí adaptér
 • Baterie
 • Stylus
 • Stereo sluchátka
 • Dokumentace a CD

  Přístroj v sobě kombinuje zajímavé vlastností moderních i budoucích chytrých telefonů. Displej s WQVGA rozlišením se může pochlubit úhlopríckou tři palce, která stále ještě zachovává dobrou ovladatelnost pomocí prstů, ačkoli může dojít i k tomu, že někdy sáhnete po dodávaném stylusu. Tlačítka pod displejem by mohla být zpracována lépe, obzvláště navigační klávesa vám asi bude dělat potíže, pokud máte silnější prsty. Většinou jsem tedy raději využíval ovládání skrze displej. Po stranách se nacházejí klasické prvky jako je ovládání hlasitosti nebo tlačítko pro spuštění fotoaparátu, bohužel ale chybí klasický 3,5 mm audio jack. Chybějí také jakékoli urychlují klávesy pro spuštění menu, návrat v nabídce apod., které by urychlily ovládání operačního systému.

  Zatlačením na horní část přístroje dojde k odhalení klasické číslicové klávesnice, na kterou si zřejmě rychle zvyknete. Tlačítka jsou sice plochá, ale svou práci odvedou spolehlivě.

  Moje hlavní stížnost se skrývá ve skutečnosti, že fyzická klávesnice je určena na všechno. Musím ji používat i v případě, že by bylo vhodnější využít klávesnici softwarovou, např. pro vytáčení čísla jako je tomu u většiny ostatních chytrých telefonů. Ve využívání klávesnice bych tedy určitě uvítal větší volnost, ale určitě se najdou uživatelé, kteří tento způsob ovládání dokáží ocenit.

  Další výbava modelu E200 také není špatná - obsahuje již slabší 3,2 megapixelový fotoaparát, který svou kvalitou příliš nevyniká, průměrně rychlý procesor, dostatečné množství paměti, HSDPA i GPS. Bohužel chybí Wi-Fi, což bude pro mnohé jistě zásadní nedostatek, na nic jiného si zde ale není možno stěžovat. Acer E200 je zkrátka určen pro uživatele, kteří chtějí chytrý telefon, ale zároveň netouží po nutnosti jeho ladění a doplňování - zkrátka zastává heslo zakoupit a používat.

  Kvalita zvuku při hovoru je velmi dobrá, stejně jako kvalita přehrávané hudby, která byla lepší, než jsem očekával. Telefon je velmi dobře porovnatelný s ostatními přístroji na platformě Windows Mobile 6.5, v ledasčem je možná i lepší. Přístroj byl zcela jistě vytvářen se záměrem o co nejnižší cenu, aby zaujal uživatele, kteří chytrý telefon ještě nevlastní, což se podařilo, protože Aceru se podařilo přijít s modelem, který má co nabídnout.

  Acer E200 mě příjemně překvapil. Je rychlý, dobře padne do ruky, dobře vypadá a nabídne většinu důležitých funkcí, které navíc zvládá bez jakýchkoli potíží. Nevyhraje sice cenu za originalitu, rozhodně ale zaujme svou cenou a najde si řadu příznivců. Acer odvedl skutečně dobrou práci a je vidět, že se snaží o to, aby se neustále zlepšoval.


  Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7 • Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
  http://www.pdasoft.cz

  Tento článek najdete na adrese:
  http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4368